Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

08.12.2011 22:09

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

S tím průkazem nevím nevím... Při zapůjčení zbraně fyzické osobě se ZP je jasné, že musí mít i PZ. Ale když jsem reklamoval u Brymové nebo nechával na poladění u puškaře, tak mi vždycky PZ zůstal plus jsem dostal potvrzení o reklamaci či opravě. Ale asi jiný kraj jiný mrav nebo nevím :)...

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

09.12.2011 10:26

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

PZ bych mu kazdopadne nedal, na to ma prece se mnou podepsane papiry, ze tu zbran prevzal a PZ je k nahlednuti u mne jako u majitele. Nevidim zadny duvod nekomu davat svuj PZ, kdyz se jedna o reklamaci, opravu ci upravu a znamy kdyz daval pistoli do opravy, taky PZ nenechaval u toho cloveka, ale mel ho doma.

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

09.12.2011 10:53

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

Není to tak jednoznačné. PZ je veřejná listina a nemohu tvrdit, že je "můj a nikoho jiného". Podobný dokument jako PZ je možné považovat malý techničák k autu. A když dám auto do servisu, tak jej také nechávám v autě nebo přímo u technika.

Jeví se mi logický (ale neříkám, že jediný možný) tento výklad:

PZ osvědčuje skutečnost, kdo je vlastníkem zbraně. Jsou na něm identifikátory zbraně, oprávněného majitele, apod. Jestliže převezme zbraň, tak k tomu musím mít nějaký právní důvod, v tomto případě reklamace, oprava.... Při kontrole bude chtít dozorující orgán předložit veřejnou listinu o majiteli zbraně a tuto doplní prodejce soukromoprávní listinou, proč zrovna má tu zbraň u sebe (protokol o reklamaci...).

V tomto případě postavení prodejce nebo servisu bude jistější, neboť mají zbraň v držení. Já v danou chvíli PZ k ničemu nepotřebuji.

Nevím jak prováděcí vyhlášky, ale zákon o zbraních k tomuto tématu mlčí. Pouze stanoví povinnost zabezpečit průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení. Je otázka, zda předání PZ prodejci (držitele zbrojní licence, který má tu povinnost stejnou) je takovéto zabezpečení :)

H.

PS: tento výklad mi telefonicky potvrdili na PČR Kladno na zbraních. Je - li to jinak, rád změním názor, ale zajímá mě proč, ne jen, že si to myslím :wink:

Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

09.12.2011 11:56

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

Už jsme asi trošku OT... Moderátoři ať na chvíli prominou :).
Ale k autu máš i velký techničák... Auto ač je taky zbraň si nemyslím, že je dobré přirovnání... Čím u pistole dokážeš, že je zbraň skutečně Tvoje?? Kromě listiny o převzetí nebo paragonu ničím... A když si zbraň koupil na inzerát od soukromníka, tak kromě PZ nemáš nic a kupní smlouva...
Výklad PČR Kladno bych si tak k srdci nebral... Každé oddělení, jak už jsem někdě četl je stát ve státě. Mě u nás taky párkrát řekli pěknou blbost :).
Můj názor a jistě i fakt, že PZ Ti musí zůstat když zbraň předáváš někomu se živností (prodejce, puškař), (fyzické osobě se musí dát i PZ). Pokud to tak není budu rád když mě někdo opraví, ale nemyslím si to... :)
Na zbraně co mají nové na pultě i v komisi jistě PZ taky nemají :)

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

18.12.2011 16:20

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

dovolil bych si upozornit, že původní válečný colty měly bojovou životnost 500 (pět set) ran. a vydržely zpravidla mnohokrát déle. :lol:
jinak samozřejmě by mě to taky silně nepotěšilo....

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

18.12.2011 19:59

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

Tak zpět k reklamaci. Dostal jsem zprávu, že nová hlaveň je na cestě z USA :) Takže pošta, zkušebna a snad bude mazlík co nejdříve zase doma.

Tímto pochala pánům z USA, že se k tomu postavili jako chlapi a taky Zbrane-Dave.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.12.2011 23:23

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

OT Šlapec všechny zbaně co jsou v komisy mají na prodejně průkaz zbraně.

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

11.01.2012 18:27

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

Colt je doma a opraven. :mrgreen:

Velké dík Zbrane-Dave za naprosto bezproblémové a rychlé vyřízení a skvělý přístup. Jo kdyby to tak vypadalo ve všech obchodech.

Za měsíc a malý kousek (35 dnů) stihl Colt přeletět oceán, užít si tam Vánoce, nechat si od amerického puškaře vyměnit hlaveň, doletět zpět do ČR, na zkušebně projít zkouškami a je opět u mě. :D :D :D

Po čerstvě vystřílené krabičce 50 ks mám pocit, že je přesnější. A rukama to určitě nebude. Před prasknutím jsem měl pocit, že mi všechno lítá mírně doleva, na 10 m tak 5 cm. Nyní střílí tam, kam mám pocit, že mířím. Nevím, jestli chyba na hlavni to mohla způsobit.

Dle vyjádření Colt se s něčím podobným ještě nesetkali.

Jinak snad positivní zpráva, od Z-D jedou teď v lednu na Gun-show do USA a pokusí se přimět Colt, aby dodával vícero zbraní do ČR. Momentálně v Z-D není ani jeden nový kousek.

H.

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

20.01.2012 17:46

Re: Roztrhla hlaven Colt 1911 - fotky

alfonss píše:Má vůbec ten Colt číslo na hlavni?


Colt hlavně nečísluje.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník