Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

26.04.2007 17:25

A ještě jedna poznámka - naše bába říkávala:

V nouzi nedbej posměchu !


Čili - jsi-li v ohrožení, hrdost není na místě! Jednání musí být čistě účelové.

BTW emoce jsou veeelký nepřítel v nebezpečné situaci a nejčastější jejich příčina.

Fighter
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 49
Registrován: 09.09.2006 16:56

26.04.2007 23:53

1) nekromancer... Plně s tebou souhlasím. Taková holka opravdu za to nestojí. Z vlastní zkušenosti vím, že když mi bylo 16-17 a šel jsem večer s holkou, tak ve chvíli kdy proti nám šli podivní týpci, tak mi moje vlastní já říkalo přejdi!!! ale pubertální hrdost mi velela jdi do toho čelem a ukaž, že jsi hrdina... Když se nic nestalo, vždy jsem si oddychl. Až později jsem přišel na to, že ženy mají rády ochránce a ne rváče. To jen pro ty účastníky fóra, kteří sem zabloudí a je jim "náct". Jinak klobouk dolů před tím, jak jsi skvěle zvládnul krizovku:-)

2) Nerad bych, aby si někdo myslel, že si tady tahám triko s moudrama. Ty letecké paralely jsem nevymyslel já, jen Vám je tady tlumočím, protože mám dojem, že to s naším tématem souvisí.
Proto si dovolím ještě dvě-stručně.

a) Při letu v motorovém letadle při letu VFR-tedy za viditelnosti země, musí pilot vždy počítat i s tím, že mu vysadí motor. Co to znamená? Nesmí se lítat nad rozlehlými lesními plochami, které neumožňují nouzák, stejně tak vodní plochy, zástavba atd. Jsme zase u našeho bodu 1.

b) V letadle jsou dogmatem tzv. "důležité úkony" .
Dělají se před startem, při startu, po něm atd. vlastně po celou dobu letu i po přistání při vypínání motoru. Je to soubor nařízených postupů pro dané letadlo, které je radno vykonávat velice pečlivě. Je zajímavé, že naprosto bez reptání a samozřejmě je vykonávají staří piloti, kteří mají vše v malíčku.(Mnohdy na rozdíl od mlaďasů). Zvláštní sorta, jsou-"důležité úkony v krizových situacích"-. A jsme zase doma.
Vidím potřebu vytvořit si podobný systém pro krizové situace i v našem oboru. Pokud toto téma alespoň trochu přispěje budu rád. Pár účastníků to tady už nakouslo....

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

27.04.2007 7:22

Re.:

To je ono! Vždycky jsem žáčkům ve střelecké škole říkával: Modelujte si situace, různé situace. To vám pomůže minimálně stejně dobře, jako umění ovládat svoji zbraň. Pořád si představujte, co uděláte když... Modelujte si situace, které mohou nastat ve vašem domově při vniknutí cizí osoby se zlým úmyslem, mějte přesně promyšleno, co a na kterém místě uděláte. I když situace v praxi nebudou nikdy přesně stejné, budete méně překvapeni.

pbezo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 17.09.2006 9:25
Bydliště: Košice

27.04.2007 7:45

Re: Re.:

ako "predísť" takému konfliktu ? - zastavila by ich jediná zbraň ?
Ak neprídu včas policajti ?
Pred pár mesiacmi pri Krompachoch za rovnakých okolností cigán zapichol vodiča, ktorý zrazil ožratého cigoša, čo mu skočil do cesty.


http://spravy.pravda.sk/zena-zrazila-ro ... ronika_p23


Žena zrazila Róma, príbuzní sa chceli pomstiť

26. apríla 2007 19:46
Pri Vrábľoch v nitrianskom kraji sa stala smrteľná dopravná nehoda. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka zrazila miestneho 55-ročného Róma, ktorý bol práve na ceste z práce domov. Svedkovia nehody sa snažili Rómovi poskytnúť prvú pomoc, ale ten zraneniam podľahol.
Pri mŕtvom chodcovi sa okamžite združili jeho príbuzní a strhla sa veľká bitka. Chceli smrť svojho blízkeho pomstiť na mieste, informovala vo svojom večernom spravodajstve televízia Joj.

Policajti mali čo robiť, aby pred rozvášnenými Rómami vodičku a jej spolujazdca ochránili. Nakoniec ich museli z miesta nehody odviezť.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

27.04.2007 9:23

ta zpráva snad patří do "vtipy"
zrazila roma, ktorý bol práve na ceste z práce
neuvěřitelné, možná to byl poslední žijící exemplář :wink:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.04.2007 9:43

vyhynulý druh..... :-)


Reklama

Uživatelský avatar
Datajev
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 14.09.2006 11:16

27.04.2007 14:35

Se nedivím, že byli tak vzteklí on byl asi jediný kdo je živil :D Jinak fakt nepříjemná situace, dokážu si představit podobnou situaci i u nás kvůli mnohem banálnějším věcem. Si pamatuji jak u nás na sídlišti nějaký prcek střelil malým kolíčkovým samostřílem do zadku stejně prťavého hnědočecha co je otravoval na pískovišti. Během 5 minut tam byla celá tlupa indiánu a prcek dostal přes záda toporem od sekyry. Bylo mě tak 9 roků na hrdinství nebyl čas, sbalil jsem své BMX a už mě nebylo :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

27.04.2007 18:09

Tož já taky přidám jeden řetěz následných událostí.

Stalo se před několika lety v jednom nejmenovaném západočeském okresním městě.

Podzimní pozdní odpoledne, jedu si to autem po dobře odvedené práci natankovat a pak domů. Provoz minimální, na úzké ulici dojíždím vytuněný 10 let starý mercedes s tmavými skly. Ten náhle zpomaluje a najíždí doprostřed ulice. Dále zpomaluje na cca 10km/h.
Rozsvítí se mi oranžová - v tašce 200 kilo firemních peněz na zítřejší platbu keš - to si mně určitě někdo vytipoval.

Přibrzdím, medvěd taky. Rychle přidám plyn, gumy smrdí, předjíždím jej, rychle sjíždím z hlavní, zkratkama doprava, doprava,doleva až na výjezd z města. Kolem nikdo, tak jsem je asi setřásl. Zajedu na pumpu a začnu tankovat benzín.
A tu kolem benzínky projíždí vytuněný medvěd s tmavými skly. Přejede, couvne a vydá se na benzinku. Zastaví u vedlejšího stojanu, já v očekávání nastávajících událostí vracím pistoli do stojanu, rozepínám bundu a obcházím kufr auta, aby mezi námi byla nějaká překážka.
Z mercedesu vylézají čtyři indočeši v teplákách a se zlatými řetězi na krku, s větami : "To je ta pyča, co nás předjela !" , "Pocem zmrde, teď se bojíš !" apod.
A boxersky kroutí krky a procvičují pletence ramenní. Amatéři se ve skupině blíží na cca 7m.
Viditelně odkrývám pouzdro a sahám na G22 se slovy "Stůjte, první dva jsou mrtví, třetí na kriplkáře se slinou u huby,se čtvrtým se potkáme u soudu!". (No kde se tohle vzalo u slušně vychovaného vysokoškoláka :shock: )
A ejhle, všichni se zastavují, oblíbené kecy : "My si tě najdem a podřežem tvoji rodinu." Znechuceně nasedají do auta a s kvílejícíma pneumatikama odjíždějí.

Takže si mně nikdo nevytipoval, jenom jsem potkal znuděnou partičku, co si chtěla s někým zašpásovat.
Takže v náhodný čas na náhodném místě.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

27.04.2007 20:40

Takže v náhodný čas na náhodném místě.


To se samozřejmě vyloučit nikdy nedá. Štěstí ovšem přeje připraveným.

Ne druhou stranu je nejméně stejně mnoho rizikových situací, kterým se vyhnout dá - a o tom to je.

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

28.04.2007 1:02

To Petzold:
Nejak mi to nekoresponduje s mymi zkusenostmi s cigosema. Nechci rikat ze lzes, samozrejme se to stat mohlo. Nechapu akorat to, ze kdyz jsi prevazel penize, musel jsi natankovat - to je fakt divny a pak to, ze Te uvideli a couvli. Probuh, vytunenej Mercedes? Jel tak pomalu ze stihl zastavit a couval? Mě to přijde takový divný... :wink:

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

28.04.2007 12:06

:lol: No mně to divný nepřijde. :lol:

Píšu 10let starý, možná jsem měl slovo vytuněný dát do uvozovek. (Mně všechna auta na nízkých profilech, se spojlerama a folií na skle přijdou tak nějak parádnicky vytuněný :lol: )

Občas natankovat musím, jinak mi to auto nejede. :wink: Prašule občas vozím, ale jenom do určité sumy, většinou však ne.

To že projeli, zmerčili mě, zastavili a couvli, mi už divný :wink: přišlo. Padly i jiné věty, tak rychlé to nebylo a o následném třesu rukou nemluvím, psal jsem to ve zkratce a napůl jako humornou příhodu.
Jinak to zase mým zkušenostem s touto komunitou ( a nejen její) přesně odpovídá. Provokace natestosterovaných mladíků v partě, nejlépe vůči osamocenému jedinci, nebo dvojici. Pokud narazí na nekompromisní odpor, rychle vycouvají. Ale to už asi patří jinam.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

02.05.2007 7:44

Re.:

Petzolde, dobře ti rozumím. Ale jak je znám, tak to auto museli nedávno koupit. Protože aby tato skupina lidí tunila auto, tak to si opravdu nedovedu představit. Ona je to totiž dost práce. A tohle slovo se v jeho pravém smyslu v jejich slovníku prakticky nevyskytuje. Oni to auto budou mordovat tak dlouho, až přestane jezdit a pak bude stát v jejich "sídlišti" a budou po něm skákat ty jejich ratolesti. A souhlasím s tím, že razantní odpor s předvedenou zbraní v hodně případech pomůže.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

03.05.2007 9:44

Petzold píše:Dále zpomaluje na cca 10km/h.
Rozsvítí se mi oranžová - v tašce 200 kilo firemních peněz na zítřejší platbu keš - to si mně určitě někdo vytipoval.
(...)
Zajedu na pumpu a začnu tankovat benzín.


Příště pro benál zajeď DŘÍV než pro prachy :lol: Policejní prezídium, rozvědka, generální štáb, ÚOOZ, NBÚ, NKÚ, americká obdoba naší správy sociálního zabezpečení a tisíce dalších organizací už kvůli nikoli nezbytný zastávce musely řešit tolik ukradenejch peněz, noťasů a nosičů s citlivejma datama, že si to nikdo z nás nedokáže představit :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

03.05.2007 9:55

Jo, docela mě to poučilo. :)

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník