caravaggio
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.02.2006 13:26

16.03.2006 11:53

Tak jsem tu RAMI 2075 .40SW trochu testnul - cca 100 ran a výsledek? Docela rozčarování. Za 7000,- se moc muziky čekat nedalo, možná je to taky rovnou na reklamaci viz dál. Mám ten slitinový (ne plast) typ bez záchytu, s jednou tenkou pojistkou na levé straně.

Mínusy:
-spoušť brní po výstřelu ošklivě do ukazováčku - lepším obejmutím prstu se to dá trochu eliminovat, ale i tak uvažuju, jestli je to vůbec možný nebo je tento kus na reklamaci.

-Přesnost: podle nástřelu CZUB má mít tento kus rozptyl 10cm na 15m, osobně bych zatím řekl, že klidně i 20cm, ale možná se ještě usadí. Neměl jsem chuť čistit po každých 3 ranách - nejde o pušku :) Na 5m se na druhou stranu daly střely posílat skoro jednou dírou.

-Podávání: tohle se po více čištění asi zlepší, ale zatím u šuplete zaplněného všemi 8mi s cca 80%ní pravděpobností dojde ke šprajcnutí se prvních dvou nábojů před komorou. Přijde mi, že není dobře řešená pružina zásobníku, která nezvládá nadzvedávat špičku nábojů, ty leží moc vodorovně, a proto se šprajcnou. Šlo o FMJ střelivo. Díky tomu, že nemá RAMI záchyt, je ale řešení téhle situace docela opruz.

Plusy:
+Rychlopalba: překvapivě velmi příjemná. Malíček se na pažbu dá nacpat, ale je lepší si jím zespoda podložit ten standardní 8kový zásobník. RAMI kope do dlaně docela málo a vrací se velmi rychle. Držení je fakt dost příjemné.

+Intuitivní míření: i přes krátkou záměrnou pěkně sedne muška do hledí a míření je příjemně automatické, přinejmejším ve vertikální ose.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

16.03.2006 12:27

Tak vidim, ze to neni jen muj problem.

RAMI opravdu trpi "nemoci" - spatne podavaneho naboje!

Schvalne se po vystrelu podivej na prebitou strelu co mas v hlavni. Bude 100% nasekla o spodek nabehove hrany hlavne.

Dle meho je to spatnou dynamikou zaveru ve vztahu k pruzine zasobniku. Zaver je natolik rychly.... ze zasobnik nestaci dostatecne rychle vysunout naboj nahoru.

Zkousel jsem upravit nabehovou hranu... nepomohlo.... zkousel jsem zmenit nakloneni naboju v zasobniku. Nepomohlo.

Jedine co jsem odstranil je zadrzky. Ty ted nemam. Ale naboje to kurvi stale.

Strilel jsem SB FMJ komoly kuzel. Koupil jsem ted PMC FMJ/FP, ktere maji trosku kulatejsi tvar (ikdyz maji plochou spicku) a zkusim, zda to pomuze.

Nicmene obavam se ze nikoliv.

Co se tyce presnosti zbrane. Mirenka se da s velkou pravdepodobnosti udrzet v cernem na 20m. Ikdyz nutno dodat, ze az po vylesteni spouste :-)

caravaggio
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.02.2006 13:26

16.03.2006 13:56

Nedíval jsem se úplně detailně, ale myslím, že nábojnice nějak viditelně naseknuté nebyly. Příliš velkou rychlostí závěru by ty problémy s podáváním mohly být, to je fakt.

Doufal jsem, že by mohlo pomoct vyleštění náběhového tunýlku před komorou, příp přihnutí vyústění zásobníku.

Závažnější mi však rozhodně připadá zpětné brnění do spouště. Podobnou věc jsem ještě nikdy nezažil (snad kdysi u kulovnice). Je to vážně velkou silou a nevidím žádnou perspektivu, že by se to časem zlepšilo :?

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

16.03.2006 14:02

njn....komu neni rady, tomu neni pomoci...co jste cekali od czub....

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

16.03.2006 15:15

caravaggio píše:
1. Nedíval jsem se úplně detailně, ale myslím, že nábojnice nějak viditelně naseknuté nebyly. Příliš velkou rychlostí závěru by ty problémy s podáváním mohly být, to je fakt.

2. Doufal jsem, že by mohlo pomoct vyleštění náběhového tunýlku před komorou, příp přihnutí vyústění zásobníku.

3. Závažnější mi však rozhodně připadá zpětné brnění do spouště. Podobnou věc jsem ještě nikdy nezažil (snad kdysi u kulovnice). Je to vážně velkou silou a nevidím žádnou perspektivu, že by se to časem zlepšilo :?


ad1) Ne nabojnice... ale strela.

ad2) Ne to nepomuze a jak jsem napsal ani dodatecna uprava nabehu zbrousenim a vylestenim take ne.

ad3) to se mi nedeje.

2mrkev:
Jeste nejaka chytra rada? Nikdo necekal zazrak... ale od zbrane co puvodne stala 17klacku bych cekal vic. Je mi jasne, ze kdybych mel investovat celych 17 a ne 6 tak volim Gcko.

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

16.03.2006 15:22

ja jsem "par chytrych rad" caravaggiovi napsal do PM..... ma svoji hlavu....a kdyz ted ctu co tady pisete opravdu mi to neda na to nezareagovat....pokud se to dotklo neci jesitnosti tak to je mi lito...ale muj subjektivni nazor je, ze radsi si nasetrim tech 17 a koupim si neco, co opravdu funguje....


Reklama

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

16.03.2006 15:40

Andy píše:
caravaggio píše:
1. Nedíval jsem se úplně detailně, ale myslím, že nábojnice nějak viditelně naseknuté nebyly. Příliš velkou rychlostí závěru by ty problémy s podáváním mohly být, to je fakt.

2. Doufal jsem, že by mohlo pomoct vyleštění náběhového tunýlku před komorou, příp přihnutí vyústění zásobníku.

3. Závažnější mi však rozhodně připadá zpětné brnění do spouště. Podobnou věc jsem ještě nikdy nezažil (snad kdysi u kulovnice). Je to vážně velkou silou a nevidím žádnou perspektivu, že by se to časem zlepšilo :?


ad1) Ne nabojnice... ale strela.

ad2) Ne to nepomuze a jak jsem napsal ani dodatecna uprava nabehu zbrousenim a vylestenim take ne.

ad3) to se mi nedeje.

2mrkev:
Jeste nejaka chytra rada? Nikdo necekal zazrak... ale od zbrane co puvodne stala 17klacku bych cekal vic. Je mi jasne, ze kdybych mel investovat celych 17 a ne 6 tak volim Gcko.


Sniž přední stěnu zásobníku, abys odkryl půlku druhého náboje v pořadí. Dost možná se budeš divit. A neškodily by tvrdší zásobníkové pružiny, případně poupravit tvar podavače tak, aby na pružině byl maličko v "záklonu" a předek náboje tak trochu víc podepřel. Počítám že jak péra, tak podavače budou stejné jako u 75ky.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

16.03.2006 15:51

nekromancer píše:Sniž přední stěnu zásobníku, abys odkryl půlku druhého náboje v pořadí. Dost možná se budeš divit. A neškodily by tvrdší zásobníkové pružiny, případně poupravit tvar podavače tak, aby na pružině byl maličko v "záklonu" a předek náboje tak trochu víc podepřel. Počítám že jak péra, tak podavače budou stejné jako u 75ky.


Vim kam miris. Ale jak rikam, seka se to o nabeh hlavne, ne o hranu zasobniku. Cili jedine v cem vidim ucel je, ze by mohlo dochazet k nadmernemu treni v zasobniku a tim snizenim pomoci pruzine vystrcit v cas naboj nahoru.

Co se sklonu tyce... to uz jsem udelal. Nepomohlo. Jen rucne se to jevi lepe. Pri dynamickem razu je to stejne.

Jeste zkusim (jak jsem jiz psal) ty PMC s trosku kulatejsi strelou.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

16.03.2006 16:15

Já zastávám názor, že 40 SW je na takovouhle pistolku moc výkonnej náboj. Zkus přebíjet s frontierama, ty jsou skoro ogivální..

Uživatelský avatar
Calvera
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16.03.2006 16:57
Bydliště: Kousek od Brna.

16.03.2006 17:03

Včera jsem byl v GC a zkoušel jsem si i RAMI, po cca 10 výstřelech cítím ukazováček ještě dneska :-( ... to brnění spouště nic příjemného.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

16.03.2006 17:06

asi si skočím zejtra taky zabrnět ukazováčkem do GC, abych věděl o čem je řeč :D

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

16.03.2006 19:47

Jestli vy nemáte nějaké přecitlivělé ukazováčky :wink:

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

17.03.2006 11:55

Andy píše:
nekromancer píše:Sniž přední stěnu zásobníku, abys odkryl půlku druhého náboje v pořadí. Dost možná se budeš divit. A neškodily by tvrdší zásobníkové pružiny, případně poupravit tvar podavače tak, aby na pružině byl maličko v "záklonu" a předek náboje tak trochu víc podepřel. Počítám že jak péra, tak podavače budou stejné jako u 75ky.


Vim kam miris. Ale jak rikam, seka se to o nabeh hlavne, ne o hranu zasobniku. Cili jedine v cem vidim ucel je, ze by mohlo dochazet k nadmernemu treni v zasobniku a tim snizenim pomoci pruzine vystrcit v cas naboj nahoru.

Co se sklonu tyce... to uz jsem udelal. Nepomohlo. Jen rucne se to jevi lepe. Pri dynamickem razu je to stejne.

Jeste zkusim (jak jsem jiz psal) ty PMC s trosku kulatejsi strelou.


A je ten kousanec na střele shora nebo zdola?
IMHO podle toho cos popsal je moc strmá skluzavka, ale s tou neuděláš nic víc, než že ji maličko položíš (ale o moc ne, jinak skončíš s částečně nepodepřenou komorou jako u Glocka) a vyleštíš.
Ještě by mohla být krátká, takže střela naráží do jejího spodního konce, ale s tím nejde udělat vůbec nic. A osobně to považuji za velice hrubou konstrukční chybu.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

17.03.2006 13:01

nekromancer píše:Ještě by mohla být krátká, takže střela naráží do jejího spodního konce, ale s tím nejde udělat vůbec nic. A osobně to považuji za velice hrubou konstrukční chybu.


A to je prave ono.

Ovsem projevi se to az pri dynamickem razu. Rucne to nenasimulujes.

Uživatelský avatar
LuKu
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 27.09.2005 21:24
Bydliště: Brno

17.03.2006 23:39

Zdravim, tak jsem byl dnes v GC v Brne. RAMI jsem mel podruhe v ruce a stejne jak na minule predvadecce CZ UB v razi .40 sama zavada. Zustalo to vzdycky viset na nabehove hrane hlavne. Asi na ni proste nemam ruce. V 9tce naprosto bez problemu.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

18.03.2006 9:19

LuKu píše:RAMI jsem mel podruhe v ruce a stejne jak na minule predvadecce CZ UB v razi .40 sama zavada. Zustalo to vzdycky viset na nabehove hrane hlavne. Asi na ni proste nemam ruce. V 9tce naprosto bez problemu.


Problemy jsou jen s komolym kuzelem. Ogival s ploskou je podavan do hlavne bez problemu. Vyzkouseno.

Doplnim o dnesi zkusenost... neni to tak docela pravda :-) I u jineho tvaru strely nekdy dojde k poskozeni o hranu nabehove hrany. Jinak opravdu spoust po vystrelu brni. Nevsim jsem si toho pred tim, jelikoz spoustim druhem clankem prstu... cili to tak nepocituji. Preci jen neberu to jako tercovku... ale obranou zbran.

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

29.07.2007 20:37

Je nějaký adaptér 40 SW na RAMI 9Luger?Stačí vyměnit hlaveň a zásobník?

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

29.07.2007 20:51

řekl bych, že i čelo závěru bude jinak probroušené

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.07.2007 21:49

Nez resit prestavbu zbrane na jinou razi, to radsi tu 40ku prodat a koupit 9ku...
Nicmene - tohle udajne mel byt bezny problem u tech 40ek, co se prodavaly se slevou (kolem 6kKc).
Kazdopadne - zaruka na to plati - nekdo ji uplatnil a CZUB mu tu zavadu bezplatne opravila.

production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

30.07.2007 8:09

Závadu v CZUB opraví, kamarád to takhle řešil.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků