FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

03.03.2015 10:03

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Lůj-základní mazání a nosné médium, celkem vysoká pevnost vytvořeného filmu (nejde tak snadno "proškrábnout"). Pevnost kolísá podle obsahu vody a na čem byl lůj vykrmený.
Sádlo-na zředění a "dovlhčení", pokud jsou poměry po výstřelu takové, že lůj zůstane moc suchý. Pokud čelo válce v klidu bez nějakého přítlaku oškrabeš nehtem, asi neřešit a nepřidávat. Pevnost filmu citelně nižší oproti loji, mnohem snáz taje a ochotněji táhne vodu.

Pokud se ti maže olovo v hlavni, bude mazání přeci jen moc tuhé-moc vosku (?). Sichrovka je v takovém případě lanolin-pevnost jím vytvořeného filmu je obrovská.
Čištěním v průběhu nic nezkazíš, jen nenech vlhkost v hlavni a komorách-suchý hadřík to jistí. Jinak pokud vyžíhášpřední polovinu nbc do měkka, s podfukováním budeš mít o hodně problémů míň. Normálně je ta nbc postavená na bezdýmé tlaky, takže je zbytečně tvrdá. Když bude měkčí a líp těsnit, budeš mít taky míň problémů se zahnojeným mechanismem.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

13.01.2016 23:35

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

je rozdíl mezi 44-40 a 45LC ve vztahu k čištění po BP tak markantní ve prospěch k 44-40? Je to velký rozdíl čistit 44-40 a 45LC od BP?

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

14.01.2016 0:40

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Takhle obecně položeno-ano, 44-40 je snazší. Když máš ale těsné komory, střelu akorát do nbc kterou ani nemusíš formátovat (krčkuješ taper crimpem),tak je to jedno a 45 LC bych označil za snazší, protože se z nich snáz a rychleji vysypává keramika při mokrém praní.
Samozřejmě, ve volnější komoře, tvrdší nbc postavené pro SAAMI laborace do Rugerů, budou peklo černé i zvenku.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

14.01.2016 21:38

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Ještě jsem v životě neslyšel, že by někdo vyráběl nbc extra jen pro Rugery, a jaképak
laborace pro ně ? Je přece úplně jedno zda vystřelím plnou ( a popř. zkomprimovanou )
nbc s BP z Rugera nebo z Colta.

Problém je někde jinde: 44-40 je lahvička která se perfektně roztáhne při výstřelu a dokonale utěsní komoru takže se hořící plyny nedostanou dozadu. Tímto pak nbc je venkem naprostá čistá a navíc u zbraně se vyčistí jen hlaven a tím je hotovo. A to i kdyby komora byla extrémně volná.
U 45Colt je problém válcová nbc. která se při menších navážkách paradoxně více venkem špiní, protože menší tlak ji tak dobře neroztáhne a neutěsní a hořící plyny se dostávají do mechanismu pušky nebo revolveru a způsobují zablokování zbraně.
Další problém jsou nbc od Magtechu, které mají "silnější" stěnu a tím hůř těsní.
Ani plné nbc s Swissem a 250grs střelou ve 45Colt neutěsní komoru tak dobře jako "redukovaná" navážka Vesuvitu LC ve 44-40 a to i s Magtechem.
Mimochodem, náboj 45Colt nebyl NIKDY v minulosti komorován v puškách až do zrodu kovbojské střelby okolo roku 1980 po urgencích střelců aby měli jednotný náboj pro obě zbraně.
A věř mi,tímto se zabývám přes 25 let a vím co říkám.

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

15.01.2016 0:30

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

JJ, 45 LC v pákovkách a spoustě revolverů je historicky nekorektní novum, vzešlé z toho že 45 LC je snazší na údržbu nbc a proto, že se používá i v moderních zbraních.

"Speciálně" nbc nikdo nevyrábí, ale dá se to ilustrovat na příkladu Starline, které dělá standartně tvrdší (pro bezdým) a na zvláštní objednávku dělali měkčí (pro černý prach) 45-70, resp. dnes upozorňuje že pro černý prach je třeba je žíhnout:
https://www.starlinebrass.com/brass-cas ... ovt-Brass/
a pro 45 LC platí totéž, i když to tam nemají vyoslené.
SAAMI pro 45 LC uvádí o cca. 5% nižší tlaky než CIP, ale připouští odchylky pro moderní zbraně. Krásně je to vidět na stránkách Hodgdonu
http://www.hodgdonreloading.com/data/pistol
kde jsou ve volbě ráže pro 45 LC dva řádky:
45 Colt kde jsou navážky a střely do cca. 1040 BAR
45 Colt (Ruger, Freedom Arms & T/C only) kde jsou navážky a střely až kolem 2100-2200 BAR

A výrobci střeliva, pokud dodávají do US, si netroufnou poslat tam střelivo (byť cowboy action), které by nebylo v nbc která snese ten druhý řádek.
45Colt žíhnutá tak, aby dobře těsnila s "normální" navážkou černého prachu se s trochou snahy dá i černým prachem slušně natáhnout (s měkčí střelou) a bezdýmem v klasickém tlakovém limitu při druhém-třetím přebití přinutit k prasknutí v místě zadku střely, anebo v přechodu do nežíhnutého spodku-pokud se udělá moc prudký.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

15.01.2016 9:02

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Opět tvá stará písnička, uhýbáš,používáš samou teorii,uvádíš data pro bezdým ale neodpovídáš na BP, který byl v otázce.
Taky by mně zajímalo jak budeš objednávat nbc u Starline speciálně pro BP když je celkem velký problém sehnat prázdnou novou nbc a pak ta cena, kdy se vyplatí koupit hotový
tovární bezdým Magtech za nějakých 11kč a pak ho používat.
Ty žiješ v iluzích a teoriích, já jsem praktik,který střílel tisíce nábojů měsíčně ( ted už
podstatně mín ) a vím,že je pro kohokoliv snažší, který se rozhoduje o ráži v jeho nové
zbrani , což je případ Krakena, koupit 44-40 než se trápit a řešit nesmyslné problémy
s 45LC, což bylo primární otázkou a na kterou jsem velice jednoduše odpověděl.
Ale pokud někdo nehodlá používat BP, a nebo to není prioritou a chce si jen občas vystřelit s BP, pak veškeré ráže jsou vhodné a záleží jen na zájemci, který náboj se mu líbí.


Reklama

sabbath1981
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 09.07.2012 18:50
Bydliště: Plzeň

15.01.2016 10:30

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

45 LC nemám, střílím 38 Spec, 357 Mag a 44-40 vše BP, bezdýmákem už vůbec nestřílím,
44-40 nábojnice Magtech, střelu používám Ares průměr 427" 200 grainů, 30Grainů BP, při roztahování krčku mi nábojnice nepraskají, střílím to z Lightinga, W1873, a SAAčka, v porovnání s 38 Spec a 357 Mag je opravdu velkej rozdíl v zabordelení zbraně, Wéčko je po střelbě vevnitř naprosto čisté, stačilo by vypucovat hlaveň, a zběžně ošetřit mechanismus, při dobrém mazání ve 44-40 mi čištění přijde snažší a zbraň čistější než bezdýmák 357 od S+B ( do cca 40 ran )
Řepa

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

15.01.2016 11:04

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

FrankJ:
Tohle je fakt marný, pořád se kasáš jaký jsi praktik ( :?: ), ale nečteš-anebo čteš a překrucuješ a útočíš kvůli naprosto nesouvisejícím věcem, na což tě tady upozorňovalo už pár lidí.

Dokladuju důvod a původ (pro BP zbytečně) tvrdých nbc pro 45 Colt a co se s tím dá dělat-nejen podle mého názoru a zkušenosti, ale i podle výrobců-to fakt není teoretizování a uhýbání.

Ad Starline-píšu "dělali". Takže znova-už asi 4-5 let, možná o něco déle, to řeší výrobou pouze tvrdých nbc pro 45-70 (a dalších) a pro BP si je uživatel nažíhá k obrazu svému a totéž platí pro řešenou 45 Colt.
Platí to i pro jiné zdroje nbc než Starline, prostě z důvodu existence zbraní a laborací na zásadně +P tlaky v obou ilustrovaných rážích.
Shrnul důvod a původ problémů s podfukováním u 45 Colt při střelbě BP a ty se do mě navážíš "Taky by mně zajímalo jak budeš objednávat nbc u Starline speciálně pro BP když je celkem velký problém sehnat prázdnou novou nbc..." :wink:
Nbc Starline jsou v DE prakticky pultová záležitost za 2/3-3/4 ceny tady v CZ. Tedy takové posměšky a shazování jsou fakt mimo mísu...

sabbath1981
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 09.07.2012 18:50
Bydliště: Plzeň

15.01.2016 12:24

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Pro Krakena, smysluplná odpověd na Tvojí otázku je, ano 44-40 je na čištění mnohem lepší než rovná ( válcová ) a poměrně silná ( tvrdá, silný plech ) nábojnice typu 38spc, 357 mag a 45lc ( porovnávám to se 38 + 357 to jsou další ráže které přebíjím a střílím ale 45 má taky válcovou a poměrně tvrdou nábojnici )
ekonomika přebíjení
11,80 kč náboj od magtechu
0,60 kč zápalka
0,85 kč BP vesuvit
2,20 kč střela
ceny jsou podle posledního nákupu komponentů cca v říjnu + pár korun za lůj a včelí vosk na mazání koupeno před rokem za cca 250 kč a ještě toho mám na pár tisíc nábojů

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

15.01.2016 20:36

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Ted budu chvíli OT.
FrantoB já chci slušně diskutovat ale nenechám se sprostě napadat od kohokoliv, zvlášt
ne od tebe. Klidně budu s tebou diskutovat ale jen ve slušné rovině a uznám všechny
věcné argumenty. Taky se už na tebe těším na Placy kde mi ukážeš tvoji teorii v praxi...
Sabbath1991-naprosto perfektní odpověd. Jen nesouhlasím s cenou střely,odlitá střela
vyjde daleko míň, z kila odliji cca 77ks střel 200grs, kupoval jsem olověné trubky za
34kč/1kg, tj. 0,44kč za kus. Samozřejmě nepočítám amortizaci zařízení, pak by ta cena byla logický vyšší.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

15.01.2016 23:41

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

To liješ jen ze samotných,ničím nedolegovávaných trubek?

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

16.01.2016 18:28

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Jasně! Bych se zbláznil kdybych to měl ještě legovat.No a pak taky tím co posbírám na střelnici. Ale taky musím dodat, že to je do revolverů a opakovaček na vzdálenost do 20m a rychlost nepřekročí 200m/s a používám to s bezdýmem i s BP. Hlavně jsou naprosto čisté bez nalepeného olova. Bezdým používám
BA10, BP Vesuvit, někdy Swiss s krupicí ( redukce výkonu ) a v menších rážích Pyrodex
nebo Tripple 7.
Do výkonných BP nábojů ( od 40-65 do 50-90 ) už tvrdím jen cínem, žádný antimon.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

16.01.2016 20:06

Re: Mazanie striel pre predovky

Zdravím ,zatím jsem pořád nesehnal lůj, tu líthiovou vazelínu lze taky zahušťovat včelím voskem nebo tak jak to je, chci to do nábojnic s BP. Smíchal jsem OMEGU palmový tuk (pralesů je mi líto) se včelím voskem, vypadá to použitelně tak jsem zvědav :-)

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

17.01.2016 0:11

Re: Mazanie striel pre predovky

Lithiovou vazelínu nezahustíš ničím, není ochotná se rozpouštět. Do nábojnic je opravdu moc řídká, ale jinak je to skvělý mazání.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

17.01.2016 19:04

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

Jestli ty trubky míchneš s tím co posbíráš po střelnici tak v podstatě nekontrolovatelně dolegováváš.
Pokud jsou to pouze trubky,je mi to divné.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

17.01.2016 20:53

Re: Přebíjení revolverových nábojů černým prachem.

V tom máš pravdu, ale většinou posbírám své vlastní olovo protože trénuji většinou sám.
A často tavím jen trubky,protože někdy není co sbírat když jsem na cizí střelnici.
Proč se ti to zdá divné? A to ti ještě řeknu, že čistím jednou za půl roku když střílím jen bezdým. Tak to praktikují všichni mí známí v US. Když jsem tam střílel poprvé před mnoha,mnoha lety a čistil jsem po 4 stages tak se mě ptali proč končím předčasně závod a proč nebudu pokračovat i zítra? Mysleli si, že čistím a tedy končím a jedu pryč.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

21.01.2016 17:59

Re: Mazanie striel pre predovky

Do nábojnic dej směs hov.loje a parafínu,nebo včel.vosku.
Střílím to léta a bez problému s "umazáním" a to i navážky 60 grainů ve 45-70 G.
Buď kolečko pod střelu,nebo do drážek střely,ovšem musí to být vhodná střela pro BP,tedy hluboké a široké drážky.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

22.01.2016 16:33

Re: Mazanie striel pre predovky

Máte nějaký fígl jak poznáte správnou tuhost? ve vosku kterej jsem dával od oka jsem rozpustil už druhou omegu a příjde mi to pořád docela tuhé ale už to zkusím odpálit. Pro změnu jsem nesehnal zase černej prach tak to zkusím s bezdýmákem jestli bude mastnota na ústí :-), dám mazivo jak do drážek tak pod střelu a uvidíme, zkusím ještě mazat jenom drážky a naopak jenom dát kolečko pod střelu, jestli to nebude stačit. Reprezentativní to asi moc nebude jelikož s bezdýmem se to bude chovat úplně jinak a pozná se to až asi po 50. výstřelech. Jde mi jenom o to mastné ústí. :-)

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

22.01.2016 17:48

Re: Mazanie striel pre predovky

Gratuluji!
Tvůj výzkum - vývoj se právě rozdělil na 2 větve :) ....tak až budeš mít
ČP tak vyzkoušej všechno znova,protože chování mazaní NITRO versus ČP
je úplně.......jiné. :mrgreen:
Prošli jsme si to všichni a o nic nejde....prostě jenom potom ohlaš:
TUDY NE , PŘÁTELÉ :D
J.C. doufám promine :wink:

Motyl
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 21.04.2013 11:14
Bydliště: Pardubice

23.01.2016 2:28

Re: Mazanie striel pre predovky

no mě hlavně zajímá střelba bezdýmákem..... :)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Pistolové ráže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků