Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

31.08.2016 19:22

Re: Pračka na hilzny

pochopte že to byla skrytá reklama na výrobek

kuca
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07.12.2013 19:43

31.08.2016 22:26

Re: Pračka na hilzny

Tak to panáčku v žádném případě nejde o reklamu.Jen oznamuji že já jsem z touto pračkou spokojen.CHtěl jsem zdělit podrobější raport ale asi nechcete, takže to tady nebudu hrotit :( :( :(

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

02.09.2016 9:16

Re: Pračka na hilzny

stačí se mrknout na video
https://www.youtube.com/watch?v=bTMFFv-5OBk
ve kterém do 10l nádoby nasype jen trochu nábojnic na dno a to jen z dúvodu že kdyby jí naplnil do púlky navrchu by se patrony oproti spodku nepatrně pokud vůbec točili a to nemluvě o absenci média navrchu protože médium je přišpendlené na spodku.
na videu je očividné že patrony co už mají medium v sobě jsou přišpendleny ke dnu a vúbec se nevalí jen točí dokolečka .
jak a čím se vyčistí vnitřky patron nábojnicím uprostřed i nahoře ?
tak mám vysvětli v čem je ten zááázrak ??
tak nebut naštvaný že ti to tu nikdo neuvěřil

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

02.09.2016 9:40

Re: Pračka na hilzny

2Kg nabojnic je kolik 300ks 9mmL? Celkem málo na to jak je to velke.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

02.09.2016 10:51

Re: Pračka na hilzny

To funguje určitě na probném principu jako laboratorní mixér - do kádinky se dá nerez magnetická tyčinka, kterou točí magnetické pole v podstavci. Podle množství tělísek bych spíš odhadoval, že jsou tam kvůli vytvoření toho víru a že na čištění se až tak nepodílí. Pokud se nějaké dostanou dovnitř nábojnic, tak tam určitě naráží na stěny.

Takové hříšné peníze bych za to nedal, ale líbí se mi na tom, že ten pohyb je šetrnější než v bubnu a že nábojnice nepadají na sebe. Další věc, co se mi na tom líbí je, že nádoba může být v podstatě jakákoliv s víkem a není ji třeba upravovat, takže není třeba těsnit, atd. Další výhoda je v tom, že není třeba vymýšlet mechanický převod, jenom se talíř s magnety dá na motor a je to. Bude to mnohem jednoduší vyrobit.

V téhle pračce je taky motor, nebo jsou tam elektromagnety a výkonová elektronika?

Edit: Pěkné video: https://www.youtube.com/watch?v=x0-SATWN5RE
A uvědomil jsem si, že mám doma 1.5 kW motor s měničem:)

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

02.09.2016 11:21

Re: Pračka na hilzny

netvrdím že je to k ničemu
obrovské +drahé a pro velkoobjemové čištění asi nanic.
proto at se nový uživatel KUCA nezlobí a klidně at se snáma podělí o výsledky
Pelaj: pokud máš obavy z nešetrného otloukání v bubnu lze to řešit větším obsahem média nebo ještě lépe snížením otáček


Reklama

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

02.09.2016 11:42

Re: Pračka na hilzny

Mam rotačku od Frankfordu a nejake otloukání krčků jsem nikdy nezpozoroval. Peru s nerez teliskama.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

02.09.2016 11:51

Re: Pračka na hilzny

Vír - proud vody to asi moc nevyčistí, spíš se to bere o ty tělíska. Dovnitř se něco určitě dostane a těžko říct, jak se to tam bude hromadit, u delších puškových nábojnic. Asi by to mělo minimálně jako pračka sem tam změnit stranu otáčení. I z toho důvodu, že jinak když tam nejsou žádné překážky, tak by se roztočily nábojnice i s vodou a pak už by to asi moc nepralo. Z jiných videí vidím i prostor pro zlepšení na drobné úpravy a pralo by to asi dobře.

Překvapuje mě, jak mají někteří problém s klasickým praním na mokro v nerezu. Nikdy jsem z pračky potlučené nábojnice neměl. Asi jak píše WaA63, tak závisí na množství pracího média.

Nádoba tady může být jakákoliv, ale pro větší praní potřebuješ větší plochu dna, zatímco u klasické pračky jen větší objem, takže vzhledem ke skladování a rozměrům to moc velký objem nevypere.

Jednodušší na výrobu to podle mě taky zas tak není. Převody u domácí pračky nemám. Je to na přímo na motorek ze stěračů. Je ale fakt, že z hlediska tuningu jsem si s tou pračkou vevnitř nakonec celkem vyhrál (integrovaný separátor). Takže tu magnetickou bych postavil snadněji (ale zas bez toho separátoru).

Při domácí stavbě obou je to asi cenově na stejno. Ta klasika je levnější konstrukčně (levnější motor, zdroj vs. měnič), zas spotřebuje více drahého nerezového média. Ten od frankfordu stojí 1800, jeden stačí, ale pro praní více najednou to chce dva (dle moji velikosti pračky).

Možná bych i věřil tomu, že to vypere rychleji. Pak ale ten zbytek je ale plus mínus stejný. Na videu hezky pojezdí magnetem po dně a vyleje vodu. Takhle to ale moc nefunguje. Buď nevyleje moc vody a bude mu to pak všude kapat a cákat nebo při větším náklonu mu to pobere nábojnice (některé s nerezem) do sítka a to ne tak jemné sítko ty tělíska nechytí. Takže pak bude znovu lovit magnetem tělíska ve špinavé vodě (jsou drahá, tak by neměla ubývat).

Ve vysypaných nábojnicích to taky není úplně stoprocentní ideál, že to přejede z vrchu párkrát magnetem a vysbírá všechno. U tlustých pistolových ano, ale u většího množství třeba 223 taky tak rychle a snadno ne.

Nechávám pračku v separačním režimu skoro těch dvacet minut, abych se tělísek z nábojnic zbavil. Před tím jsem to dělal ručně, ale to je otrava a nebaví mě to. Neřeším, jestli něco trvá třeba trochu dýl, pokud to během té doby nevyžaduje moji pozornost. Nepřebíjím toho tolik, že bych ji musel co nejefektivněji točit osmihodinovou směnu, jednu várku za druhou a prát co nejrychleji.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

02.09.2016 12:00

Re: Pračka na hilzny

WaA63: To originál video ty nábojnice docela šetří. Co jsem sjel pár dalších videí, tak je to docela mazec. Hlavní výhodou je ten magnetický přenos pohybu.

mihlit: s tím množstvím, co tam na tom původním videu nasypal se mi zdá, že je tam toho média málo. Ultrazvuk taky čistí jenom pohybem vody. I pohyb nábojnice ve vodě způsobí uvnitř proudění. Každopádně s měničem není problém otáčet směr, atd.

Dám dohromady díly a postavím to místo bubnu, který jsem měl původně v plánu - odpadne shánění převodovky - dost věcí se za léta nashromáždilo doma, stačí zahrabat:)

Bude to velké, nepraktické, na 400 V, ale fungovat to bude:)

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

02.09.2016 12:40

Re: Pračka na hilzny

Princip čištění v ultrazvukové čističce je založen na principu kavitace (což je mechanické narušování povrchu prudkým nárazem kapaliny na předmět). Při rozsahu frekvence 20 až 40 kHz jde o rychlé čištění velkých nečistot, v rozsahu 40 až 70 kHz

kuca
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07.12.2013 19:43

03.09.2016 19:01

Re: Pračka na hilzny

Takhle to pere za 20min.308Win.cca 170ks voda+jar.
Přílohy
Tata 131.jpg

Bobo2222
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 20.03.2016 0:48

06.09.2016 18:12

Re: Pračka na hilzny

Každý způsob čištění nábojnic má své výhody a nevýhody.
Toto zařízení uspokojí především ty co požadují nábojnice perfektně čisté a lesklé í uvnitř a nevadí jim sušení.
Nechci to z žádanou jinou metodou porovnávat. Nicméně to má své výhody a nevýhody.
Je to geniálně jednoduché.
Domácí výroba je nenáročná.
Velmi nízké provozní náklady.
Velmi dobrá (výtečná) kvalita čištění.
Kontrola čistoty přímo za provozu. Nemusíte se bát do toho strčit ruku a vybrat si ke kontrole kterýkoliv kus.
Každý si zvolí takovou velikost jakou potřebuje.
Lze použít jakákoliv plastová nádoba.
Separace média nad očekávání rychlá a kvalitní.
I v té největší velikosti jde vyprat třeba jen 5 kusů nábojnic.
Je to nad očekávání málo hlučné.
Rychlé atd.........

Ještě to nechcete mít doma :D

Bobo2222
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 20.03.2016 0:48

06.09.2016 18:26

Re: Pračka na hilzny

Pokud někdo pochybujete stačí zadat do You Tube vyhledat MAGNETIC TUMBLER. A získá většinu odpovědí na své otázky.

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

06.09.2016 19:06

Re: Pračka na hilzny

Bobo2222 píše:Každý způsob čištění nábojnic má své výhody a nevýhody.
Toto zařízení uspokojí především ty co požadují nábojnice perfektně čisté a lesklé í uvnitř a nevadí jim sušení.
Nechci to z žádanou jinou metodou porovnávat. Nicméně to má své výhody a nevýhody.
Je to geniálně jednoduché.
Domácí výroba je nenáročná.
Velmi nízké provozní náklady.
Velmi dobrá (výtečná) kvalita čištění.
Kontrola čistoty přímo za provozu. Nemusíte se bát do toho strčit ruku a vybrat si ke kontrole kterýkoliv kus.
Každý si zvolí takovou velikost jakou potřebuje.
Lze použít jakákoliv plastová nádoba.
Separace média nad očekávání rychlá a kvalitní.
I v té největší velikosti jde vyprat třeba jen 5 kusů nábojnic.
Je to nad očekávání málo hlučné.
Rychlé atd.........

Ještě to nechcete mít doma :D


Bobo kludne si vyper svojich 100 nabojnic na sezonu, ale ja vyperiem v 120l miesacke 150kg nabojnic za jeden den (vratane susenia) na celu sezonu a ked su o trosku horsie vyzerajuce, tak mi to vobec nevadi!

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

07.09.2016 10:21

Re: Pračka na hilzny

To má nějak strašlivě dojebaný ústí nábojnice, nebo se mi to jen zdá? To abych pak každou začišťoval na zkracovačce?

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

07.09.2016 11:01

Re: Pračka na hilzny

Našel jsem menší měnič, ještě musím sehnat menší motor. Jako nádoba bude kbelík od marmelády/kečupu, konstrukce bude dřevěná dle velikosti motoru, co seženu, ideální by byl 0.38 kW. Až se mi to podaří dokončit, pošlu foto i výsledky praní.

Bobo2222
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 20.03.2016 0:48

07.09.2016 15:23

Re: Pračka na hilzny

Ten belík je sice zadarmo, ale doporučuji ti spíš nádobu se širokým dnem a okraji bez sklonu. Výška není potřeba. Teda spíš takovej jako lavor. Záleží na plánovaném množství nábojnic. Odstředivá síla to tlačí na okraj. Stred nepere vůbec. Je komfortnější když lze regulovat otáčky. Hodně zábavy. Nábojnice to neničí ani trochu. Co tam dáš to vytáhneš. Jen čistčí a levnější. :-)

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

07.09.2016 15:29

Tak to nevim, na te fotce je usti hodne domlacene.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

07.09.2016 15:46

Re: Pračka na hilzny

Na změnu otáček mám měnič, možná se mi podaří vyštrachat nějaké PLC nebo programovatelné relé na časování a případně i změnu smyslu otáčení. Nádobu chci s víkem, uvidíme, co se mi podaří sehnat.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

02.10.2016 18:16

Re: Pračka na hilzny

Zdravím přebíječe, měl bych dotaz k pračce na nábojnice. Aktuálně peru úplně nejobyčejněji v automatce vodou + trocha pracího prášku + pořádný následný proplach. Ovšem doma se to stále nesetkává s nadšením a tak vymýšlím jinou variantu. Buď se vrhnu cestou home made rotační mokré pračky, nebo zvážím nákup vybrační pračky. Ohledně vybrační pračky jsem u nás našel v rozumné ceně pračky Frankford Arsenal Quick-N-EZ a Lyman 2500 Pro Magnum Tumbler. Kterou z techto vybraček je vhodnější pořídit? Přebíjím pouze ráži 9mm Luger a objem přebíjení je aktuálně odhadem asi 1000 nábojnic jednou za dva až tři měsíce (tento počet nekoresponduje s množstvím použité munice - dodávám pro "rejpaly"). Mají tyto dva modely nějaké problémy? Čistící medium jsem zvažoval buď kukuřičnou drť či drcené skořápky, případně keramická tělíska + nějaké leštící medium. Praní nábojnic v dohledné době není v plánu. Vybrační pračku chci hlavně z důvodu ulehčení práce. Děkuji za Vaše názory a rady.

Edit: Ještě dotaz pro uživatele pračky Lyman, dá se případně použít i pro mokré praní?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Výroba střel a příprava nábojnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků