Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

28.09.2010 22:07

Re: RPA Rangemaster .308W

No ja si tu nedelam reklamu na to co prodavam a uz vubec si tu nenatahuju triko. Jasne, k .308 uz neni co psat, protoze diskuze evidentne poslouzila ke svemu ucelu a zbran se prodala. takze ted zalozime jine vlakno ktere se bude jmenovat Rangemaster STBY a budem ho zivit superlativy do te doby nez se zase proda.
Ja prispel do diskuze svym poznatkem a snazil se byt objektivni, protoze jsem ty zbrane prodaval do dvou jsem laboroval strelivo a vim ze o nich mam daleko vetsi prehled nez pan Vavrecka. Proto si stojim za tim co jsem napsal.
RPA zbrane jsou precisne vyrobene seriove zbrane a jako seriove zbrane vynikaji svym zpracovanim. Nicmene jsou to stale "jen" seriove zbrane ktere musi splnovat CIP a to obnasi napr ze nejmensi komora jmenovite raze musi pojmout nejvetsi naboj jmenovite raze. Takze kdyz se to sejde naopak (vychazime z tvrzeni jak ty zbrane jsou presne s tovarnimi naboji) tak ty tolerance jsou tak trochu jinde a tim bude i presnost jaksi jina.
Coz ale stale neznamena ze jsou to spatne zbrane (taky jsem to nikde nenapsal).
Dale jsem konstatoval ze RPA zbrane jsou sice na tovarni vyrobu presne, ale jejich presnost neodpovida jejich cene. Proste jsou, dle meho nazoru, predrazene. Stejne tak jako TRG se svymi kovanymi hlavnemi a poruchovou spousti. Stale to ale neznamena, ze tyto zbrane nestrili presne. Nakonec je hodne strelcu co s nimi vyhravaji souteze (teda az po tom, co udelali v Olomoci zvlastni kategorii pro strelce co puzivaji daleko presnejsi zbrane Milenium (modifikovany RPA zaver), Stolle - Kelby a nejaka nemecka vyroba).
Rovnez nevidim zadnou hanu v tom, kdyz reknu ze existuji presnejsi zbrane za stejnou cenu nebo i za nizsi.
Pokud vim, tak CB servis kdyz mel distribuci, tak delal nekolik predvadecek a byl tu dokonce i Mr. Cox z RPA, pro ozbrojene slozky. No a zadna ozbrojena slozka si je proste nevybrala. Vetsinou sahli po TRG a AI.
Tato diskuse nema zadnou uroven. zavirat oci pred fakty, a po vzoru prislovi, kazdy lisak si chvalli svuj ocas, se da prirovnat ke klamave reklame.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

29.09.2010 16:12

Re: RPA Rangemaster .308W

Ano souhlasím s tím, "že tato diskuze nemá žádnou úroveň" a myslím si, že nic zajímavého kromě blafání již čtenářům nepřináší.

Co se týče dalších vláken: až se rozšíří rodina majitelů RPA, tak samozřejmě rád založím další vlákna, aby si čtenáři mohli počíst i o dalších zbraních ... a nevidím na tom nic špatného (i přesto že to pokládáte za "klamavou" reklamu). No a vy aspoň budete mít další důvod nám tu zanechat nějaké příjemné a přínosné příspěvky.

Ale jednu novou informaci bych tu měl: Zákazník který si danou zbraň koupil, si ji koupil na základě toho, že ji na onom kurzu viděl dva dny v práci a po kurzu si ji vyzkoušel a na základě toho jak se mu jevila, tak ji koupil. O této diskuzi se dověděl až po koupi. Takže to nebylo na základě "blafání" a prezentace terčů a teorie, ale na základě praktické střelby, její přesnosti, komfortu při střelbě a toho že mu prostě padla.

Jinak souhlasím s Vámi že ceny RPA zbraní jsou (stejně jako u všeho "z ostrova") vysoké. Přesto si myslím (a objednávky to potvrzují) že si své zákazníky najdou.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.09.2010 19:02

Re: RPA Rangemaster .308W

Kdy počítáš , že tesnem novou zbraň?

joysnip
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 13.06.2008 17:55
Bydliště: Praha

29.09.2010 19:23

Re: RPA Rangemaster .308W

Zdar všem,
měl jsem možnost střílet mezi prvními z RPA od Michala v Mělníku, jak v poloze v sedě, tak i v poloze v leže a byl jsem mile překvapen co ta kráska umí. Střílel jsem standartním střelivem a položky po 5 ranách nešly nad 11m, samozřejmě po zžití se ze spouští jsem se dostal kolem 10mm. Potíž trošku dělaly nožky, ale každý je zvyklý na něco jiného. Při testování v poloze v sedě, jsem byl překvapen mile z perfektně zpracované úsťovky...moc dobrá práce. Na pušce byl v té době namontován testovací kousek od Premiéra, takže ten přispěl k výše uvedeným výsledkům. Celkové zpracování zbraně je velice slušné, ovládací prvky bezchybně dělají co mají. Výstřel se dobře pojímá do ramene, spoušť je sice trochu tvrdší, ale vědí proč ji tak udělali.

Zbraň není určitě určena do lesa, pokud nejste masochysta. Na polohy, taky neni moc ideální, ale kdo z vás je střílí každy den. Celkově zhrnuto, velice slušná zbraň, až na tu cenu. :-)

Jak píše níže kolega, Michal se musí ještě učit, aby dosáhl lepších výsledků a nebál se 4. a 5. rány, která mu kazí jeho začátečnické krůčky.
Takže Michale, doufáme, že dovezeš další zajímavý kousek ať je co zkoušet, kritizovat.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.09.2010 19:31

Re: RPA Rangemaster .308W

Na mě ta spoušť taky byla dost tvrdá , ale odpor se dá snížit.Dle libosti každého soudruha.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

29.09.2010 21:17

Re: RPA Rangemaster .308W

No tak to je super, strilet opakovane petirane soustrely s tovarni munici vleze i vsede (ted ale nevim jestli v sede jako polohu, nebo vsede za stolem) do 11mm (predpokladam ze na 100m) je opravdu super. To se konecne objevi nove tvare a jmena ve vysledkove listine v Olomouci.

Na mě ta spoušť taky byla dost tvrdá , ale odpor se dá snížit.Dle libosti každého soudruha.


spoust se da stelovat pouze na 0.5kg nebo 1.5kg. toto bylo jedno z temat ktere jsem s RPA resil loni.
http://www.rpainternational.co.uk/triggers.asp
it is available in 0.5kg and 1.5kg pull weights


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.09.2010 21:39

Re: RPA Rangemaster .308W

Já na pušce mám lehce přes půl kila a pro mě dostačujicí.Pušky co vystřelý na špatný pohled nebo dotyk nesnáším.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

29.09.2010 21:47

Re: RPA Rangemaster .308W

Reagoval jsem pouze na neuplne prohlaseni o tom, ze si muze kazdy sestelovat spoust jak chce. Na kolik mas ty svou, je asi celkem kazdemu jedno.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.09.2010 21:58

Re: RPA Rangemaster .308W

Dobře puška byla nastavena na stupeň 2 nebo jak to nazvat.Bylo by dobré zkusit stupeň jedna.A to bude doufám brzy.

joysnip
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 13.06.2008 17:55
Bydliště: Praha

29.09.2010 22:16

Re: RPA Rangemaster .308W

Shiva píše:No tak to je super, strilet opakovane petirane soustrely s tovarni munici vleze i vsede (ted ale nevim jestli v sede jako polohu, nebo vsede za stolem) do 11mm (predpokladam ze na 100m) je opravdu super. To se konecne objevi nove tvare a jmena ve vysledkove listine v Olomouci.

Na mě ta spoušť taky byla dost tvrdá , ale odpor se dá snížit.Dle libosti každého soudruha.


spoust se da stelovat pouze na 0.5kg nebo 1.5kg. toto bylo jedno z temat ktere jsem s RPA resil loni.
http://www.rpainternational.co.uk/triggers.asp
it is available in 0.5kg and 1.5kg pull weights


Olomouc se určitě konat nebude, mám to trošku z ruky, a souhlaím, že spoušť si každý nastaví jak potřebuje a jak mu vyhovuje a nebo jak to pravidla vyhovují.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

29.09.2010 22:23

Re: RPA Rangemaster .308W

no upravi bud na 0.5kg nebo 1.5kg

aha, takze to budou Ludvikovice a Maxicky nebo ???

joysnip
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 13.06.2008 17:55
Bydliště: Praha

29.09.2010 22:36

Re: RPA Rangemaster .308W

Také, ale i Holešov někdy.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

29.09.2010 22:55

Re: RPA Rangemaster .308W

Tak to jo.

A zpatky k pusce! Brake in oddeleno, ufo

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

08.10.2010 21:14

Re: RPA Rangemaster .308W

BestPatron píše:Ano souhlasím s tím, "že tato diskuze nemá žádnou úroveň" a myslím si, že nic zajímavého kromě blafání již čtenářům nepřináší.


Rozhodne, čo sa týka príspevkov Shivy, tak diskusia je prínosná, má úroveň a nie je to žiadne "blafání".
Kedysi som bol tiež ohúrený RPA Rangemasterom a myslel som si, že je to absolútne najpresnejšia a najkvalitnejšia puška na svete. Lenže človek sa učí a rozlišuje, čo je marketing a čo je realita a musím iba súhlasiť s každou vetou Shivy, okrem tých obchodných vzťahov, lebo to neviem posúdiť. V tejto diskusii vystupuje marketing verzus hlboké znalosti a skúsenosti z Long Range Shooting. A nerozumiem, ako Shiva haní nejakú značku pušiek, to som fakt nepostrehol a nepochopil. Aj teraz si myslím, že RPA robia kvalitné sériové pušky, veľmi dobre spracované, avšak predražené a v tomto súhlasím so Shivom, že tento dôvod na predraženosť nevidím, pretože z pohľadu zákazníka pokiaľ mi ide o presnosť, tak za rovnakú alebo nižšiu cenu sa dá kúpiť oveľa presnejšia CUSTOM puška s CUSTOM komorou. A tento fakt ste nikde nevyvrátili. O tom nemá význam polemizovať, lebo toto je proste fakt, že puška so SÉRIOVOU komorou sa nikdy nevyrovná puške s CUSTOM komorou. A v tej cene už máte aj zalapovanú hlaveň a nepotrebujete žiadnych 500 výstrelov na Break In. Neviem, čo sa snažíte dokázať. Pozrite si, z akých komponentov sú poskladané BR špeciály, aké hlavne tam dominujú a či tam nájdete nejakú sériovú pušku? A niečo podobné sa dá poskladať aj na Long Range Shooting v športových kategóriách Open súťaží v Čechách a na Slovensku. Takže nerozumiem, akú extra výhodu má v tomto smere RPA v porovnaní s konkurenciou. To že si po nejakom kurze jeho účastník kúpi RPA Rangemastera je nejako smerodajné? Keby bol kupec nejaký svetový odborník na LRS, alebo špičkový strelec, tak to by som bral a keby som nevedel, čo je to marketing. Aké mal kupec skúsenosti? Mal možnosť strieľať aj z nejakej custom pušky? Strieľal aj s Kelbly, SMH Precision alebo z niečoho podobného? Ak po 3 výstreloch jasáte nad 9mm rozptylom :-), tak zrejme si neuvedomujete tú štatistickú stránku testovania a nič vám nehovorí reprezentatívna vzorka (a potom to sklamanie pr 4. a 5. výstrele). Ale o tom to je. Tri výstrely krásne a 4. a 5, to ako na potvoru pokazí. Veď práve o to ide, že 3 výstrely je ako nič. Na internetových fórach pomaly každý strieľa pod 0,1 MOA, ale akosi sa nikde neobjaví vo výsledkových listinách súťaží :-) Pokiaľ chcete seriózne otestovať RPA a prezentovať jej presnosť, urobte tak napr. BR štýlom v sede za BR stolom (eliminujete chyby strelca) s podložkami a strieľajte nie len 5 ranové položky, ale skúste aj 10 - 15 ranové a potom to isté urobte s nejakou custom puškou a budete prekvapený. Ak budete mať dostatočné množstvo položiek, až potom si môžete urobiť ako-tak objektívny úsudok o presnosti nejakej zbrane a to sa ešte nebavíme o prebíjanom strelive a vychytaní toho najlepšieho, čo bude chutiť konkrétnej testovanej zbrani. Pre úplnosť by ste museli absolvovať aj tento stupeň. A čo myslíte, prečo bola vytvorená špeciálna kategória na súťažiach v Olomouci? Keby stál Rangemaster za 1/3 súčasnej ceny, tak by som si ho možno kúpil ako doplnok k nejakej custom puške. Páči sa mi aj jeho dizajn. Ale skrátka sú aj presnejšie pušky v porovnateľnej cene.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.10.2010 9:07

Re: RPA Rangemaster .308W

No hlavně si myslím , že montovat dohromady seriovou taktickou pušku s custom puškou je jako míchat jablka a hrušky.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

09.10.2010 15:11

Re: RPA Rangemaster .308W

Ale tady se přece nemíchají taktické a custom pušky, tady se říká že za cenu stejnou nebo spíš nižší než seriová taktická RPA se dá pořídit pro sportovní střelce hodnotnější,přesnější zbraň s možností sestavy podle přání střelce a ne se doprošovat i drobných změn či doplňků.
I.P.

Niripe
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 02.08.2006 13:19
Bydliště: Zlín

09.10.2010 17:13

Re: RPA Rangemaster .308W

Model Rangemaster od RPA jde v duchu doby, kdy jsou nabízeny "taktické" pušky v kovovém šasí se Sci-fi vzhledem a ergonomií podobnou útočným puškám a umožňující připojení ruzných "taktických" doplňků. Podobné kousky nabízí dneska téměř každá zbrojovka (Accuracy International AX, Unique Alpine, PGM, Brugger a Thomet, Remington) a ve velice podobné cenové relaci, ne-li dražší. A určitě nebou tak přesné jako custom terčovnice. Srovnávat mezi sebou cenově tyto typy a jednorané nebo opakovací terčovnice je nesmysl. Oboje je určeno pro něco jiného. V produkci RPA jsou i jednoranky apod a nestojí tolik co model Rangemaster. Pak si musí zákazník rozmyslet, jaký poměr ceny, přesnosti, dodací lhůty a eventuelně individuálních požadavků je pro něj prioritní. Někdo třeba není ochoten čekat rok na pušku s přesností 0,1 Moa a spokojí se s 0,2 Moa standartní puškou ovšem za 2 měsíce (přesnosti jsem jen tak vypálil od boku jako příklad).

P.S. já si myslím, že všechny tyto systémy jsou předražené. Ne jen Rangemaster.

Jozo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 148
Registrován: 10.02.2009 20:53
Bydliště: Prešov , Slovenská Republika

09.10.2010 20:52

Re: RPA Rangemaster .308W

Predrazene su, ale neviem preco sa tu porovnavaju jablka s hruskami, pusky na vojenske pouzitie alebo ine sluzobne pouzitie predsa nemozu mat uzku komoru s uzkym krckom preto ze sa do nich pouziva kde ake seriove strelivo...a hlavet s konturou BR heavy varmint? urcite nie ... skratka tam su ine poziadavky... ale ako to tu uz niekto povedal nikto z nas tu civilnych strelcou takuto zbran nepotrebuje pokial nejde do afganistanu ci dagestanu tam by som takuto zbran uprednostnil pred nejakych tazkym BR specialom ...

Uživatelský avatar
parabellum_1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 08.08.2009 1:22
Bydliště: SVK - Turiec

09.10.2010 21:29

Re: RPA Rangemaster .308W

Jozo: Lebo cely cas sa to tu toci o presnosti, rozptyloch, sutaziach. A ked chces mat dobre rozptyly, je iba na tebe, ci uprednostnis seriovku alebo custom pusku. Ale ked si clovek nieco o tom precita, pozistuje, da si poradit, tak pojde asi do tej custom pusky. Len ked niekto povie nieco ako kupte si tuto pusku, lebo je na sportovu strelbu neviem aka super, tak treba povedat aj "B", ze na sportovu strelbu sa da zohnat za take peniaze aj ovela lepsia puska, aby tie vysledky boli lepsie. Asi tak to vnimam ja. Ale prosim, uznavam, ze niekto si tuto pusku moze kupit vyslovene preto, ze sa mu paci. Ja viem pochopit aj takuto motivaciu. Sam tuzim aj po nejakej taktickej seriovke, ale je u mna az na druhom mieste. Pacia sa mi aj pusky v kal. .50 BMG, aj ked zdaleka nie su najpresnejsie.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

10.10.2010 6:54

Re: RPA Rangemaster .308W

A vracime se zase k RPA Rangemaster .308W! ufo

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků