Fil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 08.08.2010 21:11

16.08.2010 0:05

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Zdravim vsechny

Mam par otazek :roll: pro ty jen ze se nechteji dal rozcilovat necist :twisted:

1.) Jak moc se vyplati kupovat SVD org. ? Chtel bych poridit po zvladnuti zbrojaku. Zda si myslite ze je to zbran jako prvni vhodna ke koupi?
Nejak jsem si chtel najit novej konicek a rikal si ze odmala jsem touzil byt strelec na dalku :)
2.) Vim ze na SVD tady dost lidi pluje a pravda je i takova ze dnes sou lepsi zbrane na dalku,ale me necim zvlastnim oslovil Drag. Plus je to sberatelskej kousek.
3.) Resim cenu - zda neni vhodnejsi koupit si spis PSL = mate nekdo jako majtel SVD zkusenost i s timto kusem a jaky je rozdil. Podle strileni se vam zdalo lepsi co?

Nebo toho Tigera s delsi hlavni v civilni,zda take nekdo nestrilel a opet jaky se mu zdal rozdil /tusim 620 s delsi hlavni/ :?:
K tomu me jeste zajima - papa ten civilni Tig. i 10 rane zasobniky? Neumim tak dobre jazyk abych se dovedel lepsi info
pripadne nejaka Saiga???

4.) Muzete mi prosim nekdo poradit strelnici,pripadne zavody kde se s SVD ci PSL strili?
Docetl jsem se neco o mechanickem mireni a tam se pry pouziva,pripadne nekde na strelnici jsem ho i zahledl. Je asi dobre mluvit a videt vse osobne. A tuna odkazu mi bere spoustu casu,je logicke se zeptat zasvecenych.

Na zaver jen ze me porad presvedcuje spousta malickjosti proc koupit org. = Rusko dela jen dve veci dobre,zbrane a vodku a pak hodne i nenapadnych pochval na tuto zbran od lidi co ji pouzivaji.
Pominu armadu co strili s kulometakama a nadava na nepresnost...

Dekuji vsem a berte v potaz zacatecnicke otazky prosim.
A nekdo tu vejs psal ze ma SVD nově,co treba par fotek at se pokochame aspon 8)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

16.08.2010 7:42

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

1) Kupovat origo SVD se ti vyplatí pouze pokud jsi sběratel, jinak za cenu té flinty můžeš již dnes sehnat sestavu pro dálkovou střelbu vhodnější.

2) Pokud ji miluješ nenio co řešit :D

3) No tak já zatim mohu posuzovat SVD a PSL zatim pouze jen ochmatávanim a pro mne je rozdíl propastnej. SVD mi prostě sedí + zpracování je nádherné + je na každém konstrukčnim uzlu vidět jeho promyšlenost. O PSL jsem také dlouho uvažoval, ale po ochmatání jsem ho zavrhl, protože: Pažba je na mě moc krátká, optika moc vysoko a zjednodušená (oproti PSO1), konstrukčně je to fakt jen kalach s delšim laufem.

Jinak co se týká zavodů, tak kolega Jeňýk mi řikal, že se snad chystá na nějaký závod vojenských půšek, kde se s SVD dá střílet. Možná by bylo zajmavé, kdyby se tam vypravili ještě majitelé jiných samonabíjecích odstřelovaček (PSL, Zastava M76, M21, M14...) Napiš mu dotaz.

A na závěr jen dodám, dle mého naźoru (a to zatim jen na zákledě, toho co jsem viděl a slyšel - jak řikám ještě jsem si nevystřelil) je SVD jedna z nejlepších přesných samonabíječek - pokud se používá kvalitní střelivo. HK PSG a nějaké vytuněné klony AR15 v 308W s těžkou hlavní, jsou zase přecejen cenově někde jinde a nemají kouzlo origo SVD o sběratelské hodnotě ani nemluvě.. :wink:
Naposledy upravil Parabellum dne 16.08.2010 12:22, celkově upraveno 1

rotmistr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 694
Registrován: 02.02.2009 13:10

16.08.2010 11:43

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

já miluju moje PSL ,pažba je kratší to je pravda .Ale ta flinta taky umí pěkně střílet jen to chce vychytat střelivo a nemít volšový ruce . A hlavně je za polovinu ceny a pokud můžu porovnat na 100m bych řekl žádnej rozdíl oproti svd . Na delší vzdálenost nevim ,střílel jsem jen 100m .Ale zase je pravda že to je jen dlouhej kalach :-)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

16.08.2010 11:55

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Jasně četl jsem tvé příspěvky a vypadá to že tvoje PSL střílet umí :wink: Což opak taky netvrdim. Jen mě PSL moc nesedlo do ruky. Jinak cena oproti origo SVD je příjemná, to je jasné.

No a střelivo to se musí vychytat i do SVD :-)

Co nejlíp tobě chodí z PSL. Zatim se tu všichni shodují na Extrách. Ale co je zajmavé, tak v předpisech se pro SVD doporučují "lehké" střely 9.6g a Extry maj myslim 13g a naše "těžké" střely 11.8g tušim.

rotmistr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 694
Registrován: 02.02.2009 13:10

16.08.2010 21:05

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

extry šly dobře pořád konstantně , ale světe div se dobře jsou na tom obyč kulometáky (hlavně ten plamen vid OGGY :-) a řekl bych tak nějak nejkonstantněji chodili český náboje se žlutou špičkou ale už nemám :-(

Fil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 08.08.2010 21:11

17.08.2010 23:52

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

2. kdyz ji milujes neni co resit... Ano asi tak nejak to beru :)

plus mam rad klasicke veci u kterych spis cena drzi pripadne roste...zadne moderny nemusim,skoda casu v praci.
A chci funkcni vec,ne jen neco co vystreli a ja cekam az to schladne na dalsi ranu. Nedej boze prach a voda.. To se asi s vojenskou ruskou zbrani nestava tolik. Zvlast pokud zvesti mluvi pravdu a prosel testem na AK :twisted:

Je jen problem s cenou. Ted nejak neni vhodna doba na drahe hracky,pokus o studium na stara kolena VS.. :( Ale zas uvidime na jak dlouho a ty 3 roky si rikam preziju i bez SVD. Mezi tim si koupim PSL a zaucim se strilet aspon.
Pak prikupim orig. SVD pac to urcite stoji za ty penize.

Dekuji za rady a napisu si o kontakt na zavody. Preci jen bych rad osahal osobne.
Delka PSL je asi mensi a ta optika je vejs. Psalo to uz vic lidi. Nejsem sice dlouhan,ale rozpeti rukou mam teda delsi na tohle bouzel.


Reklama

Uživatelský avatar
POL II
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 10.08.2007 20:57
Bydliště: Brno/Opava

18.08.2010 20:55

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Obě měl Karásek v Kopřivnici - možno ochmatat a případně zakoupit 8)

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

23.08.2010 10:42

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

...něco pro namlsání (nebo na nasr...) :D
Přílohy
KBI-84-PRC%20R%20w-Bayos%20open.jpg

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

23.08.2010 10:45

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

...bohužel nejsou moje, tak jsem je ani do chlívku "fotky našich zbraní" nedával, admin promine
Přílohy
KBI%20R%20w-Accs.jpg

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

15.05.2011 20:34

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Pro příznivce SVD
dnes jsem si zkusmo dal pár ran na 100m z krásného SVD-63 r.v.1973
Střelivo Snajperskoe a Extra.

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

15.05.2011 20:36

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

druhý terč -EXTRA

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

15.05.2011 22:07

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

No ten rozptyl je ale hroznej. To se dá nastřílet dobrou kosou s mechanikama.

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

16.05.2011 9:04

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Jestli chceš střílet na větší vzdálenost, tak být tebou pouvažuju o něčem jiném. Moc střelnic v okolí na víc jak 100 metrů moc není a ten soustřel draka je strašný. Musíš se rozhodnout jestli si sběratel a v tom případě draka nebo chceš být "sniper" a v tom případě něco jiného. Jestli je drak tvůj sen kup si ho, pozděj až třeba trochu střelecky vyrosteš tak ho prodáš a koupíš něco jiného. PSL si nekupuj to by byl kompromis a akurát z toho budeš neštastný.

V cenové kategorii draka poskládáš třeba toto-Tikka T3+puškohled nightforce. Díry se na 100 metrů dotýkají

Je třeba si ujasnit jestli chceš spíš samonabíječku a v jaké ráži.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

16.05.2011 11:58

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Já bych těch terčů zase hned neděsil. I u opakovačky je zcela běžné, že zatímco s některými kupovanými náboji je rozptyl třeba 2MOA, tak s přebíjenými je to pod 1/2 MOA. Ten rozptyl na terčích flintou být může, ale nemusí. Vsadím se, že s přebíjenými se to podstatně zlepší - samozřejmě to chce kvalitní komponenty a pečlivou práci.
SVD zmiňované Tikkce apod. nikdy konkurencí nebude, ale s dobrým nábojem by z něj cca 1 MOA vymáčknout jít mohlo.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

16.05.2011 15:39

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Dost možná to bude rukama, pokud si vzpomínám, Jeňýk tu byl se svým Dragunem pod MOA.
Naposledy upravil Justinian dne 16.05.2011 20:32, celkově upraveno 1

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

16.05.2011 15:46

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Tak chlapci,psal jsem ,že je to pro příznivce SVD!!tedy sběratele!!
Rady typu až střelecky vyrosteš a podobně si nechte pro sebe,myslím si že mám zkušeností víc jak dost!
Pro Veiko,Zdeněk N-až budetze střílet takový rozptyl na 300m v závodě tak někoho poučujte!!
Puška ACCURECY střelivo vlastí!!!!
Přílohy
10x 300m.JPG

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

16.05.2011 16:08

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Pro Zdeněk N zvu tě k sobě na střelnici stav 100m vem si dobrou kosu( asi jsi myslel CZH a podobné)
a můžeš mi předvést tvůj výkon :D :P
Každý tu totiš píšeje jak to je hrozný,to je na h....o, a jak jen on a pak ty samý střelci nikdo na závodech nevidí, a když už je potká na střelnici, tak se nestačí divit jací jsou to plácalové že??
Tak to jen pro nezasvěcené lidi co to tu občas čtou!!

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

16.05.2011 16:20

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

A NECHTE TOHO! ufo

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

16.05.2011 16:54

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Oskar: to mé poučení bylo pro fila, taky jsem tam zminoval PSLko a o tom ty nic nepíšeš tak proč to vztahuješ na sebe. Taky z vlastní zkušenosti vím že když se někdo tak chvasta je většinou matla co si koupí pušku za 50000 a myslí si že bude borec. Svd jsem mu nedoporučil a konečně ani Psl protože přesnosti může sice dosáhnout přebíjenkama ale když je nováček tak asi přebíjet hned nebude že? A zkušeností není nikdy dost. Střelec který střílí na dlouhou vzálenost se učí pořád a toto forum je o radách. O drakovi jsem nenapsal že je špatný. Je spíš jen méně vhodný pro začátečníka.

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

16.05.2011 18:04

Re: Puška Dragunov a civilní verze Tigr

Ale ano tak pokud jsem to špatně pochopil tak se omlouvám.
Pokud bych chtěl psát o dálkové střelbě tak nebudu otravovat v tomto vlákně o SVD.
Já mám jiné pušky na terčovou střelbu,ale SVD-63 je taková sběratelská klasika.(Legenda jako třeba u pistolí P-08!)
A mimochodem to svd sem docestovalo z Polska od jejich složek ,po vybalení a nsunutí
optiky bez jakéhokoli nastřelování a honění po terči šla první rána na 100m do pist.středu.!

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků