Turbi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 262
Registrován: 12.06.2009 13:14

10.03.2014 21:01

Re: Ruger

veleba4: s tym vypalovanim hrany nabehoveho kuzela hlavne to bude asi normalne, mam SW .44 Mag , vystrelene 700 ran a schvalne som nato pozrel..fakt ta hrana uz nie je taka ostra ako ked to bolo nove .. predsa sa asi oplati kupit klasicky uhlikovy revolver

drevak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10.04.2011 11:43
Bydliště: Zdice

17.04.2014 19:11

Re: Ruger

Tak jste mě pěkně rozhodili. Už dlouho toužím po KGP 161 nebo 141. Jaká je tedy životnost revolveru? Spousta lidí tvrdí, že Ruger je věčný :roll:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.04.2014 19:41

Re: Ruger

Věčná není žádná zbran.
Záleží jak mu budeš nakládat.

Revolvery se většinou motají kolem 50-60 tisíc.

drevak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10.04.2011 11:43
Bydliště: Zdice

18.04.2014 15:22

Re: Ruger

To by bylo naprosto v pohodě, ale byli tu příspěvky kdy po dvou tisících zbraň šla na výměnu hlavně. To je docela síla

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.04.2014 15:44

Re: Ruger

Samozdřejmě stát se můze u každé značky.
S Rugery se tu hodně experimentuje tak je otázka co zbran střílela.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

22.04.2014 15:23

Re: Ruger

osobne som videl cierny po ca 85 tisic ranach... bol uz slusne vymackany, vole, hrany... ale stale strielal.. bol na poziciavanie na jednej strelnici...
nerez urcite tolko nevydrzi, ked chces na poriadne a caste buchanie, radsej si kup s normalnej oceli, cierny... aj ked na nosenie pohodlnejsi a praktickejsi je nerez, pretries hlaven, valec a nemusis sa o nic starat, netreba to patlat olejom, vazelinou... pot a dazdova voda su dost agresivne, hned to chyta lisku...


Reklama

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

04.05.2014 14:08

Re: Ruger

Ten revolver na vymenu hlavne byl muj a jak jsem psal po vymene nove hlavne to tam bylo za par stovek ran znova. Spousta majitelu obdobneho revolveru mela stejny problem. Navic mi pripada ze je nerez material houzevnaty ale mekky. vzadu kde se opira dno nabojnice o ram jsem mel jiz znatelny otisk a hranku, byla videt i citit na dotek. Takze materialu meho Rugeru GP 100 asi nic moc. Na druhou stranu musim podotknout ze jsem mu daval opravdu zabrat. Nektere prebijene laborace i na 900J pri 4inch hlavni. :D Mereno hradly. Navic i povrchovka byla mekka, pri cisteni medenym kartackem zustavaly po nem ryhy na povrchu ramu.

Uživatelský avatar
bartikz.454
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 20.07.2010 12:20
Bydliště: Znojmo

03.06.2014 22:33

Re: Ruger

Jen bych chtěl z vlastní zkušenosti upozornit, že né všechny mosazné či měděné kartáčky jsou opravdu z materiálu, na který vypadají. Hlavně rovné kartáčky v sadách z hobbymarketů mají pomosazené ocelové drátky! Zjistil jsem to až když mi na to kápl copper remover od Tetra gunu a následně magnetem. Taky mi nešlo do hlavy, že mi mosaznej kartáček občas trošku poškrábal povrch. Omlouvám se za OT.

Harry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 17.10.2007 16:50

03.08.2014 12:11

Re: Ruger

Dokopal jsem se k pár subjektivním větám o GP161 a tak prosím o shovívavost.

Revolvery mne vždy lákaly a protože s pistolí nejsem bůhvíjaký střelec, tak jsem se už před nějakým časem rozhoupal pořídit si revolver. Původně to byl Ruger LCR, který mne opravdu nadchnul, na nošení je skvělý - a tak jsem chtěl i něco dospělejšího. Několik jsem jich vystřídal (včetně S&W R8, což byla skvělá zbraň, splňující více mých požadavků – až na velikost rukojeti… Rám N prostě nedám…), až jsem skončil u Ruger GP161. Především mi naprosto a zcela vyhovuje rukojeť, prostě mi padne do ruky. Mám tím na mysli původní Rugerovu guma / dřevo. Ty nové Hogue jsou zase pro lidi co mají pracky jako lopaty, ach jo.

Můj vlastní exemplář má především naprosto excelentní časování i zamykání a prakticky žádné vůle. To je ale možná jen shoda okolností. Letos jsem se nechal zblbnout přítelkyní, abych s ní jezdil na LOS a protože mi pistole moc nejde, ani mne nebaví, tak jsem si řekl – proč ne, zkusím revolver. Vzhledem k tomu, že revolver střílí zkušenější střelci a ne začátečníci a jejich zbraně jsou pro sport vhodnější než sériový GP, musel jsem udělat nějaké úpravy na zbrani. Je to muška, která byla dobrá na terčovku, ale na akční střílení už ne, nehledě k různým světelným podmínkám. Tak jsem se rozhodnul pro Truglo TFO mušku, tato konkrétní je pro Glock a musel jsem tedy udělat nějaký nosič mušky. Ten není sice vzorem dokonalosti, ale šlo mi spíš o funkci než o formu…

Obrázek

Další nezbytnou věcí bylo odladění spouště, pružiny Wolf a trocha práce. Se spouští jsem teď více než spokojený.

Podstatnou věcí byla také nutnost používání klipů s náboji. Bez nich to prostě nejde. U GP se ovšem musí upravit válec, což jsem udělal a maximálně se to vyplatilo. Faktem ale je, že je potřeba mít kvalitní klipy a ty něco stojí.

Obrázek

V průběhu roku jsem ovšem zjistil, že ani s klipy nedokážu držet krok s konkurencí, protože revolverové náboje jsou příliš dlouhé a jejich nabíjení prostě není tak snadné a rychlé. Navíc běžné revolverové střely s „placatým čumákem“ se při nabíjení nechtějí nechat „strčit do komory bez odporu“. Oproti konkurenci, která střílí pistolovými náboji (9mm nebo .45ACP) je prostě znát handicap. A je vcelku jedno, jestli to jsou .357 nebo .38. A tak jsem se zkusil kratší náboje. Nejprve .38 Special Short, ale ty jsou strašně slaboučké (normálně střílím .357, už normální .38 mi přijdou slabé). Tak jsem ještě vyzkoušel zkrácené nábojnice s pistolovou střelou (špičatější než revolverové střely) a s laborací podobnou jako u 9mm Luger. Na obrázku je jen pro srovnání .357, .38 a 9mm Luger - které jsou prostě mnohem kratší...

Obrázek

Rozdíl při nabíjení je ohromující! Náboje teď do válce prakticky „skáčou samy a radostně“, což se o .357 rozhodně říci nedá… Měl jsem ale obavy kvůli přesnosti a životnosti, když s těmi krátkými náboji musí střela urazit docela slušnou vzdálenost než ve válci najde oporu – a pak ještě přechod do hlavně. Ale především na různých US fórech jsem se dopátral k tomu, že právě pistolové střely se s tím údajně dokáží díky jinému tvaru vypořádat lépe. Zatím jsem vystřelil jen asi 150 těch krátkých nábojů, ale vždy jsem to pečlivě zkoumal a na zbrani není poznat žádné opotřebení. Natočil jsem si i videa, jestli nedochází k nějakým divným „odfukům spalin“, zkoušel i na papírových zástěnách vedle válce, jestli nedochází k úniku tlaku jinak než u .357 a vše je úplně normální. Co se týká přesnosti, rozdíl zde sice je, ale poměrně malý, a já nejsem zrovna přesný střelec, takže u mne se to asi moc neprojeví :)

6 ran, 25m, .357 Magnum SB

Obrázek

6 ran, 25m, zkrácené náboje

Obrázek

Kdybych celkově zhodnotil svůj názor na GP161, tak můžu říci jen to nejlepší. Zbraň je to kvalitně vyrobená, dle mého je bytelnější než konkurence (pokusy s laborací bych asi u S&W takhle nedělal), pro mé ruce naprosto perfektní ergonomicky a spoušť v DA je po lehké úpravě skvělá. Čtyřpalcová hlaveň by asi pro praktickou střelbu byla „praktičtější“, ale ta delší hlaveň prostě má své kouzlo… Kdyby Ruger začal dělat GP s pětipalcovou hlavní, v ráži 9mm Luger nebo .45 ACP, hned bych rozbíjel prasátko (a ano, S&W 986 je docela výzva).

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

22.09.2014 21:30

Re: Ruger

Tak LCR bude včil i v 9mm Luger
https://www.youtube.com/watch?v=8aVrDYcLjPs

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

23.09.2014 19:18

Re: Ruger

hm to by byla zajímavá alternativa k malým pistolím výkon 9L není tak ovlivněn délkou hlavně a bude to mít větší výkon než .38 za přijatelného zpětného rázu

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

24.09.2014 8:33

Re: Ruger


pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

20.10.2014 23:13

Re: Ruger

Potřeboval bych názor na Ruger Security Six. Chytnula mě střelba z Taurusu 85, tak bych rád zkusil šestipalec na terčovou střelbu v 357.

Harry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 17.10.2007 16:50

22.10.2014 11:07

Re: Ruger

Ruger Security (Speed, Service) Six je starší model než GP100. Má hlavně menší průměr válce než GP100 a klasický rám rukojeti. Také zamykání válce vepředu je jiné. Jinak pružiny jsou stejné. Ovládání taky stejné. Ty Sixy jsou v pohodě, trošku menší, trošku lehčí než GP100. Taky jeden mám...

Jen v šestipalci počítej s tím, že bude lehčí i hlaveň...

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

23.10.2014 11:09

Re: Ruger

Je teď jeden v Bearece za necelých 10 tisíc, prý v super stavu. Asi se na něj zajdu podívat. Nový GP100 už je trochu mimo rozpočet:)

Uživatelský avatar
ladaj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29.11.2010 14:39
Bydliště: Zlín

25.10.2014 23:56

Re: Ruger

Může mi, prosím, někdo poradit s demontáží úderníku (firing pin) na Ruger Redhawk:

Vyrazil jsem příčný kolík, ten, co je šikmo zabroušený s rámem. Tím by se mělo odjistit pouzdro (#66 recoil pad) a celé vycestovat dopředu. Zkoušel jsem tlak i poklepávání přes tyčku na úderník, ale ani se to nehne. Je na to nějaká finta nebo je třeba jen dát větší ranu?

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

24.11.2014 21:26

Re: Ruger

LCRx s 3" hlavní a stavitelnými mířidly v .38 special
https://www.youtube.com/watch?v=myY0bsh_W9o

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

25.11.2014 18:48

Re: Ruger

tak nějak nevím ale pro ty účely obranného revolveru to není takhle se to snaží posunout jako konkurenci k normálnímu revolveru a nevěřím že to bude nějak závratně úspěšné

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

29.12.2014 20:14

Re: Ruger

tak z tohohle bych si chtěl opravdu vystřelit https://www.youtube.com/watch?v=ll--DXOWPyA řekl bych že jde o novinku akorát někde to uvádí jako Alaskan Toklat
a na stránkách to mají pravděpodobně jako Superredhawk v distributor exkluziv tak nevím http://www.ruger.com/products/superRedh ... /5517.html ale je krásnej a tak našel jsem videa asi rok zpátky takže novinka to úplně není :-) škoda že tu nemáme medvědy na každým kroku

drevak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10.04.2011 11:43
Bydliště: Zdice

31.12.2014 18:24

Re: Ruger

našel jsem tuto sadu pružin a potřebuji vědět jestli je vhodná pro ruger GP100
http://www.midwayusa.com/product/303418 ... uctFinding

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník