Uživatelský avatar
Robbik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2007 0:22
Bydliště: Brno

25.10.2011 0:55

Proarms PAR 15 IPSC ready

Zdravim. byl jsem odkazan sem takze to zkusim...

Mam moznost koupit mirne strilenou Proarms PAR 15 IPSC ready ale s 14,5" hlavni. Je to verze bez pistku myslim. Coz by melo byt asi teoreticky mene spolehlive ale snad lepsi na cisteni? bude to jen na rekreacni strileni, zadna velka zatez s tisici ranami mesicne. Vyhody, nevyhody? Cekaji me s tim nejake problemy? Diky za odpoved.

p.s. tohle vlakno znam uz z drivejska ale poctive jsem ho dnes vecer procetl cele znovu. I nekolik dalsich kde je zminka o PAR. Je mi jasne ze PAR asi neni vubec spatna pro rekreacniho strelce, ale i tak bych rad kdyby nekdo zodpovedel moje otazky. na vetsinu z nich jsem zde nenasel uspokojujici odpovedi. dekuji

sentinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 07.02.2010 10:45

21.04.2013 8:48

Re: Proarms PAR Mk

Predstavujem vám moju par-ku. Z pôvodnej 10,5" sa stala 22" s hlavňou kontur 6200 od LW, optika leupold VXII 6-18x40 fine duplex. Ešte na nej dokončujem piestový systém. Musel som ho celý vyrobiť, lebo pôvodný sa nedal použiť na hlaveň priemeru 23,7. Do budúcna nahodím aj sústrel, ak sa mi podarí nejaká dobrá laborácia.
Přílohy
DSCF7218.JPG

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

10.05.2013 6:16

Re: Proarms PAR Mk

Zdravim vsechny. Nevim, zda svuj dotaz mohu zaradit primo do tohoto vlakna, ale to kdyztak nekdo napravi. Stal jsem se majitelem zanovni PAR 15 s 16" bull hlavni. K memu prekvapeni pri prvnim testivani se ukazalo, ze i pres spoust se znacnym odporem (orig) jsem dosahl na 300m s tovarni munici S&B nezname navazky a strely FMJ (valelo se mi doma cca 25ks neznamo odkud) vcelku slusnych soustrelu. Proto zda je tu nekdo spokojenym majitelem obdobne zbrane 16" bull, 1:9 stoupani, nemel by navr na ozkousenou laboraci? Rad bych otestoval do 500m. Videl bych to na strelu kolem 69gr, prach mam 2520 (do kliky). Diky

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.05.2013 14:43

Re: Proarms PAR Mk

v obsahu fora jdi do přebíjení a tam si najdi patřičný vlákno

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

18.05.2013 15:03

Re: Proarms PAR Mk

Diky za upozorneni. Slo mi spise o zkusenosti majitelu ARek, nez o vseobecne prebijeni 223.

Jinak nezabyval se zde nekdo poladenim orig spouste u PARek? Je mi jasne, ze nejsnadnejsi je vymenit cely spoustak, ale do zas zasahnr vyrazne do penezenky. Radeji bych nekoho nechal pohrat si se stavajici spousti.....nepotrebuji spoust na fouknuti, ale orig je opravdu tvrda

Mack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28.09.2012 20:04

24.05.2013 12:51

Re: Proarms PAR Mk

Ahoj chlapi.

Mám dotaz ohledně PAR MK3 s 18" hlavní - stojí cca 50tis.
Chtěl bych zbraň na bázi AR15 na střílení na vzdálenosti od 50 do cca 300 (max 500m)
Parka MK3 se mi moc líbí ale chtěl bych slyšel od někoho kdo ji má nějaké zkušenosti se střelbou na třeba 300-400m. ještě se mi moc líbí SIG SAUER 516 PRESICION MARKSMAN, ale ten je bez mířidel a stojí cca 56tis. Takže investice do něj je o cca 10tis větší (musí se koupit mech.miřidla MBUS 3tis) než u PAR MK3.
Vyplatí se mi investovat 10tis navíc? Budu z toho mít nějaký prospěch hlavně v přesnosti na vyšší vzdálenost, nebo ne? Jsou tyto dvě zbraně srovnatelné například z hlediska spolehlivosti a zpracování?

Po koupi bych chtěl nějaký čas (cca.2 roky) střílet jen s mechanickými mířidly, než našetřím na pěknou optiku: LEUPOLD VX-3 8.5-25x50mm Long Range Target.

Díky za rady.

Mack


Reklama

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

27.05.2013 19:58

Re: Proarms PAR Mk

Dnes jsem otestoval PAR 15 s 16" bullem a na 300m jsem byl v rozptylu překvapivě pod 5-6cm, takže paráda....kupudivu krásně chodily 77gr lapua scenar (které by měly být neustabilizované díky stoupání, ale v terči krásná dírka).....jen ta orig spoušť je na takovou střelbu prasácká....

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

12.06.2013 5:47

Re: Proarms PAR Mk

Zdravim vsechny. Mam dotaz ohledne spouste pro PAR 15, vzhledem k tomu, ze jsem cerstvym majitelem uvedene zbrane bez jakykoliv zkusenosti se systemem AR 15, rad bych pomoc pri volbe spouste. Mam ted moznost za peknej peniz tuto http://www.midwayusa.com/product/292178 ... tage-matte
nebo trochu posetrit a koupit timney?
Diky

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.06.2013 14:24

Re: Proarms PAR Mk


Uživatelský avatar
Robbik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2007 0:22
Bydliště: Brno

28.09.2013 21:56

Proarms PAR

rad bych se zeptal:
Z PAR15 mi nevypadne pri vymene prazdny zasobnik (magpul) a musim mu pomoct. Da se to nejak osetrit aby to slo samo? treba prelestit sachtu?
pusce nechutna strelivo s zeleznou nabojnici. kazdy druhy az treti se kousne, na nabojnici je vryp. mosazne bez problemu. da se tahle mlsnost nejak osetrit?
Je mozne nekde u nas nebo EU koupit uzke railove predpazbi, neco jako je fortis rev? standardni quad rail je na mou ruku moc siroky.
Dale je mozne koupit (opet EU nebo CR) ustovou brzdu (.223 rem), neco jako je Battlecomp nebo Ares Armor Effin.
diky za pripadne rady.

Heckler011
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 09.09.2012 0:00

30.09.2013 2:54

Re: Proarms PAR Mk

Co se týká střeliva s ocelovou nábojnicí - to, že nefunguje v puškách Par je obecný problém. Vyřešit se dá, ale nebude to nijak jednoduchá zásah do zbraně.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

01.10.2013 9:05

Re: Proarms PAR Mk

Robbiku na Par 15 pokud je to standartní plynový upper se dá koupit hladké, nebo s jedním rajlem ve 12h předpažbí u firmy Oberland Arms. Na CNC Rifle nabízel italský prodejce free float předbažbí v různých barvách a délkách. Ale nemůžu si vzpomenout na jméno toho prodejce......dodám později.
Taky Banzai.cz může přivezt předpažbí od Hogue (to je kombinace Al a guma - free float) a od Troy.

Uživatelský avatar
Robbik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2007 0:22
Bydliště: Brno

01.10.2013 23:00

Re: Proarms PAR Mk

Heckler: jak moc velky zasah? neco jako uprava nebo prelesteni te nabehove rampy? nebo neco vic?

Lopez: jj diky z tipy. Oberland jsem koukal, neco bych si mozna i vybral, ale nejde platit ani prevodem ani paypalem. Chteji poslat cislo karty predem. Coz jsem s nima nedao udelal a o par dnu pozdeji byla karta defraudovana. Coz sice nemuselo byt od nich, ukrast data karty mohlo jit i jinde, ale po tehle zkusenosti se me to opakovat nechce. Ti italove by me zajimali, na Banzai kouknu.

Uživatelský avatar
Robbik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2007 0:22
Bydliště: Brno

19.10.2013 22:40

Re: Proarms PAR Mk

jeste bych se rad zeptal jestli nekdo nemenil na Parce pazbu a nevi zcela jiste jestli je to Mil-spec nebo Commercial. Na telefonicky dotaz me rekli v Pro Arms ze je to commercial, ale v ceniku maji doslovne napsano "Rámy, tzv. Lower receivers jsou vyrobeny v ČR z amerických polotovarů odpovídajícím Mil Spec."

tak bych se nerad koupil pazbu kterou bych si mohl tak akorat vystavit ve vitrince.

cenek.jirsak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 08.05.2012 10:02
Bydliště: Brno

20.10.2013 10:38

Re: Proarms PAR Mk

Pokud vím tak trubka pažby má rozměr commercial, stejně jako na mé V-ARce...co se týče Mil-Spec rámu, tak tím asi bude myšlen materiál a rozměry samotného rámu, t.j. kompatibilita, aspoň tak to chápu.

Heckler011
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 09.09.2012 0:00

02.11.2013 23:23

Re: Proarms PAR Mk

Jak je na tom nyní Par MkIII a střelivo s ocelovou nábojnici? Pobere to? Máte zkušenosti? Ve vedlejším vlákně někdo píše, že je to ok, ale já s tím měl problémy. Třeba už to ale výrobce vyřešil...

karayama
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 18.04.2009 14:11

03.11.2013 20:40

Re: Proarms PAR Mk

No já obdržel poslední verzi regulace odběru plynů a pístu poskládal Brnauly 62grs FMJ ,Tulammo HP 62grs,a 69 hptb Seli. do několika zásobníků a žádný problém jak rychlostřelba tak jednotlivě se 16 tkovou hlavní .

Uživatelský avatar
Lex_Luthor
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 426
Registrován: 18.12.2006 21:26
Bydliště: Praha

01.01.2014 18:12

Re: Proarms PAR Mk

Můžu se zeptat, zda jste narazili u PAR pušek na nějaké specifické díly které nebyly kompatibilní s těmito zbraněmi (např. jiný spoušťový mechanismus) či něco dalšího? Slyšel jsem že snad mag coupler nejde použít, ale nevím zda ostatní většina přílušenství bude sedět. Děkuji (vybíram ar15 a zatím sbírám informace).

djuri
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 80
Registrován: 08.06.2010 18:17

13.01.2014 9:14

Re: Proarms PAR Mk

Hadzem prosbu za kamosa, nema tu konto.

Chlapi mam takyto problem, ak viete skuste poradit.
Mám Par iii vystrelenych cca 500 ran.
Avšak puska má jeden problém ktorý neviem vyriešiť.
Po vystrelení posledného náboja neostáva záver v zadnej polohe a vracia sa naspäť aj pri prázdnom zásobníku v puške.
1/ pri prázdnom zásobníku po vystrelení posledného náboja záver v zadnej polohe neostane !!
2/ pri prázdnom zásobníku záver po natiahnutí ostane v zadnej polohe
3/ pri vystrelení posledného náboja za súčasného manuálneho držania ping-pong tlačidla na zachytenie záveru (resp. pri držaní záchytu záveru už pred výstrelom)– záver ostane v zadnej polohe
a) odskúšané 4 typy streliva – 2x Geco, 1 SB, 1 AE - nefunguje
b) odskúšaných 6 zásobníkov 3 výrobcov – Pmag, Omag, CAA - nefunguje
c) odskúšané všetky 4 polohy plynovej regulácie - nefunguje
d) odskúšané a), b), c) v rôznych kombináciach - nefunguje
Najskôr som si myslel že to bude problém z množstvom plynov – záver nejde dostatočne dozadu resp. ide moc rýchlo – bod 3/ to asi vyvracia.
Neskôr som však zistil že medzera medzi záchytom záveru a záverom je v polohe max. vzadu cca 1-2 mm. Čo som pozeral ine pušky AR 15 táto medzera je 0,5 až 1,5 cm - bod 3/ asi vyvracia že toto by bol problém, avšak nie je tam moc priestoru na zachytenie.
Taktiež pravdepodobne prázdny zásobník nevytláča záchyt záveru dostatočne vysoko alebo rýchlo ako sa dá vytlačiť pri stlačení záveru manuálne – to by vysvetlovalo to, že pri manuálnom stlačení – resp. držaní záchytu záveru už pred výstrelom sa záver zavrie – či to je otázka času alebo výšky vysunutia neviem, ale manuálne je ten záchyt vytlačený vyššie.
Skuste daco poradit nech to nemusim reklamovat a posielat do ciech.
Ďakujem za ochotu

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

13.01.2014 14:00

Re: Proarms PAR Mk

V případě přebíjené munice bych vsázel na slabou prachovou navážku, ale pokud problém přetrvává i s tovární municí, může být problém v pružině bufferu. Dokonce kolega který má parku, odstraněním zajištovacího pinu před pružinou vyřešil double feedy a nezachytávání závěru. Obecně jsem vypozoroval že se mi sem tam stane nezachycení závěru při přebíjené munici a s tím související slabé prachové navážky. Pokud jde málo plynu na závěr, závěr zvládne ještě vyhodit nábojnici z komory, nemá ale už dost energie aby poslal závěr až do zadní polohy.. Jen můj odhad ale počkal bych na další názory, protože je tu víc zkušenějších střelců.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků