Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

02.08.2007 18:01

Tu ventilovanou lištu od ATI mam na Hatsanu, dováží jí sem Hubertlov. Celé jsem to musel hodně dopasovat a místy přibrousit. Mířidla běs, laciný a křehký plast, ještě jsem z toho nepraštil, ale asi to moc nevydrží vzhledem k tomu, že už poštou to přišlo uražené a musel jsem mušku lepit. Jediné, co je na tom dobré, že se to bude dát použít jako základna pro jiná mířidla.

Uživatelský avatar
Vik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 16.04.2006 15:40
Bydliště: Brno

02.08.2007 18:39

To uz mi ukazoval Edellweiss "jinde" (pardon, jak starnu tak blbnu), ale obaval sem se po blizssim prohlednuti fotografie nevalne kvality, coz mi ted potvrdil poli. Videl jsem i specialni na Remingtona, ale prinde mi to prilis masivni kus hmoty montovane vlastne jen kvuli hledí, protoze muska jako takova se pripevnuje primo na tu perlickovou. Navic hledi ghostringu by melo byt co nejblize oku. Z tovarny montovane miridla to maji v podstate az na konci pouzdra zaveru.

Technicky mozna nakonec nejschudnejsi variantou bude neco takovehleho, neni potreba do brokvnice nejak zasahovat a na to kolimatorek. Ale chtel sem vedet, jestli to uz nekdo nepodstupoval. 18 palcove hladke hlavne s miridli jsou jen u verzi police a ty sou drazzsi, a nepochybuju ze tady u nas to bude vyrazne.
Obrázek

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

03.08.2007 14:00

To Vik a Poli: myslím,že tento problém už řešíme dost dlouho, na Remington 870 opravdu nic továrního a původního není, myslím tedy na brokovnici bez ventil.lišty , je třeba improvizovat - našel jsem stránky Marblesarm, tam jsou miřidla a pěkné mušky se světlovodným vláknem, na netu jsem našel i Ghot ring od LPA / na eBay / a včera jsem si ho objednal za 80USD s poštovným .Ta miřidla od Marbles jsou levnější a taky vypadají dobře. S muškou se světlovodným vláknem zatím váhám,resp. hledám, je ale blbý vybírat právě na netu , člověk si to nemůže ošahat . D.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

03.08.2007 20:07

To Dydla
Také uvažuji o LPT vzhledem k tomu, že jsem namontoval na Remíka kolejnice. Jednu verzi dělají právě s možností využití kolejnic. Ale je tu jeden problém Jak řešíš přední mouchu? Já nevím jak to vyřešit.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

04.08.2007 9:29

Kuci, ne že bych to chtěl v tom kalupu co teď tady jako zakázku, ale dá se to přeci na zbraň vyrobit přesně podle Vašich představ. Tady jsme to už několikrát dělali a je to někde na našich stránkach v galerii a klidně to může kdokoli okopírovat či vylepšit.

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

04.08.2007 10:36

To Yoky : to ještě nevím, začínám "ze zadu " . Ale asi muška se světlovodným vláknem /na závitu / a ... to pak už nechám na puškaři . D.


Reklama

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

04.08.2007 17:07

To p. Martínek
Samozřejmě bych byl radši kdyby to bylo od puškaře, který to sladí dohromady -hledí a mouchu. Uvažuji o LPTčku-hledí z toho důvodu, že jako jediné lze upevnit na kolejnice. Já jsem tam dal kolejniku od Badger Ordnance a na pevno a nechce se mi stále sundavat a nandavat kolenice a cpát záslepokyx do závěru. Proto beru každou radu. Jenže kdž tam dám LPTčko hledí na závěr, tak pak je problém s mouchou. nevím jestli by šla originál mušk pryč a místo ní moucha dobře čitelná, ale aby měla odpovídající výšku. Toť problemo.

Tady je jeden nápad co Vy na to

http://dsgarms.com/index.cfm?fuseaction ... uct_ID=444

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

04.08.2007 17:52

Vyrobit jde leccos.
Osobně nejsem velkým zastáncem miřidel "ve stylu puška" na brokovnicích. Stačí si zastřílet TRAP ....... a tam trefujem placičku holuba - ano, tak je postaven vůči střelci za letu na vzdálenosti 30-45 m a ve slušný rychlosti. Neobstojí oponentura: Malý broky a je jich hodně, protože flinty jsou plně chokované a zas takový rozhoz to neni.
S takovýma miřidlama než by to střelec našel, tak terč dávno sedí v trávě. A slug? v pohodě jde po plošině do 50m, pokud to někdo těžko hledá, nevěří si, tak max. pomocná muška. A pokud půjdu kdy od Standard Automat do Open s Molotem, tak na něj vyrobim, plošinu jako je na trapových klasických brokovnicích s jednoduchýma muškama, je to nejrychlejší.
Ale vyrobit jde leccos.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

04.08.2007 19:31

Pan Martínek

S tím lze souhlasit, ale pak se ptám co je tedy nejlepší? Zakoupit hlaveň s miřidly, nebo nějaké udělátko. Proč se používají kombinace elektronických miřidel s pevnými? Chápu, že elektro může dojít baterka a pak co dál, ale jedná se ještě o něco jiného? Proč se Wilson Combat drží svých mechanických ghostů?
Vyplatí se drážková hlaveň na brokárnu s mířidly pokud chci občas střílet saboty?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

05.08.2007 11:02

bože jaká drážkovaná hlaveň? to bávalo jen na "pár" historickejch flintách, lsugový hlavně žádný drážky nemají

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

05.08.2007 13:44

alfonss píše:bože jaká drážkovaná hlaveň? to bávalo jen na "pár" historickejch flintách, lsugový hlavně žádný drážky nemají

To alfi

Jen pro info pro střelbu tzv. sabot slugs se používají hlavně které se nazývají fully rifled barrel tzn pušková hlaveň s drážkami (hlaveˇs vývrtem jak u pušky nebo pistole), která provádí roztočení košíčku v němž je nesena jednbotná střela a slouží ke stabilizaci. Používá se ke střelbě do 100 a někdy i 150 m. Pokud budeš střílet sabot z hladké hlavně tak se sice ¨nic nestane, akorát to bude značně nepřesné. jednou to jde do leva pak zase jinam na terči pokud se strevíš vidíš jak to jde třeba i na plocho. Proto pouze pro tento druh sabotů byla tato hlaveň vyvinuta. Nic jiného se z ní nemá střílet.
Podívej se na stránky Remi nebo si ten výraz zadej a čti musíš se ještě hodně učit- nic ve zlém Zatím

Ještě doplním z hladké hlavně se střílí fostry - brenneke, které drážky mají na sobě.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

05.08.2007 13:59

v pohodě, díky za info.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

05.08.2007 14:12

Není zač,
ale je tzu jedna otázka jestli se vyplatí do takové hlavně investovat, když Tě jedna rána Winchester sabot vyjde na 130,- Ale rána je to nádherná máš co dělat udržet podpažbí. Ještě , že mám na Remince tlumící zařízení Knoxx

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

05.08.2007 18:13

yoky: Vzhledem k tomu, jak drazky zhorsuji rozptyl broku bych do toho urcite nesel. Co jsem cetl jsou "drazkovane" vymenne choky take prijatelne reseni ...

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

05.08.2007 19:09

Ahoj Premku
to máš pravdu, ale problém je , že hlavně dělky do 21 " nelze čokovat. Jinak s drážkovou hlavní se broky nemají střílet nevím proč , ale výslovně je to uvedeno. Ona FR hlaveň je jen opravdu na saboty a nic jiného. Ale zase je to dobré. Jak jsem konzultoval tak sabot o Winu je dost účinný. Uvádí se proti lehce obrněnému vozidlu a klasickému náklaďáku atd. Jinak dvě prasata vedle sebe skrze hlavy. Asi by to bylo dobré na medvědy, ale vzhledem, že zatím v Praze nejsou BREKKE je dostatečný.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

09.08.2007 11:10

Co vím, tak ty drážkované hlavně se dělají snad jen v délkách 24-26", v USA se tím loví vysoká - stačí ti jedna puška, přehodíš hlaveň a jdeš na jeleny a zase přehodíš hlaveň a můžeš na krocany atd.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

09.08.2007 16:07

Pravda Fantom
ceny hlavně jsou cca 100-300 USD

Uživatelský avatar
Vik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 16.04.2006 15:40
Bydliště: Brno

31.12.2007 1:07

Díval jsem se na prodlužky zásobníku pro remouše, nevíte která z těch co se obvykle nabizí (choate, scattergun, Nordic, tac-star) odpovida povrchovkou remingtonu? Mám toho základního matně černého. Kromě té prodlužky od Nordicu stojí skoro stejně, ale jen ta od nordicu ma uvedeno matně černá. Scattergun je podle popisu parkerized gray, to ani nevím jak vypadá, tacstar matně modrá, a choate nema u sebe nic, ale na fotkach vypada ze je dokonce leskla.
Ja vím, že vzhled nestřílí, je to jen maličkost, ale o maličkosti se nedá přít, právě z nich se skládá život:)

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

31.12.2007 11:00

Tac-star je trochu matně černá.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

31.12.2007 19:34

Tome

k Remče seprodává originál a je to u Brownells. Bohužel cena cca do 120 USD. Ale je zaručena kvalita a funkce což se u ostaních někdy nedá říci na 100%

http://www.brownells.com/aspx/ns/store/ ... 0W/SWIVELS

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků