loptosko
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.08.2007 0:43

15.03.2011 16:40

Renovácia historických originálov

Priatelia, chcem Vás poprosiť o radu. občas si kúpim nejaký historický originál, ale zväčša nie v najlepšom stave. Naposledy som získal SW vyrobený v roku 1883, ktorý však má bohužiaľ nefunkčný mechanizmus a povrch je v čudu. Chcem sa spýtať, či existuje na SK alebo v ČR nejaký reštaurátor historických originálov, ktorý by si na to trúfol? Sám sa do toho bojím rýpať, nie som puškár a nechcem to zničiť nadobro. Chcel by som hlavne sfunkčniť mechanizmus a možno dať nový povrch, hoci známi, čo zbierajú oldtimery mi tvrdia, že to je barbarstvo - dávať nový povrch. Poradí niekto?
Dakujem.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 11.11.2009 21:36

15.03.2011 17:45

Re: Renovácia historických originálov

No mě osobně se při pohledu na novej povrch ježej všechny chlupy,to ad to je radši ošoupaný až na kov,ale samodzřejmě že každej má jinej vkus.Pro mě je stará zbran s novim povrchem nezajímavá a bezcená.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

15.03.2011 19:55

Re: Renovácia historických originálov

Přesně tak, zbraň ztrácí svoji původní patinu a samozřejmě i sběratelskou cenu. Miluju ošoupaný zbraně.

kovák
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 01.02.2007 9:22
Bydliště: někde u Mariánek

15.03.2011 21:20

Re: Renovácia historických originálov

já to vidím trošku jinak, pokud je železo ošoupané, má jen "nějakou" patinu, dejme tomu,,,ale pokud je zbraň ve stavu kdy není poznat o co jde a která součástka je k čemu dobrá, proč jí nevrátit původní krásu a lesk,,,samozřejmě pokud se to udělá s citem a odborně.
krásným příkladem jsou stránky toho kdo dělá "oživování - restaurování" starých krásných předmětů - zbraní
http://www.gunsmithingonly.com/photos.html
https://picasaweb.google.com/japeto2

medař
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 04.02.2010 11:16

15.03.2011 21:27

Re: Renovácia historických originálov

No pokud je povrch v čudu,tak jej nech zrenovovat.Protože to sběratelsky vyjde na stejno,ale bude to lépe vypadat.Pro laika,kterému chceš ukázat kus historie je lepší,když to vypadá jako před sto lety,než když to vypadá jako po sto letech v kůlně na hřebíku.Kdyby na hradech,zámcích či muzejích byly všechny exponáty v původním stavu,tak tam nikdo nechodí.
Jiná věc je když povrch má např.zbytky brynýru v zákoutích a zbytek je vyleštěn do kovu.Zde se vyplatí zbraň nechat v tomto stavu.Každopádně toto rozhodnutí nech na odborníkovi.
Co se týče restaurátorských dílen bych v první řadě zkusil internet zadáním klíčových slov do vyhledávače nebo se obrátil na nejbližší muzeum,kde by ti měli minimálně poradit.

loptosko
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.08.2007 0:43

15.03.2011 21:48

Re: Renovácia historických originálov

vdaka, tej jeden sw už fakt nie je ani poznať, čo to je. ten druhý má ešte tak 80% povrchu v pohode. ten asi nechám tak. vdaka. inak, keby ste niekto mal info na dobrého puškára - reštauratéra, neváhajte a pošlite mi ho. vopred dakujem.


Reklama

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků