sokolik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28.10.2010 22:17
Bydliště: Praha

25.07.2011 16:39

Re: RUGER LC9

V pátek přišly 2 kusy Brymový, dnes už je tam jen jeden.. Zvažoval jsem zvažoval, ale ten druhý tam i po mé návštěvě je. Je to moc hezký, dobře se to drží, ale už je to trochu větší kompromis mezi fullsize a backup pistolí. Takže jsem vybral LCP.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

26.07.2011 10:30

Re: RUGER LC9

Já se na něj chystám juknout hned jak v Alfě zas otevřou...a když to nebude to co čekám, asi taky skončím u LCP.

Uživatelský avatar
teddis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 112
Registrován: 18.05.2010 21:28
Bydliště: Praha

02.08.2011 22:59

Re: RUGER LC9

Možná je na to ještě moc brzo, ale máte někdo praktické zkušenosti? Viděl jsem že v Leiku ji mají na předváděčce :wink:

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

03.08.2011 20:00

Re: RUGER LC9

V pondělí tam jdu a krom prohlédnutí určitě uslyším jaké mají pánové z Alfy zážitky a poznatky z nastřelování.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

08.08.2011 15:00

Re: RUGER LC9

Tak jsem ji byl okouknout - velice pěkná pistole! Do ruky mi jde perfektně (mám poměrně širokou dlaň a spíše kratší a silnější prsty), podstatně líp než subcompact Glock. Rozměrově jsou opravdu prakticky totožné, ovšem ta štíhlost Rugeru je při přímém srovnání opravdu výrazná a na skryté nošení bude jistě pohodlnější. Netroufám si srovnávat kvalitu a odolnost, nicméně samotné zpracování vypadá velmi dobře.
Stala se pro mě horkým kandidátem a dlouho plánovanou koupi Glocku asi jednou provždy změním ze subcompactu na compact.
Samozřejmě jsem z ní nestřílel, ale p. Pekařík ji po střelecké stránce hodnotil velmi pozitivně - samozřejmě s ohledem na její kategorii malé, obranné zbraně.
Fotky zbraně v ruce a srovnání s fullsize pistolí (P89)
http://knecht.rajce.idnes.cz/LC9

Uživatelský avatar
teddis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 112
Registrován: 18.05.2010 21:28
Bydliště: Praha

08.08.2011 22:42

Re: RUGER LC9

Dnes jsem se na ní byl podívat v Leiku a rovnou ji i otestovat :wink: Velikostně je srovnatelná s PPK, ovšem zklamala mě střelba. Vzhledem k její nízké váze a výkonnému náboji jsem čekal, že to bude trochu víc kopat, ale i když jsem ji pevně držel, málem mi vyletěla z ruky. Spoušť je opravdu dlouhá a na její stisknutí je potřeba vynaložit větší sílu, trochu mi připomíná CZ100. Kdo má delší prsty, bude mít se stisknutím spouště problémy. Záchyt závěru byl hodně silný, musel jsem si pomoci palcem druhé ruky. Při zajištěné pojistce zbraň nešla natáhnout, pojistka šla odjistit také ztěžka. Celkově mi přišlo, že to není zbraň vhodná pro ženu, něco jako Kevin. Malá, nositelná, ale potřebuje víc síly. Mířidla byla perfektní, krásně čitelná. Při střelbě je potřeba zbraň pevně, opravdu pevně držet, zpětný ráz je hodně nepříjemný. Střílel jsem S&B, často se mi stalo, že úderník neměl dostatečnou sílu k odpálení náboje. Na zápalce byl otisk, ale rána nevyšla. Zkoušel jsem náboj vložit opětovně do zásobníku a odpálit, ani tak se nedařilo. V G26 jsem je potom odpálil bez problémů. Jen pro představu, z 5 nábojů 2-3 nešly.
Těšil jsem se na LC9 od února, ale po dnešku mě to přešlo :(
LC9m.JPG

SBm.JPG


Reklama

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

09.08.2011 0:43

Re: RUGER LC9

Ono se zdá, že se liší kus od kusu, viz. ohlasy na youtube a všemožných fórech. Například ta co jsem měl v ruce já (jen nasucho) měla chod spouště naprosto bez problémů, sice dlouhý ale žádná extra síla co popisuješ u tvého nebyla třeba. Co mi bylo řečeno, při zkušebních střelbách z pěti dovezených kusů nebyla jediná selhávka.

Uživatelský avatar
teddis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 112
Registrován: 18.05.2010 21:28
Bydliště: Praha

09.08.2011 18:56

Re: RUGER LC9

Je to možné, píši jen svoje zkušenosti s touto jednou určitou zbraní. Uvidíme, jaké zkušenosti budou mít ostatní :wink:

JaGr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 10.08.2010 19:06
Bydliště: Prostějov

31.08.2011 19:38

Re: RUGER LC9

Tak jsem LC 9 otestoval na předváděčce.
Bez selhače , zpětný ráz menší než u Kahru PM9 (v ruce se mi nekroutil jako Kahr) hlavně kvůli botce zásobníku kde i s velkou rukou se mi vlezly všech prsty.(na stránkách MPI je bez botky a botka nezvyšuje kapacitu zásobníku). Při výměně zásobníku se ale musí uvolnit i malíček aby nezavazel, zásobník vypadával vlastní vahou i prázdný. Spoušť dlouhá bez resetu chod hladký pro srovnání cca glock s 2,5kg stojinou se stejným odporem po celé dlouhé dráze. Přesnost na předem dané použití velmi dobrá :) ale myslím že Kahr má spoušť o dost lépe z továrny "vyladěnou" a střelba z něho byla u mě přesnější i když se mrcha kroutil.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

01.09.2011 11:09

Re: RUGER LC9

Jdu si pro něj příští týden, tak potom taky poreferuju.
Mizérie je, že zatím nejsou k mání další zásobníky, ale to se snad brzo vyřeší. Je to ale od Rugeru sviňárna, nedat ke zbrani druhý zásobník, přitom ty náhradní se v USA za nijak závratné ceny neprodávají, tak moc nechápu jaký má tenhle krok smysl. Snad to může být tím, že zásobníky jsou Made in Italy a že jim nestačí pokrývat dodávku, ale přitom nový model už honem musí jít na trh a vydělávat, takže s nimi takhle šetří? (protože poslední dobou jsou prý ty náhradní u Rugeru vyprodané). Těžko říct.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

01.09.2011 13:10

Re: RUGER LC9

Jestli tě to uklidní tak Desert nám ted taky přišel jen s jedním šuplíkem.Dálší se doobědnal.Není to v USA standart jeden zásobník?

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

01.09.2011 13:15

Re: RUGER LC9

Je. U STI taktéž jeden zásobník.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

02.09.2011 10:43

Re: RUGER LC9

Rugery bývají se dvěma, včetně jiných nových modelů (SR9/SR40...), proto mě to překvapilo

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

06.09.2011 18:23

Re: RUGER LC9

Tak mám koupeno, o víkendu plánuju bleskovou návštěvu střelnice a napíšu první dojmy. Zásobníky zatím nejsou.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

11.09.2011 20:59

Re: RUGER LC9

Tak mé první dojmy:
- zpětný ráz bez problémů - nepovažuju se za nějak extra zkušeného střelce a moje nejsilnější krátká zbraň je .357 Magnum, přesto jsem neměl sebemenší potíže. Obouruč úplně v pohodě, jednoruč to holt trochu skáče, ale na to k čemu to je - sebeobranu na krátké vzdálenosti - to i ta jedna ruka zvládá

- spolehlivost - vystřílel jsem dvě krabičky SB a z toho jsem měl jeden jediný selhaný, na druhý pokus už šla. Naopak jsem bez problému vypálil několik selhaných devítek které měl sousední střelec už dvakrát (některé prý třikrát) v CZ100

- přesnost - těžko hodnotit, na to nejsem dost dobrý střelec a nebyla možnost střílet na míň než 25m, takže jednoduše řečeno: bylo to po celém terči. Byla to ale taky moje první střelba s DAO zbraní, takže i to mělo jistě vliv. Mám schované nástřelné terče z Alfy a tam jsou skupinky pěkné, takže zbraň umí, s rukama bude problém :)

- nošení - nádhera. Lehoučká placatá zbraň s oblými hranami - co si víc přát. Za širokým vojenským opaskem drží i bez pouzdra při běhu.

- levácké použití - to mě dost zajímalo už při rozhodování o koupi. Vyhození zásobníku bez potíží zvládá levý prostředník; manuální pojistka, pokud ji na DAO chcete používat, se dá s trochou cviku ovládat bokem ukazováku. Záchyt závěru levačkou prakticky nelze uvolnit, ale ono ani pravačkou to dost dobře a hlavně dost rychle nejde. Jak se zdá, výrobce s touto součástí počítá spíš jako se záchytem "pracovním" než střeleckým a pro nabíjení doporučuje prostě ruční zatažení za závěr.

- obecně vzato, zatím jsem nadšený. Uvidíme, jestli se v budoucnu neobjeví častější selhače. Na rugerském fóru se s tím taky objevovaly problémy a obvykle dost pomohlo důkladné čištění (na nových Rugerech prý bývá nějaká extra tuhá konzervační vazelína)

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

02.10.2011 2:16

Re: RUGER LC9

Úspěšně jsem z LC9 vymontoval magazine disconnect (zásobníkovou pojistku). Mimo jiné se to zdá mít pozitivní vliv na chod spouště.
Na youtube je na to pěkné video s návodem. Práce na cca 20 minut.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

02.10.2011 11:10

Re: RUGER LC9

Je omezena záruka na počet ran, jak je tomu u LCP?

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

02.10.2011 11:50

Re: RUGER LC9

Nevybavuju si to, ale můžu se mrknout až budu doma. Co si pamatuju z návodu, píšou jenom že +P se s tím střílet můžou, ale že jejich trvalé výhradní užívání snižuje životnost zbraně. +P+ tam důrazně nedoporučují.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

13.11.2011 22:08

Re: RUGER LC9

Jen taková neformální zkouška průbojnosti z téhle krátké hlavně:
cca 20m, poloplášť Magtech, 2cm silné smrkové fošny naskládané za sebou. Prošla čtyřmi a v páté komplet zmizela.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.11.2011 22:12

Re: RUGER LC9

Na usmrcení člověka je potřeba , aby střela prošla 25 mm silnou deskou.Splňuješ. :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků