Beaumont
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2008 8:53
Bydliště: Brno

02.02.2013 22:46

Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

Zdravím vážení, obracím se s dotazem... Mám v úmyslu ke svým současným zbraním (Taurus .38 Spec 4" a Vektor SP1 Sport 9mm) přidat ještě revolver v ráži 44 Magnum. Mám v plánu něco s delší hlavní (6" nebo víc) a pokud možno s optikou.

Jsem v podstatě rozhodnutý pro značku Ruger, otázkou je typ. Líbí se mi DA Super Redhawk a taky se mi z něj dobře střílelo, měl jsem možnost ho už 2x vyzkoušet.
Na druhou stranu mě taky láká SA Super Blackhawk Hunter popř. Hunter Bisley. Problém je, že obě tyhle zbraně jsem měl v ruce jen "nasucho" na výstavě, ale nemohl jsem si z nich vystřelit. A totéž bohužel platí o SA revolverech obecně. Pokud jsem to správně pochopil, u SA revolveru je zvládání zpětného rázu trochu jiné než u moderních DA zbraní. U SA revolveru je vzhledem ke tvaru pažbičky žádoucí, aby se v dlani "stočil" a hlaveň se zvedla ("roll")...?

Takže můj DOTAZ: Nevíte o střelnici v ČR, nejlépe na Moravě / Vysočině / středních Čechách, kde by byl k vyzkoušení nějaký SA revolver v silnější ráži, ideálně .44 magnum? Že by někde měli Blackhawka, to ani nedoufám... Nebo nevíte o nějakém majiteli téhle zbraně, který by mě třeba nechal vystřelit (samozřejmě bych se přiměřeně revanšoval)? Díky.

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

04.02.2013 18:57

Re: Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

Přispěju svou troškou do mlýna.

Docela dost jsem toho nastřílel z SW M629, 4palec, dvojčinný .44 Magnum a dost z Colt SAA, který je ergonomií rukojeti shodný s těmi SA od Rugera.

Ta ergonomie je dost zvláštní a náboj .45 LC, který se .44 Mag ani neblíží, mi přišel silný až až a místy ta střelba byla nepříjemná. Osobně bych pro .44 Magnum chtěl moderní ergonomii + DA revolver se dá i nosit a je prakticky použitelnější - i když na střelnici v DA modu vystřelíš málokdy :)

Beaumont
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2008 8:53
Bydliště: Brno

05.02.2013 10:58

Re: Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

Při mém plánovaném způsobu využití bych asi DA vystřelil jen jednou, abych zkusil jestli to funguje ;-)

Ta ergonomie je u SA zásadní otázka... zase si říkám, že když se revolvery těch největších ráží (typu .500 Linebaugh) a z velké části i .454 Casull dělají jako SA s dřevěnými pažbičkami, asi na tom něco bude.
Mě na SA láká jednak vzhled, jednak že by to bylo zase něco jiného než moderní DA revolver, který už jeden mám. A při pomalé mířené střelbě, navíc s optikou, je pomalé přebíjení bezvýznamné a SA je spíš bezpečnostní plus.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

05.02.2013 14:36

Re: Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

Beaumont píše:.......... SA je spíš bezpečnostní plus.

a to jako v čem ??

Beaumont
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2008 8:53
Bydliště: Brno

05.02.2013 15:26

Re: Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

Předpokládám, že s revolverem budu střílet na venkovní myslivecké střelnici (50m) a že ho budu dost často půjčovat lidem, kteří to s krátkými moc neumí. A sice je při tom samozřejmě budu hlídat, ale i tak mi připadá nutnost natáhnout-vystřelit bezpečnější než DA.

Další věc je, že na takhle mohutnou zbraň, navíc s optikou, se asi bude hůř shánět pouzdro a u SA bych byl ochoten akceptovat i takové, které nekryje lučík a spoušť. U DA revolveru trvám u pouzdra na tom, aby lučík + spoušť krylo, což by výběr ještě víc omezilo. Toto samozřejmě řeší výroba pouzdra na míru...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

05.02.2013 16:01

Re: Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

speciální opaskové pouzdro pro pohyb na střelnici s nabitým revolverem s instalovanou optikou ?


Reklama

Beaumont
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2008 8:53
Bydliště: Brno

05.02.2013 16:35

Re: Ruger Super Redhawk, Super Blackhawk Hunter .44 magnum

Neříkám, že zrovna opaskové... Líbilo by se mi třeba něco takovéhoto:
http://forums.outdoorsdirectory.com/showthread.php/77511-Wyoming-Combo-Holster-amp-Scoped-SBH-1st-impression-long-post-lots-of-pics

A taky ne jen na střelnici - předpokládám, že s optikou se ten revolver nevejde do origo kufru, takže budu muset řešit i přepravu v autě a možná i dlouhodobé uložení (vím, že na to není kožené pouzdro ideální).

Zásadní otázka ovšem je, jestli se mi s tím SA bude dobře střílet nebo ne, všechno ostatní je až sekundární.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků