Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

17.12.2004 20:28

puškaři

Dneska je všude puškařů jak nastláno, ale kde sehnat opravdu dobrýho?

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

17.12.2004 22:11


Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

19.12.2004 15:10

puškaři

děkuji,ale pan Martínek je pro mě přeci jenom trochu daleko, já jsem ze severních Čech.
Doufala jsem, že se nám na toto téma podaří rozpoutat trošku větší diskusi.No uvidíme,asi čekám příliš brzy nějaké výsledky.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.12.2004 15:16

puškařů je spousta, jenom brod vypustí do světa každý rok tak 90lidí
není to ale záruka toho, že něco umí
jde o to co potřebuješ, když sem hodíš konkrétní dotaz, někoho ti najdem

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

19.12.2004 16:32

puškaři

měla jsem na mysli spíš všeobecnou debatu. Znám pár lidí, kteří dost naletěli na pěkné řeči.
Prohlédla jsem si tvojí webovku a zrovna tady mě třeba hodně zaujalo přesné vyřezávání drátem. Je to technologie, o které vůbec nic nevím.
Zajímalo by mě, jaký materiál, do jaké síly a s jakou přesností jsi schopen nařezat. Třeba ve srovnání s laserovým řezáním

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.12.2004 18:28

stránka je bohužel již nějaký pátek neobnovovaná, ale

řežeme do výšky materiálu 250 mm s přesností 0,002mm dle výšky, tudíž srovnání s laserem je jako koloběžka a ferrari

původně a hlavně se to používá na výrobu forem a nástrojů např. v současné době pravděpodobně nejezdí v evropě auto, osazené diskovýma brzdama, na který bychom nedělali nástroj na výrobu, od citroenů z roku +- 1965 po nové BMW

materiál musí vodit, řežeme od duralu po materiály zakalené na 62HRc

pro představu sportovní kohout na 1911 trvá asi 18 minut, vytahovač na fnhp 35 kolem 10 minut

cena za hodinu práce stroje se pohybuje od 450 do 2500(ano i takové zákazníky máme)


Reklama

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

19.12.2004 18:57

puškaři

Tak to je tedy fakt paráda!!! :shock:
V době, kdy já jsem chodila do školy, bylo vrcholem beztřískového obrábění vyjiskřování.
Ještě prosím, jestli moc neotravuji, dal by se popsat i princip,na jakém ta úžasná mašinka funguje? Jaké má rozměry?

Ale abych se vrátila k původnímu tématu. Zajímala by mě například výměna vyduté hlavně u revolveru Astra v ráži 9mm Luger.

Kdo by byl schopen to udělat dobře, protáhnout zkušebnou a taky alespoň orientačně za kolik.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

21.12.2004 9:35

Ája drátořez (elektroerozivní řezačka s drátovou elektrodou) je mašinka, která maká na principu vyjiskřovačky, akorát, že elektroda je drát odvíjející se z jedný cívky na druhou. spára kterou můžeš řezat je závislá od tloušťky drátu (náš nástrojař používá i 0,2mm, ale asi může bejt i tenčí)
většina strojů má osi řezu svislou s nějakým odklonem (třeba 30° kamkoliv), ale jsou´i mašinky, který uměj otáčet osu jakkoli. jinak matroš musí bejt ponořenej v kapalině, takže je to jakási vana, do který se to upíná. povrchy to umí od jakoby písklovanýho po skoro zrcadlo.

Tairo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2004 10:48
Bydliště: Doma

21.12.2004 10:24

ono i hodne zalezi na tom, jestli ty lidi byli puskari i kdyz do brodu lezli a potrebuji jen proste "dalsi papir" (u nas v plzni takhle vim o Los, kam chodim), nebo jestli se clovek behem kratke chvilky v brodu "stal puskarem".

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

21.12.2004 11:28

ještě k drátořezům - jsou buď pod vodou nebo s výplachem, kdo by se chtěl podívat, mám obá dva

k puškařům - někdo to potřebuje jako papír na něco co už umí, ale kdo nic neumí, tamu ani 20papírů nepomůže

hlavní je, že když máte papír, můžete si kupovat hračky, jako třeba já a FOX a můžete je zkoušet

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

21.12.2004 12:56

gunman: fotecky by nebyly?

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

21.12.2004 17:21

fotky mám v mejlu a neumím je tady zobrazit, dejte sem někdo svůj mejl a já je přepošlu

fitil jsem je teď telefonem, má to asi jen 15kb

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

21.12.2004 17:39

Puškaři

Trošku jste odbočili - ale zajímavě :lol:
ÁJO : za dobrým puškařem se vyplatí jet i hooodně daleko. V severních čechách o nějakém hodně dobrém nevím, nicméně opravdu dobří jsou kromě dvorních puškařů CZUB (Rezek, Střižík atd) v republice asi tak do 5 lidí !!!
Nechci nikoho podcenit, ale myslím, že se moc nepletu. V první řadě je to pan Antoním Zendl (Olomouc-daskabát) apotom již zmiňovaní Václav Martínek a Pavel Jasanský (Los -Plzeň).
Já bych doporučil v případě té Astry pana Zendla, nicméně je otázkou, zda se investice do nové hlavně zrovna u Astry vyplatí. Vím o dívčině, která má dvě - právě v 9 Lugeru, jednu by určitě chtěla prodat.
Kdyžtak se ozvi - můžu tě zkontaktovat.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

21.12.2004 17:47

Re: puškaři

Ája píše:děkuji,ale pan Martínek je pro mě přeci jenom trochu daleko, já jsem ze severních Čech.
Doufala jsem, že se nám na toto téma podaří rozpoutat trošku větší diskusi.No uvidíme,asi čekám příliš brzy nějaké výsledky.


Jenomže to nemění nic na tom, že dobrejch puškařů je málo a v severních čechách zrovna velmi málo :-) VM je přitom asi nejblíž. Z těch co znám, je dobraj už jen Zendl (Olomouc), ale ten je jednak ještě dál, jednak má pořadník s cca roční čekací lhůtou.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

21.12.2004 17:57

puškaři

:lol: Právě !!! Nicméně pořadník - dlouhej - mají vlastně všichni ti dobří :shock:
Navíc třeba Pavel Jasanský dělal hlavně zbraně pro IPSC a víceméně spíš jen CZ.

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

21.12.2004 18:01

puškaři

No konečně začala padat jména.
po pravdě řečeno, ten problém s Astrou znám jenom zprostředkovaně. Uvedla jsem to jako příklad, protože Astra už zanikla a v tomto fóru chci rozhýbat debatu o puškařích, ne o servismanech, kteří vymění náhradní díl a to kolikrát ještě špatně. Šlo mi o to, že na Astru tady dost dobře hotovou hlaveň nikdo nekoupí. Ta se musí udělat.
A přidám ještě něco. Co takhle V-péro, které nepovolí ani nepraskne.
Zajímaly by mě taky zkušenosti s puškaři jako je např. Novotný v Praze,
Slanina v Říčanech,Prášek v Jablonci....

Nenaplácala jsem už toho moc? :oops:

Tairo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2004 10:48
Bydliště: Doma

22.12.2004 0:41

Re: puškaři

Leda píše::lol: Právě !!! Nicméně pořadník - dlouhej - mají vlastně všichni ti dobří :shock:
Navíc třeba Pavel Jasanský dělal hlavně zbraně pro IPSC a víceméně spíš jen CZ.


no ja prave do Losa chodim za otcem a synem Rosovic, protoze ty delaji vetsinu zbrani a mladsi ma zlaty ruce na ruzny pazbicky, renovace zbrani atd. Priznam se, ze tam casto chodim spis ocumovat, co maji zrovna dodelano, nez ze bych pokazde neco potreboval :) Takze me spis nez nedostatek puskaru trapi zavirani jedny strelnice za druhou v okoli plzne :(

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

22.12.2004 11:49

Puškaři

Hmm - Novotný v Praze ... na mě moc dojem neudělal, starý pán asi ledacos umí, ale nějak to zaniká, asi mu už zdraví moc neslouží. Honza Pospíšil (Globus Rumburk) si u něho nechával dělat veškerá miřidla - je to mířenkář na siluety, asi k tomu měl důvod, jinak další reference nemám.
Popravdě řečeno, Pan Puškař , který udělá díly vč. hlavně z polotovaru je pan Zendl. mám od něj přestavěnýho Gala s těžkou hlavní Lothar Walther a musím říct, že to střílí jednou dírou. Od Pavla Jasanského (Los) mám zase udělanou čízu pro IPSC - služí už několik let bez problémů, má najeto přes 30tis. Viděl jsem mnoho zbraní, které stavěl - i pro open, a je to opravdu špička. No a Vašek Martínek má asi největší custom centrum u nás, specializuje se hlavně na klony 1911 a ČZ, ale taky udělá vlastně cokoliv. Řeháci jsou spíš kováři a ti ostatní spíš příštipkaří. Ještě byl myslím dobrý puškař někde u Zlína - to ví SW FOX.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

22.12.2004 20:37

Re: Puškaři

Leda píše:No a Vašek Martínek má asi největší custom centrum u nás, specializuje se hlavně na klony 1911 a ČZ, ale taky udělá vlastně cokoliv. Řeháci jsou spíš kováři a ti ostatní spíš příštipkaří. Ještě byl myslím dobrý puškař někde u Zlína - to ví SW FOX.


Třeba ty čízy ale už moc nedělá, přece jen se na ty 1911ky specializuje, takže s nima jsou nejlepší výsledky (viz můj Tactical - dělal ho z O/S dílů). Vyrobí a připraví ale cokoliv, viděl jsem pár rozpracovaných věcí a nádhera.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

22.12.2004 22:52

gunman: bures@web.de
ad puskari: nechal jsem si delat 2x povrchovku v CZUB a popravde muzu rict, ze uz nikdy vice
nejdriv me zapatlali komplet vyrobni cislo (mel to byt tusim takovej bile satenovej povrch) a kdyz jsem to nechaval dat dolu (melo to jit rozpustit) a dat cerneni, tak to taky neni uplne stoprocentni, nastesti je to pod zachytem zaveru ta chyba takze to tu zbran nehyzdi

asi si poridim plastovyho glocka a budu mit klid

Další

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků