Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

18.11.2011 11:16

Re: RUGER LC9

JaGr píše:Tak jsem LC 9 otestoval na předváděčce.
Bez selhače , zpětný ráz menší než u Kahru PM9 (v ruce se mi nekroutil jako Kahr) ...


Keby si si mal vybrat medzi Ruger LC9 a Kahr PM9 bez ohladu na cenu, tak ktoru pistol by si si vybral na nosenie ? Kahr PM9 mam, Ruger LCP som mal ale poskulujem aj po tejto LC9 pre jej oble tvary.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

19.11.2011 23:30

Re: RUGER LC9

Mě se LC9 taky líbí, ale podle všech informací (i ze zahraničí) není spolehlivost často úplně stoprocentní - nejčastěji i zde zmiňované problémy s odpálením.
Další věcí je, že spoušť je třeba domáčknout až na doraz k rukojeti (nicméně našel jsem jeden případ, kdy ani to nestačilo aby kladivo spadlo). No a v neposlední řadě je tu nevyzkoušená životnost - je jasné, že se neočekává výdrž stovek tisíců ran, ale nestál bych o to, kdyby by se po pár letech pravidelného tréningu rozpadla.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

21.11.2011 0:19

Re: RUGER LC9

Mně ten dlouhý chod DAO spouště ani nějak moc nevadí...jde o zvyk. Dá se s tím pálit i poměrně rychle, když je potřeba - samozřejmě s odpovídající přesností, ale to je u takovéhle pistolky na obranu celkem jasné.
Občasný selhač už jsem měl, vždycky ale po delší střelbě (řádově desítky ran) - otvor zápalníku se zřejmě zanese seškrabanými šponami ze zápalek.
Třeba se do budoucna objeví nějaká zesílená pružina, která by tomu pomohla. A mělo by pomoct i ochození ostrých hran, které oškrabují ty zápalky.
Krom těch selhání na ni nemám jedinou výhradu - je to sice výhrada dsot zásadní, ale jak říkám - zatím všechny 3 se mi staly po delší střelbě, jakou asi v obraně těžko kdy zažiju.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

30.11.2011 0:21

Re: RUGER LC9

Tak bohužel musím své předchozí tvrzení upravit podle nových zkušeností. Před pár dny jsem byl střílet a potvora se mi sekl už začátkem druhého zásobníku :? Otvor zápalníku plný špon. Po chvíli zas.
Dnes šel na reklamaci (tímto děkuji panu Pekaříkovi z Alfy za velmi vstřícné vyřízení - jako vždy). Asi bude potřeba nějak líp začistit okraj otvoru. Uvidíme, jak si povede potom...moc nerad bych se ho vzdával, je to tak skvělá věcička na nošení...

Uživatelský avatar
teddis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 112
Registrován: 18.05.2010 21:28
Bydliště: Praha

30.11.2011 17:29

Re: RUGER LC9

Tak pak dej vědět, jak to dopadlo. Bohužel mám zkušenosti z Keltecu, že výrobci při honbě za lehkostí "odlehčí" materiál až na samou mez. U takovéhle zbraně se dle mého nepočítá s nějak vysokou životností, závěr bude pravděpodobně ze slitiny. Beru to podle Kelteca, opotřebení po 300 ranách bylo daleko větší než u klasické celoželezné pistole :(

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

19.12.2011 9:52

Re: RUGER LC9

Tak ho mám zpátky a v sobotu jsem ho byl zkoušet - cca 120 ran a neselhal ani jednou. Špony to ze zápalek strouhá pořád, ale už to zřejmě nevadí (okraj otvoru zápalníku byl v servisu začištěn a nejsem si jistý jestli není i maličko rozšířený). Ještě ho ale trochu proženu, než ho začnu zase nosit...stejně přes zimu nosím revolver...


Reklama

JaGr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 10.08.2010 19:06
Bydliště: Prostějov

19.12.2011 15:48

Re: RUGER LC9

to BKSL
Trochu opožděně ale přece
Já bych šel do Kahru hlavně kvůli spoušti (přesnosti). Střílím z G19 a střelba z Kahru byla v poho i když se
kroutil.
U Rugera je plus lepší úchop tím pádem jakoby měkčí zpětný ráz, ale pro mě hodně dlouhá spoušť s jedním odporem. Před první ranou jsem si už myslel že to ani nevystřelí :) a pak spoušť pouštět ááž dopředu. Pokud bych střílel více s DAO nebo DA revolver bylo by to asi naopak.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

25.12.2011 14:29

Re: RUGER LC9

Kámoš si koupil minulý týden LC 9 a ze cca 100 S&B nábojů asi tak 8 až 10 neodpálil. Všude byly mosazné šponky a na neodpálené zápalce nebyl žádný otisk úderníku. Byl tam nepravidelný, velmi slabý otisk, zřejmě čela závěru, jak po předchozím výstřelu zamkne náboj v nábojové komoře ( asi ).

To s LCP nikdo moc problémy neměl, z mého okolí jsou tu asi 3 kusy

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

25.12.2011 14:49

Re: RUGER LC9

Tak to má ještě mnohem horší než jsem to měl já :shock: Rovnou reklamovat, není na co čekat. Mně to zatím funguje po opravě dobře.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

07.01.2012 15:42

Re: RUGER LC9

Tak jsem včera udělal LC9 nový kydexový kabátek:
http://knecht.rajce.idnes.cz/Kydex

Venkovní levá verze, s Tec-Lockem (v nejširším nastavení je ideální na starý i nový armádní opasek). Ještě si udělám vnitřní pouzdro kydex-kůže. Původně jsem myslel že bude nahoře zakrývat pistoli výš, takže je tam teď skoro až zbytečně veliká výduť kolem záchytu závěru a pojistky, ale aspoň se mi o pojistku nic nezachytí nebo mi ji nepřeklapne. Tlačítko vypuštění zásobníku je taky chráněné proti nechtěnému zmáčknutí. Sevření pouzdra regulovatelné šrouby.
Poudérko na náhradní zásobníky udělám až nějaké konečně budou :?

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

07.01.2012 16:20

Re: RUGER LC9

A poistku mozes mat v akom stave, ked ho davas do tohoto puzdra ?

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

07.01.2012 16:51

Re: RUGER LC9

Pojistka může být v obou pozicích.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

12.02.2012 0:12

Re: RUGER LC9

Dneska druhé střílení od opravy - opět žádný problém, stříleno venku na mrazu a bez problémů.
Nerad bych to zakřikl, ale snad už dobrý. Ještě bych měl v dohledné době mít nějaké tuningové díly, mimo jiné zkrácení chodu DAO spouště cca na polovinu, na což se vážně teším.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

27.03.2012 22:34

Re: RUGER LC9

Takže jsem to opravdu zakřikl. Při poslední střelbě opět jedna selhávka, z cca 8 zásobníků. Plus mi jednou vyskočil zásobník - nejdřív jsem myslel že to bylo mou vinou, ale při pokusu o nasimulování jsem zjistil že levačkou je to prakticky nemožné. O tomhle problému se mluví i na amíckých fórech, údajně za to může nějaká drobnost na záchytu která se dá svépomocně zabrousit do rovna. Co mě ale překvapuje je to, že doposud se mi to nikdy nestalo.
Takže druhá reklamace, aneb podmínka s výstrahou. Po jediné další selhávce vracím dovozci. Už jsem měl sto chutí to udělat hned, ale nakonec jsem se nechal přesvědčit, že si ještě zaslouží jednu šanci. Já osobně bych byl naprosto spokojený kdyby fungoval bezchybně, jelikož jsem si na něj na nošení už překně zvykl, ale už tomu moc nevěřím.
Bohužel, v moderní produkci Ruger nějak upadl. Naopak stará P89, tolik podceňovaná a zatracovaná jakožto laciný krám (podle mě neprávem, ale to sem nepatří), vedle něj jede jak švýcarské hodinky.

Habakuk
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2009 16:51
Bydliště: Týniště nad Orlicí

22.04.2012 19:15

Re: RUGER LC9

Knecht-Tak jak to dopadlo s tou reklamací?Docela uvažuji o koupi,na nošení to musí být super.Na střelnici to asi není stavěný,na to mám něco většího.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

22.04.2012 21:24

Re: RUGER LC9

Reklamace - bylo vystřeleno po 50 ranách dvěma druhy střeliva a jelikož se nevyskytl problém, bylo mi řečeno že tomu nic není a že podle vyjádření výrobce se popisovaná závada objevuje jen při střelbě náboji SB. Což není tak docela pravda, jelikož amíci s tím mají problémy se střelivem více druhů. Nicméně mezi náboji běžně střílenými u nás to zatím opravdu dělaly jen SB
Vyzkouším v tom teď stovku Geco a nějaké Magtechy a jestli bude jediný problém tak jde pryč.
Na nošení opravdu super formát, ale mohli by máknout na spolehlivosti, když ji mají v mottu firmy...popravdě mě dost překvapuje, že s tím Ruger nic nedělá. Pokud jde o přesnost tak tak je po navyknutí na dlouhatánskou DAO spoušť docela slušná.
Ale třeba budeš mít štěstí na kus a pojede ti dobře, i o takových jsem slyšel.
Naposledy upravil Knecht dne 17.01.2013 16:47, celkově upraveno 1

Habakuk
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2009 16:51
Bydliště: Týniště nad Orlicí

23.04.2012 15:08

Re: RUGER LC9

Knecht-Dík za info,ale pokud jsou s LC9 takovýhle problémy,tak koupi ještě zvážím.Stačí že to musím řešit u K-100,ta taky všechno střelivo neveme.Je to potvora vybíravá :lol: .A kolik z ní máš už naboucháno?

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

23.04.2012 19:44

Re: RUGER LC9

Dohromady s tou stovkou o které mluvil dovozce to bude tak ke 400, řekl bych.

Habakuk
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2009 16:51
Bydliště: Týniště nad Orlicí

25.04.2012 17:32

Re: RUGER LC9

Knecht-Neudává výrobce životnost pistole,myslím tím počet vystřílených ran.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

25.04.2012 19:28

Re: RUGER LC9

Pokud vím tak ne, píšou jenom že se můžou střílet +P ale určitě nedoporučují +P+ a že soustavné používání +P značně snižuje životnost - počty tam ale nejsou.
Jinak včera jsem vystřílel stovku Geco bez jediného problému...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků