Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

29.01.2019 9:57

Re: Ruger

Update k tovární munici: zjistil jsem, že v mojí krabičce Magtechů 38 special jsou náboje s okrajem o průměru v rozmezí 11,01 až 11,11 mm, čili až desetina milimetru rozdílu. SelBel a Fiocchi mají při namátkovém měření okraj menší, většinou jsem naměřil 10.98-11.02, tam je to bez problémů.

Pokud do válce dávám náboje s okrajem do 11,07 mm, tak jdou volně tam i zpět, pokud se tam vyskytne větší, tak už chce usadit prstem a nechce se mu z válce ven, je potřeba do tyčky vyhazovače trochu víc zatlačit. Maximální průměr okraje dle CIP je 11.18 mm, což by se do válce už nevešlo ani násilím.

Takže pro potenciální kupující je to určitě námět k zamyšlení. Mně osobně to nevadí, většina mých nábojnic k přebíjení jsou SB, takže s tím problém nemám a patrony na nošení si stejně vždycky kontroluju.

Á propos, nabitý má Ruger 1040g, což je o 116g víc, než můj 3" Kimber Ultra s hliníkovým rámem se zásobníkem a 7 náboji, ale překvapivě se to nosí velice pohodlně, ve vnitřním pouzdře Remora (drží to spolehlivě dokonce bez klipu) mi to nijak nepřekáží a neotravuje ani po několika hodinách.

20190129_084900.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

31.01.2019 8:53

Re: Ruger

Ještě nějaké technikálie: po "slugnutí" hlavně a komor válce jsem příjemně překvapený. Průměr hlavně v drážkách standardně .356" (9.045 mm), hrdla komor válců všechny shodně .358", čili už z fabriky ideální konfigurace pro olověné střely. Žádný div, že mi z toho mé olovo (kalibrované .358") lítá tak pěkně.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

14.02.2019 12:07

Re: Ruger

Po nainstalování lehčích pružin (8lb trigger, 10lb hammer) je na DA spoušti odpor 7lb, čili asi jako na mém starém SW 629, se kterým už jsem si pohrál. Akorát na Rugeru je to DA tokové...no rugerovské. Hodně dlouhý chod, od bodu, kdy zapadne cylinder stop, je dráha spouště ještě dobrých 5mm vzad než spustí DA ozub. SA spoušť 2 a 3/4 lb, ale SA ozub bude chtít lehce poleštit, cítím při spuštění mírný creep. Celkově to sice není zdaleka tak dobrá spoušť jako lze docílit na SW, ale dá se s tím naprosto v pohodě fungovat.

Rychlonabíječe dělá jen HKS a 5Star. HKS jsou klasicky vachrlaté, až se skoro zdráhám tomu říkat "rychlo" nabíječ. Spíš taková nabíjecí pomůcka :) Škoda že na tenhle model nedělá speedloadery Safariland....CompII je můj asi nejoblíbenější rychlonabíječ na nošení.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník