Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

26.04.2011 6:36

Re: SA58 v expanznim provedeni

ten náš kus dávkou taky nestřílí a to ani dvourannou

s výrobcem jsme domluveni na opravě, ale povezu to tam až po čarodějnicích

coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

23.07.2011 16:09

Re: SA58 v expanznim provedeni

Před časem jsem si zakoupil expanzní samopal LM 58, ihned jsem ho šel vyzkoušet na střelnici. K mému překvapení byla zbraň navzdory všem recenzím a názorům naprosto nefunkční. Při střelbě jednotlivými ranami se náboje po pár ranách zasekávaly v závěru, nebo se vůbec neodpálily. Při automatické střelbě se každý čvrtý až pátý náboj buď zasekl anebo se odpálil ještě předtím, než se plně uzamkl v komoře hlavně, takže se náboj před komorou nadmul a dal se odstranit pouze uřezáním. Zbraň jsem vyreklamoval v prodejně, kde jsem ji původně zakoupil (Naše vojsko.eu) a dostal jsem zbraň novou. Opět jsem ji šel vyzkoušet na střelnici. Zde nastal problém největší, který by podle mého mohl být i důvodem k podání žaloby na Zbrojovku holice. Takže..... naládoval jsem zásobník 30 náboji 7,62x39 Blank (stejně jako u předchozí zbraně jsem použil náboje značky Barnaul) připravil se ke střelbě, natáhl závěr a vypálil několik jednotlivých ran (cca. 5-8) poté jsem zbraň přepnul do režimu automatické střelby a vypálil asi tři náboje a poté při střelbě další asi 10 nábojů se roztrhla dolní část předpažbí a lehce mi poranila levou ruku (opravdu jen pár škrábanců, hlavně třísek). Zjistil jsem, že se tomu tak stalo, protože se roztrhl svar, který drží novou hlaveň a komoru u sebe. Nejsem si jistý, ale věřím, že pokud by nějakým způsobem (zřejmě nevyosením komory z hlavně) došlo k odpálení dalšího náboje, nahromaděný tlak a střepiny by mi patrně potrhaly ruku.

Tato zbraň je tudíž vyloženě nebezpečná (i při dodržení správných střeleckých postupů) a zajímalo by mě, jaké kroky včetně reklamace bych měl dál podníknout.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

23.07.2011 17:13

Re: SA58 v expanznim provedeni

sváry na zbraně nepatří

ta naše lm58 taky nestřílí a doufám, že dostanem zpátky peníze

chtěl jsem ji i pro děcka na tábor, po těchhle fotkách to přehodnotím

Uživatelský avatar
bouchackadecko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 23.07.2010 19:33
Bydliště: Beroun

23.07.2011 17:28

Re: SA58 v expanznim provedeni

že sváry na zbraně nepatří, je jasná věc. Bohužel firma PPK svařování praktikuje i u jiných výrobků (bohužel i u ostrých). Každopádně vím, co si jistě nekoupím.

coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

23.07.2011 18:28

Re: SA58 v expanznim provedeni

gunman píše:chtěl jsem ji i pro děcka na tábor, po těchhle fotkách to přehodnotím


Pokud z toho nechcete mít "Tábor bezrukých dětí" tak doporučuji nekupovat!

Avšak je možné, že jsem chytl jen dva blbé kusy. Otázka tedy zní: Chcete to risknout 8) :?:

Uživatelský avatar
fredy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 281
Registrován: 05.10.2006 23:10

29.07.2011 0:03

Re: SA58 v expanznim provedeni

To je teda sila který ing. vymyslel takový paskvil to je neprodejné za 15 stovek, jak můžou přivařit hlaven! :shock: hned bych jim to hodil na stůl a okamžitě vrátit peníze :!:


Reklama

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

29.07.2011 8:13

Re: SA58 v expanznim provedeni

Hlaveň je přivařená z důvodu nerozebiratelnosti konstrukce (požadavek ČUZZaS). Svár praktikuje i Pegas u svých expanzek, ale na rozdíl od těchto dovedů pouze jako "pojistku před rozebráním" protože hlavně jsou do rámů normálně zašroubované.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

29.07.2011 9:27

Re: SA58 v expanznim provedeni

Chapu to dobre ze puvodni hlaven byla urezana, nabojova komora zachovana a misto puvodni hlavne prilozena hlaven nova a tato pouze privarena?

coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

31.07.2011 15:18

Re: SA58 v expanznim provedeni

Pufik píše:Chapu to dobre ze puvodni hlaven byla urezana, nabojova komora zachovana a misto puvodni hlavne prilozena hlaven nova a tato pouze privarena?


Ano, a navíc je to celé na ho..., protože do komory jde stejně nabít ostrý náboj (zkoušel jsem to s delaborovaným), závěr se sice nedovře, ale cvakne to :roll:

Když už tomu věnovali "tolik" práce, tak mohli udělat hlaveň a tělo na novo, pár tisíc by tam možná přibylo, ale i tak se mi zdá, že je prasárna prodávat možná 40 let starý kvér převařený na "nový", který nesnese ani 30 ran! A navíc za cenu o 4000 výš než u ostré.....

Nedokážu ani slovy popsat, jak moc jsem na zbrojovku naštvaný, a vůbec....jak může takovejhle krám vůbec projít tormentací, do pr.... :x :evil: :twisted:

Headhunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 30.07.2010 10:57
Bydliště: Okres nymburk

22.08.2011 2:03

Re: SA58 v expanznim provedeni

Zdravím,pánové. Přidám svoji trošku do mlejna. Sám tuhle věc nevlastním a dokud bude sloužit pud sebezáchovy,ani vlastnit nebudu. Pořídil si to kamarád a hned se mi s tim patřičně nadšeně chlubil. Hned na první pohled jsem si všiml toho nesedícího předpažbí.No aby sedělo,když je "hlaveň" přivařená mimo osu. Když jsem to rozebral,zklamání vystřídal údiv. Nejen že je to poskládaný z neskutečně ojetejch dílů,ale většina svárů,který bylo vidět, byla popraskaná. Jako by je hned za tepla prudce zchladili. Je jen otázka času,kdy se rozsypou. Střílet jsem to neviděl(a rači ani nechci),ale kamarád tvrdil,že to střílí dávkou bez problémů. Teda střílelo. Než z toho šrotu vypadla pružina vytahovače a přestalo to vyhazovat nábojnice. To už jsem z toho byl celkem hyn. Ale překvapením nebyl konec. Zlatej hřeb přišel,když mi kámoš ukázal zásobník a v něm ostrej náboj. Založil to do kvéru a bez jakéhokoli problému nadrcnul do komory. Závěr si sed jak pr.el na hrnec. Lehce v šoku jsem mu doporučil,aby tenhle artistickej kousek už neopakoval,pokud nehodlá přijít o končetiny, a aby tu věc rychle upaloval vrátit výrobci. Kdyby se snad cestou chtěl stavit ve Zkušebně, určitě by tím nic nezkazil,protože zarazit výrobu a prodej tohohle zázraku by jistě zachránilo spoustě lidí zdraví.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

22.08.2011 8:02

Re: SA58 v expanznim provedeni

Headhunter: obavam se kazdy kus zkusebnou jiz prosel...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

22.08.2011 8:03

Re: SA58 v expanznim provedeni

Prů*ser je, že ČUZZaS tenhle přístroj posvětila. Jestli je tohle OK, tak pak nechápu, k čemu je a proč ostatní prudí.

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

23.08.2011 21:19

Re: SA58 v expanznim provedeni

To je fakt perla, divím se, že se toho ještě nechytil nějaký investigativní reportét. Myslím, že by trhnul v TV celkem zajímavou reportáž. To co slyším ze všech stran na tento výrobek se vůbec divím, že to ještě nezatrhli vyrábět.

coltmen
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03.09.2005 21:46
Bydliště: Ostrava

25.08.2011 23:25

Re: SA58 v expanznim provedeni

Mám tady dalšího sólokapra...Svou "podělanou" zbraň jsem už asi před měsícem poslal přímo do zbrojovky i s dopisem, který měl podle domluvy obsahovat číslo účtu, kopie záručních listů a jiné informace.....Po měsíci a asi týdnu, nic....žádný email, dopis ani peníze.....Jelikož jsem měl cestu kolem Pardubic, stavil jsem se i do dané zbrojovky v Holicích....Je to skutečně jedna tragédie vedle druhé.

Bylo to dopoledne ve všední den a všude bylo zamčeno, mimochodem, je to v takové zapadle uličce, stará tovární hala a vedle ní propagační obchod....Zazvonil jsem, k mému překvapení trvalo asi 10 minut než vůbec někdo přišel otevřít dveře. V obchodě mi poté bylo řečeno, že balík dopis neobsahoval a že ho nějaká mladá brigádnice asi ztratila....Dal jsem jim proto znovu své číslo účtu a dotázal se ještě na několik věcí....Řekli mi, že už zbraně opravili, že závěry už jsou v pořádku a že jsme měli jen pár kusů ze staré série.... Na místě tedy byla otázka: "A pořád ty zbraně svařujete" Bylo mi jasně a zřetelně odpovězeno: "Ano" Dále jsem se ptal, jestli ví, že mi zbraň málem urvala ruku a co si o tom jako myslí..... Paní prodejní asi nezastupovala celou firmu, ale její odpověď: "No....." mi byla asi trochu málo. A to je vše.... párkrát se mi tedy ústně omluvili, vlastně jen za to ztracení dopisu a to bylo vše....zatím nevím, jestli jsem peníze dostal, protože mi výpis přijde až na konci měsíce.....

Headhunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 30.07.2010 10:57
Bydliště: Okres nymburk

30.08.2011 21:35

Re: SA58 v expanznim provedeni

Pufik píše:Headhunter: obavam se kazdy kus zkusebnou jiz prosel...



A v tom je ta tragédie ...:-(
Pořád ale nějak nedokážu pochopit,jak je možný,že něco takovýho, jako jsem popsal výš, projde zkušebnou?!?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

30.08.2011 22:57

Re: SA58 v expanznim provedeni

Můje pred par lety koupena Sks mela po dodání na prodejnu jen ocistene mista kam byl narazen znak a rok zkusebny. V hlavni a mechanismu bylo tolik origo konzervační vazeliny , ze mi trvalo 2 hodiny nez jsem to ze zbrane dostal. Balení zbrane bylo tak 0,5 kg vazeliny a 1 m čtvereční voskoveho papíru . Tak se ptám kde to zkušebna zase a proc tak hezky zakonzervovala.
V Čr jde asi vse jak na STK tak v autoškole a ve zkušebně asi taky.

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

05.09.2011 19:18

Re: SA58 v expanznim provedeni

Takže pánové, opravdu v tom nejste sami... Já jsem tu svou vyreklamoval a byl sem ujištěn, že to je náhoda... Asi tak moc velká zase ne ! Dostal jsem novou, která funguje na 50%, ale nechám si ji jako odstrašující případ a jsem velice zvědav, co se z tohoto výrobku vyklube....
IMG_3186_1.jpg

IMG_3183_1.jpg

IMG_3176_1.jpg

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

05.09.2011 22:59

Re: SA58 v expanznim provedeni

Mandy- ocenňuji tvoji odvahu z toho střílet, vždyť tady jde minimálně o zdraví. Když vidím ty fotky, tak nechápu, jak mohl tento bazmek projít zkušebnou. Stát se to mě, tak to dám právníkovi a výrobce bysme si pěkně podali.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

06.09.2011 9:32

Re: SA58 v expanznim provedeni

Netusite nekdo o kolik jsou u expanzu tlaky nizsi (jsou-li) nez u ostre pusky?

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

07.09.2011 9:21

Re: SA58 v expanznim provedeni

Domnívám se, že tohle jsou první kusy, které byly špatné... Současné kusy mají jiný tvar závaru, tedy alespon se mi to tak jeví... Kolik je tam tlaku nevím, ale usuzuji, že hodně, když umyslně zvýšili váhu závěru. A i tak lítá díky absenci závory rychle...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník