JanSvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22.01.2016 21:17

17.10.2016 14:52

Re: Proarms PAR Mk.3

P1030897 (1).jpeg
P1030917 (1).jpeg
Na hlaveň jsem pochopitelně potřeboval NP - průkaz zní na "hlaveň-kategorie B".
Samotná hlaveň Lothar Walter 18" stála asi 12 800,- ale nakonec jsem se rozhodl vzít ji s komplet "upper" abych nemusel šroubovat (když jsem se o to poprvé pokusil vlastními silami vzdal jsem to) - takže teď mám krátký vrch s 12,5" s kolimátorem a během okamžiku ho můžu vyměnit za kompletní "upper" s 18" hlavní s puškohledem. Když jsem zkoušel samostatnou výměnu hlavně, musel jsem kvůli tomu vždycky sundat i puškohled a pokaždé ho znovu nastřelit...
Ten kompletní "upper" (na účtu je celkem 8 položek jako matice,podložky,uzamykač,páka,kryt výhozu,doražeč závěru,poudro závěru a konečně předpažbí)
stál 9500,-
Kolimátor je Delta Optics Entry Dot - mám ho i na zkrácené 58 a zkouším, jak dlouho vydrží (zatím mají oba nastřeleno celkem málo). Původně jsem měl Vortex ale hrozně mě štvalo že bod nebyl tečka ale malá hvězdička tak jsem ho zase prodal. Rychloupínací montáž je UTG. Mířidla vycházejí na střed - ale mám je tam jen do rezervy, když se rozpadne ten kolimátor...

Uživatelský avatar
noe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24.10.2016 18:06
Bydliště: Boskovice

25.10.2016 23:48

Re: Proarms PAR Mk.3

Může mi někdo z adminů vysvětlit, z jakého důvodu byl smazán můj dotaz na PAR MK3 Spartan? Bylo snad něco špatně? Nebo to snad nepatří k tématu? Díky.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

26.10.2016 0:23

Re: Proarms PAR Mk.3

Osobně jsem na tom dotazu neshledal nic závadného, možná se někdo jen uklepnul. Nebo se nerado vidělo míchání vícero AR značek dohromady; třeba už na to někde je vlákno, nebo ho založ, něco jako "Porovnání českých AR15: Par Mk3 vs V-AR 15 vs Luvo LA15.
Par Mk 3 mám a mohu doporučit, Spartan je jen o něco jednodušší puška, kde to zjednodušení prakticky nepoznáš. Pokud mne paměť neklame, má o něco jinačí plasty, nechci říct levnější, protože i ty původní na Par Mk.3 jsou jen kopií zavedené značky. Dále nemá nastavitelný plynový nástavec, který je údajně nově navržen tak, aby byl samonastavovací, což by vlastně měla být výhoda... Místo povolovací páčky předpažbí je imbus šroub, dále chybí výklopný drát na povolení hlavňové matice, ten už ale nedodávají ani do Par Mk3. Plastové hrubě nepovedené napodobeniny mířidel již zmíněné zavedené značky byly úplně vypuštěné. Dobrá cena za spolehlivou pístovku. V-AR se pohybovala výše, ale dává k dobru dokonalejší finiš detailů, Luvo je zase plynovka, o krapet lehčí a dynamičtější. Výběr je pak na osobních preferencích.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.10.2016 9:05

Re: Proarms PAR Mk.3

vybyravy píše:........ Nebo se nerado vidělo míchání vícero AR značek dohromady; .......

řekl bych, že jsi na to kápnul, tohle vlákno není a nebude pro mix systémů a výrobců
i na polemizování s mody jsou tu patřičný vlákna (to jen abychom si ušetřili BANány za handrkování tady)

Uživatelský avatar
noe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24.10.2016 18:06
Bydliště: Boskovice

26.10.2016 18:36

Re: Proarms PAR Mk.3

vybyravy píše:.. Par Mk 3 mám a mohu doporučit, Spartan je jen o něco jednodušší puška, kde to zjednodušení prakticky nepoznáš...


Díky, přesně takové info potřebuji. Mezitím jsem zjistil, že s Mk.3 Spartan stříleli kluci z Hard Task, snad i nějak pomáhali s laděním pušky a vychytávali věci právě kolem pístového systému. Údajně už by mohla být pomalu vyladěná, i když asi se ještě může stát, že se na něco narazí. Pak ProArms zdarma vymění.

Od jednoho z prodejců jsem pak dostal info cca takové:
Jde především o vybavení pušky. PAR Spartan je vybaven neznačkovou čínskou kopií Magpulu, PAR Mk3 je vybaven originál Magpulem. Spolehlivost zbraní je vlivem dlouholetého vývoje už srovnatelná (s jinými výrobci). Problémy, které doprovázely pušky PAR, se týkaly dřívějších generací. U řady Mk3 už problémy prakticky nejsou. U modelu Spartan bohužel problémy stále jsou, za poměrně krátkou dobu jsme řešili 2 reklamace. Obě se týkaly špatně vyrobených součástek ve zbrani. Dodržet celoživotní záruku ovšem není problém a náhrada případně poškozených dílů zdarma taky ne.

Takže tak :) Je mi jasné, že to bude především o osobních preferencích a o tom, za jakým účelem tu pušku kdo kupuje. A s tím pak bude souviset ochota ze začátku unést případné "doladění". Což za tu cenu může docela dobře stát.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

26.10.2016 19:29

Re: Proarms PAR Mk.3

Par Mk3 originál magpulem vybavenej rozhodně není!!! :wink: Pažbička je v srovnatelné kvalitě s originálem ale pažba je nic moc.Musel jsem měnit za originál.Originál magpul CTR má vzadu díru na QD poutko ta u prarms kopie chybí!Tak se to pozná nejlépe. :wink:


Reklama

Haness
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 256
Registrován: 29.09.2008 17:18
Bydliště: Brno

27.10.2016 7:58

Re: Proarms PAR Mk.3

Taky o tom dost pochybuju. Naposledy jsem byl v Proarms Outdoor Centru těsně před představením Spartana a když jsem se koukal a zkoušel Mk3 tak jsem ani nemohl pažbu vysunout a to na více puškách. Dost se divím že zbraně v těchto cenách prezentují takovýmto způsobem....

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

27.10.2016 8:30

Re: Proarms PAR Mk.3

Tak ono je potřeba říct že ta jejich pažba je normálně použitelná. Materiál je podobnej originálu i vizuální zpracování je dobré. Jen to technické zpracování...! Mě se při střelbě otevírala ta pojistka proti viklani takže pažba měla lehký vakl ale ten má většina m4 výsuvných pažeb! Mě to prostě vadí a už na kose jsem měl Origo magpul ctr a ta je v podstatě absolutně bez vaklu takže jsem ji na parku koupil taky.ještě dodám že pažbu jsem telefonicky reklamoval u p.Hofmana obratem mi poslaly novou. Na té už se pojistka samovolně nepovolovala ale stejně nedržela tak jistě jako u originálu takže byla odstraněna pro ztrátu důvěry! :lol:

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

27.10.2016 17:02

Re: Proarms PAR Mk.3

Jen pár poznatků k Spartanovi. Už jsem to psal, ale asi málo srozumitelně. Vyměnil jsem na něm standartní M4 pažbu za pažbu Magpul MOE SL, která je opravdu bez vaklu, ale za cenu tuhého nastavování na požadovanou délku. Pažba má uvnitř trochu předepnuté ocelové planžetky, které zamezují jejímu vaklání.
Jinak puška je spasována velmi podobně, néli stejně jako její luxusnější varianta MK 3. To vyžaduje na začátku opravdu ji "rozhýbat", promazat a opět si poladit např. silnou vratnou pružinu. On ten systém "samoregulační", neznamená samoladící, některé slabé přebíjené patrony nezvládá, ale to nezvládne ani V-AR - mám vyzkoušeno. Hlaveň jsem se pokusil trochu vylapovat. Uvidím, až se dostanu na Placy. Zpětný ráz je relativně silný, ale velmi podobný jako u všech pístovek bez kompíku a dalšího ladění.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

27.10.2016 17:35

Re: Proarms PAR Mk.3

Lopez: Poznámce o tom, že ani "jiná značka" slabé přebíjenky nedává si dovoluji z vlastní zkušenosti rozporovat. Tabulkové "starting loads" s D073.5 a SP7 bez zádržek, střely 55 a 68 grs, OAL na max. pro OA Mag, stříleno z 18,5"/1:7. Rozhýbávat nebylo nic třeba, šlo o vůbec první test na střelnici zcela nové nezaběhané pušky.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

28.10.2016 18:53

Re: Proarms PAR Mk.3

Plasty na Par Mk.3 jsou kopie cca Magpul. Mířidla nepovedená, ručka a pažba jsou OK, nevidím potřebu měnit.

Zatím jsem z ní vystřílel cca 1600 z 95% přebíjenky a nesetkal jsem se se zásadním problémem. Puška nebyla nová, u prvního majitele najela údajně 700 ran.

Nějaké drobnosti se vyskytly - asi tak 3-4 mi zůstala hilzna na půl cestě, dílem jsem to přičítal jejímu opotřebení.

Matice hlavně se nedá dokonale utáhnout, aby se zároveň zajistila ozubem na tyčce dust coveru, v mém případě ten ozub při dobrém utažení je opřený v polovině stoupání zubu na matce. Ještě jsem to neřešil, ale viděl bych to na odladění podložkou vloženou mezi matku a přírubu hlavně.
Mám zato, že vymezení této vůle by mohlo trochu vylepšit přesnost té pušky, která je na cca 1-1,5 Moa s 69 gr Sierrou.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

12.11.2016 17:26

Re: Proarms PAR Mk.3

Trochu pozdě, ale reaguji na zádržky pušky. Grimpo já nic nerozporuji, já jen konstatuji, že se jsem byl svědkem závad u pušek PAR, a i VAR, bez rozdílu a typu střeliva. (Nepočítám závad u pušek Dlask, které byly dobastleny zde v ČR). Měl jsem možnost být u testů prvních sériových kusů, kdy doslova funkčnost pušek závisela na detailech. Nemá cenu rozpitvávat kde a co a s jakým prachem, municí nefunguje. Nefungovala PAR v určité konfiguraci i s továrním střelivem, ale taktéž VAR se srala neuvěřitelným způsobem. Velmi kvituji, že oba výrobci slyší na odezvy střelců a dokáží pružně (víceméně) reagovat a stále vyvíjí a drobně upravují "své" systémy.
Dlužno říct, že nyní na závodech a střelnicích je k vidění vesměs drtivá většina pušek typu AR (PAR, VAR CAR, M4) bez závad.

Uživatelský avatar
chico
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.11.2009 17:22
Bydliště: Kósiček od Brna

28.11.2016 23:03

Re: Proarms PAR Mk.3

Zdravím, chci se zeptat jak moc je sparťan vybiravý na strelivo, jestli bere i to nejlevnější s lehkyma strelama.

Uživatelský avatar
Lex_Luthor
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 426
Registrován: 18.12.2006 21:26
Bydliště: Praha

29.11.2016 11:54

Re: Proarms PAR Mk.3

Ahoj, sám mám standardní Mk3, a ta mi bere vše (i obyč Barnauly bez problémů). Už při několika příležitostech jsem byl celý den vedle lidí co stříleli se Spartanem a jeden z nich sypal celý den Barnauly také bez jediného problému. Počkal bych samozřejmě na potvrzení dalších majitelů.

Měl bych pánové jiný dotaz prosím - Nevíte (než zavolám do Proarmsu) kolik stojí nové předpažbí na PARku? Chtěl bych delší než to stadardní a buď KeyMod nebo (ale nevím zda to už mají) MLOK. Díky.

Uživatelský avatar
MouseSentinel02
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 19.05.2014 17:51
Bydliště: České Budějovice, Plzeň, Klatovy, Sušice

29.11.2016 16:26

Re: Proarms PAR Mk.3

Ahoj, předpažbí jsem nedávno taky řešil. MLOK nedělají. A nové KeyMod v základní délce mi udělali přesně za 3630. Delší bude asi trochu dražší.

dutch
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 27.12.2015 23:27
Bydliště: Doma

05.12.2016 23:26

Re: Proarms PAR Mk.3

spartan mě bere vše jak barnauly tak sb 55gr

JardaB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 28.12.2016 23:26

28.12.2016 23:46

Re: Proarms PAR Mk.3

Ahoj, jsme tu nový. Chtěl bych nějakou AR-15 na náboje 7.62x39 jenž jsou cenově příznivé. Našel jsem v nabídce Spartana a pak ještě má dělat nějaké SIG Sauer, ale ty jsou asi násobně dražší. U dalších značek nevím, Znáte nějaké další výrobce? U toho Spartana se mi líbí možnost si zvolit délku hlavně, rukojeť , pažbu apod. , ladění v ČR u výrobce a relativně příznivá cena.
Teď je otázka, zda hlaveň 14,5 nebo 16.75 ? Jelikož to je za stejnou cenu, doporučujete tu 16.75? Šlo by to v při této délce hlavně využít i na delší vzdálenosti s dobrou optikou? A případně jakou vzdálenost?
A potom, má někdo Spartana v ráži 7.62x39 a má s tím zkušenosti? Co náboje od české STV Group? Neseká se to? Případně co doporučujete doladit při koupi?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.12.2016 23:55

Re: Proarms PAR Mk.3

Puška v v téhle ráži jede pouze s kvalitním mosazným střelivem.Občas s pomosazenou čínou.Nesnáší lakované nábojnice

sawyer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 25.03.2012 23:49

29.12.2016 0:20

Re: Proarms PAR Mk.3

nevite jestli bude PARka i v razi 5.45x39? Pokud ano, kdy, plus nejake dalsi info.

JardaB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 28.12.2016 23:26

29.12.2016 3:45

Re: Proarms PAR Mk.3

glock1719 píše:Puška v v téhle ráži jede pouze s kvalitním mosazným střelivem.Občas s pomosazenou čínou.Nesnáší lakované nábojnice
Ahoj a ty máš tohoto Spartana v této ráži 7.62x39 anebo odkud to víš, že to bere pouze mosaz? A proč je tak důležitý materiál mosaz vs. měď či lak? Já myslel, že spíše může dělat problém váha střely, prachu nebo jeho kvalita, která může být rozdílná u každého výrobce, ale že zrovna mosaz nebo měď je takový problém?
A u standardní Par Mk3, tj. ne Spartan, tam v té ráži 7.62x39 je to stejné?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník