Uživatelský avatar
Jirka_C
 
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2007 19:31
Bydliště: Praha

10.08.2010 22:37

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Ahoj, měl jsem možnost vyzkoušet z výše uvedených pouze RPA Rangemaster v ráži .308 win, co má Michal Vavrečka. Zbraň je excelentně zpracovaná, v ráži .308 win je až neuvěřitelně klidná. O přesnosti ani nemluvím. S čímkoliv jiným se mi nepodařilo dosáhnout tak přesného nástřelu. Na 100m chodí jednou dírou, na 300m jsem měl soustřel 5 ran cca. 3cm. Myslím si, že z výše uvedených zbraní neuděláš chybu ničím a potvrzuji co psal Fox - v této kategoriii seš úplně nejvýše a budou rozhodovat pouze osobní preference a drobné niance mezi jednotlivými modely. Rozhodně se to nedá srovnat s běžně dostupnými zbraněmi... Zvol podle toho, co Ti sedne a na co finančně dosáhneš...

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

02.09.2010 12:43

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Po dohodě s moderátorem (upraveno, ufo) se také dovolím přidat do této diskuze a napsat něco o RPAčku, přestože jsem dovozcem a prodejcem. Zkusím zde vystupovat nestranně, přestože mi všichni namítnou, že to asi nejde...

Přivezl jsem do republiky dva Rangemastery. Jeden je u klienta a jeden je "můj". Na prodej ale používáme ho jako předváděčku. Co se týče té flinty, tak je na ní pár věcí úžasných. Pár problematických a pár takových, že pro někoho je to výhoda a pro někoho problém.

Výhody: Neuvěřitelně dobrá úsťovka která dělá střílení s touto zbraní fakt pohodovým. Vynikající přesnost. Detailní strojní zpracování. Fakt super.

Nevýhody: Ergonomie pistolové pažbičky je přinejmenším problematická. Já i jeden další sniper jsme se shodli, že to je jak pro medvědí tlapu a že nám to nesedí do ruky. Já jsem si postupem času zvykl, ale "lahoda" to není. Na druhou stranu upravit si pistolovku fakt není zrovna "alchymie". Sklopná pažba se dá prodloužit, ale nedá zkrátit. To je docela škoda. Pak "drobnou nevýhodou" je cena :cry: a další drobnou nevýhodou je neodpružení vyhazovače. Ten je udělaný tak, že když závěr otevřete nedynamicky nebo ne až do konce, tak hilzna zůstane v okně a nevyletí. Ale časem si člověk zvykne na to, že ten doraz až dozadu je nutný a že pak to lítá v pohodě.

Další drobnou nevýhodou je že je vybíravá na střelivo. Break-in mi na zbrani dělal výborný český taktický střelec a pak mi bokem říkal "Michale, ta přesnost ... nic moc. Šlo to, ale na takovouhle zbraň by to mělo být lepší." Orosil jsem se jak láhev od piva. Mám v tom hodně peněz a když mi tohle řekl, tak se o mne pokoušely mdloby. Zjistil jsem že používá 168grn Swiss Target a to by mělo být jedno z nejlepších střeliv současnosti. Ale holt jí nechutná... Ale Hornady TAP 168 tomu už chutnaly výrazně lépe. A se Sakama 168 si to vysloveně rozumí. Takže po tomto zjištění jsem vyrazil na střelnici vyrábět nástřelné terče. Na všech terčích jsem se dostal pod 0,5 MOA (na 100 metrech ale přepočítáno přesně). Lepší výsledky byly 0,3 MOA. Ale já chtěl lepší ... a jednou už to vypadalo že to vyjde!!! První tři rány měly opsanou kružnici 9,1mm. NO NEKECÁM !!! Tři kule jednou dírou. Mám na to svědky: Ares a Glock17. A já "z toho byl tak ščastnééé" a modlil jsem se málem k bohu "abych to neposral"... a co myslíte? No posral, samozřejmě. Čtvrtá rána 13 milimetrů na 7 hodinách... já myslel že mne klepne.

Každopádně tato zbraň má na to aby chodila jednou dírou. Jen to musí zvládnout střelivo a střelec a v této fázi ještě nejsem. Ale doufám že brzy budu. No a to by tak asi prozatím bylo.

Pokud máte jakékoliv dotazy. Rád zodpovím. Mějte se. Michal

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

02.09.2010 13:01

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Byl jsem požádán o doplnění následujícího:

Místo střelby a podmínky: Střelnice u Bučovic 100-300 (myslím Kloboučky?) a bylo toš normalně. Trochu fukalo ale moc ne. Trochu svítilo ale moc ne :lol:

Konfigurace: Toš RPA Rangemaster 7,62. Na něm puškohled Vortex Viper 6,5-20x50 s osnovou Target Dot a normální mizernou loveckou montáží za 15 USD !!! (Proč taková prasárna? Protože vysoká taktická montáž je teprve v zásilce z USA a ještě nedorazila). Jinak ten puškohled v ceně kolem 12.000 se osvědčil NEUVĚŘITELNĚ. Levný ... ale dobrý! (Jo já zapomněl že jsem jeho dovozce a že si nesmím dělat reklamu, no jo, jenže on opravdu dobrý byl!) Jinak bipod stylu VersaPod (proti němu všichni ostře protestovali ... ale já bych no neměnil. Harrisky nemají vytáčení do boku (nemyslím náklon ... ale vytáčení) jsou napevno.

A obrazky terčů brzo dodám ... ale až udělám ten NAYhezčí :) :D :mrgreen:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.09.2010 22:11

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Michal opravdu nekecá.Puška je boží.Aby ne za ty prachy že jo.Ty soustřeli to jsem opravdu čuměl.Možná by ještě chtělo trochu ubrat na odporu spouště.Myslím , že utržené rány má na svědomý tvrdší , ale krásně čitelná spoušt.Potahni to kousek dolů a příště uvidíme.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

03.09.2010 9:50

Re: RPA Rangemaster .338 LM vs. Barrett 98B vs. AI AX338

Ano co se týče odporu spouště, tak je vysoký. Velmi vysoký. Raději ani nebudu psát kolik :evil: protože vím, že by to tu lidi hned spluli. Ale přiznám se, že mi docela vyhovuje. Two-stage trigger je krásně čitelná, a holt končí na x,x kg. Ale zvykl jsem si rychle.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.09.2010 10:47

RPA Rangemaster .308W

Rozdeleno, v pripade potreby se to doladi. ufo


Reklama

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

07.09.2010 14:05

Re: RPA Rangemaster .308W

Tak jsem doma hledal a hledal až jsem vyhledal jeden terčík, který sice není "nej" ale lze jej prezentovat. Tak se ho zde pokusím vložit. (Po čtyřech ranách skoro jednou dírou jsem už byl celý nervózní že to zase pos... že jsem to samozřejmě pátou ránou - tou nejspodnější - samozřejmě zkazil.) Ale prezentovat se to snad nemusím stydět.
Obrázek

PS1: Pokud se na to chcete podívat ve větším detailu, naleznete to zde: (Ale pozor, obrázek má 5,5 MB)
http://www.bestpatron.eu/products/rpa/Target%20100m002.jpg

PS2: Zbraň byla v té chvíli nastřelena na 200 metrů, proto ten nadstřel.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.09.2010 19:10

Re: RPA Rangemaster .308W

RPA jsem do predlonska vozil. Privezl a 3, dve prodal (7-08 a .308) .223 pro sebe. vsechny zbrane na quadlite systemu. Pazby kazda jina (Interceptor - mam na sve .223 rem single shot) 7-08mm v pazbe hunter thumbhole (multishot), 308win (dovezen pouze system, ulozeno do McMillan A3).
Naprosto nezaujate mohu uvest nekolik poznatku.
Quadlite system (stejne tak quadlock) chodi naprosto bezchybne a presne. Spoust velice zretelna, bohuzel ma jen dva odpory (0.5kg a 1.5kg) ano s 0.5kg se da zit a hlavne se da spoust vymenit.
Presnost zbrani neodpovida jejich cene, tj RPA zbrane jsou sice precizne ale stale jen seriove vyrabene. Jako seriove vyrabene zbran jsou opravdu jedny z nejlepsich. Bohuzel v porovnani napr. s AI zaostavaji v odolnosti (Mam i AI) stejne tak jako se zamenitelnosti a vymenou dilu. Mne trvalo rok nez jsem se s nimi dohodl na druhe klice. Tezky problem a drahy jak prase. Hlaven (mozna uz zmenili koncept, nevim, letos jsem se s nimi na IWA nepohodl, tak nevim), vymena obnasela bud poslat k nim (kdyz original) nebo nechat vymenit nejakemu packalovi u nas.
Dalsi negativum k RPA, ani ne tak ke zbrani jako spis k RPA jako obchodnimu partnerovi, absolutni neschopnost dodat v rozumne dobe nabidku na nestd. vec. Nakonec diky spatne komunikaci s RPA ukoncil spolupraci CB Servis a loni i ja.
Vse co neni uvedeno jako std. (raze, stoupani ci delka hlavne, custom komora nakonec i levoruky zaver, apd. je bud nemozne nebo neumerne drahe).
z meho hlediska reseni recoil lug by potrebovalo inovaci, davam prednost kdyz je soucasti pouzdra zaveru.
Moje zkusenost s mou special build .223 rem je dost tristni. objednana silna hlaven, twist 7" 28" dlouha. komora riznuta na VLD 90gr strely. bohuzel quadlite ma problem s podavanim takto dlouhych naboju. takze funguje super s CIP ale nekolik mesicu diskuzi s jejich puskarem na toto tema, jsme se shodli na techto specifikacich ze jsou OK, puska udelana a ve finale problem, ktery se v podstate neda odstranit.
taky .223 neni ve std. nabidce. :-)
Kompenzator funguje dobre, to ano, ale psat o nem v superlativech na .308 win nevim. Ja mam na 300RUM Vias a tam mohu rici, ano funguje.
Po techto zkusenostech a neochote Stephena resit tyto problemy tato spoluprace umrela.
Jsou vyrobci, co jsou schopni dodat zbran za stejne ci mensi penize podle pozadavku (jakych koli) s moznosti vymeny hlavni ze systemu do systemu, kliky, celeho systemu z pazby do pazby, bez pomoci puskare a dovolim tvrdit v daleko vetsi presnosti.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

19.09.2010 23:50

Re: RPA Rangemaster .308W

Mé zkušenosti co se týče komunikace a rychlosti jak odezvy, tak dodávky jsou opačné. Každý týden dostávám "stock list" a poslední objednávka byla vyřízena (dohledáno) za 17 dní od mé platby do podání na jejich kurýra. Co se týče ceny zbraní, souhlasím s tím že cena je poměrně vysoká a skládané custom pušky dokáží vyjít levněji a je jen na důvěře zákazníka, kterému "packalovi" se svěří :) Já osobně preferuji garance renomované firmy ale "každý svého štěstí strůjcem".

Co se týče odolnosti zbraně a poměření s AI také souhlasím, že pro vojáka v taktické misi je AI lepší co se pažby týče. RPA je ostrá, hranatá, zachytávala by se a při plnění taktických vojenských úkolů by asi oproti AI neobstála. Na straně sportovní si myslím že by se dalo velmi polemizovat a proto si myslím že jsou v této oblasti Vaše výroky diskutabilní.

Co se týče přesnosti zbraně tak si dovolím nesouhlasit. Momentálně mám k dispozici jako předváděcí zbraň RPA Rangeaster 7,62 a právě (od pátku do neděle - dnes) jsem prodělal na střelnici Lazce v Olomouci výcvik pro střelbu na větší vzdálenosti pod vedením pana P.Marka a pana Faikla a i jako "naprostý laik" (v této oblasti střelby) s dočasně namontovanou lacinou optikou Vortex Viper 6,5-20x50 (cca 12.000 CZK) jsem dokázal dosahovat přesosti kolem 0,3 MOA při skoro všech položkách. Při střelbě na 250 metrů v leže (vím že to není kilometr ale...) po zátěži simulované 10 kliky a krátkým během jsem v krátkém čase (omezený čas byl 30 sekund ale nahustil jsem to tam cca za 15-20s po doklikování) udělal nástřel se středovým rozptylem 12,5mm. To na tuto vzdálenost odpovídá cca 0,172 MOA ... a po zátěži. Mám na to 14 svědků (účastníci kurzu). Tato zbraň je ještě v "break in" periodě (255 z 500 ran) a myslím si že výsledek je velmi pěkný.

Hanit tuto značku jenom proto, že jste se s nimi v minulosti nepohodl a v současné době prodáváte jiné značky, je dle mého názoru nekorektní jak obchodně, tak lidsky. Čtenář nechť si udělá obrázek sám.

Michal Vavrečka

PS: RPA Vás zapřelo úplně. Řekli mi, že v ČR "nikoho nemají"...

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

19.09.2010 23:58

Re: RPA Rangemaster .308W

Ještě malá drobnost: Daný terč mám u sebe, takže jakmile bude chvilka, klidně jej naskenuji a přestože jsou na něm zásahy z jiných položek (třeba z kleku na 180 metrů) tak ty tři zásahy klidně vyznačím, protože jsou to "tři volí oka" ... na člověka který má za sebou z velkorážné pušky pouze cca 350 výstřelů si myslím že to není zlé. A rád bych ještě podotknul, že ten nástřel byl dělán standardní fabrickou municí Sako Race Head 168 grn ... žádný přebíjený laděný bench rest speciál.

Takže tvrdit o těchto zbraních, že nejsou přesné je spíše odrazem pisatele, než zbraní RPA.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

20.09.2010 0:58

Re: RPA Rangemaster .308W

Nemel jsem v umyslu znacku hanet, pokud to tak vyznelo tak to tak nebylo mysleno.
Nemyslim si ze moje vyroky (jsou to tvrzeni) jsou diskutabilni. Jen laik a neni to mysleno nijak zle, bude porovnavat presnost zbrane v zatezovem testu strelce. Prominte mi ale to je uplne mimo misu. Jestlize nekdo nastrili po zatezi skvely vysledek to to svedci o jeho fyzicke pripravenosti nikoli o presnosti zbrane ci naboju.
Odkazovat se na nahodny tri ranny soustrel a podepirat timto kvalitu jakekoli zbrane svedci o neznalosti.
Rovnez me udivuje ze clovek ktery ma nastrileno 350 ran a povede se mu soustrel 3 ran nesouhlasi s mym vyrokem o tom, ze RPA zbrane jsou spickove seriove zbrane ale ze jejich presnost neodpovida jejich cene.
RPA mi silne pripomina tolik vychvalovanou a ultra presnou Alpine Unique. :-)
Volsky oka skenovat opravdu nemusite.
Pojem a proces Break-in jsem ceske strelce naucil ja a po pravde receno jsem nikdy nepotreboval strilet vic jak 120 ran. RPA pouziva vetsinou hlavne od Border barrels ale vyrobci hlavni maji dlouhe dodaci lhuty (vseobecne), tak berou nekdy hlavne z USA. Tvrdit ze tento proces trva 250 - 500 ran je nesmysl. U nekterych razi by to znamenalo pul zivotnosti hlavne v nabehovem kuzelu.
To ze me RPA zaprelo, pouze svedci o jejich obchodni moralce.
Dovolim se vratit jeste k te komunikaci. Myslim, ze jsem to nenapsal dostatecne srozumitelne a vy jste to spatne pochopil.
Dostat cenik s tim abych si odecetl 10% z ceny (zavadejici rok 20%) jsem dostaval pravidelne. Co maji skladem problem taky nebyl. Problem byl vzdy kdyz prisel nekdo s poptavkou na jinou delku hlavne, jine stoupani (nakonec kdo by chtel stoupani vyvrtu u 6.5/284 9" ze jo?) nebo ze chce kliku na leve strane, nebo jinou razi. Zde to trvalo tydny. A cena byla vetsinou neunosna.
Podivejte, ja nehanim jejich zbrane, jen jejich pristup. Zaroven rikam, ze za tu cenu za kterou to prodavaji, se daji koupit "sportovni a lovecke" zbrane lepsi a presnejsi. Takticke (Rangemaster rada, je urcena ci myslena pro ozbrojene slozky) si myslim, ze se rovnez najdou vhodnejsi.
Nebudu hanet neco, co jsem sam prodaval, protoze na rozdil od mnoha obchodniku, prodavam produkty o kterych jsem presvedcen ze jsou dobre. Ale jak jsem jiz napsal, pristup a cenova politika RPA (treba se zmenila) dela tyto zbrane neprodejne. Po sportovni strance jsou zbrane ( a ne jen ty co ja prodavam) levnejsi, presnejsi a umoznuji vymenovat hlavne s ruznym stoupanim ci jinou razi i laikovi behem souteze. Konfigurace naprosto flexibilni. Doruceni nove hlavne za zlomek ceny jak AI tak RPA.
a jen malou poznamku na zaver, kazdy sportovni strelec pokud chce obstat v konkurenci, nakonec u toho prebijeni vlastnich naboju skonci. a neusi to byt zadny BR special

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

20.09.2010 1:08

Re: RPA Rangemaster .308W

Dovetek
RPA jsem zvolil puvodne z jednoho jedineho a prosteho duvodu. Je to v Evrope, v EU, rikal jsem si ze to bude jednodussi nez od jinud. Ukazalo se ze proste ne.
Doufam, ze Vam to pujde lepe.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

20.09.2010 17:46

Re: RPA Rangemaster .308W

Tak já tady odpovím aspoň na některé nadnesené témata:

"Jen laik a neni to mysleno nijak zle, bude porovnavat presnost zbrane v zatezovem testu strelce. Prominte mi ale to je uplne mimo misu..." - Pokud jsem i po zátěži schopen nastřílet takovýto výsledek, tak souhlasím s Vámi že je to samozřejmě i o střelci, ale je to zároveň o zbrani a munici. V tomto případě munice naprosto standardní fabrická ... a holt zbraň to musí zvládnout a výsledek je samozřejmě také i jejím výsledkem. Musí jej umožnit svou přesností. S "klackem" můžete být sebelepší střelec ... a ten výsledek prostě neuděláte.

"Odkazovat se na nahodny tri ranny soustrel a podepirat timto kvalitu jakekoli zbrane svedci o neznalosti" - Je od Vás dost odvážné a trochu urážlivé označit to jako "náhodný soustřel", když bylo uvedeno, že i ostatní soustřely v průběhu celého kurzu (a nejen kurzu) byly poměrně velmi slušné. Účastníci daného kurzu si danou zbraň vyzkoušeli a velmi kvitovali jak její kultivovaný chod, tak právě přesnost dané zbraně. A někteří z nich byli střelci s mnohaletými zkušenostmi s přesnou střelbou. Takže ať již si o mé neznalosti myslíte cokoliv, mně je to jedno a zájem těchto střelců o zbraně RPA mne těší.

"RPA mi silne pripomina tolik vychvalovanou a ultra presnou Alpine Unique." - Co Vám RPA připomíná je mi taktéž úplně jedno. Mně zase Vaše chování připomíná "typické české chování" kdy si každý rád kopne do čehokoliv, co zrovna není jeho nebo v jeho zájmu. To že ty značky nezastupujete, neznamená, že je musíte hned hanit. Mně osobně se tato příslovečná "česká malost" nelíbí a často bývá důvodem k tomu, proč se na naše obchodníky dívají v zahraniční s despektem.

"Pojem a proces Break-in jsem ceske strelce naucil ja a po pravde receno jsem nikdy nepotreboval strilet vic jak 120 ran." - Jsem rád, že se učitelé národů nevymřeli, byla by to škoda :) Souhlasím s Vámi, že break-in o 500 ranách je opravdu poměrně dlouhý. Tento údaj pochází přímo z RPA, kde jsem byl informován, že na „základní break-in“ stačí cca 80-100 výstřelů, ale že určité kladné změny v záběhu jsou patrné až do 500 ran. Proto uvádím toto číslo.

"To ze me RPA zaprelo, pouze svedci o jejich obchodni moralce." – V tomto bodě s Vámi souhlasím a také si myslím, že to od nich nebylo korektní, pokud jste je původně dovážel. Otázkou je, jestli k tomu neměli nějaký důvod? Evidentně ten vztah neprobíhal pro obě strany uspokojivě a pravděpodobně měli nějaký důvod proč Vás zapřeli.

"Problematickost nestandardností u RPA " – Mé osobní zkušenosti jsou příliš krátké na to abych toto posoudil … a navíc Vám věřím, protože mám naprosto shodné zkušenosti s dalšími výrobci, které zde v ČR zastupuji. Možná právě proto, že jsem na to zvyklý, tak mne to zas tolik nerozhazuje. „Vyždímat ze Sphinxe závěr se zafrézováním mířidel typu Novak se snažím už DVA ROKY a pořád marně.

"…za tu cenu za kterou to prodavaji, se daji koupit "sportovni a lovecke" zbrane lepsi a presnejsi. " – Nemůžu si pomoci, ale toto tvrzení je naprosto vágní. Osobně bych přivítal konkrétní tvrzení. Třeba kteří výrobci, které zbraně, proč si myslíte že jsou lepší nebo horší. Takovéto tvrzení by mohly rozpoutat zajímavé diskuze, kde by se čtenář dověděl něco přínosného. Takhle je to jen „hození blátem na značku, se kterou jste se nepohodl“.

"…prodavam produkty o kterych jsem presvedcen ze jsou dobre. " – To já také. Proto jsem si vybral mezi sportovními pistolemi Sphinx Arms. Mezi obrannými Kahr Arms. Mezi brokovnicemi Benelli. Mezi loveckými Weatherby. A mezi taktickými RPA. Osobně si myslím, že jsou to všechno velmi kvalitní značky a mám je rád. A přiznávám, že s některými spolupracovat je opravdová řehole. Například Sphinx. Každá objednávka a její dodávka je doslova utrpení. Ale i kdybych se rozhodl s nimi z tohoto důvodu skončit, tak si myslím že je škoda zahořknout a rozhodně bych nehanil jejich výrobky, které jsem ještě „před chvílí“ reprezentoval. Připadá mi to „nedospělé“.

"…jsou zbrane (a ne jen ty co ja prodavam) levnejsi, presnejsi a umoznuji vymenovat hlavne s ruznym stoupanim ci jinou razi i laikovi behem souteze. " – Ano to chápu. Každý běžný laik si totiž během soutěže vymění nejméně dvě nebo tři hlavně s různým stoupáním. Já bych to jako laik také ocenil. A ještě bych ocenil hodinky s vodotryskem a domácího skřítka služebníčka…

"…kazdy sportovni strelec pokud chce obstat v konkurenci, nakonec u toho prebijeni vlastnich naboju skonci" – Ano s tímto výrokem souhlasím. Sám již také jsem tlačen do přebíjení, protože mne překvapilo, jak velké mohou být rozdíly mezi jednotlivými sériemi střeliva byť vyráběného renomovaným výrobcem.

"Doufam, ze Vam to pujde lepe. – Já děkuji za přání a i Vám přeji, aby se dařilo jak prodejně tak střelecky.

S pozdravem M.V.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

20.09.2010 17:49

Re: RPA Rangemaster .308W

Jo a dovětek k ceně: bohužel teď už je to jen 10% z ceny a i zaváděcí rok je to shodné. 20% mi nenabídli. Ale díky za info. Pokusím se to z nich vydolovat. Ještě jednou díky :) M.V.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

20.09.2010 21:28

Re: RPA Rangemaster .308W

BestPatron píše:Jo a dovětek k ceně: bohužel teď už je to jen 10% z ceny a i zaváděcí rok je to shodné. 20% mi nenabídli. Ale díky za info. Pokusím se to z nich vydolovat. Ještě jednou díky :) M.V.

Nabidka na letosni IWA (nejspise po vasi dohode, protoze mi rekli, ze maji zajemce, ktery jejich nabidku, na rozdil ode mne, prijal) byla:
Koupit na sklad 2 zbrane (10% rabat) a 3 flintu jako demo s rabatem 20%, s tim ze ji budu ukazovat a nechat lidi strilet. Pak ji mohu se slevou (10%) prodat jako pouzitou, cimz mi zustane stale mych 10% marze. To jsem odmitl ze dvou duvodu.
1. v dnesni dobe vzit na sklad 3 flinty za ca 250.000kc je nesmysl a jeste k tomu byt jasnovidec co kdo bude chtit. Hlavne po zkusenostech s klienty, kteri chteji flintu podle svych predstav.
2. 10% rabatu ja malo, musim drzet preci jak VOC tak MOC a to je min. 20% (10% obchodnik a 10% koncovy zakaznik).
a v podstate 3. duvod byl ten, ze se nechteji zabyvat nestd. pozadavky, protoze jsou seriova vyroba a ne custom shop.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

20.09.2010 23:06

Re: RPA Rangemaster .308W

BestPatron píše:Pokud jsem i po zátěži schopen nastřílet takovýto výsledek, tak souhlasím s Vámi že je to samozřejmě i o střelci, ale je to zároveň o zbrani a munici. V tomto případě munice naprosto standardní fabrická ... a holt zbraň to musí zvládnout a výsledek je samozřejmě také i jejím výsledkem. Musí jej umožnit svou přesností. S "klackem" můžete být sebelepší střelec ... a ten výsledek prostě neuděláte.

My si tady zasadne nerozumime. Ja rikam, ze uvadet tri rany po zatezi, ktere pravdepodobne uz nezopakujete, ani ne tak kvuli flinte ale kvuli rukam, neni vizitkou presnosti flinty.
Prokazat ze neco strili presne (to se tyka jakehokoli testu) musim vyloucit co nejvic netestovanych faktoru, ktere mohou test ovlivnit.
test musi probihat opakovane na dostatecne velkem vzorku.

BestPatron píše:"Odkazovat se na nahodny tri ranny soustrel a podepirat timto kvalitu jakekoli zbrane svedci o neznalosti" - Je od Vás dost odvážné a trochu urážlivé označit to jako "náhodný soustřel", když bylo uvedeno, že i ostatní soustřely v průběhu celého kurzu (a nejen kurzu) byly poměrně velmi slušné. Účastníci daného kurzu si danou zbraň vyzkoušeli a velmi kvitovali jak její kultivovaný chod, tak právě přesnost dané zbraně. A někteří z nich byli střelci s mnohaletými zkušenostmi s přesnou střelbou. Takže ať již si o mé neznalosti myslíte cokoliv, mně je to jedno a zájem těchto střelců o zbraně RPA mne těší.

jedna polozka o 3 ranach po zatezi a casovem stressu, na 250m, ktera ma soustrel podoby trojlistku (alespon tak jsem to pochopil) o velikosti 0.175MOA je cire stesti a nahoda.
Kultivovany chod a presnost kvitovali ucastnici kurzu. To zni jako recenze ze SR od jednoho nejmenovaneho novinare.
BestPatron píše:Mně zase Vaše chování připomíná "typické české chování" kdy si každý rád kopne do čehokoliv, co zrovna není jeho nebo v jeho zájmu. To že ty značky nezastupujete, neznamená, že je musíte hned hanit. Mně osobně se tato příslovečná "česká malost" nelíbí a často bývá důvodem k tomu, proč se na naše obchodníky dívají v zahraniční s despektem.

Podivejte, peclive jsem si precetl co jsem napsal, NIKDE v celem prispevku jsem nenasel nic co by se dalo nazvat "hanenim". vkladate mi do ust neco co jsem nerekl. Me tvrzeni ze RPA seriove vyrabena zbran ve vysoke kvalite neni nic negativniho. Navic je to fakt. To ze tvrdim, ze neni nejlepsi na svete, neni haneni ale take prosty fakt, to ze jeji cena te kvalite ci presnosti neodpovida, protoze jsou zbrane presnejsi a kvalitnejsi je proste taky fakt. Ceska malost je neschopnost uznat fakta a jako dukaz presnosti prezentovat nahodne soustrely a tvrdit ze prodavam nejlepsi flinty, nejlepsi optiky atd.
BestPatron píše:Souhlasím s Vámi, že break-in o 500 ranách je opravdu poměrně dlouhý. Tento údaj pochází přímo z RPA, kde jsem byl informován, že na „základní break-in“ stačí cca 80-100 výstřelů, ale že určité kladné změny v záběhu jsou patrné až do 500 ran. Proto uvádím toto číslo.

RPA nevyrabi hlavne. Proto by mel byt dotaz na proces break-in vznesen na vyrobce hlavni. Neexistuje nic jako "zakladni break-in" Mozna byste mohl objasnit co to obnasi.
Moje hlavne vpodstate tento proces nepotrebuji. potrebuji jen kratsi serie (ca 5 ran) a peclive vycisteni. Protoze hlavne prijdou od vyrobce lapovane a jedine co je potreba osetrit jsou stopy po vystruzniku v nabehu.
BestPatron píše: Evidentně ten vztah neprobíhal pro obě strany uspokojivě a pravděpodobně měli nějaký důvod proč Vás zapřeli.

Neprobihal, protoze nebyli schopni uspokojive resit problem, na ktery si zadelali konstrukcni vadou zaveru u single shot zbrani v razi .223rem a podobnych. Vse funguje pokud pouzivate CIP rozmery. Jenze ten kdo chce strilet presne a ne si hrat na odstrelovace, tak CIP rozmery naboju nikdy nema. A pokud uz mluvim s odbornikem kteremu vysvetlim co chci a jestli je to mozne a on mi rekne ze ano, ja flintu objednam a ono to nefunguje, ja musim pak upravovat hlaven na soustruhu (nabeh do komory, dle jejich nakresu). Pak to jakz takz funguje ale stale mi to nakopava spicku strely, takze musim vkladat naboj prsty tak aby strela byla z casti v komore. a temer 2 roky to s nimi resim. Tak jsem opravdu nepohodlny. Ja jsem s nimi zacal obchodovat od roku 2006 a do letosniho ledna jsem mel jeste licence.
BestPatron píše:"…za tu cenu za kterou to prodavaji, se daji koupit "sportovni a lovecke" zbrane lepsi a presnejsi. " – Nemůžu si pomoci, ale toto tvrzení je naprosto vágní. Osobně bych přivítal konkrétní tvrzení. Třeba kteří výrobci, které zbraně, proč si myslíte že jsou lepší nebo horší. Takovéto tvrzení by mohly rozpoutat zajímavé diskuze, kde by se čtenář dověděl něco přínosného. Takhle je to jen „hození blátem na značku, se kterou jste se nepohodl“.

Vzhledem k tomu, ze respektuji pravidla tohoto fora, tak si tu nedelam reklamu. Ale v podstate se da rici, ze kazda custom flinta bude toto splnovat. A to proto ze je custom, neni seriove vyrobena. A to vcetne RPA zaveru. qudlite je jeden z mala zaveru ktery se pouziva pro stavbu BR zbrani do F-class.

BestPatron píše: Proto jsem si vybral mezi sportovními pistolemi Sphinx Arms. Mezi obrannými Kahr Arms. Mezi brokovnicemi Benelli. Mezi loveckými Weatherby. A mezi taktickými RPA. Osobně si myslím, že jsou to všechno velmi kvalitní značky a mám je rád. A přiznávám, že s některými spolupracovat je opravdová řehole. Například Sphinx. Každá objednávka a její dodávka je doslova utrpení. Ale i kdybych se rozhodl s nimi z tohoto důvodu skončit, tak si myslím že je škoda zahořknout a rozhodně bych nehanil jejich výrobky, které jsem ještě „před chvílí“ reprezentoval. Připadá mi to „nedospělé“.

Tady je mezi nasimi nazory prave ten rozdil. vy prodavate seriove vyrabene zbrane. Ja ne.
Jasne ja vas chapu, udelal jste si distribuci - zastoupeni (ono v Unii nic takoveho dost dobre nejde) nakoupil 3 flinty (nebo kolik) a ted nekdo tvrdi ze nejsou nejlepsi na svete, to je dost pruser, ze jo. Jenze mne zase pripada dost nedospele a naivni popirat to, ze existuji zbrane presnejsi a lepsi.
Kdo dnes potrebuje mit taktickou zbran??? Nikdo. Nikdo nejede na brigadu do Afganistanu aby potreboval odstrelovacsky kurz, kurz na preziti apd. zadny civil. Zavody co se u nas poradaji, jsou BR zavody F-class na nesmyslne terce. Doslo to tak daleko, ze poradatel, diky strelcum se zbranemi odemne a podobnymi, radeji pro ne vytvori zvlastni soutezni tridu.
Laskave vas slusne prosim abyste netvrdil ze zde hanim jine znacky, bez ohledu jestli jsem je zastupoval nebo nezastupoval.
TAdy mame dalsiho dodavatele spolecneho. Sphinx, mam jednu z prvnich a panu K. Adamcovi jsem tlumocil jeste kdyz mel on zastoupeni. Firma tenkrat spadala pod Chapui ci jak se to jmenovalo.
Nez neco resit pres zastoupeni ( a to se tyka i Tikky ci SAKA ajn) radeji vyridim na IWA primo s vyrobcem.
BestPatron píše:
Ano to chápu. Každý běžný laik si totiž během soutěže vymění nejméně dvě nebo tři hlavně s různým stoupáním. Já bych to jako laik také ocenil. A ještě bych ocenil hodinky s vodotryskem a domácího skřítka služebníčka…

tak ted jste mi to fakt nandal.
myslim totiz ze nechapete. A mozna to bude i tim, ze preci jen o strelbe a zbranich tolik nevite a mozna ze ani ti "experti" kolem vas.
Laik jsem pouzil ve vztahu k puskarskemu remeslu. Malokdo chce investovat do 2 ci vicero zbrani podle typu souteze, vzdalenosti apd. ma jen dve moznosti, jedna je delat kompromis a druha mit moznost vymeny hlavne. Pokud chci strilet rekneme do 300m tak mi na to staci nejaka mensi sestkova raze se strelou typu Flat base. (napr. 6PPC o vaze 65-68gr) do 600m budu potrebovat jinou 6mm treba 6mmBR VLD o vaze 105-115gr, a na 1000m 6.5/284 se strelami VLD o vaze kolem 140gr
coz v mem pripade obnasi jedna pazba, jeden system a tri hlavne. V pripade RPA a samozrejme jinych podbonych (horsich ci stejne dobrycH) to obnasi 3 zbrane. Mimo seriove vyrabenych zbrani s vymenitelnymi hlavnemi (Blaser apd).
Pokud k tem vasim hodinkam pridam vodotrysk, tak to bude jeste o lovecke flinte. Koupim si zaroven jeste loveckou pazbu s beddingem pro dany zaver (predpokladam ze budu mit povrch na hlavni a zaveru matny), prehodim z pazby do pazby, jedine co potrebuji je momentovy klic. A jdu lovit. A nebudu potrebovat ani toho skritka.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

20.09.2010 23:35

Re: RPA Rangemaster .308W

Uvedeny soustrel (vertikalni rozptyl) je ca .34MOA.
Tady jsou moje soustrely pri hladani optimalni navazky a OAL (100m vse 5 ran) zbran Stolle Panda 6PPC (Kelbly)
http://www.sniper.cz/ruda/test_6PPC_090826.jpg
Zde jsem nasel navazku a OAL. 0.098MOA
http://www.sniper.cz/ruda/6PPC_100m_5x.jpg
zde je nekolik povedenych (ve sve tride nejlepsich) soustrelu z letosniho ME v BR v Rakousku. Ani jeden co techto soustrelu dosahl, nevyhral. strili se 5x 5 ran v case 7 minut. ale ne za sebou nybrz prvni kolo, pak strili dalsi strelci a kdyz na vas prijde rada (ca hodina) tak sedite jinde a strilite svych dalsich 5 ran. vysledek do celkoveho umisteni se pocita zprumerovanim vsech 5 tercu. HV = Heavy Varmint a zbran cela vasi max. 13.5libry. LV= Light Varmint a zbran vazi pouze 10.5 libry. cisla psana tuzkou je rozptyl stredu.
http://www.sniper.cz/ruda/100m_HV_.jpg
http://www.sniper.cz/ruda/200LV.jpg
http://www.sniper.cz/ruda/200m_HV_.jpg
jen pro zajimavost o porovnani presnosti ( a bylo opravdu vetrno, cele 4 dny)
vitez na 100m LV mel prumer vsech 5 tercu 0.205MOA
na 200m LV 0.225MOA
soucet na 100 a 200m 0.225MOA
HV 100m 0.153MOA
HV 200m 0.188MOA
100 a 200m HV 0.226MOA
zprumerovany soucet HV 100, 200m a LV 100 a 200m(celkem teda 100 souteznich ran behem 4 dnu) mel vitez 0.233MOA

500m vleze, Vlasim, .338LM AI AWM
http://www.sniper.cz/ruda/500m.jpg

300RUM na 100m 5 ran, zbran Stolle Kodiak (Kelbly) na 500m umi opakovane stejne jako .338LM
4. rana jde na muj vrub, neveril jsem vlastnim ocim, ze magnumova 210gr VLD strela bude chodit do jedne diry.
http://www.sniper.cz/ruda/300RUM.jpg

takhle strili moje AR15 opakovane, raster terce je 0.5"
http://www.sniper.cz/ruda/AR15_100m_5x.jpg

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

21.09.2010 7:24

Re: RPA Rangemaster .308W

A vracime se z5 k RPA Rangemaster .308W! ufo

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

27.09.2010 19:40

Re: RPA Rangemaster .308W

Taky bych se rád vrátil k RPA Rangemaster 308 WIN ... ale už jaksi nemám k čemu. Daná zbraň byla v sobotu prodána zákazníkovi.

Pročetl jsem si elaboráty "Shiwy" a některé věci mne i zaujaly. Některé vůbec. Jeho náhled a posuzování "všehomíra" a schopností lidí které nikdy neviděl a donedávna o nich ani neslyšel je pozoruhodně odvážené, ale ono proč ne? "Who dares wins".

EDITED BY BESTPATRON: S některými konstatováními Shiwy i souhlasím, ale myslím si že dále pokračovat v této diskuzi už nepřináší čtenářům vůbec nic co by se týkalo tématu "RPA Rangemaster".

Možná až se nový majitel seznámí s danou zbraní blíže, třeba přispěje svým názorem ... rozhodně to bude z uživatelského hlediska zajímavější než když si dva obchodníci tady natahujou trika. Další zákazník s RPA Rangemasterem STBY ještě nemá nahozenu optiku (Premier Reticles Heritage) takže asi moc ještě nestřílí. Až bude, taky ho poprosím nechť zde posdílí své poznatky a dojmy z dané zbraně. A další dva střelci jsou zatím v pozici "čekatelů", takže na jejich poznatky si budeme muset chvíli počkat.

pufr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 10.07.2007 10:16
Bydliště: západně od Prahy

28.09.2010 21:37

Re: RPA Rangemaster .308W

No hlavní je, že už tu na sebe nepoštěkávají dealeří, ale bavíme se o vlastnostech diskutovaných zbraní :lol: :lol: :lol:

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků