Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

04.03.2007 10:06

Proč se nosí v 1, a ne radši v 2?

Napadlo mě, proč se nosí locked and cocked, a ne v komoře a s kladivem dole - ne všechny typy jsou vybaveny oboustrannou pojistkou, a natahnout palcem kladivo by po tréningu nemuselo být o tolik složitější než shodit palcem pojistku, nebo se pletu?

Nenatahují lidi, co dělají westernovou střelbu, revolvery taky palcem při tasení?
Kdysi dávno jsem to zkoušel s perkusem, když jsem měl hrát pistolníka v jednom amatérském filmu, co natáčeli kamarádi, a pamatuju se, že s tím perkusem to celkem šlo, a dost rychle.
Nakonec o 1911 někdo někde psal, že to byla "poslední kovbojská zbraň", takže na to možná někdo přecházel ze single action revolveru...

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 657
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

04.03.2007 10:38

njn, ale u revolveru muzes pak palec u toho kohoutu nechat, u SA musis, kdezto u pistole bude hrozit jeho amputace.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.03.2007 10:45

Navíc u pistole velice často zavazí "bobřák"

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

04.03.2007 11:14

a) cocked a locked, protoze 1911rulez!!! :)
b) natahovat? ee, pohyb navic a musis na nej myslet... Jednodussi pohladit zaver palcem a ten potom polozit na pojistku...
c) pokud potrebujes oboustrannou pojistku, tak si ji tam dej(zapni mozek u vyberu modelu a vyrobce pri nakupu - jestli tam jde dat STD soucastky nebo musis nechat delat CUSTOM)

RBullCZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 23.01.2007 0:21
Bydliště: Praha

04.03.2007 12:03

Posunout pojistku palcem je MNOHEM rychlejší a hlavně bezpečnější než natahovat kohout palcem - hlavně v situaci kdy jsi ve stresu a máš menší cit. Ne jen že tím kohoutem můžeš (u 1911 bez blokace úderníku aktivovanou spouští jako mý "typ 80") náboj v komoře odpálit když ti uklouzne palec, ale taky se může stát že se ti ve stresu ani nepovede ten kohout natáhnout. Blokace úderníku aktivovaná dlaňovkou (Kimber, S&W) ti v tomto případě nepomůže, protože když tasíš pistoli, tak ji většinou ani nejde držet jinak, než aby jsi tu dlaňovku nezmáčknul.
Když ti chybí oboustraná pojistka, tak si pořiď, to je výhoda 1911, že na to je milion různejch dílů a ty si můžeš nakonfigurovat pistoli přesně pro svoje potřeby.
Pokud ti "cocked and locked" není na nošení příjemný, pak si možná radši vyber jinou zbraň, není na tom nic špatnýho. A s jakoukoliv zbraňí trénuj právě situace skrytého nošení & tasení :)

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

04.03.2007 19:31

To RBullCZ
Máš pravdu v tom, že 1911tka je stavěná L and C. Nicméně cndition 3 je také možná. Pokud jde o ovládání zbraně nevidím problem v různém ovládání. Vše se dá naučit. a zásahovky taky ovládají více zbraní a velice dobře. Z tohoto důvodu ale i z jiných nevidím problém v manipualaci se zbraní a je jedno jestli je někdy natažena s nábojem v komoře nebo jindy s nábojem mimo komoru.


Reklama

Randy
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2006 14:52

04.03.2007 19:34

RBullCZ: Odpálení náboje v komoře vyklouznutým kohoutem by měl zabránit pojistný ozub.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

04.03.2007 19:44

Jak říká Randy.
Já mám seřízenou zbraň tak, že k tomu aby začal působit bezpečnostní ozub stačí malý pohyb kohoutu. Kohout dopadne a odpálí náboj tehdy pokud je stisknutá spoušť pokud spoušť není aktivována zastaví se kohout na bezpečnostním ozubu.

Patejl
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 29.04.2004 8:18
Bydliště: Praha

04.03.2007 21:24

TO: Navon, Yoky

proč C1 a ne C2 :
Rychlost - někdy si to změř timerem, a navíc úři natahování z C2 budeč mít rozhozené držení
Proč ne C3: lepší než C2 protože to je aspoň verze umožňující zbraň dobře dtžet silnou rukou - ale je to pomalejší.
Izraelůci to cvičí proto, že dřív fasovali pistole jek to zrovna vyšlo a měli toho porůznu - takže logika sjednocení drilu byla právě v C3 a nadrcnutí při tasení.
Zásahovky atd. to možná cvičí taky, ale IMHO se soustředí na svou primární zbraň (dlouhou, nespíš samopal) a pistoli, kterou nosí - ne na cokoli by mohli potkat.
Argument proti C3 - nemusíš mít ajk nadrcnout. Jeden kámoš žije jen díky tomu, že nadrcávat nemusel - po útoku zezadu be byl neměl šanci.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

04.03.2007 21:50

Nebo když už mermo mocí chceš nosit s nábojem v komoře a kohoutem dole, tak ho nechávej na ozubu - to k nechtěnýmu výstřelu dojít nemůže a lepčí se to natahuje.
Nejpohodlnější a časově nejefektivnější je ale určitě C&L...

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

05.03.2007 16:56

Já nosím v 1ce i 85ku.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

06.03.2007 9:54

Copak, ty jsi prezbrojil? Posledne, pokud si vzpominam, to byl Browning HP?

Ale DA/SA pistoli je podle me lepsi nosit v 2 v kazdym pripade, protoze kdybych na nekoho miril ve stressu, a uz mel prst na spousti (a to bych mel, kdyby mi slo o zivot) tak vetsi odpor spouste zabrani nechtenymu vystrelu.

V kazdym pripade jsem si doma na svoji pistoli (klon CZ75) zkousel pojistku a natazeni a uznavam samozrejme, ze natazeni ten uchop rozhodi dost, pojistka je pohodlnejsi. V pripade oboustranny pojistky a noseni v pouzdre neni co resit, v pripade nejakyho mikrokompaktniho tripalce v kapse bych asi porad uprednostnoval tu 2 a natahovani.


Ostatne, myslite si, ze nenatazena SA only volne lozena v kapse je bezpecna, a ze ty 1911 mikrokompakty spadaji do kategorie kapesni pistole?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

06.03.2007 16:50

Navon du Sandau píše:Copak, ty jsi prezbrojil? Posledne, pokud si vzpominam, to byl Browning HP?


Zkus jinou předponu :-)

Navon du Sandau píše:Ale DA/SA pistoli je podle me lepsi nosit v 2 v kazdym pripade, protoze kdybych na nekoho miril ve stressu, a uz mel prst na spousti (a to bych mel, kdyby mi slo o zivot) tak vetsi odpor spouste zabrani nechtenymu vystrelu.


Podle tebe možná, podle mě ne. A s prstem na spoušti z hlediska předčasnýho spuštění ani ve stresu problém nemám.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

06.03.2007 18:39

A s prstem na spoušti z hlediska předčasnýho spuštění ani ve stresu problém nemám.

To nekro pls. vysvětli nějak tomu nerozumím. Díky předem

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

06.03.2007 21:02

To jako že starší pánové už na ejaculatio praecox netrpí, ani ve stresu. Ti mají problémy opačného rázu.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

09.03.2007 11:00

Bulls.eye píše:Nebo když už mermo mocí chceš nosit s nábojem v komoře a kohoutem dole, tak ho nechávej na ozubu - to k nechtěnýmu výstřelu dojít nemůže a lepčí se to natahuje.
Nejpohodlnější a časově nejefektivnější je ale určitě C&L...


JEN TOHLE NE !!!!!!!!!!!!!!

Pojistný ozub na to není dělaný, navíc při pádu se může pojistný ozub urazit a může dojít v výstřelu (kohout udělí rychlost zápalníku).

Když je to uplně dole, je zápalník přitlačený kousíček od zápalky (ale nedosáhne na ni, je krátký) a nemá vůbec žádný prostor aby se dal do pohybu...... u 1911 zápalník odpaluje setrvačností.....

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

10.03.2007 15:48

No třebaHK USP shazuje kohout na ozub,ale tam to nevadí je dělaný trochu jinak než 75 a má blokaci úderníku...

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

14.03.2007 16:36

SW_FOX píše:
Bulls.eye píše:Nebo když už mermo mocí chceš nosit s nábojem v komoře a kohoutem dole, tak ho nechávej na ozubu - to k nechtěnýmu výstřelu dojít nemůže a lepčí se to natahuje.
Nejpohodlnější a časově nejefektivnější je ale určitě C&L...


JEN TOHLE NE !!!!!!!!!!!!!!

Pojistný ozub na to není dělaný, navíc při pádu se může pojistný ozub urazit a může dojít v výstřelu (kohout udělí rychlost zápalníku).


Zatím jsem slyšel jen o jedné zbrani, která by měla pojistný ozub tak vysoko, že při sklouznutí z něj ÚDAJNĚ !!! (viděl to někdo? jediný od koho jsem o tom slyšel, byl Standa Morávek a vzhledem k tomu že zasažena byla jeho vlastní noha, tak docela nevěřím že to bylo přesně tak jak říkal - zbraň v poudře, kohout na ozubu, při nárazu o futro výstřel) došlo k odpalu, a to je CZ75. Navíc každá trochu inteligentnější pistole má ozub řešený tak, že ke sklouznutí dojít nemůže (výjimkou je snad jen 1911ka Series80, kde je ozub pravoúhlý namísto původního Browningova západkového).

A co se týče ulomení... Na to se spotřebuje tolik energie, že bych se odpálení fakt nebál. Resp. by ta zbraň dostala takovou ránu, že ten výstřel by mě nemusel trápit, protože by byla buďto na placku nebo 2 metry pod zemí a já 10 kilometrů nad ní.

SW_FOX píše:Když je to uplně dole, je zápalník přitlačený kousíček od zápalky (ale nedosáhne na ni, je krátký) a nemá vůbec žádný prostor aby se dal do pohybu...... u 1911 zápalník odpaluje setrvačností.....


To je celkem diskutabilní.
Funguje to na principu newtonovy kolébky a přenosu rázu.
Prostor, kde se může zápalník rozběhnout je principiálně irelevantní, protože záleží jen na impulsu který dostane. Resp. délka prostoru kterým se pohybuje úderník "znevýhodňuje", protože tlak repulsní pružiny působí PROTI pohybu úderníku. Pokud je impuls dostatečný, aby překonal odpor repulsní pružiny a deformační odpor plechu zápalky, k iniciaci dojde. A z vlastní zkušenosti s CZ82 s vyjmutou odskokovou klapkou si troufnu tvrdit, že ten práh je svinsky nízko (i když tam se zápalník zápalky při přitlačeném kohoutu dotýkal, protože jeho délka byla stejná jako délka kanálu a impuls se přenášel přímo).
Pokud by podmínkou bylo, aby k odpálení měl prostor, byla by naopak zbraň s úderníkem přesně o délce kanálu bezpečnější, protože ten by měl větší setrvačnost a větší odpor proti rozhýbání než ten o zlomeček kratší a lehčí.

Takže abych to shrnul:
1) zbraní nemáš co mlátit o tvrdou desku, natož kohoutem, bez ohledu na polohu
2) co se mě týče, když už budu mít zbraň ve 2ce, budu rozhodně radši když bude kohout na pojistném ozubu. Nárůst energie kohoutu z pojistného ozubu je totiž tak zanedbatelný, že ve srovnání s energií která se spotřebuje na ulomení ozubu je naprosto směšný.
3) když už se zbraní třísknu tak, že pojistný ozub ulomím, mohu se spolehnout že:
- velice pravděpodobně zbude dost energie i na iniciaci zápalky
- i kdyby byl kohout na zápalníku, k iniciaci by docela určitě došlo taky
- pokud to udělám shozeným závažím, jeho hmota mě před zásahem ochrání
- pokud to udělám volným pádem, bude zbraň tak daleko (hluboko pode mnou) že ke mě ani nedostřelí, a pokud dostřelí, s rezervou se stihnu dojít schovat a ještě si uvařit kafe.

A co je hlavní... zbraň technicky způsobilá k provozu nevystřelí při jakémkoli myslitelném nárazu, ke kterému může při byť náročném služebním použití dojít. Pokud nosíš pistoli, kterou jsi pilníkem rozhrabal tak že střílí když nechceš, jsi prase.

Uživatelský avatar
Ondísek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 21.10.2006 18:09
Bydliště: Praha

24.03.2007 22:34

Co říkáte na nošení CZ 75: nataženo, zajištěno???Přijde mi to docela bezpečný..


OT
!!! J.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

25.03.2007 14:44

To SW FOX

Bohužel v tom se mýlíš. Právě onen bezpečnostní ozub je dělaný a na to aby v případě, že dojde k sesmeknutí ozubu kohoutu ze záchytu tak kohout je zachycen právě oním bezpečnostním ozubem a searem. Mnohokrát testováno a bez problémů.ozub je konstrupván tak aby bezpečně zachytil kohout a věř tomu i jeho půlka spolehlkivě jistí. Navíc někdy je konstruován tak aby nepoškodil hrany záchytu a tak zachytává jen na střední část. (např. McCormic khouty, Kimber MIM kohouty.) Překnat - urazi nebo odlomit bezpečnostní zub tak to chce kladivo a majzlík. To dříve se zničí záchyt než ozub. Pokud někdo skládá systém z nestejně kvalitních dílů apk je to o brzkém problému. Pokud jde o stejně kvalitní součástky tak no problem.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků