talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 9:12

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Ve stejném režimu, jako střelecká soutěž. Parametry stejné.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

26.04.2016 9:37

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Ale to není stejný režim. Ty to tam chceš nosit na vyhrazeném pozemku, ale ne za účelem sportu nebo lovu.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 9:40

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Ano, přesně tak. Ne za účelem střelecké soutěže nebo lovu. A můj dotaz byl, zda toto je možné nebo ne. Zda lze aplikovat ta samá pravidla i na jiné akce než pouze střelecké soutěže. Již jsem pochopil, že nikoliv. Ale je to jedno, protože jsem sám měl v hloubi nitra pochybnosti, které velice dobře jpp napsal a pomohl mi je přinést na povrch. Nestojí to za to. Buď to jsem schopen zvládnout neletálními prostředky nebo raději z toho vycouvat.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

26.04.2016 19:57

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Tak nemusí to být jen soutěž, může to být určitě i třeba trénink, nebo něco podobného, ale to pozvání je tam prostě potřeba.
Jinak pravdou je, že bez znalosti tvé konkrétní potřeby / situace nemáme víc jak poradit.

Náš zákon končí na hranicích. Stejně jako pravomoci P ČR. Pak platí zákon země kam jedeš a na jejímž území se pohybuješ. Proto odkazy kolegů s dotazem na ambasádu. Tam většinou umí poradit.

Jinak Good Luck :wink:

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

26.04.2016 23:26

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

OT - naše zákony nekončí na hranicích. Naše zákony platí pro občany ČR všude, klidně i na měsíci. Otázka je samozřejmě vymahatelnosti, důkazů atd. To jen na okraj :)

Edit: samozřejmě v rámci průniku našich a cizízch zákonů, tedy když náš něco povoluje a místní zakazuje, tak je to zakázané. Když to místní povoluje a náš zakazuje, tak je to teoreticky zakázané, ale jak to chceš asi dokázat, když místní řeknou, že se nic nestalo (dle jejich) a tudíž nic neřeší.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

18.07.2019 22:36

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Nemáte někdo zkušenost jak je to z dovozem zbraně do Rumunska ? jedná se o dlouhou na lov a krátká ( obrana, dostřel )

Mám zkušenosti s převozem letecky na lovy do JAR , Kanada a tak ale takle po Evropě ne ....


Reklama

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.07.2019 5:21

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

jako že bys v Rumunsku nosil krátkou na obranu?

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

19.07.2019 8:30

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Ne píšu že ne nošení ale dovoz zbraně na lov ale + to i krátkou na obranu a dostřel zvěře. Jestli si byl někdy na lovech tak víš že že krátká je nutnost . I u nás v ČR jsem zažil kdy myslivec blbě střelil prase z 308w a i dvě rány nepomohly a prase se obrátilo proti němu a nabralo ho - dotyčný roztržené lýtko a 8 stehů. Ránu sem viděl osobně a byla hluboká.
Vím že v ČR je dostřel zakázaný a i proto se ptám na dovoz do Rumunska. Na zahraniční lovy jezdím skoro 12 let a vím že poslední dobou jsou s tím jen starosti, přesto že mám pozvánku k lovu ale ptám se na zkušenosti ...

Při letu do Johannesburgu nebo do Namíbie problémy nejsou krom tedy poslední cesty kdy jsem měl ve Francii malý problém ale vyřešeno tím že přes ni už nelétám . Nejlepší Lovy jsou v USA a Kanadě ale tady už moc ne. Loni jsem i přes pozvánku na střelby nedostal povolení na dovoz zbraně do Německa.
Proto se ptám je li tu někdo kdo jezdí také takto lovit a vím že vás je tu dost, zda nemáte zkušenost z Rumunskem

Díky

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.07.2019 18:48

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Krátká jde jedině pozvání na závody.Nošení je právní problém.Konkrétně v Rumusku bych to neriskoval.Lov po Evrodě jezdím roky a neviděl jsem střelce co by si bral na lov krátkou na dostřel .

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

19.07.2019 18:54

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

OK díky,
Jinak vím ( slyšel jsem ) že po Evropě moc ne na dostřel - Ale proto jsem se i ptal znalých co jezdí po Evropě abych věděl. Na veverku a spárkatou 44magnum netřeba :wink:

Jinak na PČR už mi bylo sděleno že musím mít povolení vydaného organizací, která zprostředkovává lovecké výlety - pak to jde :idea:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.07.2019 20:09

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Tam ví kulové.5 lidí na stejném postu ti řeknou 5 odpovědí které si navzájem odporují.V Rumunsku nemají možnost nosit krátkou ani místní.Tak pochybuji , že to povolí cizinci.Poslal bych dotaz přímo na jejich min vnitra nebo jak se to tam jmenuje.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků