Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

23.07.2010 0:20

RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Mate niekto s nimi osobne skusenosti? Ktoru by ste si vybrali? Ktoru povazujete za najpresnejsiu (ak by sa pouzila pre kazdu idealna laboracia streliva)?

Inac vyrobca pre iste serie Barrett 98B vydal bezpecnostne varovanie, ale dlasie uz predpokladam su OK.

http://www.barrett.net/support/policies

Cenovo su na tom asi +/- rovnako. Akurat najhorsie sa bude zhanat ten Barrett, distributor LUVO Prague Ltd. udajne moc nekomunikuje na zaujem fyzickych osob s odberom jednej pusky.

Barrett 98B ziskal NRA Golden Bullseye Award for 2010 Rifle of the Year

RPA sa da zohnat cez bestpatron.eu (uz su distributorom aj Unique Alpine TPG).

Accuracy International sa da cez guns-trade.cz (CB SERVIS CENTRUM s. r. o.)

Pripadne, ak poznate lepsie moznosti, dajte tip.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

23.07.2010 23:25

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Nezlob se na mne, ale prijde mi to skoro jako dotaz, zda bude lepsi koupit si porshe, lamborghini nebo bugatti.....

K cemu to ma slouzit, jak to chces uzivat, cim to chces krmit atd......

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

24.07.2010 0:04

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Necituj, prosím, těsně předcházející příspěvky. MarK

Zaujimali ma skor minirecenzie od niekoho, kto z nich aj strielal a nie len videl na obrazku, robil s nimi nejake testy, nastrely, pripadne cital na zahranicnych forach o nich nejake postrehy a dokaze preto exaktnejsie porovnavat, aby sme sa rozumeli. Ale zda sa, ze asi okrem RPA s nimi nema nikto osobne skusenosti. Ja som napr. napisal bezpecnostne varovanie pre iste serie u Barretta, ktore som zistil na stranke vyrobcu. Myslim, ze ked sa niekto rozhoduje pre kupu, rad si precita nazory inych, skusenejsiech. Na co to chcem pouzivat? Nuz na co sa asi moze taka flinta pouzivat? Budem s nou podopierat asi dvere do garaze. Alebo radsej long range shooting? :lol:

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

24.07.2010 0:08

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Este dodatocne spresnenie pre pripadnych zaujemcov: zastupca Accuracy International je aj PROARMS CZ, spol.s r.o. (http://www.proarms.cz/Benchrest.php), ale o AI AX338 nemaju blizsie informacie a nevedia ani cenu.

Uživatelský avatar
cerberus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 355
Registrován: 20.11.2006 18:14
Bydliště: H.K.

24.07.2010 13:28

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Ahoj , co se týče 338LM tak ti mohu říct toto ,že pokud to chceš na 1000m a nechceš výkon tak ti bohatě bude stačit např.308Win. 25.4.10 sme stříleli na Záhorie s AW 338LM zde na spotu http://www.youtube.com/watch?v=tqFWT3p7pbs a pokud si všimneš na spotu v dálce za terčema,takový betonový bunkr .Ten je ve vzdálenosti od palebné čáry 1,5km ,našli sme si na něm asi 40cm kráter od střely , a na toto místo sme se nastřelili. Vystřídali sme se na AW asi 4 z toho 3 střelci a jeden fanda,všichni 3 střelci opakovaně zasáhly vybraný cíl,pro fandu to byl spíše zážitek ,takže netrefil.Jinak co se týče přesnosti 338LM z AW na 1KM ,pokud je konstelace hvězd a všeho tak best nástřel 18cm , ale opakovaně dokáže 25cm. Je to zbraň do války ,nebo pro zbohatlé,, lovce".

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

24.07.2010 20:33

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

cerberus: .308 Win by som uz na 1000 m nepouzival...to je optimalne tak do 800 m a debata na tuto temu je skor v sekcii strelivo...ja, viem, ze existuju aj ine vhodne raze napr. 6,5-284 a dalsie, rovnako aj to, ze sa da za taku cenu poskladat flinta a la benchrestovy special, ale skratka niekto moze byt fanda aj do taktickych pusiek a aj do vykonnejsich kalibrov...mna tu zaujimaju porovnania tychto 3 pusiek...nemyslim, ze tu musia byt prispevky a odpovede typu: "na co ti to je"..."aj tak to nevyuzijes"..."je to zbytocne silny naboj"...nejde tu predsa o mna, diskusne fora mozu sluzit ako zdroj informacii pre kohokolvek...ak niekto bude patrat po informaciach o tychto puskach, tak mu moze vyhladavac zobrazit odkaz povedzme na tuto diskusiu na tomto fore a moze si tu precitat uzitocne informacie od ludi, ktori si tieto zbrane realne odskusali, urobili nejake testy (chodia sem aj ludia do armady, od policie, skuseni strelci, ludia co si mozu vyskusat tieto flinty na nejakej strelnici v zahranici a podobne) a nemusi byt odkazany na marketingove samochvaliace informacie vo firemnych prospektoch a na webovych strankach vyrobcov, resp. na recenzie v casopisoch o strelectve, o zbraniach a strelive, ktore nemusia byt na 100 % objektivne...


Reklama

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

24.07.2010 20:38

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

cerberus: K tomu videu...je super, ale reziser mohol skratit to ukladanie bedniciek a radsej viac casu vyclenit pre samotnu strelbu :lol:

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

28.10.2010 18:56

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Barrett 98B uz oficialne v ponuke na http://www.luvo.cz/products/heavy_rifle ... 98B_1.html

Promazano. ufo

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků