virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

23.01.2016 12:00

Re: Mazanie striel pre predovky

Tuhost mazání.
Popisováno mnohokrát.Při správném poměru komponentů mazání dostaneš požadovanou tuhost.
Např.hovězí lůj a parafín v poměru 50/50,nebo 40/60 a pod.
Do nábojnic s BP můžeš a někdy je to i nutnost mazat zdvojeně.
Tedy kolečko pod střelu a mazané drážky střely.
Záleží na navážce prachu,střele a dále pak, na tom, co od toho očekáváš.
Vystřelit pár ran a čistit,nebo hodně a nečistit.
Pokud narvu do 45-70 G 60-65 grainů,tak mažu oboje.

Taky trochu nechápu,proč nezkusíš ověřené mazání/tipů je tu dost/ a pokud to funguje,tak se toho držet.
Pokud nechceš "vařit",tak si kup hotové na střely- třeba "bolavá noha",funguje.Osobně ho používám u Spencra 56/50.
Ovšem není to levná věc.
Jak namazat např. přípravkem drážky střel je tady taky.

O jaký jednotný náboj se jedná?

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

23.01.2016 12:17

Re: Mazanie striel pre predovky

44-40, půl kila palmovýho tuku omega a od oka hrst naškrábanýho včelího vosku. Nic dalšího jsem nepřidával. Původně jsem to chtěl mazat ručně tak mi to přišlo ještě tuhé ale asi to zase roztavím a naleju na postavené střely a proženu kalibrovačkou takže tuhost bude asi v pohodě. To se ukáže po střelbě. Zkusím to i pod brzdým. Drážky od Lee mi příjdou mělké.

Jo je to v pohodě až na ty mělké drážky pro použití s BP mi příjdou nevhodné nevhodné
Naposledy upravil kraken dne 23.01.2016 13:44, celkově upraveno 2

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

11.02.2016 23:03

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Ráže 44-40. Už to láduju BP :-), dávám ale jen 25gr. (1.6g) Vesuvithu LC. Jednak mi prachovačka víc nenasype (upravil jsem sice vrtačkou díru na kotouči ale zatím nepoužívám) a když přidám kolečko mazání ( kolečko z krabice od džusu - papír/hliník, 2-3mm mazání, papír/hliník), střelu zasunu po škrtící drážku (9mm do hloubky) tak se to tam jen taktak vejde. Rád bych ještě přidal prachu ale to budu muset ubrat mazání nebo střelu povysunout ale to časem podle výsledků :-). Rád bych nedával kolečko vůbec ale až po vyzkoušení. Zatím se držím rady radši více mazání než méně :) Střely lité kleštěmi od Lee (mělké drážky)

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

14.02.2016 18:50

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Nezkoušel někdo dát do drážek pouze hovězí luj? Jde mi o to abych nemusel dávat kolečko mazání a papírek a radši mezeru vyplnil prachem (Lee kleště 215gr SWC, 44-40) a zrychlil přebíjení. Čili jestli na 100% se dá vyloučit možnost u těchto kleští mazat pouze do drážek. Pokud se nikdo neozvete tak to zkusím. Přinejhorším další slepá cesta.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

15.02.2016 0:26

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Vážení přátelé, Takže to zkusím :lol:. Miluju střelectví :P a experimentování mě BAVÍ :lol: :twisted: :mrgreen: :P :) . Pro mě ten NEJKRÁSNĚJŠÍ KONÍČEK :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted: . Přeji Všem ty nejkrásnější pocity při střílení a přebíjení, vaření, shánění, polemizování a prostě všemu co tento spanilý koňíček skýtá! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PALBĚ ZDAR!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(ASI JSEM MANIAK :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

15.02.2016 0:37

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Kua, to muší bejt matroš... :mrgreen:

Já právě "peču" pátou várku 300ks střel, aby se namazaly... Pak si chvilku sednu ke kalibru. A konečně musí m vyzkoušet, jestli ty rok staré náboje bez papírového kolečka budou spolehlivě střílet. Prošly zatěžkávající tepelenou zkouškou, tak jsem zvědav. Dost by to zrychlilo přebíjení, tam to papírové kolečko nedávat, to je fakt.

V odpověd na tvou otázku, pokud to budeš střílet z krátkého revolveru, pak by to mohlo fungovat. Že by to umazalo pušku, tomu moc nevěřím.


Reklama

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

15.02.2016 0:46

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

:-)

Ještě jsem si říkal, že by mohlo fungovat, nabít náboje do válce a máznout střely ze předu :-) Mít sebou prostě mazání a máznout to na závěr :-). Jak to dělali soudruzi pistolníci na konci 19. století sakra. Ptej taky přebíjeli a pochybuji že by tam cpali kolečka mazání. Psalo se tady někde už že měli černej prach s mokrým hořením tak asi nemuseli. Hold to měli trošku jednodušší. Ta síra asi bude pěkný svinstvo nebo bude drahá...

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

15.02.2016 15:12

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Naše problémy s prachem nejsou o síře, ale o dřevěném uhlí. Na "mokrý" prach je třeba z mladého, perfektně odkorněného a odlýčeného dřeva v tloušťce do cca. 2,5 cm, dělané při teplotách do 300°C nebo jen těsně přes. Krom Swissu takový prach není, ty levnější jsou z většiny z vysokoteplotního bukového uhlí-dělaného ze štípaných špalíků kde 5 cm je častý rozměr a teplota 320°C taky :? Přídavek síry nad obvyklý poměr je taková berlička jak se s tím vypořádat, ale zase zhoršuje problémy s většinou přírodního mazání-aspoň podle mé zkušenosti.

A "umazat" jen z drážek-orig. střelivo mělo v mazání spermaceti, resp. velrybí olej. Ne "rybí olej z velryby" ale kapalný vosk kterým je vyplněna dutina velrybího "sonaru". Plnohodnotná náhrada neexistuje ani v přírodě, ani syntetická (tedy kromě maziv pro specifické aplikace, které ovšem nefungují nijak zázračně jinde-např. právě v hlavni).

V revolveru to mažeš, ale začni od nižších navážek. Kdy to začíná zlobit poznáš a nemá smysl máznout si hned první nebo druhou ránou, protože se sice dozvíš "tohle je moc", ale nedozvíš se tu důležitou část "od kdy"

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

11.03.2016 23:38

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Zdravím, když do nábojnice 38SW, se střelou 125gr PB, se mi vejde jenom 13gr. vesuvitu, doletí to někam vůbec nebo tuto ráži s černým prachem zavrhnout.

Uživatelský avatar
Blesk76
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.04.2008 19:19
Bydliště: Kutná Hora

03.08.2016 14:58

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Zdravim chlapi, chtel bych poradit od nekoho zkusenejsiho. Rad bych zkusil jen tak pro legraci prebit cernym prachem naboje. 38 special. Je mozne pouzit kombinaci cerneho prachu a poplastovanych strel? Nebude plastovy plast na strelach delat v kombinaci s BP nejake problemy, palit se, tavit se? Jine strely nez poplastovane momentalne nemam, ale v podstate se od olovenych nelisi, maji uplne stejne mazaci drazky. Diky za odpoved!

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

03.08.2016 19:52

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Jen tak pro legraci vezmi ozápalkovanou nbc nasyp do ní černý prach tolik aby po zalisování střely tam nezůstala vzduchová mezera, pak zalisuj poplastovanou střelu
a tak pro legraci si vystřel. Sice druhou ránou trefíš tak akorát stodolu, pokud budeš stát
vevnitř, ale tak pro legraci to stačí. A pokud tě to chytne tak zde najdeš hodně návodů a
inspiraci jak to dělat tak abys něco trefil...

Uživatelský avatar
Blesk76
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.04.2008 19:19
Bydliště: Kutná Hora

03.08.2016 20:21

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Návodů je tady dost, a poměrně dobrých, nějaké zkušenosti co se týká mazání mám ještě z dob, kdy jsem střílel z perkusáků. Jen si tak říkám, jestli nemůžu něco zkazit tou poplastovanou střelou, mám strach aby se plast nenapékal v hlavni, asi by to pak šlo horko, těžko vyčistit. O přesnost mi vůbec nejde, mám jen dvoupalcový revolver, náboje si přebíjím sám a mám tu zbytek BP, tak bych rád ze zvědavosti vyzkoušel. Jinak tu asi moc zkazit nejde.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

03.08.2016 20:49

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

EPRX strielam len s bezdymym prachom - ale aj plnotucne .357cky - a bez problemov. Tepelna odolnost by mala byt postacujuca - kdesi ktosi spominal ze z toho pokusne vytavil olovo a obal bol neposkodeny. Ciernoprache .357cky som robil, ale s olovenymi strelami s mazanim v drazke - a navyse dalsie mazanie pod strelou (prach / koliesko papiera / mazanie). Skus spravit par kusov, event. pre istotu pridaj aj to mazanie pod a uvidis. Akurat z kratkej hlavne z toho budes mat vcelku dost znacny plamenomet ... vizualny efekt bude znacne mohutny :mrgreen:.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

03.08.2016 20:54

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Neboj, ten plast se nelepí na hlaven, jen není vhodný pro BP. Problém je mazání,
ale to přeci víš z perkusáků. Dej i mazání pod střelu jak ti radí MM a bude to jakž takž
fungovat.

Uživatelský avatar
Blesk76
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.04.2008 19:19
Bydliště: Kutná Hora

03.08.2016 21:44

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Plamenomet to asi bude, v tak krátké hlavni vyhoří prachu jen zlomek, ostatní bude vytvářet pyrotechnické efekty před hlavní. Sám jsem zvědavý, je pravda, že v době černoprachých zbraní se revolvery a derringery s takto krátkými hlavněmi také vyráběly. Také mě zajímá, jak to bude s funkčností zbraně po vystřílení určitého počtu ran (otáčení válce, aretace a vyhazování nábojnic), přece jen moderní zbraně nejsou už dělané na použití černého prachu. Jinak všem moc díky za rady.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

04.08.2016 13:31

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Poplastované střely s BP používám. V revolveru teda jen občas, ale v dlouhé často a nemám s tím žádný problém.
Je pozor i ty poplastované mažu a to jak do drážek tak i pod střelu.
Ono střílet černým prachem bez mazání je fakt nerozum ;)

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

19.09.2016 22:29

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Jak moc ty náboje na závěr škrtíte? Uvažiji o přebíjení 44 Mag.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

19.09.2016 23:13

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Ja som u .357 a .45LC s ciernym prachom testoval skrtenie na 1/2 a 3/4 otacky - skoncil som pri tom silnejsom. Sprav si vzdy par (napr. 5) kusov s jednym zaskrtenim, postupne zosilnuj a uvidis co je vyhovujuce.

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

20.09.2016 19:27

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Jo, díky.
Předběžně jsem si to rozměřoval, a došel jsem k takovéhle kombinaci pro 44 Magnum:
nábojnice S&B
zápalka S&B (normální, tedy ne magnum)
střela ARES_44-240 SWC BB-430 Pb
nějakých 28-30 gr. Vesuvitu LC (mírně stlačit)
mazání filcovou ucpávkou rovnou na prach + do drážky

Cílem je příjemný náboj s konzistentní rychlostí okolo 250 m/s. Je tohle reálné, nebo jsem si vysnil blbost? :-)

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

18.01.2017 20:33

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Takže jsem si to vyzkoušel.
Používám poplastované střely SWC od Aresu a 18 gr. Vesuvitu LC. Mazání směsí palmového tuku a včelího vosku zhruba 1:1.
Varianta s filcovým špuntem 3mm tlustým: maže výtečně, ale lítá to blbě. Mám podezření, že se filc nalepí na střelu, a letí s ní. Při střelbě na 10 m jsem našel několik filců nalepených na terči. Na 25 m byly zásahy rozházené v kruhu asi 30 cm v průměru.
Varianta kolečko mazání 2 mm tlusté přímo pod střelu: maže dostatečně, rozptyl asi poloviční - to už budou spíš moje ruce. S tímhle jsem celkem spokojený, jenom to vykrajování koleček z mazání je docela opruz.
Mám v plánu ještě variantu mazanou jenom do drážky. Ta je sice mělká, ale v kombinaci s poplastovanou střelou, a z 5,5" laufu by to možná i stačilo. Taky by mi to umožnilo přidat prach, a trochu ho stlačit. Nemám totiž žádný udělátor na stlačení prachu, a dělat to střelou přes mazání je evidentní blbost. :-)
Celkem mě překvapilo, jak relativně čistý byl ten revolver po střelbě. A bylo to velice příjemné střílení. :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Pistolové ráže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků