Smurf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 14.01.2014 8:16
Bydliště: Praha

23.04.2014 16:17

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Zdravím přátelé, byl by někdo ochotný zelenáčovi poradit jak sklopit pažbu na Sajze MK? Je tam taková západka, ovládáná od pojistky, jež aretuje tlačítko (čep) na levé straně zbraně. I když zbraň zajistím tak tlačítko nejde zmáčknout. Je to nějaké tuhééé. Děkuji

Uživatelský avatar
Taurus 689-6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 12.08.2012 20:13

23.04.2014 20:52

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Jj, opravdu musíš mít zajištěno. Pokud to nejde, tak to asi vypadá na bordel.

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

23.04.2014 23:30

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

sklápění se časem rozchodí. U nové zbraně to nechodí zrovna lehce. Když jsem před lety kupoval svojí saigu, tak jsem měl blokované stisknutí spouště při sklopené pažbě. Kamarád mi tu blokaci během pár minut vykuchal. Jedná se o nějakou nepochopitelnou civilní úpravu. Jestli se náhodou nejedná o stejný problém.

Smurf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 14.01.2014 8:16
Bydliště: Praha

24.04.2014 8:24

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Děkuji za odpovědi. Bohužel sebelepší rada by mi nepomohla. Po sejmutí krytu závěru jsem zjistil, že Sergej Ivanovič patrně v lihovém oparu vyvrtal do čepu díru na straně zubu (!) a tuto díru osadil závlačkou a ještě přitom stačil nakurvit pružinu, tedy čep byl dokonale blokován proti jakémukoliv pohybu. Musel jsem ulomit dva deformované závity pružiny a dost pracně závlačku vyklepnout a vyjmout čep.Pak jsem vyvrtal díru na straně tlačítka a sestavil, už to funguje. Bez dílny bych byl bez šance. Nutno podotknout, že materiál je opravdu kvalitní. Ten čep je snad povrchově kalený protože do toho nešlo vůbec vrtat na stojanovce ... no nakonec se podařilo.

Tu blokaci spouště asi taky vypreparuji, je to chujovina.

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

23.05.2014 9:44

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

VAROVÁNÍ pro vlastníky Saigy 7.62
Pokud se vám náhodou nebo záměrně dostane do plastového zásobníku mezi ostré náboje i vystřelená nábojnice, vede to k poškození zásobníku. Nábojnice se krčkem zarazí zevnitř do čela zásobníku v místě předního háku, naštípnuté místo se časem rozlomí. Zkušenost za 800,- Kč

alpi76
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 17.01.2013 9:04
Bydliště: Chomutov

10.11.2014 16:18

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Koupil jsem Saigu MK 03 v ráži 7,62x39 a chtěl bych jí nechat upravit pro AK zásobníky. Nezná někdo rozměry bullet guide pro round trunnion?


Reklama

toran@ga
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 07.05.2012 9:05
Bydliště: Český Krumlov

03.03.2015 17:17

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Ahoj,

má někdo u Saigy v .223 Rem zkušenosti s tímto adaptérem na AR zásobníky?

http://www.canisdesigngroup.com/m4-magazine-adapter-for-ak.html

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

04.03.2015 9:27

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

7. Než se zeptáte, použijte funkci vyhledávání .............

http://www.strelectvi.cz/forum/samonabijeci-kulovnice-saiga-t946-440.html#p244737

co konkrétně ???

Libertycz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15.03.2015 23:20

29.03.2015 20:36

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Hoj 1. Sháním 30ti ranný zásobníky pro MK v 7,62x39mm .. 2. Nejde mi sundat ta sklopná plastová pažba, snažím se vyklepnout čep ale nejde ven je na to nějaký fígl?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

29.03.2015 20:48

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Ad sklopka - je potreba mit vyrazec pekne v ose a mrknou na vrsek te diry pro cep, jestli tam neni rozklepnuti pro zajisteni. Vyrazeni je opruz, je tam hrana proti hrane a je potreba to hlidat.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

12.08.2015 21:59

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Ahoj
Před časem jsem pořídil v bazaru Saigu v .223 a teď bych ji rád trochu pozměnil podle svých představ.

1) Chtěl bych vyměnit sklopnou pažbu za nějakou teleskopickou, může/nemusí být sklopná. Můžete mi nějakou doporučit, s čím máte zkušenost?

2) Saiga má velký výkonný kompenzátor (od JP ent.), ale já nestřílím závody "z prostoru" ale hlavně jen tak z boxu a tam se to o přepážky mezi boxy ještě více odráží a hluk je hrozný. Proto bych chtěl vyměnit kompenzátor za tlumič plamene. Nedaří se mi ale žádný najít. Je nějaký dobrý (i zahraniční) obchod, co by měl použitelné díly? Cokoliv co hledám se slovem saiga mi furt vrací jen všechno pro brokovnici.

3) Saiga má "vented gas tube" tedy děrovanou plynovou trubku, ale stále vyhazuje příliš razantně a mrší to nábojnice. Nechce se mi dělat extra díry do krytu ani lepit tam gumu. Zaujalo mě řešení zmenšení/přiškrcení plynového kanálku. Viděl jsem na internetu tři řešení. Jedno bylo vyříznutí závitu do plynového kanálku (od pístu) a pak tam vložit provrtaný nerezový imbus. Jenže to minimálně u mé saigy nejde, protože sklon kanálku je příliš svislý a neumožní vyříznout závit. Druhé řešení bylo provrtat nožku s kanálkem ze předu či z boku a dát tam šroub. Třetí řešení bylo vyměnit plynový nástavec za verzi z yugo m77, který regulaci má, ale to by bylo asi hodně práce. Je teda i čtvrté řešení - firma dez arms, co vyrábí regulovatelné gasbloky na saigu, ale nemá je skladem delší dobu, takže asi s výrobou skončila. Zkoušel jste někdo něco podobného s omezením množství plynu?

Díky

Uživatelský avatar
roza2
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 06.05.2011 9:28

12.08.2015 22:16

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Zdar,

1) pokud moc neřešíš peníze zeptej se v Proarms na toto (odkaz) a na to by měly pasovat běžné AR15 pažby (doufám že to není nepovolené sem dát odkaz)

http://proarms.cz/katalog/e-katalog/kat ... 100-detail

2) pokud tam je originál závit tak použij tlumič plamene z AKSU, ale Mike tam asi spíš udělal závit jako mají kompy na AR (14mm?), pak je výběr velký

3) Přidej zářez do pístu, sice to je nevratné, ale když to pokazíš - tj odebereš moc plynu, můžeš ubrat na vratné pružině, nebo instalovat píst nový, to je laciné :-)

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

12.08.2015 22:33

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Peníze bohužel řeším, ale tak uvidím jestli najdu něco jiného. Kdyžtak uvažuji, že si tu trubku vyrobím ze sklo-uhlík laminátu.

Kompenzátor jsem chtěl sundávat až budu mít náhradu, ale tak ho sundám rovnou ať vím, co je tam za závit. Čekal bych klasický M24x1.5 ale třeba nebude.

To by sice možná bylo řešení, ale přiznám se, že se mi z principu nelíbí plýtvat plyny. Takže místo snížení účinnosti a odfukování plynů všude možně, se mi líbí právě spíš řešení ponechat víc plynů pro střelu a na píst pustit jen tolik, kolik je potřeba.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

16.08.2015 10:37

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

- primo M4 trubku delaji CAA - pro sklopne modely Saiga
- prechodovy mezikus jde i od Maxrounds - pak si tam namontujes co chces

- kompik? ohrat, povolit, ZS by mohl mit

- plyny? zarez v pistu, zvetsit odfuky na prechodu gasblock/gas tube
(to ze je ta trubka vented je designovka, nefuci ti to pod nos)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

17.08.2015 10:21

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

mihlit
až v tom gassblocku necháš závitník, nepřide Ti "plýtvání " jako blbej nápad

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

17.08.2015 12:14

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Já vím, že si někdo pro takovou úpravu asi bude ťukat na čelo. Ono i na střelnici se "všichni" diví, proč vůbec řeším, že to mrší nábojnice. Prostě nejlevnější krmení a nábojnice vyhodit.

Gasblock kanálek závitníkem od pístu vzít nemůžu, je to obecný návod pro klony AK, ale u mé saigy nesedí úhel. Závitník tam nedostanu. Už jsem celkem rozhodnutý, že to vezmu ze předu či z boku šroubem. Jen ještě rozvažuji přímo variantu provedení ze předu/z boku a jen do kanálku škrtit šroubem/skrz větší šroub s otvorem.

Teď jsem pořídil 2.1kW hořák, na sundání toho kompenzátoru. Tak uvidím, jak půjde dolu.

kotas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 20.08.2011 18:09
Bydliště: okolí Jihlavy

07.09.2015 13:12

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

zdravím nemáte někdo zkušenost ze saigou 7.62x39 s hlavní 520mm. Uvažuji o koupi

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.09.2015 14:33

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

s běžnýma samopalákama to major nedá
(tedy pokud se ti zrovna tohle honilo hlavou)
no a nijak giganticky přesnější než obyč "AKáčko" to taky není

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

28.09.2015 18:42

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Tak jsem se nakonec pustil do té úpravy gasbloku. Postup nijak komplikovaný. Po sundání mušky vyvrtaná díra pro závit. Závit z části řezaný, ze zbytku tvářený. Použil jsem trojdílnou sadu závitníků M5 a to jen první dva závitníky. V prodejně měli jen klasické průchozí, takže jsem je obětoval a po vyříznutí až do konce vždy ubrousil kousek špičky, aby byl závit až do konce. Po prvních dvou závitnících dotvářený závit šroubem (lehce zbroušený konec). Pak "do čista" novým šroubem. Vše samozřejmě po kouskách a hodně mazat. Použil jsem nerezový šroub s imbus hlavou.

K mému překvapení nestačí jen ten kanálek přiškrtit, ale spíš téměř uškrtit. Je tedy vhodné se nejen provrtat do kanálku, ale i těsně za a konec šroubu zbrousit do špičky pod stejným úhlem, jako má vrták. Já to tak nemám a dodělávat to nebudu, abych nepoškodil hotový závit. Škrtím tedy víceméně na plno a dostal jsem se stav, kdy z 50 vystřelených nábojů je 48 nábojnic nepoškozených, zbylé dvě ťuklé, ale stále použitelné. Původně bylo tak 0 vůbec nepoškozených, 5 použitelně a zbylých 45 na vyhození.

(Na fotce končí hlaveň jen závitem, protože se mi po sundání kompenzátoru ještě nepodařilo najít použitelný tlumič plamene. Na hlavni je závit M16x1.5 a to není kompatibilní s ničím, takže hotový tlumič plamene se najít nedá. Jedině s M14 a vyříznout nový závit, jenže jsem ještě nenašel dostatečně "masivní" tlumič plamene, aby tam po vyříznutí většího závitu nějaký materiál vůbec zbyl)
Přílohy
gasblock.jpg

lambda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07.01.2014 20:25

05.01.2018 11:24

Re: Samonabíjecí kulovnice Saiga

Zdravím,

rád bych koupil Saigu MK 223 ver.03, předpokládám, že v současné době ruského embarga je to sci-fi a saigy sehnat nejdou, správně?

https://kalashnikov.com/en/product/fire ... 23_03.html

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků