petero
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2015 13:31

29.05.2015 17:47

REX ZERO 1

Zdravím všechny, máte někdo zkušenosti s touto slovinskou záležitostí?
Pistole se k nám začala dovážet poměrně nedávno, takže nějak hodně postřehů neočekávám, ale budu vděčný za každý.
Jde mi spíš o zkušenosti ohledně spolehlivosti, závadovosti apod.
Zkrátka, pistoli mám v ráži 9L, vystříleno zatím cca 300 nábojů, ale každá 2.-3. rána
zásek. Po výstřelu jde závěr dozadu, ale nábojnice zůstane v komoře přiražená novým nábojem napůl podaným ze zásobníku. Takže závěr na záchyt, zásobník ven a potom už jde nábojnice vyklepnout jen cuknutím ruky dozadu. Při manipulaci se školákama vytahování a vyhazování normálně funguje. Při posledním náboji v zásobníku žádná závada, vždycky se to rafne, když je v zásobníku další náboj. Stříleno limit přeb., alsa pro přeb., SB 124 gr, geco 124 gr, SB subs. 140 gr. V případě těch subsoniců funguje normálně (o něco kratší náboj, možná), ale po poslední ráně nezůstane závěr na záchytu.
No nic, zítra snad zkusím ještě nějaké další náboje, ať vyloučím , že to je střelivem.
I když pokud to bude žrát třeba jenom lapui, tak si to stejně moc neužiju, protože při ceně 15 kč za ránu stejně pro slzy neuvidím na terč :cry:
Jinak děkuji za každý postřeh nebo zkušenost.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

29.05.2015 20:10

Bez dalšího laborování to zanes na reklamaci, něco takového si normální výrobek na trhu nesmí dovolit.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

30.05.2015 0:19

Re: REX ZERO 1

Je to nový? Je...tak reklamuj. Jo a těm Limitům se vyhni, jsou-li ti ruce a zbraň milý...

petero
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2015 13:31

30.05.2015 9:03

Re: REX ZERO 1

No jo, tak reklamace mě určitě nemine, i když mě to fakt mrzí protože:
pistole se při střelbě chová velmi příjemně, i přes robustnější rukojeť velmi dobrý úchop a to mám poměrně menší ruku. Vizuálně vyšší závěr překrývá ještě cca 0,5 cm těla zbraně, takže to ani nějak výrazněji nekope a po výstřelu se ihned vrací na záměrnou.
Všechno v.u. jsou ale pouze moje subjektivní pocity.
Spouštění SA/DA. Ovládací prvky: rozebírací segment, schazování závěru (po schození závěru a dalším zmáčknutí funguje ještě jako decock), manuální pojistka, která vlastně nic neblokuje, ale jednoduše při zajištění vlastně odstaví funkci spouště (můžu mačkat až dozadu jak blázen a nic se neděje). Zbraň lze zajistit i v nenataženém stavu.
Kromě blokace zápalníku má ještě jakousi blokaci kohoutu, který ve vypuštěném stavu neleží přímo na zápalníku, ale 2-3 mm volně před ním a bez stisknutí spouště tam ani nejde dostat.
Doufám, že jsem si vybral pouze nějaký ojedinělý prasokus, který půjde buď upravit aby
normálně fungoval nebo výměna za jinou, která bude v pohodě.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

31.05.2015 8:58

Re: REX ZERO 1

Videl bych to na vytahovac.
Zkus udelat par fotek.

petero
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2015 13:31

31.05.2015 21:10

Re: REX ZERO 1

Po víkendu jde na reklamaci.
Ale stejně mi to nedalo, včera jsem ji vzal na střelnici a vystřílel 50 ks fio black mamba a
50 ks SB subsonic. Kromě toho, že u subsíků (možná kvůli nižší energii) občas po poslední ráně nezůstal závěr na záchytu, ani jedna závada. No a pak že po těch 100 bezproblémových ranách přidám ještě pět. Nabiju klasiku a - 4 krát z pěti se hryzla.
Beru to tak, že je tam něco špatně, co souvisí s celkovou délkou náboje (SB subsonic je o 2,69 mm kratší než klasický s ogivální střelou a mamba taky přibližně o tolik). S tím si už ale budou muset poradit chlapci ve Slovinsku. Snad půjde vyměnit, nemůže být přece každá tak špatná, vždyť by to tu značku snad totálně vodvařilo...
K těm fotkám, zatím se mi nedaří dostat se pod těch 512 kb, budu to muset nějak vyřešit.


Reklama

Lacik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13.02.2009 12:45
Bydliště: Praha

17.09.2017 17:17

Re: REX ZERO 1

Zdravím, je to tu už dlouho opuštěné, ale chtěl jsem se zeptat, jak rpoběhla reklamace a jaké jsou další dojmy ze střelby. V americe je ta pistole poměrně vychvalovaná.

AK74man
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 03.11.2013 10:35
Bydliště: Severni Morava

23.09.2017 11:22

Re: REX ZERO 1

jestli někdo máte zkušenosti s touhle pistoli tak dejte info co a jak :)uvažuji si ji koupit :)

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

31.12.2019 18:00

Re: REX ZERO 1

Nechal by mně z toho někdo v Praze střelit?

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků