A co mám na předovkách nejraději?

složitost
8
8%
špínu
0
Žádná hlasování
smrad
7
7%
zpětný ráz
3
3%
velkou ráži
5
5%
romantiku historie
62
65%
nepřesnost
0
Žádná hlasování
přesnost
3
3%
poťouchlost
8
8%
 
Celkem hlasů : 96
Uživatelský avatar
douda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 20.01.2004 16:49
Bydliště: Mladá Boleslav

10.01.2007 15:21

Proč střílíte předovky?

přece to je hlučné, smrdí to, je to špinavé, pracné nabíjení, pomalé střílení, moc to kope, moc čištění, ostatní se tomu posmívají ... svěřte se mi

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

10.01.2007 15:38

Líbí se mi na tom všechno, je to takové trošičku infantilní střílení, volil jsem mezi romantikou a poťouchlostí, nakonec jsem zvolil tu romantiku.

Nicméně moje přítelkyně střílí perkusní kulovnici proto, že tím trefuje a líbí se jí to, v kombinaci s malým zpětným rázem (ráže .45 s kuličkou a 2g prachu)

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

10.01.2007 16:04

Ja hlasovat nebudu, pac nejsem vlastnikem zadne predovky. Nicmene mam zkusenost s 6 rannym perkusnim revolverem. Podrobnosti o modelu si nepamatuji, je ta tak cca 11 let. Ta strelba a vse kolem toho melo takove zvlastni kouzlo. Nejvic me bavilo cekat nez se rozplyne kour, aby bzlo videt, zda clovek zasahnul Asi bzch tedy hlasoval za romantiku. :)

Mozna k tomu jednou dospeju a neco si na relaxaci poridim.
Stejne tak musim dospet k myslivosti, ze ktere jsem si udelal pred lety zkousky... :wink:

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

10.01.2007 16:59

Pro me tam neni kolonka... pac ja je na strelnici nesnasim (Hungry a spol. promine). Nez se rozplyne dym... jdu dom a to sem si ze sve "normalni" zbrane skoro nepic :(( Zridil bych jim zvlastne odvetravane boxy. :) Proste jak prijde nekdo s "kominem" balim a odchazim :D

Uživatelský avatar
mrkvička
 
Příspěvky: 146
Registrován: 12.12.2006 18:38

10.01.2007 23:42

Asi romantika. Já jsem si s předovkou udělal moc velkou radost,
vysypat na střelnici 18 ran ( SP 01 ) má sice také něco do sebe
ale na ty přípravy , laborování, zkoušení atd. to nemá.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

11.01.2007 15:27

Já střílím z perkusu tak jednou do roka. To když už zapomenu, jak mě to vytočilo naposledy. Než to naláduju, tak zjistím, co jsem zapoměl doma, pak mi vždy něco upadne na zem, po prvním výstřelu mi zápalka zablokuje válec a u toho samého ještě alespoň dvakrát, pokud nespadne většina na zem ..... Jak to po sobě čtu, já střílím perkus kvůli adrenalinu a pro zvýšení tlaku :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

14.01.2007 10:12

Zdravíme Doudu!
Střílení není složité, jen musí člověk použít "hlavologii" a jak známo, myšlení bolí...
Když člověk nepoužívá vazelínu, ale přírodní mazadla, tak to téměř nešpiní (ještě méně,než když sbírá vystřelené nábojnice), bohužel, hadra je třeba, nebo aspon vhodný oděv... :D
Předovky nesmrdí, ale voní...
Zpětný ráz může být malý, zrovna jako velký...
Ráže zrovna tak - .32-.75
Romantika a obdiv k umění předků
Nepřesnost - nesouhlasím, podívejte se na výsledky ze závodů
Potouchlost - tu mám spojenou se škodolibostí a to není vlastnost předovek...

Líbí se mi, že tyto zbraně byly konstruovány pro lidi odpovídající za své činy, nemají šest pojistek, které stejně proti blbosti neochrání...

To Andy: Nauč se střílet i za snížených podmínek... By jsi jim ještě měl platit za výrobu mlhy... ;-D

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

15.01.2007 16:06

chybí mi tam důvod, že jsou bez ZP. rok jsem střílel předovky a pak jsem si teprve udělal ZP. a pokud by mě někdo napadl v hospodě nebo kdekoliv jinde, tak bych se zase musel k předovkám vrátit.

ale celkově bych se přiklonil k té romantice... :? (a asi trochu k velké ráži)

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

16.01.2007 14:42

Hungry píše:Zdravíme Doudu!
Střílení není složité, jen musí člověk použít "hlavologii" a jak známo, myšlení bolí...
Když člověk nepoužívá vazelínu, ale přírodní mazadla, tak to téměř nešpiní (ještě méně,než když sbírá vystřelené nábojnice), bohužel, hadra je třeba, nebo aspon vhodný oděv... :D
Předovky nesmrdí, ale voní...
Zpětný ráz může být malý, zrovna jako velký...
Ráže zrovna tak - .32-.75
Romantika a obdiv k umění předků
Nepřesnost - nesouhlasím, podívejte se na výsledky ze závodů
Potouchlost - tu mám spojenou se škodolibostí a to není vlastnost předovek...

Líbí se mi, že tyto zbraně byly konstruovány pro lidi odpovídající za své činy, nemají šest pojistek, které stejně proti blbosti neochrání...

To Andy: Nauč se střílet i za snížených podmínek... By jsi jim ještě měl platit za výrobu mlhy... ;-D


Amen :!: :lol:

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

06.02.2007 11:57

ad mrkvička, jimi a fox:
Trochu to zavání tím námořnickým: ...ještě když se na dřevěných lodích plavili železní muži... :lol: ale to je na tom přece to krásný!!!
Ten ( pro někoho ) smrad a dým k tomu prostě patří. Ale někdo může mít jiný názor. Mě se perkusní zbraně líbí, pro ty věci okolo nich - přípravy, čištění, atd. s perkusem jsem zažil již mnoho příjemných chvil.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

19.09.2008 20:32

Ahoj lidé. Přidám svou trošku, pokud dovolíte. Kouř na venkovní střelnici odvane vítr, hadra není téměř potřeba, přesnost je srovnatelná, chce to myslet, pracovat, dávat pozor, hledat materiál na flastry, mazání, shánět a vyrábět nástroje na čistění, vědět o zbrani a historii, metalurgii, tkalcovství, úpravě dřeva etc.
Domnívám se, že když někdo toto všechno překoná a dostane deset kulí okolo desítky a devítky, může si právem říkat "střelec", neboť cíle dosáhl s mnohem větší námahou. A zaslouží úctu.
Romantika. Vzpomínáte si na knihu Tajuplný ostrov? Kolonisté našli bednu na přežití a v ní šest pušek. Některé byly křesačky, druhé již perkusní. Autor píše, že pro trosečníky měly větší cenu pušky křesadlové, než zápalkové. Tyhle MODERNÍ zbraně potřebovaly k výstřelu zápalku a těmi museli kolonisté šetřit. Pazourek najdou na ostrově vždycky. Konec citátu.
To je nádhera číst názor člověka, pro kterého byla puška na zápalku moderní záležitost. A šetření se zápalkami? Při střelbě ubývají pozoruhodně rychle a nejsou levné.
Naposledy upravil blecha.z dne 21.09.2008 7:59, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

19.09.2008 21:17

dá se zaškrtnout aspon pět důvodů zároven :-) asi je hlavní romantika a historie. Ale taky to že s úplně jednoduchou flintou se dá dát krásná rána. Je to trochu jako přebíjení, každý úkon je důležitý a taky si dáš na ráně víc záležet než když je 15 včelek v magacínu.

p.s. prima anketa

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

20.09.2008 10:50

Protože a basta. :D Nemá to chybu,historie,romantika,vůně střelného prachu,udivující přesnost,výroba polonábojů,prostě srdcovka.
Černým prachem jsem silně postižen.Nestřílím ho jen v předovkách.
Argumenty,že je člověk,jako kominík,selhává to,trvá to, nestřílí to přesně,strašný čištění atd.neberu. :P
Není to pravda.Jak napsal Hungry,když se používá hlava,je člověk špinavej,asi,tak,jako když zobe vystřelený hilzny. :wink:
Taky,je pořád ,co vymejšlet a zlepšovat,vařit mazání a pod. :wink:
Vivat black powder! S black powderem na věčné časy a nikdy jinak! :lol:

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

20.09.2008 18:24

Střílet z předovek je prostě prča.

Asi bych se měl pochlapit a z těch svejch taky po těch dvou letech vyhnat pavouky.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

25.11.2008 22:18

co si připravím, to si vystřílim. Žádný vejmluvy na to, že mi ve fabrice zkazili náboje.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

25.11.2008 23:34

Ale stejně mi někdy ty koule odlíjí křivě... zápalky mají divnou směs ... :twisted:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

22.12.2008 23:40

Já mám Colt 1851 Navy. Vždycky když dojdou náboje do pistolí, tak si z něj pár ran - čtyři, pět válců - bouchnu. Vlastně proto ho beru sebou. Dlouho ládovat, rychle střílet 8) Vůně střelného prachu, špinavý ruce, oblak kouře, oheň ... :) Doma rozebrat na součástky, vyčistit, složit, pomazlit.... :wink: Tátovi se to taky líbí, ale ostatní zdržuju, přítulka se toho bojí ... znáte určitě sami.

BApe55WL
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.04.2009 9:36
Bydliště: Budišov nad Budišovkou

10.07.2010 8:37

Re: Proč střílíte předovky?

Většina těch co to kdy zkusily tak tomu propadli a já nejsem žádná
vyjímka, prostě ta nekončící řada možností jak to vše vylepšit je prostě úžasná.....

Robhunter
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22.05.2010 19:52
Bydliště: Bratislava

11.07.2010 18:23

Re: Proč střílíte předovky?

:D Je to najlepší šport a zároveń koníček na svete. Smard, špina, spätný náraz, nabíjanie, šok keď zistíte že ste do hlavne nabili gulu bez prachu, toto všetko sa nedá ničím nahradiť. A tá partia ľudí okolo perkusiek to sú všetko perfektný ľudia so zmyslom pre humor s ktorými sa dá porozprávať o všetkom. :lol:

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

12.07.2010 17:39

Re: Proč střílíte předovky?

ano, ano, ano...
s ciernym prachom na vecne casy a nikdy inak!!!! :mrgreen:
a cim vacsia diera v hlavni, tym lepsie... :D

Další

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků