dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

19.12.2016 9:32


dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

19.12.2016 17:03

Ruger

Osmiranný Ruger Redhawk v ráži .357 Magnum:

Obrázek

Když minulý měsíc dovezlo MPI Match Championy, odolal jsem, ale tyhle dva revolvery... co si budeme povídat:-). Jsem zvědavý, za kolik let od uvedení je MPI doveze...

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

18.01.2017 13:28

Re: Ruger

Zdravím, jsem tu nový.
Pořídil jsem si KGP 161čku. Je tam ten gumový monogrip. Moc mi ale nesedí úchop, mám na to asi úzkou dlaň, plave mi nahoru dolu a je těžké chytnout to vždycky stejně. A za druhé, a to mi vadí víc, spoušť při SA mám moc blízko ruky, takže pokud chci spouštět bříškem prvního článku ukazováčku rovně a nestrhávat, mám ten prst hrozně zalomenej. Asi mám na to dlouhý prsty
Jsem ve střelbě úplný začátečník, zatím mám za cíl jenom mířenku 25m obouruč dostávat se spolehlivě do černého, ale nechci si hned na začátku navyknout na špatný úchop.
Jaké je nejschůdnější řešení? Když objednám někde na ešopu nový grip, stejně dokud ho nezkusím, jak poznám, jestli mi sedne... Ta poloha spouště jde nějak upravit? Nebo dát na spoušť nástavec? Nebo to řešit tvarem gripu - pak ale bude kvér je ště víc těžší na čumák, než je...
Přemýšlím, jestli si grim neudělat ze dřeva sám, ale nikde jsem na revolveru neviděl, že by ses tím někdo dělal, takže předpokládám že to asi musí jít jednodušeji...

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

18.01.2017 18:13

Ruger

Jirka2:
Ad gripy - MPI ma na sklade jeste nejake ty klasicke gumove s drevenymi bocnimi panely (koukni napr. na eshop Rugeru, abys vedel, jak vypadaji), muzes je objednat pres sveho maloobchodnika. MOC je myslim kolem 1800 Kc.

Ad sposteni v SA - spoust revolveru se neovlada stejne jako spoust pistole. V DA spoustis idealne kloubem mezi poslednim a prostrednim clankem prstu (pocitano od dlane:-)), v SA obdobne, pri delsich prstech se muze v SA rezimu stat, ze uz je spoust blize prostrednimu clanku.

Neco si o revolverech nacti. Napr. na Google Play jsou knihy od Granta Cunninghama (napr. Gun Digest Book of the Revolver. I jen bezplatna ukazka z te knihy je zajimava:-)).

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

19.01.2017 12:26

Re: Ruger

dfgdsster:
Díky. Pořádně se teda dovzdělám a dám tomu asi ještě šanci tak jak to je z výroby, než se pustím do případných úprav. Je pravda, že ten kloub mi na spoušť sedne akorát, problém mám ale v tom, že při tomto způsobu spouštění prostě strhávám. No, asi to budu muset víc potrénovat.

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

19.01.2017 12:43

Re: Ruger

Dva tři roky zpět se tu řešily praskliny na hraně náběhového kužele na GP100.
Já jsem se podíval na svůj úplně nový KGP 161a myslím, že je to jasné co to způsobuje.
Na vnějším průměru kužele mám výrazný otřep. Ta hrana prostě není odjehlená. Ten otřep je pak samozřejmě tepelně i mechanicky výrazně namáhaný, vzniknou na něm trhliny. Otřep se časem asi upálí, ale ty iniciované trhliny už díky ciklickému namáhání porostou směrem do samotného kužele.
Je to jenom hypotéza, ale každý strojař ví, že neodjehlená hrana je problém z hlediska únavy materiálu. Nechápu, že to takhle Ruger pustí z fabriky :shock: .
Pomoc je jednoduchá - stačí včas tu hranu opatrně odjehlit pilníkem a zaleštit. Nebo si to někde nechat udělat.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.01.2017 13:18

Re: Ruger

Šla by fotka?

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

19.01.2017 14:56

Jirka2: spousteni v DA chce natrenovat na sucho. Zamirit na nejaky bod a pomalu rovnomerne spoustet, aniz by se Ti hnula miridla z ciloveho bodu. A postupne pridavat na rychlosti spousteni. Timto treninkem se Ti mj. ochodi mechanismus spouste, cimz se spoust zjemni. Testovano na mem revolveru;-).

Jinak, ten otrep si taky nejak nedovedu predstavit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.01.2017 18:47

Re: Ruger

Právě já mám Rugery 3 a nikde žádný otřep.Ale netvrdím , že to není možné.

GaN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 13.12.2013 17:32

20.01.2017 7:15

Re: Ruger

Mezi jinými revolvery jsem měl i černý GP161. Náběhový kužel byl pěkně provedený, vůle příkladné. Přesto po půl roce již bylo znát velmi mírný náznak omlácení náběhové kužele. Začal jsem si také všímat mírně vypálené čárky v horním rámu nad mezerou mezi válcem a náběhem. S koupí SR1911 jsem pak revolver bral jen příležitostně a ca po roce (a ca 2000 nábojích - 80% 357 mag, 20% 38 spec., vše S&B) již stav nevypadal dobře. Bohužel jsem se nechal ukolébat, krátce po ukončení záruky mi došlo k prasknutí na 6. hod. (vystřeleno ca 4 tis. nábojů). Šlo v podstatě o mou chybu - měl jsem ihned reklamovat.
Teprve pak jsem se začal zajímat o "ruger forcing cone erosion" viz google obrázky. V US nejde o problém, Ruger má precizní politiku reklamací a tyto v záruční době mění za nové - u nás to může být horší. Zvláště pokud uběhne část US záruky a běží jen naše, ale to předjímám. Ačkoliv šlo o pěknou, přesnou zbraň, poškodilo to mou důvěru v revolvery, ačkoliv znovu pošilhávám po SW586..

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

20.01.2017 9:56

Ruger prave tyhle problemy, zrejme zpusobene tlakem na vyrobni naklady, resi zminenou reklamacni politikou.

GaN: jak jsi prosim nakonec resil onu prasklinu nabehoveho kuzele? Potazmo, jake byly naklady na opravu a v kterem roce, smim-li se zeptat;-).

GaN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 13.12.2013 17:32

20.01.2017 11:15

Re: Ruger

Neřešil - darováno v tomto stavu k opravě. Opravu jsem však zjišťoval. Nová hlaveň stála ca 4 tis. kč - je s tím však dost papírování (jsou tomu tak ca 2 roky). Do toho se mi vůbec nechtělo a také jsem v té době ztratil určité přesvědčení o robustnosti a odolnosti revolverů (např. Taurus měl vůle válce, těžký a hrubý chod spouště). Způsob konstrukce Ruger (GP100) se mi zdá lepší než typově SW (pozor, posuzuji jen z kopie SW!; nemám přímou zkušenost s SW - tzn. rozebrání) - celý blok spouště s bytelnějšími pružinkami a uložením v rámu je to lepší než boční destička přišroubovaná k rámu.
Ano, bude to náklady ve výrobě. Podle toho, co jsem četl na US fórech - je přístupu Rugeru skvělý, v případě problému řeší rychle výměnou, opravou, vrácením peněz. Stížnosti je minimálně a jedná se přitom o jednoho s největších výrobců (kéž by takovou pověst měl i náš přední výrobce).
U SW bývá občas problém: "flame cutting erosion top strap" a už jsem viděl na vlastní oči.

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

20.01.2017 12:53

Re: Ruger

Fotky nekvalitně opracovaného náběhového kužele. Špatně se to fotí. Je to dobře cítit když se po hraně přejede prstem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ta hrana by měla být lépe odjehlená, u nás (děláme letadla) by toto byla vada a nemělo by to projít výstupní kontrolou. Jak jsem psal výše, je to koncentrátor, kde se můžou tvořit trhliny, snižuje to životnost, zvlášť u takto namáhaného dílce. Nemůžu tvrdit, že toto je jediný důvod vzniku výše uvedeného problému problému, ale pořádným odjehlením a zaleštěnám té hrany se životnost kužele rozhodně zvýší.
Naposledy upravil Jirka2 dne 20.01.2017 13:58, celkově upraveno 1

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

20.01.2017 13:44

Jirka2: foto v lepsi kvalite by bylo super, bo na vlozenych fotkach se mi nic najit nepodarilo, abych byl uprimny. Tak kdybys mel nekdy cas, prosim;-).

GaN: diky za info. Je zajimave, ze se proble s predcasnym opotrebenim objevil i u revolveru z klasicke oceli. Zatim jsem to na domacich i US forech vidal jen u nerezu, ktery je zrejme vuci tomuto namahani mene odolny.

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

20.01.2017 14:18

Re: Ruger

dfdgster: Fotky opraveny.

Já to přesně takhle jak píšeš na sucho trénuju. Jednak kvůli ceně střelnice a střeliva :D , ale hlavně proto , že na sucho líp vidím, jak přesně to při spuštění strhávám. Střílel jsem z toho jen jednou minulý týden, na 25m zásahy rozházené po celém terči :D . Příští týden jdu na střelnici zase, tak jsem zvědavý, jestli se tréning projeví.

GaN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 13.12.2013 17:32

20.01.2017 17:57

Re: Ruger

ad: "Je zajimave, ze se proble s predcasnym opotrebenim objevil i u revolveru z klasicke oceli." právě pevnost na úkor pružnosti může být důvodem praskliny.

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

22.01.2017 12:16

Re: Ruger

GaN: nemohu se úplně vyjádřit k tomu, zda je pevnost na úkor pružnosti příčinou praskliny. Mohli tu hlavěň třeba překalit, tak to ruplo, ale mé znalosti metalurgie končí u hrubé představy, jaký materiál se hodí na čepel meče:-). Z mého pohledu je nepříjemné spíše zjištění, že u Rugeru nedovedou nezmršit ani klasickou ocel. Samozřejmě, výjimka potvrzuje pravidlo, nicméně, mám teď o něco menší chuť to otestovat na vlastní kůži. Dokud se modřené GP100 pohybovali kolem 17 000 Kč, jako taková revolverová alternativa glocku, budiž, ale v cenové hladině 24 000 Kč je už poněkud více zajímavých zbraní a např. u H&K P30 jsem zatím nenarazil na obdobné připomínky ke kvalitě materiálu, ačkoliv se de facto jedná o běžnou služební zbraň, ne o sportovní speciál nebo jinak "výběrový" typ zbraně.

Samozřejmě, že na fóra jdou zpravidla lidé až s nějakou závadou zbraně. Z tohoto pohledu by mohla pomoci alespoň třeba anketa mezi vlastníky jednotlivých typů revolverů Ruger, zda, s jakým a kdy se setkali u těchto zbraní s problémem. Dá se například tady ve vlákně nějak nastavit anketa?:-)

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

26.05.2017 8:09

Re: Ruger

Ahoj vsem. Prosim, mate nekdo tuseni, od ceho by mohly byt ty kruhove sramy na valci? Jde o KGP 161
Dekuji za pripadnou radu ci nazor. (po rozkliknuti obr. je to vice patrne)
Obrázek

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

26.05.2017 8:42

Re: Ruger

Nafoť opěrnou desku za válcem. Tam bude nejspíše odpověď.

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

26.05.2017 10:08

Re: Ruger

Jo, tam to asi bude. Spis jsem myslel, zda by treba nekdo nevedel rovnou resp., ze by se s necim podobnmy uz pred tim setkal.
Foto zkusim opatrit.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků