OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

18.12.2011 21:34

Re: RPA Rangemaster .308W

Jo jo tak pak sem hod nějaké terče 300m myslím bude stačit,at můžem se Zdendou závidět :lol: :lol:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.12.2011 21:45

Re: RPA Rangemaster .308W

Pažba je tam jiná , ale opravdu bez té faktury se nehnem.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

18.12.2011 22:35

Re: RPA Rangemaster .308W

Dobrý den všem, že jsem tu flintu prodával, tak si dovolím uvést věci ohledně ceny na pravou míru:
Daná zbraň není RPA Rangemaster ... ten by byl cca 180. Daná zbraň je INTERCEPTOR a jeho cena se pohybuje dle konfigurace od 100-120. Ne že by to bylo málo, ale je to přeci jen značný skok k Rangemasterovi.

Jeho novému majiteli přeji hodně příjemných střeleckých zážitků. Jeho hlavnímu "laborantovi :)" přeji dobře vyladěnou munici ... a ostatním? Ostatním přeji příjemný večer

Mějte se
Michal

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.12.2011 22:44

Re: RPA Rangemaster .308W

Pokud se nic moc nezmenilo, tak je tam quadlite a Interceptor jako pazba je podstatne lepsi nez pazba AI. O tom zadna. Pokud se nezmenil nazor v RPA, tak neni potreba bedding, protze bazba by mela byt v miste sroubu zhutnena a pevnejsi nez zbytek. To sice mohu rozporovat, svou jsem predelal na klasicky pillar bedding.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

18.12.2011 22:47

Re: RPA Rangemaster .308W

Osobní zkušenosti s 16" hlavní: jsem nejen prodejcem, ale spíše občasným střelcem z RPA Rangemastera STBY (.308 WIN) který má 16" hlaveň.

Jinak dle propočtů balistických programů (zatím neověřeno v praxi - budu provádět po vánocích - teď už to nestihnu) bych se měl s danou hlavní dostat cca na 750 metrů než se přiblížím na cca 400 m/s (se střelou Lapua Scenar Match King 155grn). Pro mne osobně je tato vzdálenost naprosto dostačující, protože krom Senice ani nevím kde bych si na takovouto vzdálenost mohl zastřílet. (No o pár místech vím, ale nejezdím tam a nestřílím tam). Pro mne připadá v úvahu střelba 0-400 a na to to bohatě stačí.

Jakmile udělám s dopomocí kolegy laboraci, klidně ji zde uvedu, včetně nastřílených terčů.

Upraveno. ufo

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

18.12.2011 22:58

Re: RPA Rangemaster .308W

Předělávky do pažby Accuracy International proběhly zatím dvě (alespoň u zbraní, které jsem prodal). Zde pár detailů o nich:

Obě předělávky dělal Tomáš Zendl. Obě byly dělány NE "na koleně" ale podle detailního rozkreslení v 3D CADu. Osobně si myslím že to bylo provedeno velmi profesionálně, ale nejsem s to to zhodnotit z technického, inženýrského, nebo puškařského pohledu. V tomto věřím Tomášovi. Obě dvě zbraně si jejich majitelé pochvalovali a byli velmi spokojeni s tím co si "vydizajnovali" a jaké výkony to podává.

Já osobně toho nejsem příznivcem a spíše se kloním k názoru Shivy, že pažba Interceptoru je lepší. Nedovolím si ji zhodnotit z technického hlediska, ale z ergonomického hlediska (dle mého názoru) ano. Interceptorovská pažba je dle mého subjektivního názoru příjemnější, ovladatelnější a ergonomičtější.

Taky si zde dovolím přiznat, že RPA nemá s touto pažbou mnoho co dočinění. Přestože to neradi přiznávají (a mnohým neznalým je tento fakt zkryt), pažba na Interceptoru není jejich, ale je nakoupená od firmy která se zabývá pouze výrobou pažeb (Kanada).

Upraveno. ufo


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.12.2011 23:00

Re: RPA Rangemaster .308W

Omlouvám se za spatnou specifikaci zbraně.
Optika je Premier .
Myslím na co je to určené lov a zábava to bude vyhovovat .

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.12.2011 23:08

Re: RPA Rangemaster .308W

Naprosty souhlas, ergonometricky je lepsi. A pazba je opravdu z Kanady, proto je (nebo byl) problem pro levaky ji dodat v rozumne dobe. Posledni diskuze na toto tema bylo, ze firma levoruke pazby nedela a musi se dodelavat.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.12.2011 23:18

Re: RPA Rangemaster .308W

Máme levoruke provedeni.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

18.12.2011 23:23

Re: RPA Rangemaster .308W

Změna poslední doby: už je daná pažba i v levorukém provedení dodatelná "v rozumné době". A to jak Kanadská (Interceptor + lovecké) tak Englishmanská (Rangemaster). Bez předělávek, přímo z "prvo"výroby. Jinak nevím jak se vyjádřit k "rozumné době" :roll: standardní doba dodání celé flinty (kterékoliv) je 8-12 týdnů. Je to "rozumná", nebo "nerozumná" doba ??? Na některé pistole Sphinx zákazníci čekali rok a čtvrt ... a nakonec se vůbec nedočkali (to nekecám ... proto jsem s nimi skončil)!

Daná zbraň právě prodaná byla právě pro leváka. (Z těch tří prodaných za poslední měsíc je to ta poslední zbraň kterou zmiňuje Glock 1719)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.12.2011 23:29

Re: RPA Rangemaster .308W

O proti jiným zbraním s jiných firem byla zbraň dodána v čase který obchodním slíbil .

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.12.2011 23:39

Re: RPA Rangemaster .308W

V dnesni dobe je to vyborna doba dodani, na druhou stranu je to furt seriovka. Problem je vzdy s dily ktere vyrobce nedela sam. Nevim proc Sphinx ma tak dlouhe dodani, pac je to taky seriovka. Ale nemusime chodit daleko, Sako, Tikka doby dodani jsou daleko delsi a RPA je bezesporu o x trid kvalitnejsi zbran.
Doby dodani custom zbrani se pohybuji kolem 12 mesicu. Nejvetsi problem jsou samozrejme dily ktere vyrobce neovlivni. Hlavnovina je dnes uzkoprovilove zbozi. Predpokladam ze RPA pouziva Border ktery ma za rohem. U Border nevim doby dodani, ale pokud je to otazka do 3 mesicu, tak je to prave hlavnemi.
Pokud si klient vybere Bartlein tak dnes je doba dodani 13 mesicu. Krieger kolem 8 ostatni se moc nelisi. Pazby zalezi opet od koho. pokud je to od vyrobce tak jsou skladem. Ale McMillan molded pokud neni skladem tak 6 mesicu atd atd. takze 3 mesice je v dnesni dobe urice OK. jak vidime tak horsi zbrane rovnez relativne drahe, maji dodaci doby 2x takove.

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

18.12.2011 23:55

Re: RPA Rangemaster .308W

Aaano, pro sport je ta pažba od Robertsona o něčem úplně jiném než to taktikůl hliníkové zubaté olištované nepraktické cosi. Ale komu se to tak líbí víc, nic proti - proto se samozřejmě dá koupit obojí. Já už si pomalu zvykám :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

19.12.2011 0:13

Re: RPA Rangemaster .308W

Naprosto v tomto souhlasím s Shivou (a to je na náš vztah až děsivé :D ),
ale dodací doby jsou poslední dobou naprosto tristní. V tomto ohledu to již hodnotím jinak: pokud výrobce řekne "12 týdnů" ... ok. Pokud řekne "32 týdnů" ... taky ok. Pokud "52 týdnů" ... taky ok. POKUD TO DODRŽÍ !!!

Problémem jsou právě ty firmy, které ať řeknou cokoliv ... tak to nedodrží. A to je průcher. Obviňován je pak dovozce nebo prodejce. A může za to výrobce. Osobně mám rád jednání na rovinu. Ať raději výrobce řekne nepříjemnou pravdu, než milosrdnou lež kterou pak nedodrží.

Co se týče dodacích lhůt, tak má Shiva pravděpodobně pravdu (osobně nemám ověřeny konkrétní termíny, ale věřím mu), a to je důvod proč si výrobci, kteří jsou odkázání na sub-dodávky, dělají svoje vlastní zásoby. A to jak hlavňoviny, tak ostatních komponentů na které jsou odkázáni (pažby atd.). Je to sice finančně náročné, ale dobře vědí, že se bez toho neobejdou. Takže třeba dodání Krieger hlavní od výrobce může být daných 8 měsíců. Ale jsou zdroje ze kterých to dostanete za 2. Ne proto, že by měli "privilegované dodávky", ale proto, že mají svou skladovou zásobu a z ní vykrývají poptávky a plynule si doplňují - a trvá dva měsíce to z nich vytlouci :evil: . Toto funguje poměrně dobře, ale občas se jim přihodí, že "neodhadnou" a v tu chvíli je to přesně jak Shiva uvádí "na výrobní bázi XXX měsíců".

Každopádně firmy, které chtějí být "soběstačné" už vědí že je to bude stát dost peněz, ale že bez toho nebudou fungovat dobře, tak holt s nářkem (a důraznou cenou pro koncového spotřebitele) to drží i na sklad. Jednou z nich je v současnosti i RPA. A ano ... nakonec to zaplatí zákazník, nedělejme si iluze.

:(

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

19.12.2011 0:38

Re: RPA Rangemaster .308W

Jen k té pažbě.Pokud si někdo koupí pušku s 16" hlavní,tak předpokládám,že to za účelem taktického střílení(závodů),kde může v určitém směru být ve výhodě s krátkou hlavní.Na statické střílení by mi to hlava nebrala.A u taktiky mi vychází sklopná pažba od AI ergonomicky i neergonomicky jaksi výhodnější ať pravák či levák,gay či heterák. :lol: :lol: Ale možná se pletu,je to jen moje úvaha.No a že je o x tříd lepší nevím,ale zatím to nikdo nepředvedl.Možná je to jen těmi střelci,hádát se nebudu,ale za ty love se dají pořídit shivo lepší pušky.Myslím,že ty to určitě víš líp jak já.Ale ať se to zas někam nezvrhne,tak přeju ať to střílí a majitel je spokojen.Howgh

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2011 0:47

Re: RPA Rangemaster .308W

ZdenekN
porovnaval jsem RPA a Sako-Tikka. z duvodu dodacich lhut. a RPA je lepsi puska, uz kvuli hlavni a spousti. o tom neni zadna. A Tikka to je SAKO pro chudy (tim se zase do mne pusti vsichni vlastnici Tikky).
To ze RPA je predrazeny, jsem napsal drive a vznikla z toho predchozi debata. Ale pokud RPA (asi uz zkrachovali, protoze ta firma uz neexistuje jmenuji se Rangemaster Precision Arms, prosim neni to mysleno ve zlem, mozna by nam to zastupce mohl vysvetlit) zmenilo obchodni politiku, a ma pazby a hlavnovinu skladem, (tj ma v tom penize, ktere nemuze pouzit) tak se to v cene samozrejme odrazi.
120.000kc je drazsi nez Custom flinta z USA.
Ale nechci se zase poustet do nesmyslne diskuze.

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

19.12.2011 1:06

Re: RPA Rangemaster .308W

No máš pravdu,ale vem to jinak.Tikka je lovecká zbraň a že s ní někdo dokáže uspět v závodě svědčí o dvou věcech.1,jako lovecká puška docela přesná,2,střelci s lepšíma puškama neměli den. :lol: Jinak souhlasím,že je to odstřelovačka ,,chudých".Sako stojí dnes 67000 a dá se sehnat HNED.Střílí řekněme 0,3moa(má určitě),spoušť mám 7N(záměrně a míň bych ani nechtěl) a to už 2,5t ran a opravdu NEMÁM strach,že se posere.Navíc ten ozub je tak jednoduchý na výrobu,že nemá cenu se o tom bavit.Pažba ujde (mohla být lepší).Střílené sako s 1200 výstřelů se dá sehnat za lidovku 40t.Takže ,,u mě dobrý".Až dokážu střelecky využít potenciál BR pušky,tak si ji asi koupím.Zatím je to předčasné.Nemám nic proti RPA,ale nemá mi co nabídnout za tu cenu.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

19.12.2011 1:17

Re: RPA Rangemaster .308W

Zde je objasnění: Ano RPA International zkrachovalo v roce 2011 v měsíci 03. Bylo to proto, že generální ředitel tuto firmu "drobně pumpnul" a přišlo se na to. Aby mohl být odvolán, převzal firmu majoritní vlastník a protože z ní z legálních důvodů musel udělat firmu jinou, tak se teď jmenují Rangemaster Precision Arms International. Zkratkou shodně RPA.

Emailové adresy zůstaly shodné, lidé (kromě daného ředitele) zůstali shodní, dodací lhůty zůstali shodné, ceny dokonce mírně klesly... a vše ostatní zůstalo shodné, jedeme dál močálem černým podél bílých skal :D Ale jako bych měl pocit, že ti "nic svatého není svaté" abys mohl danou firmu alespoň jemně poškodit...?

Upraveno. ufo

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

19.12.2011 10:19

Re: RPA Rangemaster .308W

PROMAZANO OD KRAVIN. DRZTE SE TEMATU RPA. Seriovou vyrobu, bedding a vykladovy slovnik si reste jinde.
dvc
ufo

PS: jestli jsem s tim promazavanim nekde uhnul, tak sorry. Upravy - snaha o korektni prispevky BEZ OSOBNIHO NAPADANI.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

19.12.2011 10:56

Re: RPA Rangemaster .308W

Seriove a neseriove upravy ZDE:

http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?f=43&t=20194

Tady vlastnosti RPA Rangemaster .308W

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků