Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.11.2015 19:45

Re: Prodloužení zbrojáku

U nás volají.Ale ruku na srdce.Dnes v době chytrých telefonů mám všechny platnosti v kalendáři.jak ZP občanku pas technickou aut.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

12.11.2015 22:23

Re: Prodloužení zbrojáku

grizzly píše:Ahoj chlapi. Dávejte si bacha na termíny prodloužení zbrojáku,abyste nedopali jak já. ... se budu po 10 dnech od platnosti dopouštět trestného činu nedovoleného ozbrojování.V případě že máte zbroják bez zbraně jedná se o přestupek.Takže se jako mávnutím proutku můžete z bezproblémového člověka stát z týdne na týden zločincem.
...

Priznávam dobrovoľne, že nepoznám podrobne českú legislatívu. Ale - nie je možné dopúšťať sa trestného činu nedovoleného ozbrojovania, ak polícia má presnú evidenciu o počte zbraní, ich uložení a ich evidenčných číslach. Aspoň v zmysle slovenskej legislatívy bolo publikované prinajmenšom v jednom mne známom prípade rozhodnutie sudcu okresného súdu v obdobnom konkrétnom prípade v znení (úvodná skratka):
Nej­de o spá­chanie zlo­či­nu ne­do­vo­le­né­ho oz­bro­jo­va­nia a ob­cho­do­va­nia so zbra­ň­mi pod­ľa § 294 ods. 2 Tr. zák, ak op­ráv­ne­ný dr­ži­teľ zbra­ne, po ukon­če­ní plat­nos­ti svoj­ho zbroj­né­ho preu­ka­zu, ne­vy­ho­vie pí­som­nej vý­zve po­lí­cie a zbraň jej v sta­no­ve­nej le­ho­te neo­dov­zdá. Ta­ké­to ko­na­nie mô­že byť pos­tih­nu­té len ako pries­tu­pok pod­ľa zá­ko­na č. 190/2003 Z. z. o strel­ných zbra­niach a stre­li­ve.
Skut­ko­vá pod­sta­ta pred­met­né­ho tres­tné­ho či­nu do­pa­dá len na prí­pa­dy, ak po­lí­cia ne­má ve­do­mosť o tom, že ne­ja­ká oso­ba má vo svo­jej dr­žbe zbraň a ta­ká zbraň ani nie je v po­li­caj­nej evi­den­cii. Znak skut­ko­vej pod­sta­ty tres­tné­ho či­nu ne­do­vo­le­né­ho oz­bro­jo­va­nia a ob­cho­do­va­nia so zbra­ňa­mi spo­čí­va­jú­ci v tom, že pá­cha­teľ dr­ží zbraň „bez po­vo­le­nia“ nez­na­me­ná, že pá­cha­teľ dr­ží zbraň po­tom, čo mu vy­pr­ša­la plat­nosť zbroj­né­ho preu­ka­zu, ale zna­me­ná, že zbraň dr­ží „bez ve­do­mos­ti“ po­lí­cie, t. j. za si­tuácie, keď po­lí­cia vô­bec ne­má ve­do­mosť o tom, že ur­či­tá kon­krét­na oso­ba dr­ží zbraň a tak­tiež ne­má ani ve­do­mosť o tom, o akú zbraň ide a že ta­ká­to zbraň je vô­bec na úze­mí Slo­ven­skej re­pub­li­ky.

Môže niekto právne zbehlejší v českom právnom systéme toto okomentovať?

Tomkudrnac
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2011 8:49

15.03.2016 23:34

Re: Prodloužení zbrojáku

Zdravím. Mi přišel dopis dnes cca 96 dní před koncem platnosti. Vše už mám přichystané, jen nemám na lékařském posudku pořadové číslo nebo jiné evidenční oznčení posudku.
Doktorka mi ho tam nenapsala, nejspíš proto, že nebyla předepsaná kolonka na lejstru ztaženým z odkazu výše. Má s tím někdo zkušenost, zda se to vyžaduje, nebo ignoruje ?

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

16.03.2016 21:39

Re: Prodloužení zbrojáku

....rozhodující je datum vydaní lékařského posudku-potvrzení....nesmí být
starší 3 měsíce.....potom je neplatné a musíš znovu.

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

17.03.2016 16:40

Re: Prodloužení zbrojáku

Tomkudrnac: Dneska jsem se na to ptal holek z inspektorátu. Evidenční číslo tam být musí! Jinak posudek nepřijmou.

Truman: O nový zbroják se žádá snad nejdříve 6 měsíců před skončením platnosti, ne? Takže to, že mu došel upozorňující papír teď, je zcela v pořádku. Zažádat si může hned.

Tomkudrnac
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2011 8:49

17.03.2016 17:38

Re: Prodloužení zbrojáku

Díky za info, už jsem se sestrou domluven, že mi to tam klepne :D . Mám ještě měsíc čas, takže v pohodě.


Reklama

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

17.03.2016 20:04

Re: Prodloužení zbrojáku

Truman: O nový zbroják se žádá snad nejdříve 6 měsíců před skončením platnosti, ne? Takže to, že mu došel upozorňující papír teď, je zcela v pořádku. Zažádat si může hned.[/quote]

..Nechápu....lékařské potvrzení platí 3 měsíce od data vydání ...TEČKA. proč do toho pleteš "upozorňující papír" od PČR ? a dobu žádosti o prodloužení ZP....
Dotaz zněl jestli potřebuje pořadové číslo na lekařském potvrzení,po mně nechtěli,chtěli
aby potvrzení od doktora nebylo starší 3 měsíce......

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

18.03.2016 9:38

Re: Prodloužení zbrojáku

Protože se neptal, jak dlouho mu platí potvrzení! Ptal se na evidenční číslo. To jsi mu neporadil. Pletu to tam proto, že jsi mu dal zbytečnou odpověď. A jestli platné potvrzení má, zdůrazňuji platné, tj. včetně evidenčního čísla, tak může zažádat o prodloužení 6 až 2 měsíce před ukončením platnosti. TEČKA :wink:
A určitě ví, že mu posudek platí 3 měsíce. Jako držitel ZP zná zákon o zbraních :shock:

Uživatelský avatar
Zefran
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 30.06.2006 17:31
Bydliště: Zlín

18.03.2016 13:30

Re: Prodloužení zbrojáku

S tim evidencnim cislem to asi nebude tak jednoznacne. O prodlouzeni jsem byl zadat pred 11 dny a nechteli ho.

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

18.03.2016 13:49

Re: Prodloužení zbrojáku

Tak jo. Vzdávám se. Ať se na to Tomkudrnac vysere. Není to jednoznačné, na některém obvodu to nechtěli (takže udělali chybu) a to teda znamená, že ostatní oddělení to nemají nárok vyžadovat. Výborně. Tome oháněj se názory zde z fóra, co ti řeknou na zbraních je kravina

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

18.03.2016 14:04

Re: Prodloužení zbrojáku

Ano, na zbraních ti řeknou, co jejich lidová tvořivost vymyslí. Takže když na tvém inspektorátu vymysleli, že chtějí na to potvrzení evidenční číslo, tak si to vymysleli oni. Žádný předpis, že tam to ev.č. musí být, neexistuje. Je to stejně, jak u hromady dalších věcí, pouze lidová tvořivost.
Závazný formulář neexistuje, není žádný předpis, jak by to přesně mělo vypadat. Jestli o nějakém víš, tak sem s ním.

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

18.03.2016 19:23

Re: Prodloužení zbrojáku

cipis píše:Závazný formulář neexistuje, není žádný předpis, jak by to přesně mělo vypadat. Jestli o nějakém víš, tak sem s ním.


Tak jo:

Náležitosti, které jsou obsah posudku vyplývají jednak z vyhlášky č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci, ve znění pozdějších předpisů (především bod 9. Přílohy č. 1 – Lékařský posudek) a jednak z § 6 vyhlášky č. 493/2002 Sb. Konkrétně tedy musí být v posudku uvedeny následující skutečnosti:

a) identifikační údaje

1. posuzovaného žadatele o vydání zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průkazu v rozsahu jméno, popřípadě jména, příjmení, datum narození, adresa místa trvalého pobytu této posuzované osoby, popřípadě místo pobytu na území České republiky, jde-li o cizince,
2. poskytovatele, jehož jménem posuzující lékař lékařský posudek vydal, a to identifikační číslo osoby, bylo-li přiděleno, adresa sídla nebo místa podnikání, razítko poskytovatele,
3. lékaře, který posudek jménem poskytovatele vydal, a to jméno, popřípadě jména, příjmení a podpis lékaře,
4. pořadové číslo nebo jiné evidenční označení posudku,

b) účel vydání posudku, a to včetně uvedení skupiny zbrojního průkazu, pro který je žadatel nebo držitel zbrojního průkazu posuzován,

c) jednoznačný posudkový závěr o zdravotní způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průkazu bez diagnózy,

d) poučení o možnosti podat návrh na přezkoumání,

e) datum vydání posudku,

f) doba platnosti posudku – tento údaj musí být v posudku vyznačen vždy, pokud zdravotní stav žadatele o vydání zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průkazu vyžaduje vydání zbrojního průkazu s kratší dobou platnosti, než stanoví zákon o zbraních (10 let), nebo na dobu, kdy je stanoven termín periodické lékařské prohlídky.

Citoval jsem z odpovědi MV LEXu:
Stanovisko ohledně posudku o zdravotní způsobilosti k držení zbrojního průkazu a vydání nového zbrojního průkazu

ptarmigan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 21.01.2016 3:26
Bydliště: Brno

18.03.2016 21:11

Re: Prodloužení zbrojáku

Jenže to evidenční/pořadové číslo je z kontextu věci zcela jasně číslo, pod kterým si posudek vede posuzující lékař, a tedy zejména není určováno PČR.

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

18.03.2016 21:47

Re: Prodloužení zbrojáku

Konkrétně tedy musí být v posudku uvedeny následující skutečnosti:

.......
4. pořadové číslo nebo jiné evidenční označení posudku,

Tomkudrnac
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2011 8:49

18.03.2016 22:29

Re: Prodloužení zbrojáku

Chlapi ....Hoši už se neškadlete :D . Jen jsem nevěděl to číselko o co se vlastně jedna.( Když jsem před 5 lety dělal ZP, tak byl ještě daný vzor). Dneska mi ho sestra poslala, prvně tedy nechtěla, že se mám dostavit a že mi ho tam klepne. Tak si ho tam klepnu sam. Jak jsem si myslel, je to určity formát datumu. Každý lékař to bude mít asi jiné.
Proč to tam má být ? Asi pro rychlejši dohledatelnost a přehlednost pro případ, že si policie bude ověřovat pravost. Jen spekuluji :roll:

erlle
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 25.09.2006 8:37
Bydliště: Brno

19.03.2016 9:07

Re: Prodloužení zbrojáku

Prodlužoval jsem minulý týden a sama moje doktorka mi na to potvrzení psala to evidenční číslo pro Policii, že to tam je povinná napsat. Tak asi tak.

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

26.03.2016 0:54

Re: Prodloužení zbrojáku

Prodlužoval jsem koncem minulého roku a můj příslušný lékař vede ještě odděleně evidenci vydaných posudků pro ZP, tam je to evidenční číslo a převzetí posudku jsem tam také podepsal.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

26.03.2016 6:47

Re: Prodloužení zbrojáku

Prevzeti posudku jsem podepisoval take. Ale muj obvodak to po mech chtel i v minulosti.

Uživatelský avatar
kamelot451
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.03.2016 11:52
Bydliště: Havlíčkův Brod

26.03.2016 15:48

Re: Prodloužení zbrojáku

Já nevím, ale myslím si že jsem u obvoďačky nic nepodepisoval, byl jsem u ní vloni a mám prodlouženo na 10let,vlastně jsem podepisoval jen tu žádost .

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.04.2016 9:00

Re: Prodloužení zbrojáku

prodlužoval jsem letos v lednu a žádný evidenční číslo se nekonalo. Policajti to vzali bez keců...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků