Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

07.12.2009 9:12

Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví


Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

07.12.2009 9:36

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

Zvlastni... nechapu (byl k tomu nejaky opodstatneny duvod?), stejne tak nechapu ze nove nebude TC jizda pod vlivem, cekam kdy TC nebude vrazda popr. znasilneni...

Uživatelský avatar
Michal Grey
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 22.11.2009 18:27

07.12.2009 10:03

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

Pokud to bude postupovat tímhle stylem, tak za chvíli bude jediný trestný čin NO a KN legálně drženou zbraní... :?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

07.12.2009 11:32

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

Ten blábol o "moderních zbraních" si klidně mohli odpustit.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

07.12.2009 15:46

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

Tak mám takový dojem, že to bude jako po roce 1848, kdy než revoluční kvas opadl, tak si lovil každý, kde chtěl. Budou holt dva typy lidí v honitbě. První, který se stará, aby splnil všechny nařízení, vyhlášky a zákony, platí poplatky, příspěvky, pojištění, krmení atd., aby mu bylo láno do lidomyslivců, legálních pytláků a druhý typ, který bude jenom lovit samozřejmě nelegálně ale za to beztrestně a ještě bude snad považován za národního hrdinu ve stylu Jánošíka nebo Nikoly Šuhaje. Hlavně že žijeme v právním státě.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

07.12.2009 19:56

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

Nemáte někdo statistiku, kolika lidí se to týká? Kolik bylo například v roce 2008 odsouzeno pachatelů pro trestný čin, které podle nového zákona půjde trestat jen pro přestupek? Osobně budu mnohem raději, pokud policie bude stíhat (skutečné) piráty silnic a ne pytláky s jedním zajícem.

Ostatně, s nelegální zbraní to trestný čin je stejně. A z legální zbraně se po druhém přestupku stává uloženka nebo nelegálka, skrzevá ztrátu spolehlivosti.

Takže to není nic nežli jitření emocí. Volejte řediteli.


Reklama

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

07.12.2009 21:47

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

x
Naposledy upravil admix dne 07.12.2009 22:19, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Pavel-K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 191
Registrován: 16.12.2006 22:50
Bydliště: Zlín

07.12.2009 22:10

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

Taky si nemyslím, že se v praxi něco extrémně mění.
Myslivecká stráž už dnes má svá práva a povinosti, mnohdy velmi problematicky v praxi používané.
Je to trošičku mediálně vděčné téma .... hergot, proč jsou někteří novináři taková banda....
I když obecně spokojen s trestním právem rozhodně nejsem a můj názor je jednoznačně např. takový, že pokud máš např. plot s určitými přísnými parametry a vhodně zabezpečený dům (tak , aby bylo evidentní, že je to tvoje a nikoho cizího tam nechceš) a přesto ti nějaký parchant vleze na tvůj majetek a ty se tak rozhodneš, tak by už neměl odejít a tobě by se nemělo nic stát. Pak by rozhodně vloupaček ubylo. Nejsem pro Clondike, musí být jasná a přísná pravidla, ale ne to, co tu máme, v podstatě ve prospěch šmejdů. Je to jen jeden příklad a mluví ze mě velmi čerstvá zkušenost, kdy kamarádovi vykradli barák. A praxe je taková, že šílená .... Ale to jsem hodně OT, omlouvám se.

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

09.12.2009 19:48

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

PN píše: Osobně budu mnohem raději, pokud policie bude stíhat (skutečné) piráty silnic a ne pytláky s jedním zajícem.


Dnešní pytlák nepytlačí, aby měla jeho rodina co jíst, ale pytlačí proto, že jeho se pravidla netýkají. Žádná pravidla. Jednoho bažanta nebo jednu rybu vem čert. Ale pytláci si off-roadem dojedou do lesa pro vysokou a lidi v okolí si prohlížejí skrz puškohled (nejspíš nabité) zbraně - stalo se letos mým rodičům.
Rodiče je bohužel považovali za debilní myslivce a tak jsme to začali řešit až když jsem se o tom dozvěděl.

Tavic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 07.02.2009 19:39
Bydliště: Praha 6

10.12.2009 0:28

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

No, pytlačí především myslivci sami (a dle neověřencýh zpráv jim v tom sekunduje i vedení naší největší státní firmy co má pobočky všude).

Postřelený/otrávený orel, zastřelený rys... To není práce pytláka, co by z toho měl ? Neprodejnou trofej ?
Krom toho si myslím, že pytlák dá jednu ránu a honem zmizí, aby nebyl polapen a to se moc s čekáním na orla/medvěda/rysa neslučuje. A kdo jiný se (legálně navíc) toulá s flintou po lese ?

Prostě přijet na louku, oslněnou kozu slovit a hned fuč, to je asi moderní pytlácká strategie.
A osobně bych si hooodně rozmyslel riskovat TČ nebo papíry do čistírny jen kvůli blbé srnce (cca 10kg masa řekněme 1500 kč v mase ?) a strašný bordel ztoho (párkrát jsem s myslivci byl a dojem mám z nich velmi rozpačitý, doufám že jednou najdu partu nějakých, mezi které zapadnu názorově i lidsky).

Takže je to zase celé humbuk. Osobně by mi nevadilo snížit o desítky procent přemnožené stavy černé i vysoké, je to blbý dobytek a ceny autodílů vysoké.
Howgh

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

10.12.2009 1:09

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

"A osobně bych si hooodně rozmyslel riskovat TČ nebo papíry do čistírny jen kvůli blbé srnce"

Háček asi bude v tom, že oni nic neriskují. Mají dlouhé prstíky. Trochu mi to připomnělo údajný výrok jednoho 'gentlemana': "to neva, že jezdím nadranej, mi nikdo nic neudělá. Z každé druhé rodiny u nás někdo pracuje a tohle je region s vysokou nezaměstnaností ..."

Tavic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 07.02.2009 19:39
Bydliště: Praha 6

10.12.2009 8:38

Re: Pytláci se budou klidně prohánět lesy a nikdo je nezastaví

shi: a koho si myslíš, že jsem myslel tou "největší státní firmou co má pobočky všude" ? :-D

A jen tak naokraj:
http://www.novinky.cz/krimi/186563-sef- ... traba.html

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník