Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

21.02.2006 10:19

To: Caravaggio

Ve svém dotazu jsi přesně popsal co chceš - neodpustím si ale jednu otázku k ráži.

Pokud chceš něco malýho a "hubenýho" :lol: (ne Berettu) na nošení ve všech možných situacích... Zavrhnul jsi úplně 9mm Luger?

Protože u nahoře popsaných parametrů bude každá pistolka ve .40S&W dost kopat a střílení nebude moc příjemný - tzn. trénink nebude moc příjemnej a bez tréninku bych takové zbrani moc nevěřil .... (můj názor)

Jen pro úplnost - prošel jsem si podobným rozhodováním před pár lety - taky jsem chtěl něco malýho ve .40S&W - s tím že si budu sám přebíjet atd.
Nakonec jsem kvůli střelnici a lepšímu pocitu šel "pouze" do compactu (v nošení se to nepozná - těch pár mm na každou stranu je zanedbatelných) tzn. trénink i sebedůvěra je tam kde má. Ráži jsem kvůli Evropě a cenám, co tu máme taky změnil na práve 9mm.

(ještě pro případné komentáře i s 9mm se dá zvýšit výkon a dopadová energie (nemluvím jen o EFMJ - u té mám vnitřní zábrany...) Sám mám v šupleti Normu FMJ 8g HV s komolým kuželem ...

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

22.02.2006 9:30

Reno: nechapu, z ceho mas vnitrni zabrany, ale je to vcelku tvoje rozhodnuti.

Nicmene bych obecne doporucoval procist toto, ohledne te volby raze:
:arrow: http://sweb.cz/mpts/have-no-faith/index.html

Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

22.02.2006 10:32

S474N: Tvůj odkaz jsem si už prohlédl z jiné diskuze. Zde nechci být moc off topic a pitvat se v rážích, ranivých účincích atd. ....

Jen v krátkosti - moje vnitřní zábrany vychází z mých zkušeností a mého přesvědčení. Pistoli už nosím pár let a všechny otázky zda-li ji použít mám samozřejmě vyřešeny...

Teď uvedu konkrétní příklad (týden starý).
Vyběhl jsem si z práce vybrat nějaké peníze do bankomatu u Holešovické tržnice. Když jsem se vracel k autu, tak jsem byl svědkem akce jendoho (asi) bezdomovoce.
Vystartoval na kolem jdoucího člověka s 30cm rezavým nožem. Povalil ho na zem a celý bez sebe (pěna u úst) na něj řval, že ho oddělá. Přitom napřahoval nůž a naznačoval bodnutí do krku.
Ruka mi sklouzla k boku, ale pistoli jsem nechal zamčenou v kanceláři. Půlku života jsem dělal různé bojové umění, ale při pohledu na toho člověka s kudlou a v totálním amoku jsem bez své 9-vítky nevěděl co dělat. Jediné, co jsem dokázal bylo dělat oporu (jistit) holce, která asi toho rapla znala, křičela na něj a nakonec ho ukecala schovat nůž a odejít.

Vše se odehrálo před centrem pro drogově závislé (odkud i vyběhla zmíněná holka)
Ještě do teď o tom přemýšlím - a vedlo mě to k následujícímu.

1. Pořídil jsem teleskop Fly (21") - holýma rukama bych proti takovému člověku nešel a kvůli té 30cm kudle jsem raději pořídil 21" než 16"

2. Nosím i na tyto kratší procházky pistoli

3. Do šuplete jsem dal FMJ - vedlo mě k tomu:
- pokud se bude někdy něco podobného opakovat
- pokusím se ho ukecat
- pokud to nezabere vytáhnu pistoli a pokusím se ho zastrašit
- s největší pravděpodobností to na takto afektováného (možná i nadrogovaného) rapla nezabere a půjde proti mě
- pokud si celou dobu budu držet dostatečno vzálenost a přesto budu muset střílet (když proti mě půjde jako stroj)
- mám ale právo volby a k tomu jsem se chtěl dostat - proto ty FMJ
- můžu zkusit ránu na nohy, do pánevní oblasti (nebyl moc rychlej a těch pár metrů tam bylo) - a teprve když ho to nezastaví a nebude jiná možnost , tak během 1-2 sekund vysypat část šuplete do natrénovaných míst.

Celé je to doopravdy jen můj názor (podpořený osobní zkušeností). Vedlo mě to k tomu vyměnit Ceppy Extra za Normu 8g HV s tupou špičkou. U prvně uvedeného bych vyloučil to právo volby.

Vím, že se toho asi hodně chytnete a v jiném topicu budete obhajovat mezery v zákoně a stop efekty jednotlivého střeliva.
Souhlasím s vámi i s tím odkazem od S474N. Ale mám svoji hlavu a jasný názor na svůj život - tvořím si vlastní pravidla a těm vyhovují výše popsané závěry, nesnažím se spoléhat na žádnou zaručenou úpravu střely a raději o to víc v Avimu trénuju :|

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

23.02.2006 0:27

sice trosku OT, ale na blazny(nemocne lidi) a zfetovany plati jedine jim ubrat kyslik.......nic jinyho nepomaha.....jim muzete skakat na obliceji a oni se vam jeste budou smat do oci, ze jim to nevadi.....bohuzel...

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

23.02.2006 9:49

Reno píše:3. Do šuplete jsem dal FMJ - vedlo mě k tomu:
- mám ale právo volby a k tomu jsem se chtěl dostat - proto ty FMJ


Jenom se divim, ze kdyz se o tuto problematiku tak zajimas, ze nosis FMJ.

Nicmene tva volba take muze vest k tomu, ze sejmes chlapka s nozem, ktery bude lezet nad napadenym a tim FMJ to projde obema, pripadne postrelis nekoho nezucastneneho. Ale jak pises, je to tvoje volba a bude to tvuj boj.

Dale by me zajimalo, proc ses rozepsal o uplne necem jinem, nez jsem psal. Ja reagoval na volbu FMJ a ty tu popisujes sve zazitky, aniz bys nejak rozumove ci logicky oduvodnil prave tu volbu FMJ. :roll:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.02.2006 9:51

RENO: Je to tvůj názor, snažíš se o maximální možnou humanitu v případě sebeobrany... Netvrdím, že je to špatné, ale napadla mne i stinná stránka dopadu... Uvedu na konkrétním případě tebou uvedeném.
Nezapomněls pistoli v šuplíku, míříš na bezdomovce a přesto jde po tobě... Zastaví ho až průstřel stehna, který ovšem nebyl bezproblémový a šmejd musí být odvezen do špitálu a operován, nastávají komplikace... ve finále by stálo léčení člověka ze společné kapsy statisíce a on z nich nevrátí ani co by se za nehet vešlo... :?


Reklama

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

23.02.2006 9:53

Zni to mozna drsne, ale kdyz se vytahuje zbran, tak aby se z ni strilelo. A kdyz uz se strili, tak je zahodno - zvlast v nasem absurdistane, aby utocnika vezli havrani.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.02.2006 10:13

SATAN: Souhlasím, hajzal je potřeba smáznout a zachovat se tak humánně ke společnosti a slušným lidem... :?

Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

23.02.2006 10:32

To S474N:

Přiznávám, bylo to off topic.
Hlavní důvod proč jsem to psal byl reálný zážitek - něco, kvůli čemu trénujeme a taháme kus železa s sebou ... (žádný příběh v knížce, nebo něco z akčního filmu)


K FMJ - snažil jsem jsem se své důvody popsat - mít právo volby a pokud to čas a situace dovolí, tak i omezeně kontrolovat následky jinak nutné střelby.

O problematiku ranivosti jednotlivých ráží se doopravdy víceméně zajímám posledních pár let a souhlasím se vším kolem EFMJ apod. přesto s sebou raději tahám "pouze" trochu lepší FMJ a o to víc trénuju rychlou a přesnou střelbu.
Nikomu tyto názory nevnucuju - jen suše popisuju své rozhodnutí.


To Hungry:
Asi ok můžeš to nazývat humanitou - jsem takovej. Přesto to mám v hlavě natolik vyřešený - jsem rozhodnutej v případě nutnosti vysypat do někoho celý šuple. Jak už jsem psal nahoře jde jenom o možnost volby.

K tvé poznámce o nákladech na léčení - tak to sorry - vážím si lidského života a pokud jde o náklady na léčení, tak je mi jedno jestli to ten člověk může vrátit nebo ne.
Při pohledu na moji výplatní pásku a částky pod kolonkou soc. a zdrav. - těch prachů dávám státu tolik, že by na takovou léčbu mělo být ....

Prostě s tím, co jsi napsal max. nesouhlasím a nechci to rozvádět dál.

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

23.02.2006 10:41

Hungry píše:RENO: Je to tvůj názor, snažíš se o maximální možnou humanitu v případě sebeobrany... Netvrdím, že je to špatné, ale napadla mne i stinná stránka dopadu... Uvedu na konkrétním případě tebou uvedeném.
Nezapomněls pistoli v šuplíku, míříš na bezdomovce a přesto jde po tobě... Zastaví ho až průstřel stehna, který ovšem nebyl bezproblémový a šmejd musí být odvezen do špitálu a operován, nastávají komplikace... ve finále by stálo léčení člověka ze společné kapsy statisíce a on z nich nevrátí ani co by se za nehet vešlo... :?


to by to dopadlo až moc dobře, spis tak, že šmejd se uzdravi, a dá tě k soudu za napadeni, soud te odsoudi za ublizeni na zdravi, prides o zbrojak i hracky a az vylezes z kriminalu bran se klackem. a navic mu budes platit bolestny, castecnou invaliditu a ja nevim co jeste.
Ja mam doma zatim jen perkusy, ale doufam ze do leta si udelam zbrojak, ale i když ho budu mít pro nošení, nosit nebudu, to nošení se mi bude hodit abych se nemusel s někým handrkovat jak moc má bejt kvér vybitej a rozebranej, nebo když nebudu mít čas tak na střelnici dorazím už s nabitou. zatím jsem přesvědčen že nošení a případné použití zbraně mi může přivodit jen ještě větší průser než když dám někomu na budku ručně, ale nejlepší bude asi dát mu prachy a zdrhat, když započítám finanční a časové ztráty, které by mi způsobil náš systém v případě, že bych se bránil, bude mnohem levnější obětovat těch pár stovek co mám u sebe. možná časem změním názor, ale zatím jsem nenašel důvod uvažovat jinak.

Reno: ty jsi opravdu ochoten nechat se vláčet po soudech, přijít o průkazku a hračky a možná jít i sedět jen kvůli tomu, že někdo si zvolil být zcela neozbrojený a vydat se na milost a nemilost systému? to tě teda obdivuji, ale zároveň se bojím že takovéto jednání by mohlo způsobit další snahy o omezení zbraní mezi lidmi. pokud by ohrožoval tím nožem přímo tebe tak není co řešit, ale jestli podřezává někoho jiného(nikoliv osobu ti blízkou), tak je nejrozumější nic nevidět a zdrhat. problém je v tom že nikomu nedokážeš, že to mohlo dopadnout jinak, představ si, že bys byl v parku s Velíškem a toho feťáka bys smáznul dřív než by ho zabil, jak bys chtěl někoho přesvědčit, že za 0,3s by bylo po Velíškovi, když ty jsi vystřelil jak první a on třeba jen chtěl někomu tu pistoli ukázat. Nova by pak odvysílala zprávu o brutálním vrahovi, který si oběti nevybirá a že zbraně je třeba zakázat úplně.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

23.02.2006 10:56

vrb píše:1. ty jsi opravdu ochoten nechat se vláčet po soudech, přijít o průkazku a hračky a možná jít i sedět jen kvůli tomu, že někdo si zvolil být zcela neozbrojený a vydat se na milost a nemilost systému?

2. představ si, že bys byl v parku s Velíškem a toho feťáka bys smáznul dřív než by ho zabil, jak bys chtěl někoho přesvědčit, že za 0,3s by bylo po Velíškovi, když ty jsi vystřelil jak první a on třeba jen chtěl někomu tu pistoli ukázat. Nova by pak odvysílala zprávu o brutálním vrahovi, který si oběti nevybirá a že zbraně je třeba zakázat úplně.


ad 1) VRBe nehraj si na PiDiBiho... to jsou jeho slova. Navic s nimi nesouhlasim. Pokud mohu zvratit pro me "jasne rozpoznatelnou situaci", kdy se nekdo snazi sahnout na zivot jinemu obcanovi (nepravem), je mou obcanskou povinnosti mu pomoci. Ne vsak tim, ze na to budu JEN hledet a privolam PCR jak uz tu Xkrat padlo, nybrz aktivne pomoci.

ad 2) Zase si "vykopal" Veliska? To se Xkrat resilo. Ta situace byla nejasna a zkoncit jako Velisek mohl temer kazdy z nas, z nas co bysme jen nevolali za bukem PCR.

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

23.02.2006 11:08

Andy: to je můj názor, pokud jsem to napsal stejně jako PiDiBi a už to tu někde je, tak se autorovi omlouvám, fakt si to takhle myslím a odnikud jsem to neobšlehnul. Velíšek byl asi blbej příklad, ale jde o to že nikomu nedokážeš že jsi zachránil život slušného člověka, každý(standartní hysterovohnout, nikoliv člověk jako z tohoto fóra) bude vidět jen to, že jsi někoho zabil a navíc palnou zbraní.

Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

23.02.2006 11:46

To Vrb:

Už za mě částečně odpověděl Andy.
Pořizoval jsem si zbroják a všechny "hračky" také i proto abych je nosil a byl připravenej je použít. (pravě proto, že vím, že spoléhat se na holé ruce, nebo rychlé nohy vždycky nejde)

b) plná podpora Andyho - beru jako svoji povinnost nejen bránit sebe a svoji rodinu.
Když předemnou bude nějakej feťák podřezávat kolemjdoucí - nebudu zavírat oči, nebo všechno brát jako vyřízené jedním telefonátem na 158.

Pokud se všechno i tak podělá a v našem státě budu muset dokazovat, že jsem byl v právu - najmu si dobrého právníka. Pokud ani to nepomůže - pořád bych jednal stejně - nerad bych totiž jednou ležel beze zbraně pod feťákem a koukal jak všichni okolo dělají, že nic nevidí .... :evil:

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

23.02.2006 11:52

Reno píše:To S474N:

K FMJ - snažil jsem jsem se své důvody popsat - mít právo volby a pokud to čas a situace dovolí, tak i omezeně kontrolovat následky jinak nutné střelby.

O problematiku ranivosti jednotlivých ráží se doopravdy víceméně zajímám posledních pár let a souhlasím se vším kolem EFMJ apod. přesto s sebou raději tahám "pouze" trochu lepší FMJ a o to víc trénuju rychlou a přesnou střelbu.
Nikomu tyto názory nevnucuju - jen suše popisuju své rozhodnutí.


Muzes me prosim vysvetlit ty nasledky nutne strelby v pripadne FMJ a take to slovni spojeni "trochu lepší FMJ " ? V cem je to tedy lepsi?

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

23.02.2006 11:55

vrb píše:...zatím jsem přesvědčen že nošení a případné použití zbraně mi může přivodit jen ještě větší průser než když dám někomu na budku ručně...


Aha, takze ses bud Hercules, Tarzan a nebo mozna i Xena, co? :roll: :roll:

Osobne se radeji dovedu smirit s tim, ze radeji pouta, nez rakev. Ty se asi zrejme rad bijes, takze u tebe se to omezuje pouze na podlitiny...

Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

23.02.2006 12:28

To S474N:

ok :D asi to nikam nepovede, ale přidám víc informací:

ještě jednou připomínám, že jde o můj názor
(pokud máš plný šuple JHP, nebo EFMJ, nebo čehokoliv jinýho - je to Tvoje věc a Tvoje volba)

u FMJ - jsem nucenej přesněji a vícekrát zasáhnout danou oblast, ale:
- při volbě půstřelu nohy, ramene to neudělá takovou paseku (ano jak už Hungry napsal - jde o hunanitu)
- někdy se Ti i normální průraznost může hodit - střelba přes popelnici
:wink: nebo skrz dveře auta apod.
- není to moc podstatný, ale nebudeš muset v případě např. JHP vysvětlovat proč jsi to tam měl naládovaný a číst v novinách titulky - ustřelil člověku hlavu :roll:


V rychlosti ještě k "trochu lepší" FMJ
- nechci se dotknout kvality např. S&B, ale snažím se mít na nošení něco kvalitnějšího a samozřejmě i dražšího.

- jak už jsem psal moje volba = Norma 8g FMJ HV
(tupá špička - mírné snížení průraznosti než ogivál a společně s težší a rychlejší střelou = větší předaná energie, kvalita Normy i z mých zkušeností s .308W je bez diskuze, cena tomu taky odpovídá cca 22Kč/kus)

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

23.02.2006 12:38

No jsem rad, zes to konecne vzal za spravny konec a zodpovedel si to, na co jsem se ptal... uff.

Pokud ti jde o humanitu, tak se vcelku divim, ze vubec nosis zbran. Kdyz uz i toto pochopim, tak nechapu, zrovna u humanity, ze nosis FMJ. Postreleni nekoho nezucastneneho je nejvice pravdepodobne ze vsech. Navic si dovolim tvrdit, ze vetsi sance, ze zbran pouzijes je treba v metru/na ulici/kdekoliv jinde, kde je prave vice lidi, nez treba prave to, ze se bude dotycny kryt za popelnici (u cehoz si ani nedovedu predstavit tu nutnou obranu - snad leda kdyby tu popelnici na tebe zrovna hazel a byla pred nim).

Kupovat FJM za 22 Kc/ks je dle meho osobniho nazoru zoufalost, zvlast kdyz uvazim cenu EFMJ. Ale to jsme jiz zase nekde jinde...

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.02.2006 12:48

RENO: Já to možná nenapsal úplně jasně a zbytečně obšírně... Společnost a slušný lidi si zaslouží humanitu, ne šmejdi. To jsem tím myslel... Mnohem více by mne trápilo, že po prostřelení šmejda jsem zranil na druhé straně ulice nevinného člověka, než že jsem šmejdovi ustřelil hlavu...
Navíc, 4 z 5ti právníků radí, když střílíš, střílej tak, aby nemluvil... :?

Ale to je zase můj názor a moje volba. Přeji všem, at to v praxi nemusí zjištovat a ověřovat...

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

23.02.2006 13:13

Je to vecne tema. Navic nazory se nejenom ruzni ale i meni. Ja napr. jsem zmenil nazor na noseni expanzek. Myslim, ze tupy hrot FMJ + kratka hlaven (nizka ustovka) a tezka, vetsi strela muze byt lepsi kombinace nez ucinejsi expanze, ktera je zahalena do nejistoty mozneho pravniho postihu. (samozrejme o to pecliveji je treba se rozhodnout kdy a kam strilet a kdy ne, jiste riziko prustrelu je vzdy)

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

23.02.2006 13:17

Andy: opravdu netusim, o jake nejistote mluvis. Je to jasne dana vec - zvlast pokud mas i uctenku z prodejny, tak neni vubec co resit. :roll:

Další

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků