Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

12.10.2010 7:44

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Odmitam si cokoliv platit! Vlastneni zbrane povazuji za zakladni pravo (nikoliv nadstandart) a kdyz po me stat vyzaduje ZP, evidenci, kontroly atd. tak mu nezaplatim ani o korunu vice nez musim... Odmitam se ucastnit na maskovani rozkradani a tunelovani republiky tim ze i nadale budu platit dane v plne vysi a pritom si postupne na vsechno zacnu doplacet (co bude dalsi 100/mesic na opravy cest, 100kc na hasice, 100kc na zachranku, 100kc na armadu, 100kc na spravedlnost...?) Tahaji z nas cim dal vice penez a sluzby statu jsou pritom cim dal horsi a horsi...

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

12.10.2010 9:23

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

To je správný přístup, nicméně výsledek bude takový, že budeš platit daně v plné výši a za registracemi, povolení apod. budeš dojíždět dál, čekat na ně déle a stát delší fronty.

Tak mě napadá, když jsem propočítal ty náklady na vedení odborů... když za každou registraci se platí 100 Kč, za povolení 200... tak to už dnes musí být těžce výdělečný byznys.

Hrejsek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 08.10.2010 0:12

12.10.2010 9:52

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Jasně že si to na sebe vydělá. Problém totiž není v šetření jako takovém, ale v práci Policejního prezídia - šetřit by se dalo a bez problémů, ale oni raději omezí poskytování služeb občanům, než by si sáhli na své vlastní výhody. Jsem z resortu obrany - i armáda by mohla bez problému šetřit, aniž by se muselo sáhnout na platy, na výcvik nebo omezit nákupy zbraní. Gen. štáb si jen nechce omezit svoje - tak jednoduše sáhne na mzdy a omezí zbraně. Kdyby jen např. zrušili nesmyslné preventivní rehabilitace, rozpustili Volarézu a prodali za tržní ceny(!) její majetek, tak by ušetřili daleko více, než kolik po nich Kalousek chce. Jenže tady je věčný boj Gen. štáb vs. MO vs. vláda: proč by vedení resortu podpořilo vládu a šetřilo rozumně bez dopadu na lidi, když ve skutečnosti vládu nenávidí a snaží se ji potopit kdykoliv to jde? Takže místo toho šetří nesmyslně na místech, kde se šetřit nemá. A u policie a hasičů je situace stejná. A v tomhle vláknu diskuze je to krásně vidět, jak to funguje: místo na vedení policie nadáváte na vládu. Rušení okresních ředitelství pro zbraně padá na hlavu Policejního prezídia, ne vlády.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

12.10.2010 19:06

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Taky to můžeš chápat obráceně. Policii přišel pokyn od ministerstva, který se jim nelíbí, protože ohrožuje kvalitu jejich práce. Po zvážení všech možností se rozhodli, že pokyn dodrží způsobem, který voliče co nejvíc nasere ... a příští ministr vnitra třeba bude rozumnější.

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

12.10.2010 21:43

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Doplácet to je určitě nesmysl. Potíž je v tom, že poplatky v kolcích nejdou na policii ale státu, tzn. že oddělení si na sebe vydělá-nevydělá, když jim rok od roku propadá tím sýtem míň a míň... A stát ty poplatky vybere stejně, jestli je zaplatíme na okrese, nebo na kraji. Podle mě chtějí lidi opravdu otrávit a někoho to jistě odradí od dalších nákupů, někoho třeba i od držení zbrojáku jako takového... 4Pufik, asi Tě zklamu, ale základní právo to není, v listině základních práv a svobod nic podobného nenajdeš, nikdo Tě tedy nenutí - chceš = dojedeš na kraj, nechceš = na..r si. Tak to asi nějak předpokládám...

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

13.10.2010 9:56

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Vrana: To s tím právem je diskutabilní. Mám právo na ochranu života a zdraví a pokud mi toto není schopen zajistit stát, měl bych mít právo na prostředky, kterými to dokážu sám.


Reklama

Uživatelský avatar
Tekka
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27.08.2010 14:48

13.10.2010 11:36

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Teď jsem byl s nakupkou na Praze 4 - Soukalova. Na muj dotaz ohledne centralizovani oddeleni od noveho roku mi pan rekl, ze to je pravda ale zatim nejsou penize. Vic pry toho nevi.

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

13.10.2010 12:12

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

majsner píše:Vrana: To s tím právem je diskutabilní. Mám právo na ochranu života a zdraví a pokud mi toto není schopen zajistit stát, měl bych mít právo na prostředky, kterými to dokážu sám.


Já za to ale nemůžu :D ale silně pochybuji, že by na to takhle někdo nahlížel. O tom, že je právo, vlastnit střelnou zbraň se nikde nedočteš... Tím méně to půjde vymáhat jako nárok

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

13.10.2010 12:37

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Ale vždyť to právo v ČR existuje! (narozdíl od některých jiných i evropských států)

Pokud splníš zákonné podmínky (věk, bezúhonnost, spolehlivost, odbornou a zdravotní způsobilost) tak ti MUSÍ vydat zbrojní průkaz a pokud uvedeš zákonné důvody na žádosti o nákupní povolení, tak ti MUSÍ vydat povolení k držení a nošení zbraně pro ochranu života, zdraví a majetku. Je to tvoje zákonem dané právo. A měli bychom dělat všechno proto, aby to tak zůstalo i do budoucna.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

13.10.2010 13:22

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Myslím, že s právem na ZP to bude asi jako s právem na řidičák. Při splnění podmínek není důvod nevydat.

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

14.10.2010 7:30

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

PetrL3 píše:Myslím, že s právem na ZP to bude asi jako s právem na řidičák. Při splnění podmínek není důvod nevydat.


Správně, při splění podmínek... Kdo chce, musí něco strpět, nebo něco vykonat. Tzn. přesně to jak jsem už psal, chceš = dojeď si na oddělení ( byť 100 km ), nechceš = nejezdi, nikdo tě nenutí... Nevěřím, že by je názor veřejnosti zajímal, ale optimismus vám neberu.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

15.10.2010 9:28

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Já už se na to rušení okresů těším. Semily jsou tragedie. Snad jen dvakrát se mi poštěstilo, že jsem si hned odnesl požadované. Jinak pokaždé 4x (už se mi stalo, že i 5x :( ). Do Liberce mě cesta po čtyřproudovce trvá cca 15min, tak snad tam pak nebudou fronty. Dnes je tam, podle kolegy, vše na počkání.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

15.10.2010 9:32

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

To určitě. Až se do Liberce navalí všichni žadatelé z Jablonce, České Lípy, Semil.... :roll:

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

15.10.2010 11:01

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Ja vás opravdu nechápu. Vadí vám, když stát hodně utrácí, vadí vám, že vám rušej desítky kanceláří s možná stovkama zaměstnanců. Co tedy chcete!!!

Já jsem pro aby se zrušila úplně všechna ředitelství. Z té celé agendy není nic co by se nedalo řešit z domova pomocí počítače!!! Není nejmenší důvod kamkoliv chodit, brát si volna apod. O nákupku můžu zažádat třeba v sobotu o půlnoci. Když to tak funguje v bankách (a tam jde o sakra víc než v nějakých úřadech) proč by to nemělo fungovat ve státě. Takhle se dají řešit i řidičáky, katastry, sociálka, finanční úřady. prostě všechno.

Má to jen jednu nevýhodu (která je asi ale dnes markatní) co se všema těma lidma, kteří neumí nic jiného než nosit papít z jedné skříně do druhé?

Chcete ještě jeden příklad, kde to funguje. Kdo hrajete golf, tak víte. Celý handicapový systém a evidence výsledků všech turnajů je online. Už řadu let neexistují žádné papírové handicapové karty. Koukněte na http://cgf.cz/Tournaments.aspx?IDMenu=89949479 a nebo http://teetime.golf.cz/Courses.aspx.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

15.10.2010 11:19

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

PeSi: teď zapínám ironii, tak se prosím neuraž :) - člověče, co to blábolíš? to by přece znamenalo, že by nad vším byla kontrola, že by se všechno dalo dohledat a, nedejbože, by se mohlo přesně určit kdo za co zodpovídá.
(vypínám ironii).

Popisoval mi kdysi kamarád jak si kvůli roční pracovní stáži v USA kupoval a registroval auto - u jednoho okénka mu bez čekání a za cca 15 minut a poplatek do 50USD zařídili pojistku (placeno zvlášť), registraci a vydali SPZku. A ještě se omlouvali za zdržení.

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

15.10.2010 20:49

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

4 Pesi, moc ti nerozumím, čert vem nákupku jako takovou, ta je celá absurdní, ale co ten zbytek? Jak jako se bude zbraň kontrolovat při registraci a celý její pohyb dál? Nechápu

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

15.10.2010 20:57

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Stejne jako dopravaci kontrolujou ridice.
Proste pokud budou mocni citit potrebu zjistit, ze ta flinta co jsi pred treba rokem registroval, existuje a opravdu ji mas, tak za tebou poslou strazniky a nebo te vyzvou abys ji na nejblizsi sluzebnu donesl ke kontrole. Ja osobne bych i tu prvni moznost uvital, bydlim na predmesti Prahy a myslim ze neni od veci znat osobne "sveho serifa" a i to aby on znal obyvatele sveho rajonu. Jelikoz se nezivim zlocinem, nemam problem ho pozvat dal, a pri kafi mu ukazat obsah trezoru a pritom "pokecat".

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

15.10.2010 21:19

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Nic ve zlém, ale myslím že to v naší společnosti není reálné a dlouho asi ani nebude... Při přepisu auta jej sice taky nikdo nechce vidět, ale zbraň je pořád zbraň... Kolik lidí by pak dělalo potíže? Kolik lidí dnes ani nepřebere poštu, nechá se zapírat, a pod... Dohledatelnost a vymahatelnost něčeho tady v podstatě nefunguje. Nevím, ale optimista ze mě v tomhle směru nebude. Jaké budou ale čekací doby na všechno, až ty okresní oddělení zruší, to si neumím a ani nechci představit...

Uživatelský avatar
*serafin*
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 13.07.2010 15:33
Bydliště: Chomutov

16.10.2010 12:47

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Jak jsem pochopil, okresní ředitelství se ruší kvůli šetření. Už je jasné, kam ty ušetřené peníze půjdou:
http://www.novinky.cz/domaci/214260-na-ochranu-prezidenta-chce-policie-koupit-dva-nove-specialy-audi.html

Oba vozy pro ochrannou službu mají být hrazeny z rozpočtu policie.


Kolik okresních ředitelství pro zbraně (nebo služeben vůbec) by místo těchto vozů asi mohlo fungovat?

EDIT: Uznávám, že to sem úplně nepatří, ale toto vlákno vzniklo vlastně kvůli šetření na policii a tohle je "krásná" ukázka šetření. .

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

16.10.2010 14:42

Re: Rušení okresních ředítelství pro zbraně

Nevím co má ochranka za požadavky, ale vím že první Superby tenkrát odmítli jako nevyhovující, takže kdo ví co od těch aut čekaj...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků