Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

20.03.2012 13:02

Rozšíření zkoušek o více skupin

Zdravím,

odeslal jsem přihlášku ke zkoušce na skupinu E a přemýšlím ještě nad B (střelnici mám již přidělenou). Někde jsem četl, že ještě před zkouškou to lze změnit (např rozšířit). Nicméně to nemohu najít.

Jak to tedy je?
Petr

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

20.03.2012 13:35

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Před mojí zkouškou se ještě policajti ptali, jestli mám opravdu zájem o uvedené skupiny a jestli nechci nějakou přidat. Takže to určitě jde.

Nicméně minimálně skup. B bych určitě přidal. Nebudeš přece chtít střílet jen z tvé pistole. A podle naší legislativy si jiné střelivo (při vlastnictví skupiny E) než do zbraně, na kterou máš průkaz zbraně, nekoupíš.
Naposledy upravil mocima dne 20.03.2012 13:39, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

20.03.2012 13:39

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Přesně jak psal mocnina, jde to těsně před zkouškou ještě změnit.

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

20.03.2012 14:41

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Mě se to teda nepodařilo. Stejná situace. Prvně jsem se ptal na příslušném oddělení a tam mi řekli, že přihláška už je odeslaná a na střelnici jsem taky nepochodil. Prý nelze.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

20.03.2012 17:18

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

A kde Ti to řekli? Policajti nebo komisař? Je to úplný nesmysl. Pokud to máš od P ČR, tak by mě zajímalo kde se Ti to stalo. Komisaři je úplně jedno, jestli Tě zkouší na 5 skupin nebo na jednu. Jen Ti podle skupin dá test a přizpůsobí praktickou část.
Přesně jak to popisoval mocnina. Přišli jsme na zkoušku, otočili formuláře kde je zkušební tabulka a komisař říká: "Zaškrtněte znova skupiny ZP, kterých se bude zkouška týkat, co jste uvedli předtím není podstatné" a podle toho co jsi vyplnil Ti dal test a vypadala zkouška...

Pokud takhle machrujou policajti, normálně jim napiš doporučeně lejstro, že jsis to rozmyslel a že nový rozsah skupin který požaduješ je tento a dej jim novou žádost. Neznám způsob jak by mohli zabránit tomu abys udělal najednou co potřebuješ...

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

20.03.2012 19:58

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Píšu jak to bylo, možná to někde jde, ale já dělal zkoušky v AWIWu (Brno) a komisař mi řekl: "to co je v přihlášce".


Reklama

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

21.03.2012 0:22

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Přesně tak žádný nárok na změnu není, to že to někde komisař umožňuje je čistě na jeho libovůli popřípadě je to tam zvykem (tzv okresní právo).
Správný postup je ale takový že komisař by měl zkoušet jen to co je v přihlášce.
Protokol o zkoušce musí odpovídat tomu co je ve spise ( vždyť je to správní řízení) Přihláška se zaeviduje, naskenuje do elektronické podoby spisu, pak se pošle pozvání ke zkoušce, vrátí se uchazeč s protokolem o zkoušce. Docela rád bych viděl jak místní úředník vysvětluje nadřízeným, že vystavil ZP na základě protokolu kterej neodpovídá žádosti kterou má zaevidovanou ve spise.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

21.03.2012 13:14

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

No, tak nejsem expert na systém který aktuálně pomahači používají, ale co vím tak vydání ZP je jiné správní řízení než pozvání ke zkoušce odborné způsobilosti. Takže je úplně jedno, jestli na žádosti o zkoušku bylo jen E a na potvrzení s nímž se žádá o ZP je pak B,C,E. Tady jsme ve fázi přihlášky ke zkoušce.

Primární by měla být snaha se dohodnout a vyřešit vše ve prospěch žadatele, za předpokladu, že je to možné, o čemž tady není pochyb. Je to služba pro lidi...

Pokud někdo aplikuje takto nesmyslný výklad zákona a správního řádu, nezbývá než se bránit stejně nesmyslným způsobem.

Podle §45 ods. 4 správního řádu je možné zpět vzetí žádosti, což bych učinil a okamžitě podal novou žádost s opravenými skupinami ZP. Pokud již bylo ve věci vydáno rozhodnutí, pak zpětvzetí není možné, ale pokud podá uchazeč novou žádost, s jiným rozsahem skupin měl by správní orgán původní řízení podle §66 odst. písm. g) zastavit a zahájit řízení nové na základě nové žádosti a v něm pak vydat nové rozhodnutí.
Je možné se samozřejmě odvolat, i když tady není proč, případně požádat o obnovu řízení podle §100 odst. 1 písm. a), ale to už je trochu vyšší dívčí...

Až to proběhne napiš o tom sem:
zkusenosti-s-pristupem-jednotlivych-inspektoratu-pcr-t5155.html

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

21.03.2012 18:56

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

podat novou žádost by jistě byla jedna z cest. Nebezpečí kterému se člověk vystavuje že ale dostane pozdější termín ( byt toto je málo pravděpodobné)
Pokud si ale novou žádost nepodá a pojede ke zkoušce s tím že tam komisaře přemluví ať ho vyzkouší na více skupin tak se nejspíše se zlou potáže ( nesmíš zapomenout že testový soubor má dopovídat skupinám pro které je zkoušen a tyto přípravy si přinese komisař již z domova)

akras
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21.03.2012 19:29

21.03.2012 19:42

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Dnes, jsem dělal zkoušku odborné způsobilosti v Praze a policista, který tam byl pro kontrolu zkušebního komisaře říkal, že od 1.1 si nelze přidat skupiny ZP přímo na zkoušce (z nařízení vlády nebo tak nějak). Uchazeč, který chce dělat nějakou další skupinu než podal v přihlášce má nejpozději den předem zavolat na svůj odbor zbraní a požádat je jestli to tam můžou připsat.
Jeden pán to tam takhle po telefonátu na přihlášce měl přímo napsáno. A na druhou stranu druhý, místo aby vyškrtal co nechce vyškrtal co chce a dovolili mu si to v přihlášce opravit. Podávám jak jsem dneska koupil

Jinak tímto zdravím jako nově registrovaný, avšak dlouhodobě čtoucí, toto fórum všechny členy. Toto téma mě dokopalo se registrovat, když jako neznalí můžu aspoň na něco odpovědět.

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

22.03.2012 22:12

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Měnit skupiny ZP, pro který chci odbornou způsobilost je blbost. Je jen na komisaři, jestli to dovolí. Právní nárok není. Osobně všem doporučuji kombinaci ABE.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

25.03.2012 14:28

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Já si také myslím že záleží hlavně na komisaři...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

26.03.2012 0:13

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Ja si myslim, ze myslis spatne.
Zeptej se policajtu, jestli na to je, ci neni, nejaky predpis, pak budes s jistotou vedet. A hlavne pak nezapomen nam dat vedet. :wink:

Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

19.04.2012 19:32

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Tak musím potvrdit slova KarlaP - dle jakési záhadné nové vyhlášky to možné není.

akras
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21.03.2012 19:29

19.04.2012 20:14

Re: Rozšíření zkoušek o více skupin

Je to v nařízení vlády č. 315 ze dne 5.října 2011, které nabylo práv. účinnosti dne 1. ledna 2012.

(3) Zkušební komisař předá žadateli tiskopis vyhodnocení
zkoušky odborné způsobilosti žadatele
o vydání zbrojního průkazu2) (dále jen „tiskopis“), ve
kterém žadatel vyplní požadované údaje a skupinu
zbrojního průkazu, o kterou žádá a kterou uvedl v přihlášce
ke zkoušce; uvedenou skupinu zbrojního průkazu
nelze dodatečně měnit.
K zápisu údajů v tiskopise
se použijí psací prostředky umožňující nesmazatelný
záznam.

více na: http://www.mvcr.cz/soubor/zkusebni-rad-pdf.aspx

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků