coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

10.09.2011 16:37

Re: SA58 v expanznim provedeni

mandy píše:první kusy, které byly špatné... Současné kusy mají jiný tvar závaru, tedy alespon se mi to tak jeví... Kolik je tam tlaku nevím, ale usuzuji, že hodně, když umyslně zvýšili váhu závěru. A i tak lítá díky absenci závory rychle...


Hele chlape, nejsi náhodou od té zbrojovky?!....tvrdit, že těžší závěr vám zaručí menší tlak v !navařené! hlavni a zbraň se tak stane bezpečnější je naprostá blbost....

Jak první kusy!!!???? To se už z majitelů zbraní stávají pokusní králíci, nebo co?

Tento kvér je podle mě plivanec do skvělého a legendárního českého zbrojního průmyslu, který budu těžko vydýchávat.....

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

11.09.2011 23:47

Re: SA58 v expanznim provedeni

coltmen píše:...tvrdit, že těžší závěr vám zaručí menší tlak v !navařené! hlavni a zbraň se tak stane bezpečnější je naprostá blbost....


Mandy ale nic takového netvrdí...

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

13.09.2011 16:25

Re: SA58 v expanznim provedeni

To: coltmen Možná by stálo za pokus pořádně číst, než se začneš rozčilovat. Víc k tomu nemám co dodat.

coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

13.09.2011 20:21

Re: SA58 v expanznim provedeni

Necituju tesne predchazzejici prispevek. ufo

Nevím, ten jiný tvar závaru...to je překlep nebo jste tím myslel svar.....jinak trvám na svém, dokud se to svařuje, je to nebezpečné a jiné úpravy zbraň těžko zbezpeční.....

coltmen píše:Hele chlape, nejsi náhodou od té zbrojovky?!....tvrdit, že těžší závěr vám zaručí menší tlak v !navařené! hlavni a zbraň se tak stane bezpečnější je naprostá blbost....


Myslel jsem, že váš text spíše propaguje dané nesmyslné úpravy, ale typuji, že měl být spíše informační, že?

Nestudoval jsem deset let sloh, takže se Vám....mandy, omlouvám....

Lamprecht
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 18.09.2010 14:08

20.09.2011 15:21

Re: SA58 v expanznim provedeni


Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

20.09.2011 15:23

Re: SA58 v expanznim provedeni

Ten měl asi slovenskou verzi... usuzuji dle toho že mu to střílelo a zůstalo to v celku :D
Tohle udělat na náměstí pod mými okny tak má kuli v kebuli ani by si neštknul.


Reklama

Lamprecht
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 18.09.2010 14:08

20.09.2011 15:26

Re: SA58 v expanznim provedeni

Nebude trvat dlouho a zarazí to....

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

20.09.2011 16:01

Re: SA58 v expanznim provedeni

Jo, Lipšic jim postupně pozakazuje i větve a kameny protože se jima dá zranit. Ale to už jsme hodně OT!

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

30.12.2011 21:35

Re: SA58 v expanznim provedeni

Nečetl někdo poslední Střeleckou revue? "Fantastickej" článek na podporu LM58. Na internetu prý o tomto zázraku plká kde kdo a byly zaznamenány stížnosti na nemožnost úpravy na ostrou zbraň (?). Nové provedení je zmiňováno v souvislosti s přestavbou na nábojky (kat D), o problémech s praskáním samozřejmě ani slovo. Celý článek je v podsatě óda na to jakej je Kupec pašák, že LM58 se nedá předělat na ostrou. Doprovodné fotografie jsou opravdu pošušňáníčkem pro oko strojaře :roll:.

Mimochodem, poslední dobou se mi zdá, že Zbrojovka Holice doplňuje ve Střelecké revue CZUB a Ř&Ř na svatou trojici.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

30.12.2011 21:40

Re: SA58 v expanznim provedeni

No ono je tam těch fantastickej článků bohužel čím dál víc.Postav si šunt zbraň zalovej do Střelecké revue.Zaplať reklamu dej redaktorovy zbraň a 50 nábojů a budeš mít super o tom článek jak je to boží zbraň , žere všechny náboje.A s volné ruky střílý na 25 m s 5 cm rozptilem.No a pak potkáš toho redaktora na závodech a se svou zbraní se na 25 m nevleze do černého v pistoláku. :lol: :roll:

Měl jsem možnost s toho střílet.Pravou ruku v antivibrační rukavici(střílím na leváka.)Raděj že ano
S 60 ran 12 zádržek.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

30.12.2011 22:58

Re: SA58 v expanznim provedeni

já to kupoval jako zbraň střílející jak jednotlivejma, tak dávkou, jak je uvedeno v návodu i na webu

teď na konci článku v SR - střelbu dávkou výrobky také zvládají, ale výrobce ji negarantuje

plky o tom, jak jsme dobrý, že i na forech píšou, že to nejde předělat na funkční zbraň, nemá cenu komentovat

narážky na jiný prodejce, který prodávají polotovary na černoty - koho asi mysleli? že by někoho šikovnějšího, kdo má sídlo nedaleko?

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

31.12.2011 0:36

Re: SA58 v expanznim provedeni

No že nejde, já jsem do pomáhačů a chráničů naopak slyšel, že už ji zabavili překopanou na lugry....
Ohledně pegasovek - mám jich několik (některý zbraně se mi líběj, počet registrovaných rozšiřovat nemíním a ignoty nechci - tedy přijatelný kompromis...), za ty peníze se to překopávat vůbec nevyplatí, protože každá jiná cesta je výrazně lacinější a jednodušší :) Bylo by to něco podobného, jako si koupil Rolsku, abych ji v garáži přestavěl na zahradní traktůrek. Podle mě jde spíš o narážku na prodejce maket vyrobených tak, že stačí dodat hlaveň a dodělat závěr... (MP3008 nebo Stena jsem viděl za ca 7000. MP 18 za 8000)

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

31.12.2011 1:58

Re: SA58 v expanznim provedeni

Me zaujala veta:

Životnost zbraně není vzhledem k provedeným úpravám shodná se životností samopalu vz. 58. To je zbraň do války, zatímco LM 58 je zbraň kategorie D na hraní.

to si mam vyložit jak? Kolik tedy zbraň "vydrzi" vystrelu? 100 nebo 1000? Co se stane po poslednim vystrelu, probehne rizena destrukce? Budu mit potom jeste prsty? :roll:

Dále je super:

Někteří zákazníci nám vytýkají že u zbraně nelze v domácích podmínkách vyměnit vytahovač a zápalník. Ano nelze. Závěr nové zbraně nelze použít u Sa58...

prima tak zákazníci si stezují ze nemohou vymenit zapalnik a vyrobce hrde prohlasi "Ano nelze" a hned dalsi vetou v podstate obvini zakaznika ze chce zaver pouzit na Sa58... :roll:

Na druhou stranu v novejsi verzi uz moznost vymeny je a najednou je to prezentovano jako zlepseni:

Nová konstrukce závěru také umožňuje výměnu vytahovače, zápalníku i pružiny vytahovače, což uživatelé jistě uvítají.

tak jak?

coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

31.12.2011 4:08

Re: SA58 v expanznim provedeni

Pufíku, já bych se nějakou výměnou vytahovače, zápalníku a vůbec těch serepetiček nezabýval, jelikož se z těchto dílů ani nestihne sedřít lak, když se to rozletí hned po prvním zásobníku. Mimochodem životnost zbraně Vám řeknu přesně, pohybuje se někde v rozmezí od 1 do asi 20 vystřelených ran.... Jak já vidím tu jejich "inovovanou" verzi, tak na to akorát navařili víc železa, protože jediné o co se starají je, aby to, nedejbože, nějaký kutil náhodou úplně nepřevrtal na ostrou, čemuž se vlastně ani tak nedivím.... Když totiž už jsem desítkám lidem ukazoval nějakou plynovku, byla tu vždy jedna a ta samá otázka: "A proč je v té hlavni ta přepážka?"

Takže buď to udělají tak, že z toho nikdo prostě nevystřelí ani ostrý, ani slepý náboj a budou to vydávat za plně funkční a spolehlivou slepou zbraň, nebo tam jen narvou kolik do hlavně, který si každý vymlátí a bude spokojený, jak si to krásně znelegalizoval.

Mimochodem, důkaz o tom, že se to dá udělat i kvalitně mi poskytla zbrojovka CSA se svým expazním SA61, který nikdy k žádné svářečce ani nečuchl a každý frajer vám na to lípne samolepku jak je to legální....

Vysvětlete mi pak někdo jednu věc.... Asi už někdo četl mé zkušenosti i se samopalem Thompson od pana Novohradského, a proto mi pořád hlavou vrtá jedna věc: Proč mi každý, Zbrojovka Holice, pan Novohradský, firma C.G.T, tvrdí, že u expanzních zbraní musí být přivařená hlaveň, když u běžně prodejných plynovek ne?

Podívejte, já nejsem konstruktér, ale prostě, když tam není svar, tak už se tam nemá co, s prominutím, posrat. Vždyť Rusové to dokázali u svých hliněných Špaginů před víc než 60 lety, tak proč my s těma dnešníma prachama a moderní technikou ne?

Však já věřím, že se tu zítra objeví spoustu příspěvků, až bude každý chtít dnes večer provětrat svou LM 58, ze které zatím vystřelil jen 3 náboje, co vykopal na zahrádce...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

31.12.2011 9:35

Re: SA58 v expanznim provedeni

Coltmene, u táý hlavně se všech musím zastat, to je požadavek ČUZZaS. Dokonce zazněla výhrada, že to dělaj moc pevný, a že by měli použít zentál nebo hliník. Podívej se prosím na běžně prodejný plynovky z čeho jsou, v jaké jsou ráži a přestaneš se naivně divit. ČUZZaS má poměrně striktní požadavky, na to, jak se to má rozpadnout, když se do toho kutilsky narve ostrej.
PS Revui jsem si koupil, abych si to nové provedení prohlédl. Na první pohled nové řešení nevypadá špatně, nové řešení komory zabrání jejímu praskání a nová nábojka pak zasunutí a odpálení redukovaného náboje. Teď si to ještě prohlédnout někde v reálu. Jinak na čištění doporučuji zakoupit čistič troubelí dámek (ten nejdelší vyráběný)

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků