OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

16.08.2011 17:01

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

A k těm cenám pochybuji že v dohledné době spadnou ceny u SVD jako u SVT,jelikož trh se s SVD nenaplní jako u SVT.
Už jen proto že prodejce Zelený Sport co nastavil super ceny SVT sháněl SVD cca 2roky a povedlo se pár SVD dovézt cca 14ks a ty šli mimo tuzemský trh!!
Tigr je bez optiky kolem 32 000,- + PSO cca za 6000,- no a seš na 38!
přihodíš 10 a máš Draka :lol: :lol: pokud je k mání :lol:

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

16.08.2011 17:16

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

OSKAR: V čem je prosímtě Tigr zcivilněný kromě několika detailů (záchyt bodáku, plynový regulátor, dodávaný zásobník), které nesouvisí s mechanismem? Pokud objednáš model se sklopkou, tak nebýt chybějícího záchytu bodáku, je na první pohled naprosto nerozeznatelný od SVDS. To už i u nás prodávaná Sajga MK a vojenské modely AK mají těch rozdílů víc (a že jich moc není, "konvertéři" z USA, snažící se zároveň splnit stupidní 922r, by nad našimi Sajgami slintali). PSL i M76 pak stojí mechanismem úplně mimo, porovnáváš pušky podobné čistě vzhledově a určením.

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

16.08.2011 18:49

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

No vzhledově a určením je určitě neporovnávám to je otázka vkusu.Psal jsem že je mám vyzkoušené a porovnal jsem je dle střeleckých vlasností(materiál,zpracování,držení zbraně,délka hlavně,přesnost atd..)
V podstatě na běžné střílení žádný rozníl mezi nimi není.
Pokud někdo chce SVD tak at si ho koupí pokud někdo třeba PSL tak je to jeho volba.
A k tomu určení? SVD je orig.(proto ta cena) vše ostatní je licence nebo novovíroba!!

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

16.08.2011 19:00

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

To:Justinian už jen výstupní kontrola u SVD tedy v 70letech byla pro tehdejší SSSR
určitě ze strany soudruhú jiná než dnes v Iževsku nemyslíš??!!

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

16.08.2011 21:24

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Možná, možná zase tak zásadně ne. Produkce ruských zbrojovek sice byla v porovnání s většinou satelitů kvalitnější (kromě ČSSR, NDR a pár dalších výjimek), ale pořád to byla masová produkce za účelem vyzbrojení obrovské armády s co nejmenšími náklady. Pokud bych měl srovnat dnešní komerční produkci Iževsku se SVD, co jsem měl v rukou na střelbách, zas takový rozdíl tam není. Naproti tomu plně civilní Bajkal (PMM) a původní PM - tam ten rozdíl byl. Městská legenda praví, že Sajgy a Tigry jsou AK a SVD, co neprošly vojskovými zkouškami, ale takových povídaček je... v každém případě to určitě nebudou dělat na jiných mašinách a z jiného materiálu.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

17.08.2011 7:50

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Taky přidám svuj názor. Vlastnim SVD63 vyrobené v roce 1973

Ohledně zpracování - Jsem strojař a rukama mi již prošlo mnoho různých zbraní, z různých období, tudiž si dovolim posuzovat zpracování. U SVD63 je dle mého velice nadstandardní a odpovídající určení zbraně, prostě od prvního kontaktu je jasné že k němu soudruzi přistoupili jako k odstřelovačské zbrani a nejen jako k prodlouženémů AKáčku, jak se zde občas píše. Všechny díly pečlivě opracované, na funkčních plochách broušené a ručně lícovaný závorník a spoušťový mechanismus, každý díl sčíslovaný koncovým trojčíslim konce výrobního čísla se zbraní (Jako u P08), z plechu je lisován pouze kryt pouzdra závěru a zásobníky, jinak vše třískové obrábění (již na svou dobu - nákladná technologie, které se "ekonomicky" smýšlející výrobce snažil vyhnout u armádních zbraní), použité oceli - patrně vysoce legované a náležitě zušlechtěné (zbraň doslova zvoní), taktéž i povrchová úprava zbraně je u vojenské zbraně velice solidní, vše fosfátované a následně lakované kvalitním vypalovacim lakem. Mechanický chod zbraně, nataženim závěru počínaje a stisknutim spouště konče je prostě sametově hladky.

Prostě co se týče zpracováni, tak se rozhodně musim ohradit proti názoru že je SVD jen prodloužený Kalach (nic proti Kalachu - vlastnim i Saigu s vojenskym pouzdrem závěru :wink: ), ba naopak podle mě jde o Rols a spíš bych ji srovnával s P08. A jestli dnes Iž vyrábí Tigry se stejnou pečlivostí, tak se mi zdá že za těch 35k jde o poměrně levnou zbraň :lol:


Reklama

Bouraak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.04.2010 8:46

17.08.2011 9:46

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Já našel tigra za 23 se sklopkou pak az těch 32 + optika těch 8 jsem an 30K a vím o Draku az 57000,- a to už je 30K rozdíl.

Stejně toho jsou plné sklady a mají to ti zloději drahé jen, aby udrželi cenu, člověk má chuť kolikrát tasit když vidí co chtějí i za blbé součástky. Tak jako SVT otevřou z 10-15K v pohodě do 5000,-

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

17.08.2011 9:48

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Plné sklady mají armády, nevím o soukromém prodejci, který by vedl SVD ve stálé nabídce více kusů.

Bouraak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.04.2010 8:46

17.08.2011 13:41

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Ale nedovezou to sem aby drželi cenu. Teď mimo téma trošku. Norinco už dávno dělají kopie P08 a prý i C96 , avšak putují do skaldu v Německu a z tama kdoví kam, jen k nám ne aby udrželi cenu nahoře. Znám lidi co mají parabely od 10-15, proč dnes je nejlevnější za +- 25

Navíc i příslušenství ke zbraním, řemeny, sumky k SVT nemožné sehnat přitom ze skladů jde bedna s 10 kusy kde je všecko od bodáku přes čištění, oleje a nevím co všecko. Pravda u něčeho to nerozhazují tokarev, nagant, slušný obchodník vám dá i k mosince bodák, sumky a olejničku s řemenem


Puška Dragunov a civilní verze Tigr! Zadne marze/ceny, ju?! ufo

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

17.08.2011 14:05

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

To:Parabellum naprosto s tebou souhlasím! Śkoda že jsi neviděl Tigra je to opravdu rozdíl!! :P :P

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.08.2011 11:48

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Noo, ono já bych spíš položil otázku na téma Dragunov SVD63 trochu jinak. Kolik je SAMONABÍJECÍCH odstřelovačských pušek se stejnou nebo lepší přesností, spolehlivostí a odolností v plnotučné ráži (ne 7.62x39 a .223Rem) ? Ano ve srovnání se soudobou opakovačkou s těžkou hlavní, je 50k za SVD příliš, ale to srovnáváte nesrovnatelne.

Kolik stojí třeba taková origo M21, nebo nedejbože M110, případně PSG1 ? A to nemluvim o tom, že u těchto pušek má velkou zásluhu na přesnosti náboj .308W a jeho bohátý výběr.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.08.2011 18:57

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Moje R-25 byla asi i levnější a je rozhodně mnohem přesnější než dragouš....:-)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

19.08.2011 7:37

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Foxi ja netvrdim, že jiné pušky nejsou, jen chci poukázat na to že ve srovnatelné, nebo lepší přesnosti budou stát +/- to samé co SVD. R25 určitě střílí lépe (taky je o generaci, až dvě mladší), ale když k ní přičteš puškohled, laděnou spoušť, čtyři zásobníky, čištění -- což má většinou SVD ve standardu, tak budeš s cenou taky někde kolem 50k, ne ?

Věřim, že i nějaká výběrová G3, nebo FAL v .308W můžou střílet obdobně, ale zase, přičti puškohled, montáž.....atd. A kde jsi ? Proto mě příliš cena SVD nevzrušuje a divim se, že se jí lidi diví stále dokola.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2011 14:51

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

To máš vlastně pravdu, flinta stála cca 37, jewel spoušťák je cca za 5k, zásobníky po 1200,- a optika s montáží za 50k :-))))

Bouraak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.04.2010 8:46

20.08.2011 19:34

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

ale SVD je SVD :D

FN, Enfield všechno kolem 20 jak za Tigr, ale i tak se mi zdá prostě SVD přestřelené, bral ybch solidní cenu do 45K, ale 57 si ymslím,že je opravdu přestřelené

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.08.2011 11:32

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Ano je to tak SVD je SVD, alespoň za mě :wink: I když mě se to kecá, já za něj tolik neuvalil. :lol:

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

21.08.2011 15:38

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

To Bouraak:
Řeči o plných skladech SVD čekajících na vyřazení a prodej jsou pohádky. Není to pravda. U většiny uživatelů je množství zbraní tak velké, aby jim vydrželo asi na 10let běžného provozu (pro armádu tedy běžná zásoba).
Dokonce ani Rusko nemá větší zásoby. Během válek, které v poslední době vedlo (hlavně Čečensko), byly skladové zásoby doslova vypleněny. Dokonce před několika lety byla asi na 3 měsíce zastavena výroba Tygrů (ale i některých dalších zbraní v Izhmashy), aby stíhaly naplnit požadované dodávky pro ruskou armádu.

Co se týká ostatních států:
ČR – Armáda ví, že kdyby tyhle zbraně prodala, na žádné jiné nebude mít peníze. Dneska prý mívají problémy i s penězi na slušnou munici. Tu bez otázek dostávají jen vojáci, co jsou na misích. S odprodejem tedy nelze počítat.

Slovensko – Obdobná situace jako v ČR. S odprodejem nelze počítat.

Polsko – V Polsku byl zahájen modernizační program na SVD. Výstupem je SWD-M (prý mají snad i těžší hlaveň). S odprodejem nelze počítat.

Finsko – V součastné době se používají a není je čím nahradit. S odprodejem nelze počítat.

Maďarsko - V součastné době se používají a není je čím (nebo za co) nahradit. S odprodejem nelze počítat.

Bulharko - V součastné době se používají a není je čím (nebo za co) nahradit. S odprodejem nelze počítat.

Venezuela – V součastné době nakupuje. S odprodejem nelze počítat.

Turecko – Používají některé oddíly tureckých četníků. S přezbrojením se nepočítá. S odprodejem nelze počítat.

Postsovětské republiky - V součastné době se používají a není je čím (nebo za co) nahradit. S odprodejem nelze počítat.

Ostatní uživatelé jsou vesměs pod embargem, bojuje se u nich, nebo jsou vybaveny kopiemi (tedy ne SVD).

cente
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 27.12.2008 14:40
Bydliště: Slezsko

14.09.2011 21:45

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

da se někde sehnat žárovka do PSO-1?

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

15.09.2011 8:32

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

hele zkus nv-optics řešil jsem něco podobného ale chtěl jsem červenou led do POSP a bylo mi řečeno že mají skladem pouze originál bílé podsvícení pro PSO pokud jsem to ovšem španě nepochopil

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

06.10.2011 20:09

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

"Ministerstvo obrany se podle tisku také chystá vyřadit z armádní výzbroje ostřelovačskou pušku vyvinutou na počátku 60. let Jevgenijem Dragunovem."

Že by svítalo na lepší časy? V USA se dovoz SVD zatrhl, takže tam výprodeje nehrozí...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků