johnee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2010 0:19
Bydliště: Praha

23.10.2011 23:36

Prodej zbraně do ciziny

Zdravím a prosím o zasvěcenou radu,
prodávám na inzerát zbraň (Pistoli) a ozval se mi zájemce - Francouz. Otázka je jednoduchá. Co musí on splnit, abych mu já mohl legálně prodat zbraň? Případně, musím něco splnit já? On je údajně profesionální obchodník se zbraněmi se všemi nutnými papíry (ve Francii), nicméně já jsem soukromá osoba, takže to nemůže proběhnout na úrovni prodeje mezi profesionály. On chce navíc pistoli pro sebe.

Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

24.10.2011 8:02

Re: Prodej zbraně do ciziny

Teď jsem to řešil v Brně.
Zájemce o pistoli(Slovák)
Na Slovensku si musí vyřídit nákupní a dovozní povolení a u nás v Brně něco podobnýho(povolení k vývozu). Dostavit se musí s papírama ze Slovenska tady si zažádat a pak ještě přijít jednou pro vyřízený papíry(podle slov paní policistky to na počkání nedělají). To vše osobně(dvě návštěvy PČR). Informaci mám z minulého týdne.

johnee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2010 0:19
Bydliště: Praha

25.10.2011 10:40

Re: Prodej zbraně do ciziny

A jéje, tak to zase vypadá, že co orgán, to názor.
Teď jsem volal na policii Praha 4. Byli velice ochotní, nicméně museli zjišťovat a pak mi volali zpět. Věc se má prý takto:

Cizinec mi pošle své nacionále a soudně do češtiny přeložené povolení k nabytí zbraně vydané jejich orgánem. Na základě toho já požádám o zbrojní průvodní list (500 Kč kolek), vrátím techničák a zbraň mu buď pošlu nebo si pro ní přijede (na ZPL je třeba uvést kdy, jak a kam se bude zbraň přepravovat).
Takže podle těchto informací se dotyčný vůbec nemusí do Čech dostavit.

A teď babo raď :-)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

25.10.2011 10:55

Re: Prodej zbraně do ciziny

tuareg: neříkala Ti toto info pí Pokorná? Obvykle byly podobný kraviny z její hlavy...

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

12.11.2011 20:13

Re: Prodej zbraně do ciziny

Mám podobný dotaz, zda je něco jiného, když prodávám na Slovensko brokovou loveckou dvojku nebo taky budu muset žádat o ZPL. Dík za odpověď.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

12.11.2011 22:38

Re: Prodej zbraně do ciziny

johnee píše:... a soudně do češtiny přeložené povolení k nabytí zbraně vydané jejich orgánem.


Příjde mi úplně hloupý soudně překládat ze slovenštiny do češtiny.... no co se dá dělat, zákon je zákon.


Reklama

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

13.11.2011 4:18

Re: Prodej zbraně do ciziny

ze slovenstiny neni treba.
potrebujes jeho predbezny souhlas s dovozem, zbrojni pruvodni list (slovensky), ceske ZPL a doklad totoznosti (pokud si pro to prijede sam). Prukaz totoznosti je dobre mit ten samy na ktery je vydan predbezny souhlas s dovozem a slovenske ZPL.

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

19.11.2011 23:59

Re: Prodej zbraně do ciziny


Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

20.11.2011 2:03

Re: Prodej zbraně do ciziny

Ovsem on nechce nakupovat na Slovensku, ale prodavat na Slovensko. Sice stejny princip, ale pro neho trochu odlisna procedura. :wink:

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

20.11.2011 2:41

Re: Prodej zbraně do ciziny

Proc to jeste resite, uz jsem napsal co potrebujes. ted jsem prodal 2 flinty na slovensko a dalsi snad pristi tyden (snad - zduvodu naplanovani schuzky na PCR. nejtezsi to je sladit s kupujicim a PCR aby se to udelala na pockani).

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

20.11.2011 12:22

Re: Prodej zbraně do ciziny

jomekabi píše:Ovsem on nechce nakupovat na Slovensku, ale prodavat na Slovensko. Sice stejny princip, ale pro neho trochu odlisna procedura. :wink:


riesi sa v tych vlaknach aj opacna situacia ako je ich nazov.

po precitani zakona a tychto tem si to aj vyzaduje telefonicky dohovor na prislusnom oddeleni policie, ako pise Shiva.

johnee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2010 0:19
Bydliště: Praha

06.01.2012 15:59

Re: Prodej zbraně do ciziny

Pokud to někoho zajímá, tak jsem pátral dál a dostal jsem vyjádření z ministerstva vnitra. Ve věci prodeje zbraně do ciziny se věc má takto (dle MVČR a místně příslušného odboru PČR).

1. Je třeba získat povolení k trvalému vývozu zbraně (zbrojní průvodní list). Na tom musí být uvedeno kromě náležitých informací o zbrani především u koho zbraň skončí (kupující) a kdo bude zbraň vyvážet ze země (což může být jak kupující, tak prodávající, tak někdo kdo zbraň do ciziny pouze dopraví), kdy bude zbraň vyvezena a kudy (hraniční přechod) a čím (dopravní prostředek).
2. Kupující musí doložit soudní překlad lejstra od odpovídajícího úřadu v cílové zemi, že má nárok držet zbraň. Překlad musí být vyhotoven překladatelem zapsaném v seznamu soudních překladatelů, ale dosud se mi nepodařilo zjistit, jestli to musí být český soudní překladatel nebo to může být (v mém případě) francouzský překladatel.
3. Osoba vyvážející zbraň musí mít náležité oprávnění k držení zbraně, takže dle MVČR není možné poslat zbraň poštou nebo jinou spediční firmou. Musí tam s ní jet někdo se zbrojákem/licencí (takže kupující nebo prodávající nebo nějaká třetí osoba s patřičným glejtem).
4. Zbrojní průvodní list k trvalému vývozu mohu získat já bez nutnosti jeho přítomnosti, a to v případě, že zbraň vyvážím já. Na počkání to není, ale on sem kvůli tomu nemusí jezdit. V případě, že zbraň si odveze kupující osobně, nedostalo se mi jednoznačné informace. Dle místně příslušného odboru PČR mohu zažádat já i bez jeho přítomnosti (jenže tam mi taky tvrdili, že to můžu nějak jednoduše poslat). MVČR formulovalo věc pouze tak, že tu nemusí být, pokud to vezu já, ale není tam explicitně řečeno, že tu musí být, pokud to veze on. Tak teď nevím...
5. V případě transportu přes nějakou třetí zemi (v mém případě přes Německo do Francie) musí převážejicí osoba mít povolení i od Němců. To není vyžadováno naší policií, ale pokud ho nemá, riskuje nepříjemnosti v tranzitní zemi.
6. Držitel ZPL (v mém případě kupující cizinec) musí zbraň vyvézt do pěti dnů po jejím nabytí.

tolik jsem tedy zjistil. Jsem sám zvědav, jestli se mi přes všechny komplikace podaří zbraň do ciziny prodat.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků