Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

25.04.2016 16:46

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Zkus prosím popsat tu situaci, kdy bys chtěl jako soukromá osoba v cizině nosit zbraň.

Ostraha dolarového milionáře v jeho sídle? Kovboj na soukromém ranči s kolty proklatě nízko?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.04.2016 17:44

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Nošení krátké zbraně v zahraničí je obrovský problém , prakticky se nedá vyřídit.
Mám povolení a nosit krátkou kulovou zbraň v počtu max 2 kusy v Monacu a přilehlích departmentech
Provence-Alpes-Côte d'Azur
Languedoc-Roussillon
Rhône-Alpes
Corse

Vyřídit tohle pro normálního smrtelníka prakticky nejde.
A na rovinu řeknu , že vím kdybych jel se zbraní někam dál a došli na to policajti tam mi zbraně zabaví už je neuvidím a zavřou mě.
Dost dobře nechápu některé kovboje co si zákon vykládá po svém a ještě se roštilují.
On by jistě takový dotyční určitě uvítal nakládačku od policajtů , ve Francii běžné a pak ty zážitky s vazby.
Oni mají na všechno čas takže jen ověření dokumentů a to , že zbraň můžu nosit zbraň o 2 km může trvat i 3 týdny.
Tak kdo se hecne a zkusí to.Za 2-5 let nám může napsat zážitky.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

25.04.2016 19:16

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

gunman píše:Zkus prosím popsat tu situaci, kdy bys chtěl jako soukromá osoba v cizině nosit zbraň.

Ostraha dolarového milionáře v jeho sídle? Kovboj na soukromém ranči s kolty proklatě nízko?


Jedná se o pronajatý objekt: nepoužívaný tovární komplex s jasně ohraničeným (oploceným) územím. Jedná se mi o možnost zde mít zbraň u sebe (v pouzdru na opasku) a klidně i ve formě skrytého nošení. A klidně i bez zásobníku (ten by byl ve vedlejší kapse). Pohyb mimo takto ohraničený areál by byl pouze pro potřeby cesty tam/zpět a v takovém případě by zbraň byla přesně dle zákona v převozním pouzdru ve stavu vylučujícím okamžité použití.

Neptám se na to, co by to obnášelo za vyřizování v zahraničí. Zajímá mě jenom, jak to vyřídit u nás na PČR. A konkrétně mi jde o to, zda PČR dá povolení i na jinou akci než jenom na střeleckou soutěž.
Moje role na té akci nebo i celkový charakter té akce se dá přizpůsobit a přiohnout. Ale primárně jde o to, zda to teoreticky je u PČR průchozí. Pokud PČR neakceptuje nic než povolení k účasti na střelecké soutěži, tak další diskuzi považuji za zbytečnou.
Gunmane, díky za trpělivost a snahu.

Ad Glock1719: ano, to je všechno známé a jasné. Mě nejde o pohyb a běžné nošení v zahraničí. Ale to jsem doufám dostatečně zohlednil již v mém původním dotazu. Jedná se o povolení na akci, která není střeleckou soutěží.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.04.2016 19:40

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

To je zase neznalost zákona.
Policie ČR je to u zadku.
Modrý formulář na ohlášení dočasného vývozu byl zrušen , protože se to nedalo kontrolovat.
Vyřiď si evropský ZP , ale pokud tě za hranicemi chytnou s pistolí za opaskem bud prázdnou zažiješ kino.
Jak můžeš se zbraní do zahraničí na pozvánku a soutěž je dostatečně známo.A i to jak ji přepravovat , ale rozhodně ne za opaskem.
Pokud nemáš zvláštní průkaz s podpisem prefektů jako mám třeba já do Francie tak tě Policie v zahraničí pokud u tebe uvidí zbraň na opasku byť prázdnou , s největší pravděpodobností okamžitě spacifikuje. A věř mi , že po tom co se teď děje nebudou zrovna jemní.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.04.2016 20:22

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

OK, řekněme že si to teda nějak přiohneš a něco se stane a zbraň použiješ... Co potom?

Předpokládám tedy, že existuje nějaký reálný důvod / hrozba, proč být ozbrojen palnou zbraní a ne třeba pepřákem, teleskopem, paralyzerem, či něčím jiným neletálním...

Strávíš zbytek života v místní base?

Jinak tohle se vždy řeší lokálem, tedy pokud něco převážíš, potřebuješ ozbrojený doprovod nebo ochranu, ostrahu, tak si kontrahuješ firmu z dané země s příslušným oprávněním, která je doma a má vše lege artis...

U Glocka to chápu, když vyhrává v kasínu a vozí si to do hotelového sejfu, tak se Gloček hodí :D

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.04.2016 20:33

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Do hotelového ne , ale trezor na zbraně tam samozdřejmě máme.


Reklama

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

25.04.2016 21:33

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

glock1719 píše:To je zase neznalost zákona.
Policie ČR je to u zadku.
Modrý formulář na ohlášení dočasného vývozu byl zrušen , protože se to nedalo kontrolovat.
Vyřiď si evropský ZP , ale pokud tě za hranicemi chytnou s pistolí za opaskem bud prázdnou zažiješ kino.
Jak můžeš se zbraní do zahraničí na pozvánku a soutěž je dostatečně známo.A i to jak ji přepravovat , ale rozhodně ne za opaskem.
Pokud nemáš zvláštní průkaz s podpisem prefektů jako mám třeba já do Francie tak tě Policie v zahraničí pokud u tebe uvidí zbraň na opasku byť prázdnou , s největší pravděpodobností okamžitě spacifikuje. A věř mi , že po tom co se teď děje nebudou zrovna jemní.

Ty máš třeba povolení nosit zbraň v Monaku a já zase v Izraeli. No a co? Znamená to něco? Neznamená, protože já tu vůbec neřeším nošení na ulici na opasku. Já tu řeším možnost povolení na jinou akci než střelecká soutěž. Jak se vyřizuje povolení na střeleckou soutěž vím. Jde mi o to, zda PČR povolí i na jinou akci. Zkoušel to někdo?
jpp: tvoji námitku beru. Vím o tom a jsem si toho vědom. Dnes je už v Evropě jedno, zda se bráníš pepřákem nebo glockem. Ve vězení skončí vždycky - viz ta holka v Norsku nebo Dánsku nebo co to bylo. Takže teoreticky by to dle zákona mělo jít, ale prakticky je to stejně na houby?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.04.2016 21:53

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Chápeš na tom to , že Policie ČR ti nikdy nedá žádné potvrzení .Abys mohl to co chceš dělat na území cizího státu.
Pokud ti to zde není jasné zajdi si to ověřit na Policajty nebo na zastupitelský úřad oné země. Stejně chceš slyšet jen to , že ti řekneme ano nos si v Německu co chceš.
Pak napiš zážitky.
A zkusil bys to v Izraeli?
Já ve Francii nikdy.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

26.04.2016 2:13

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Já koupil a nosil v Německu krásný cca 15 cm dlouhý, špičatý a ostrý vyhazovací nůž. V r. 1982..... :D

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 7:41

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

glock1719 píše:Chápeš na tom to , že Policie ČR ti nikdy nedá žádné potvrzení .Abys mohl to co chceš dělat na území cizího státu.
Pokud ti to zde není jasné zajdi si to ověřit na Policajty nebo na zastupitelský úřad oné země. Stejně chceš slyšet jen to , že ti řekneme ano nos si v Německu co chceš.
Pak napiš zážitky.
A zkusil bys to v Izraeli?
Já ve Francii nikdy.

Ty to stále nechápeš, co? Co uděláš, abys mohl na střeleckou soutěž v Belgii? Myslíš, že ti stačí jenom evropský zbroják?
Houby víš, co já chci slyšet a stále si to pleteš s nošením zbraně v zahraničí. Jsi schopen pochopit, že nechci nosit zbraň v zahraničí? Nebo ti to mám napsat červeně a tučným textem?

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

26.04.2016 7:46

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

talarich píše: Já tu řeším možnost povolení na jinou akci než střelecká soutěž. Jak se vyřizuje povolení na střeleckou soutěž vím. Jde mi o to, zda PČR povolí i na jinou akci.

glock1719 píše:Chápeš na tom to , že Policie ČR ti nikdy nedá žádné potvrzení .Abys mohl to co chceš dělat na území cizího státu.
Pokud ti to zde není jasné zajdi si to ověřit na Policajty nebo na zastupitelský úřad oné země.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

26.04.2016 7:54

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Nerozčiluj se, že nedostáváš odpověď, jakou si představuješ. Ohledně důvodu tady mlžíš, uvádíš nejasně důvod své potřeby. Pak je těžké radit.
O tom, že naše policie ti žádný papír nedá, ti už psalo více lidí. Je to jednoduché: Není to v její kompetenci. Povolení by ti musela vydat policie v cílové destinaci, mnoho předpisů má v jedné zemi více odlišností podle územních částí.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 8:01

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Už si připadám, že komunikujeme s analfabetem.
Necitujeme těsně předcházející příspěvek.


Když přece jedu se svou zbraní do zahraničí na střeleckou soutěž, tak žádám o povolení PČR. Předkládám pozvánku a propozice závodu. A samozřejmě evropský zbroják. Jedná se mi o jedinou věc: je toto možné žádat i pro jiný důvod než střelecká soutěž?

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

26.04.2016 8:07

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Zeptej se na svém příslušném oddělení pro zbraně na Pčr. Dle našeho ne.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 8:15

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

4. upozornění na citaci.
Takové problémy s čteným textem máš častěji?

Děkuji za jasnou a stručnou odpověď.
Stejně jako děkuji jpp za potvrzení mé obavy, že by to v praxi stejně bylo naprd.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.04.2016 8:49

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

ufo píše:Jestli mas EZP, tak proc se ptas jako idiot?

Jakkykoliv ZP/EZP z CR te neopravnuje NOSIT zbran v cizine, pokud ti mistne prislusne oddeleni policie daneho statu neda povoleni k noseni. Viz jejich zbranove zakony.

V nekterych statech je pruserove i drzeni zbrane pri tranzitu(tr. Rakousko a brokove pumpy).

Na zavodech zbran drzim a rozhodne neni v rezimu noseni. Nabijeni jen na situaci po povelu rozhodciho a nasledne i vybiti.

Informace? Zavolej, napis si na zastupitelsky urad.


Tohle je co?

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 8:53

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Co s tím má společného zastupitelský úřad? Copak někdo chce nosit zbraň v cizině? Já se na to neptal, možná někdo jiný v tomto vlákně, ale já řešil jinou situaci. Zastupitelský úřad je kravina nejvyššího kalibru. A rada na nic. Když pojedu na oficiální střeleckou soutěž, tak musím kontaktovat zastupitelský úřad a žádat o povolení k nošení zbraně?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.04.2016 8:59

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Mas EZP? V nem napsanou bouchacku? Mas oficialni pozvanku na zavod/lov?
Fajn, frcis za lajnu...

Nemas oficialni pozvanku? Tak jak to chces ofiko vyvezt z CR a posleze dovezt z5?
A jak to chces zduvodnit v cizine pri kontrole?

Takze si bud nastudujes mistne prislusny zbranovy zakon, zavolas na mistne prislusnou sluzebnu nebo se zeptas na zastupitelskym urade zeme, koho se mas vubec zeptat a jestli to vubec je mozne...

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

26.04.2016 9:01

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

Ano, mám EZP a v něm zapsanou bouchačku. A pozvánku také. Ale jen jsem si chtěl ověřit, že pokud není pozvánka na střelecké závody nebo lov, tak mám smůlu, protože mi to jek ničemu. O ničem jiném můj dotaz nebyl. Žádné nošení v zahraničí ani nic podobného.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

26.04.2016 9:10

Re: Překračování státní hranice ČR se zbraní.

talarich píše:..... Jde mi jen o to, zda se mohu zúčastnit zabezpečení akce, tedy, že pouze a jenom na té akci a na území, kde se ta akce koná, budu mít zbraň u sebe ve stavu umožňující její okamžité použití. Po skončení akce nebo mojí práce, zbraň uvedu do stavu vylučující její okamžité použití, dám do přepravního boxu/schrány a odjedu domů.
.......



Původně jsi psal něco jiného.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků