Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

11.06.2015 19:45

Re: Ruger SP101

Sorry za mystifikaciu, pozeral som narychlo, nemam prehlad kto z americanov este posiela (do 100 USD) a kto nie ... pruziny som vyhrabal aj v nemecku aj v UK, ale v europe som zatial nasiel len triciovu musku.

Keby niekto chcel tie pruziny :

http://www.waffen-ferkinghoff.com/federnsatz-tuning-ruger odtial to zrejme vezmem ja

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

11.06.2015 20:56

Re: Ruger SP101

Kdyby se našel někdo, kdo by něco potřeboval od Volffa, tak bych to koupil u nich, ale minimální nákup 25 babek.

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

12.06.2015 22:37

Re: Ruger SP101

M M píše:Vdaka, ja som medzitym este kde co prehladal a znovu si par krat v obchode osahal tie standardne ... v konecnom dosledku sa to drzanie da nacvicit a zvyknut si na to - a na skryte nosenie budu fajn (akurat vymenim ten plast vo vnutri za nejake pekne drevo). V com konkretne bol problem s tymi Pachmayr-mi ? Velkostou mi prisli idealny kompromis medzi fabrickymi a Hogue. Ale je k dispozicii aj dost drevenych, takze ak su nekvalitne, vyberiem nieco ine.

Jak psal kolega za prvé neseděli nahoře přesně a to sorry ale za ty peníze čekám, že výrobce ví co prodává, za druhé nešly tam přes ně rychlonabíječe a za třetí se mi pak začala ta rukojeť mírně hýbat, tvar mají super ale jak píšu kvalita mně opravdu zklamala, Zkoušel jsem Hogue ale nakonec nosím tovární, mám to opravdu jen na skryté nošení a nečekám že vystřílím sto na dvacet metrů na sebeobrannou situaci ale těch pět tak na pět metrů. Ještě uvažuji o něčem do kapsy ale tohle je na nošení můj standard.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

22.06.2015 17:50

Re: Ruger SP101

Tak na temu svetlovodnej musky - dnes som si pisal s HiViz, posielaju bez obmedzenia, cena za maly balik je ~ 25 USD, ta muska tam stoji 45.40 USD
http://www.hivizsights.com/product/rg2006/.

Uživatelský avatar
rotwajlerdick
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 517
Registrován: 09.04.2010 20:11
Bydliště: plzen

22.06.2015 20:26

Re: Ruger SP101

ja mam tutu uz dva roky a spokojenost
http://www.midwayusa.com/product/541379 ... uctFinding

Uživatelský avatar
rotwajlerdick
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 517
Registrován: 09.04.2010 20:11
Bydliště: plzen

22.06.2015 20:35

Re: Ruger SP101

kdyby nekdo neco obednaval,zajimal by mne origo gumova strenka
http://www.midwayusa.com/product/656386 ... uctFinding


Reklama

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

19.07.2015 14:34

Re: Ruger SP101

SPcko je uz nejaku dobu doma, akurat som sa koli roznym problemom dostal na strelnicu az dnes. Asi ma neobide nejaky ten tuning ostrych hran, pretoze mam po 100 ranach (a to bolo len 20 .357ciek) do krvi omlateny chrbat ukazovaku od luciku - co som pozeral tie okraje su tam dost ostre, asi to zahladim. S tym demo kusom co som strielal predtym take problemy neboli, asi uz bol osuchany. Pruziny by mali dorazit buduci tyzden, co s muskou uvidim neskor ... a uvidime ci sa dokazem zmierit s gripmi alebo ich vymenim.

Inak spokojnost s volbou, kedze puzdro od Falca (433/4) uz dorazilo , mal som ho v tychto horucavach dva dni na sebe pod tenkym trickom (z toho 4 hodiny v aute) bez akychkolvek problemov. Tak uz len 'dotunit' a trenovat a trenovat. Za mna velmi fajn maly revolver *palec hore*.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

11.09.2015 14:46

Re: Ruger SP101

Tak SPcko 'potunene', robi to divy - a to som este nic nelestil, len vymenil pruziny. Akurat drobny problem - dnes som zobral svoje .38 Special s olovenymi strelami (158gr Ares RNBB) co mam normalne na western. Po cca 30 ranach sa objavili vole na valci - ked som to skumal, tak sa ukazalo ze je na oske nanos olova. Fabricke .38 / .357 ci uz Magtech / SB / Fiocci mi to nerobili, ani prebijane .38 / .357 so 158 gr EPRX od Aresu - a to som z kazdeho uz dal 50-100ks.
Stretli ste sa s tym uz niekto ? Co som pozeral zahranicne fora, obcas sa to u olovenych striel vyskytuje. Asi to nebude ziadna tragedia, len si na to treba dat pozor. Vycistim, skusim dat buduci tyzden EPRX, uvidime ci sa to zopakuje.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

11.09.2015 21:11

Re: Ruger SP101

Takze som to rozobral a s prekvapenim zistil ze to olovo sa zhromazduje v 'drazke' vybrusenej zvrchu osy valca. Vyzera to prasacky - ako keby niekto zobral pilnik a rajbol tam. Teda - nie ze by ma to pri kvalite vnutorneho obrobenia Rugra prekvapovalo :lol:. Viz fotky. Moze mi prosim nejaky majitel SP101ky pozriet ci to ma tiez ? Co som videl jedno video kde to bolo rozoznatelne, tak tam bol valec hladky. Tu je vyslovene spraveny zarez a horna strana osky pred tym zarezom je navyse splosten (ubratych tak 3/4mm). Len dufam ze to tak ma byt a nebudem musiet riesit reklamaciu.
Přílohy
OskaDetail.jpg
Oska.jpg

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

14.09.2015 6:13

Re: Ruger SP101

ja to mam presne tak isto... je to podla mna zarez, oznacenie, pri dopasovavani valca do ramu kde stredova duta oska na ktoru dosada valec, aby presne zapasoval do ramu sa prisposobuje presne na konkretny kus... zistil som to ked som si dopasovaval novy valec aj osobne... :mrgreen:

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

14.09.2015 8:02

Re: Ruger SP101

Vdaka, medzitym som konecne nieco nasiel aj vonku (je to porod skusat vo vyhladavaci rozne synonyma pre zarez :roll:). Vraj to sluzi prave k lepsiemu odvadzaniu pripadnych necistot pri strelbe. A je pravda ze aj pri tom ako mi to olovo svinilo som par desiatok ran dal. Ten moj kus je teoreticky spasovany optimalne (~ 0.15mm 'cylinder gap').

Nic, zapamatam si ze Aresacke 'hole' olovo mu nechuti, EPRX chodi bez problemov.

FisherKing
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04.06.2009 10:48

14.09.2015 9:40

Re: Ruger SP101

Podla mna ide o to, co sa po anglicky povie "flame cutting".
Deje sa to do istej miery pri vsetkych revolveroch, robilo mi to aj pri perkusaku.
Myslim, ze dovodom je medzera medzi valcom a hlavnou, ktora posobi ako tryska.
Oslaha sa to po urcitu hlbku a hlbsie to uz nejde.
GP100 ma napriklad na tomto mieste valec kryty na rozdiel od sp101.

Mame v rodine dva revolvery Ruger sp101, 3 palcove 357mag.
Ja som kupil strielany, tam to bolo od zaciatku, nezmenilo to po par tisic ranach tvar ani hlbku.
Otec kupil novy, tam sa tento zarez postupne vytvara, je menej hlboky a kratsi ako na mojom.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

14.09.2015 10:44

Re: Ruger SP101

Tak amici na forach tvrdia ze je to prave na odvod plynov aby nedochadzalo k 'flame cutting' + ze to poskytuje miesto na rezidua & odfuknuty kov zo striel. Priklanam sa k tomu, na 'flame cutting' je to prilis hranate :D. Uvidime ako to bude vyzerat za dalsich 2000 ran.

otys
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07.09.2015 11:03

14.09.2015 14:22

Re: Ruger SP101

Zdravím všechny u tohoto tématu.
Prohlížel jsem si svůj SP 101, který má nastříleno cca 4500 ran, ale tento problém jsem na konzoli neobjevil. Pravda je, že střílím v zásadě pouze střely celopláště nebo polopláště a náboje .357 Magnum.
Ještě bych se chtěl vrátit ke střenkám Pachmayr. Protože ty origo jsou malé a pro moji středně větší ruku mi malíček vždy slkouzl pod střenky a při střelbě ze zásob nábojů Samson 158 gr to byla velice nepříjemná akce. :mrgreen:
Proto jsem si pořídil střenky Pachmayr a vše se příjemně změnilo, jak přesnost střelby, držení zbraně všemi prsty.
Pažbičky střenky jsou bez vůle a neveklají se. Při zamyšlení nad vašimi negativními zkušenostmi musím říct, že samozřejmě každá SP 101 má jiný rám a to i v šíři, hlavně v .38 Spc., 9 Luger a .22 LR je i užší. Možná i v .357 Mag. only 125 gr bullet. Máte někdo ten Mag. v předepsaných 125 gr ? Teoreticky má Pachmayr v gumě výstuhu ocelových plechů, které by mohly být přihnuty u ústí ??!! :oops:
Při koupy pro montáž byl dodán ještě plastový kroužek, který se v kládá do rámu rukojeti tam, kdebyl původně Al čep, potom teprve nasadíte rukojeť a zašroubujete skrz šroub.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

14.09.2015 14:49

Re: Ruger SP101

"only 125 gr bullet" pouziva len SW a to iba na revolveroch so scandiovym ramom a titanovym valcom... Ruger pouziva len ocelove valce, takze jeho sa to netyka...
ale aj tak sa mi to nejako nezda, zeby bola na chybe len ta vaha strely a jej rychlost???? :?:

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

14.09.2015 15:17

Re: Ruger SP101

@Otys - myslis to riziko vypalovania pri lahkej strele (prach nestihne vyhoriet dostatocne takze dohara mimo valca) ? Tam ale bola vzdy udavana minimalna povolena hmotnost strely. A u Ruger-a by som sa toho fakt nebal :D.

Kazdopadne - dnes som sa cez obednajsiu pauzu odtrhol na strelnicu a v ramci generovania nabojnic na prebijanie vystrielal sto fabrickych poloplastov (.38 - 158gr Fiocchi). Absolutne bez problemu, ziadne zanasanie. Takze jednopaznacne je to to olovo. K tej ryhe - este som na to pozeral, ma to stopy po obrabani, je to vybrusovane, mozno to casom este bude erodovat, uvidime.

Ako negativnu skusenost to neberiem - skor je to prvy krat co mi niekde strely od Ares-u robili problem a to uz som na ne pocul par ludi nadavat. Aspon som sa vdaka tomu donutil ho detailne rozobrat :D.

EDIT: Inak na vymenu ruciek som rezignoval, zvykol som si. .357ciek v ramci treningu strielam len par a to sa vydrzat da. Skor budem hladat nejake to pekne drevo dovnutra.

Vymenena 10lb pruzina odpaluje spolahlivo vsetko akurat ta 'trigger return' co bola v tuningovej sade mi pride uz prislaba - vratil som fabricku. Chcelo by to nieco medzi. Lestenie mechanizmu a muska pride na radu len co bude trochu kludu. SP101 Rulez :twisted:!

otys
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07.09.2015 11:03

14.09.2015 15:23

Re: Ruger SP101

Pokud jde o historii vzniku revolveru Ruger SP 101, tak se poprvé objevil někdy v roce 1988 - 89. Nevím jak to bylo s menšími rážemi, ale původně to byl pětiraňák .38 Special. teprve později byl ve zmíněné ráži .357 Magnum ale pouze pro střely s hmotností 125 gr. Toto označení bylo vyraženo na hlavni ( viz. můj první příspěvek ). Zajištění proti těžší střele bylo klasicky kratším válcem ( i rámem ), takže třeba nabitý se střelou 158 gr, kde je náboj delší, nešel válec do rámu uzamknout. Teprve model 101 s označením X je pro všechny továrně vyráběné náboje, jak je uvedeno v manuálu, který je nutný si přečíst, jak je i vyraženo na hlavni každého našeho miláčka.
Já jsem si svůj kupoval nový v r. 1997 a na krabici, resp. na nálepce je to X jasně uvedeno a na hlavni stroze .357 Magnum.
Ale v manuále, který je v originále anglicky je upozornění i na model s 125 gr střelou. :|

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

14.09.2015 18:01

Re: Ruger SP101

Mas pravdu, je to tam, naschval som si ho este vytiahol. Budiz mi polahcujucou okolnostou ze som predtym mal nejaku dobu v rukach jeden starsi, je to nerez, 357cka a k tomu moj treti Ruger. Takze necakajuc ziadne zaludnosti ani co sa tyka streliva, ani starostlivosti / cistenia som manual presiel a tu noticku zrejme okamzite pustil z hlavy ako irelevantnu. Navody inak citam :oops:. Ale dost OT.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

16.09.2015 10:54

Re: Ruger SP101

zeby bol medzi nabojom so strelou 158 a 125 gr taky velky dlzkovy rozdiel zeby sa dal na to prisposobit valec??? to sa mi nejako nezda... :shock: napr.Fiocchi Black Mamba ma 110 gr a napr.SB robi 158 gr, skusim doma zmerat celkovu dlzku naboja aky tam bude rozdiel.. max. dlzka je dana CIP, na to by mal byt stavany aj valec... a je jedno ci tam bude 110 gr alebo 180 gr... SW to riesi len upozornenim na zbrani a v navode...

uz som to nasiel.. vraj to bolo v prvy rok vyroby SP101 ktory bol povodne stavany na 38Spl ale ked zistili ze zvladne v pohode aj 357, tak len prekomorovali valec na 357, lenze bol kratsi ako obvikle lebo stavany len na 38, tak museli zvacsit ram.. jedna sa len o malo vyrobenych kusov... toto ale nieje problem SW kde im vytrhavalo z cela valca kusy kovu na titanovych materialoch, toto je problem len cisto dlzky, teda ak zvladne dlzkovo aj 158gr nemal by byt problem...

bartavoj
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.09.2015 6:43

01.10.2015 20:35

Re: Speedloadery /clipy

Poradí někdo nějakého zbrojíře, který by předělal SP101 na moon clipy, případně i nejlíp pár kusů klipů vyrobil?

Díky moc

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník