Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

30.08.2006 15:56

Prodloužení zbrojáku

ZP se prodlužuje opět na 5 let a žádest je nutno dát 2 měsíce předem.Je na to potřeba opět potvrzení od doktora?A pokud ano,tak musí napsat,že jsem způsobilý na celých těch 5 let?

Obelix
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 450
Registrován: 03.08.2006 2:46
Bydliště: okraj Prahy

30.08.2006 15:58

babyman: potvrzení ano, potvrzuje, že jsi způsobilý v okamžiku prohlídky. Těžko ti nějaký doktor zaručí, že budeš 5 let naprosto ok...

buml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 24.06.2006 18:28

30.08.2006 18:00

potvrzeni od doktora ano, doktor ma pravo zkratit dobu na kterou potvrzeni vydava, podle toho ti zkrati i platnost nove vydaneho ZP. Jsi li zdrav napise pouze skupiny ZP, schopen, datum, podpis a stempl a pak to mas na 5 let.
Vetsinou ho chtej policajti podle vzoru. Mela by ho doktorka mit, ale radsi si ho stahni http://www.mvcr.cz/rady/formulare/zbrane/23.doc

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

30.08.2006 20:48

jen bych chtěl podotknout zcela ot, že stejné je to u psychologa - jsme plně schopni říct, jestli je člověk ok aktuálně, ale na 5let dopředu?? To jen s pravděpodobností..

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

30.08.2006 20:51

No myslím, že si fandíš, někdy to nestihnete ani na 2 hodiny dopředu... :D ..

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

30.08.2006 21:00

to rozlišuj - tys vpořádku, ale neznamená to, že ve vzteku nekopneš sousedovi do auta.. to dělaj i normální lidi, stejně jako vraždí i "normální" lidi - tj. bez poruchy. Zatímco jako patologického anetického sexuálního agresora tě při specializovaném vyšetření odhalím s velikou jistotou a taky budu vědět, že to ti už zůstane.


Reklama

qwet
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 24.08.2006 22:39
Bydliště: Praha

30.08.2006 21:37

jestli se nepletu, tak pokud máš skupinu E, je potřeba potvrzení od doktora předložit i v průběhu platnosti ZP. je to asi po 30 měsících od jeho vydání

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

30.08.2006 21:42

E (ochrana zdraví, života a majetku) ne, D (výkon práce) ano.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

30.08.2006 21:43

Takže abych v tom udělal jasněji - jsou případy, kdy jednoznačně můžeme říct - tento člověk je duševně nemocný takovým způsobem, že mu zbraň do ruky dlouhodobě i doživotně nepatří. A takový člověk je třeba i mezi lidmi nenápadný, nerozpoznatelný a dlouho - řadu let - zcela bez potíží. Ale na to je někdy (ne vždy) potřeba poměrně složité a pro člověka i psychicky náročné vyšetření (extrémně třeba falopletismograf bych nikomu, u koho to není z vážného důvodu nezbytné nepřál). Pak jsou případy lidí, kterým zbraň také pokud možno do vlastnictví nepatří, (např. bych tam zařadil některé poměrně rozšířené poruchy osobnosti), ale jestliže má třeba ten člověk pocit ohrožení, váhal bych mu upřít možnost se bránit střelnou zbraní, ale zároveň vím, že je u něj veliké riziko nepřiměřeného jednání - např. má vysokou tendenci stupňovat konflikty, nerozpoznává závažnost situace a další. Tomu bych se to asi snažil rozmluvit (vlastnictví zbraně) a snažil bych se mu vysvětlit důvody - může pro něj i ostatní být nebezpečnější zbraň mít, než nemít (ovšem vysvětlování má (právě často u těchto lidí, natož v této věci) jen velmi malý účinek). Ale ti jsou (z mého hlediska) poměrně jasní také - raději ne. Nejproblematičtější je skupina nezralých lidí, což nemá s věkem moc společného. Ti jsou duševně zdraví, ale v rámci svého sebepojetí nebezpeční. Psychologickým vyšetřením projdou bez problémů - my samozřejmě poznáme, že jsou nezralí a tím potenciálně nebezpeční .. ale kvůli tomu jim nedat zbroják? Řidičák mají i ti v prvních dvou výše jmenovaných skupinách. Nože mají také všichni. ...
Další věc je technická stránka - krátké laciné metody využitelné pro screening podávají omezeně hodnověrné výsledky zvláště v souvislosti se zodpovědností, kterou by někteří na psychology rádi naložili - jestli mu dát zbraň nebo ne, tedy v pojetí úředníka - jestli "někoho zastřelí" nebo ne, ne jestli je duševně zdráv či nikoliv. A dělat každému žadateli komplet vyšetření - to je nákladné, zatěžující, zbytečné a v porovnání s řidičáky absurdní. Smutné je, že např. kategorie těch nezralých se projevuje v životě všude možně - např. i více a horšími přestupky na silnici a byla by to pro vydávání či nevydávání zbrojáku cenná data (nikoliv rozhodující). Nikdo je však tímto způsobem nezpracovává a nevyužívá. Ale to se týká i daleko viditelnějších věcí, které se v praxi obchází a nefungují - závislosti v anamnéze apod.
A z praxe vnímám značný význam sportovních střeleckých sdružení, které mají na své členy přirozeně výchovný (ač jsme na to slovo často alergičtí) positivní účinnek.

A omlouvám se za OT

qwet
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 24.08.2006 22:39
Bydliště: Praha

30.08.2006 21:55

ano, omlouvám se je to D

oupi
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 481
Registrován: 14.09.2006 14:21

20.09.2006 7:06

Takže při podání žádosti o nový ZP (když končí platnost starého) nemusím dělat znovu testy u komisaře? Četl jsem odkaz MV (životní situace) a z toho bych pochopil, že musím dodat všechno, co při první žádosti o ZP. A ještě k vyšetření psychologem. To mi může nařídit můj lékař, ale taky nemusí, že? Je možnost nechat si ho udělat "jen tak", abych měl jistotu, že nejsem "cvok"?

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

20.09.2006 7:38

Tak, tak, lékař - obvoďák - tě může poslat na psycho, nebo taky ne. Záleží na něm.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

20.09.2006 8:39

Byl někdo na psychotestech ? Zajímalo by mě jak to probíhá a z čeho se skládají.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

20.09.2006 8:58

Byl jsem tam, protoze jsem chtel Ecko skupinu a obvodacka chtela byt z obliga... Testy jsem nedelal, jen jsem na sebe pri rozhovoru praskl sem tam nejaky prusery z mych mladych let... :D

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.09.2006 9:17

oupi: Při žádosti o prodloužení se opětovně zkoušky nedělají - teda poklud nechceš rozšířit skupiny ZP. Vyplníš žádost, posudek od lékaře, 2x foto a to je všechno. Forma "psychotestů" se různí. Někde stačí pohovor s psychlogem, někde děláš písemně testy a pak je pohovor. O vyšetření můžeš také požádat v ordinaci psychologa dle svého bydliště. Za vypracování posudku se platí opět různé sumy.

glock
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.09.2006 19:35

30.09.2006 19:40

provšvihnutí

Jsem blb a prošvihnul jsem :( dvouměsíční lhůtu o 20dní mohou mi kvůli tomu odmítnou vydání zbrojáků jinak jsem absolutně OK (max pokuta 200 za parkování :lol: )

Uživatelský avatar
Aramaki
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 16.09.2006 23:20
Bydliště: Brno

30.09.2006 20:21

zadost o prodlouzeni musis podat nejpozdeji do data platnosti tveho prukazu (mas to tam napsano) POkud to nepodas nejpozdeji do toho data zbrojak propada a musis do 10 dnu od propadnuti donest vsechyn zbrane

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

30.09.2006 20:53

ne, opravdu by to mělo být alespoň dva měsíce předem...

Zákon č. 119/2002 Sb, §24 píše:§ 24
Vydání nového zbrojního průkazu
(1) Příslušný útvar policie vydá držiteli zbrojního průkazu po uplynutí doby jeho platnosti nový zbrojní průkaz na základě žádosti podané na předepsaném tiskopise podle § 17 odst. 1, 2 písm. a), c) a d) a odst. 4. Žadatel o vydání nového zbrojního průkazu skupiny C je povinen předložit doklad o pojištění.14)

(2) Žadatel o vydání nového zbrojního průkazu, který se v době od vydání dosavadního zbrojního průkazu více než 6 měsíců nepřetržitě zdržoval mimo území České republiky, je povinen předložit doklad obdobný opisu z evidence Rejstříku trestů ze státu, ve kterém se zdržoval, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků; nemůže-li takový doklad předložit, protože mu jej tento stát nevydá, předloží čestné prohlášení, ve kterém uvede, že v cizině nebyl uznán vinným pro trestný čin, pro který nemůže být považován za bezúhonného podle § 22 nebo uznán vinným z přestupku, pro který nemůže být považován za spolehlivého podle § 23.

(3) Žádost o vydání nového zbrojního průkazu předkládá držitel zbrojního průkazu příslušnému útvaru policie nejméně 2 měsíce před uplynutím doby platnosti dosavadního zbrojního průkazu.

(4) Při rozhodování o vydání nového zbrojního průkazu posuzuje příslušný útvar policie také bezúhonnost a spolehlivost žadatele o vydání nového zbrojního průkazu podle § 22 a 23.

(5) Vyhoví-li příslušný útvar policie žádosti o vydání nového zbrojního průkazu, vydá nový zbrojní průkaz výměnou za průkaz dosavadní s dobou platnosti uvedenou v § 16 odst. 1 navazující na dobu platnosti stávajícího platného zbrojního průkazu.

(6) Příslušný útvar policie žádost o vydání nového zbrojního průkazu zamítne, nebudou-li splněny podmínky zdravotní způsobilosti, bezúhonnosti nebo spolehlivosti stanovené pro vydání zbrojního průkazu nebo v případě zbrojního průkazu skupiny C žadatel o vydání zbrojního průkazu nebude držitelem platného loveckého lístku.

Uživatelský avatar
Aramaki
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 16.09.2006 23:20
Bydliště: Brno

30.09.2006 21:08

ja jsem mel podobne problemy a vim, ze me rikal ze by byl rad kdybych to stihl aspon mesic predem ze s tim pak maji hodne papirovani. Ale jestli by k tomu byla nejaka pokuta nevim, asi ne.

glock
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.09.2006 19:35

30.09.2006 21:18

pokutka nebo sprduk před nastoupenou jednotkou (rozvinutou zástavou) mi nevadí

ale nechci přijít o zbroják

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků