Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

28.04.2016 20:36

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

Ano, souhlasím, je to šmejd, jednak byly nápisy z Erfurt původně víc nahoře, pak ten nový matroš a dále se mi zdá ta ražba ročníku taková podivná ... :-)


Ale, Kentane, Erfurt bych v otázce karabin úplně nezatracoval, karabiny Erfurt 1890 existují a jsou autentické.



Erfurt1890m.jpg


Erfurt1890_2m.jpg

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

28.04.2016 21:03

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

No tohle se píše v knize a je to trochu neprůstřelný. Jinde sice opatrně připouští, že existují predated, ale velmi opatrně, páč si není jistej autenticitou.... Tady bych to viděl tak, že ta nula (na tý aukrový) byla šestkou (vzhledem k tomu NM) a jejímu tvaru.
Vona je na aukru i další zpotvořenina raziče a to tahle
http://aukro.cz/vojenska-puska-kar88-ka ... 97377.html
firma sice správná, ale ta nula, i slepej vidí
Přílohy
img008.jpg

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

28.04.2016 21:23

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

Jojo, aukro máme rádi, je tam na co koukat .... :-?

No já jsem u toho tehdy nebyl, ale jsem se (v jiné knize) dočetl zhruba, že sice kontrakt na karabiny v roce dostali soukromí výrobci Haenel a Schilling ze Suhlu, ale jejich produkce byly zpočátku nízká a kvalita nevalná, vysoké procento vyrobených karabin bylo vráceno zpět na přepracování hned při vojenské přejímce (právě v Erfurtu). Asi to bylo tím, že obě firmy byly do té doby malovýrobci a neměli zkušenosti s hromadnou výrobou při nutnosti dodržet požadovanou kvalitu. No a tak si karabiny a jejich díly tehdy pinkali mezi sebou Haenel, Schilling a státní Erfurt, takže se vlastně neví, jestli karabiny se značením Erfurt 1890 vyrobili v Erfurtu složením z dílů od soukromníků Haenela a Schillinga a nebo tomu bylo naopak. Každopádně ty známé kusy jsou autentické a sčíslované.

Nicméně i přes výrobní potíže nakonec bylo vyrobeno necelého čtvrt milionu karabin, nejvíce v letech 1890-1892, něco málo později.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

28.04.2016 21:34

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

No Haenel i Shilling dělali revolvery a superdobrý.... tak nevim proč by karabiny kurvili. Co jsem od nich viděl, tak hodinky Swiss made hadr :) Ale taky jsem jim přes rameno nekoukal. :mrgreen: A že bych rád.....

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

28.04.2016 21:49

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

Řekl bych, že třeba prostě nestíhali a možná neměli zkušenosti s masovou výrobou. Revolvery jsou možná výrobně jednodušší (?), ale hlavně jich nemuseli udělat 100 tis. ročně. Prostě tehdy podepsali kontrakt na karabiny, na který neměli kapacitu, tak narychlo rozšířili výrobu, najmuli nové nezkušené dělníky, a výsledkem byla vysoká zmetkovitost. Resp. oni ty karabiny vyrobili, ale ne v kvalitě požadované erárem, tak se to vracelo a opravovalo apod. ... určitá analogie je naše současné stavebnictví, když každá firma urve zakázek, kolik může, a pak na ně nemá lidi, nestíhá termíny a kvalitu, i když v minulosti třeba dělala kvalitně.

locki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 09.10.2009 20:35

14.12.2016 18:02

Obezřetnost při prodeji zbraně

Vážené kolegyně a kolegové střelci,

rád bych se s Vámi podělil o dnešní zkušenost při prodeji zbraně. A zároveň tím všechny vyzval k důkladnosti a opatrnosti nejen ohledně potřebných dokladů, ale i s ohledem na stav a jednání zájemce o koupi Vaší zbraně.

S pánem R.K.(?) jsem byl domluven na setkání a vyřízení celého prodeje na střelnici Avim v Praze. Opakovaně jsem ho pro účely vypsání smluv žádal, aby mi v emailové korespondenci zaslal i číslo ZP a další náležitosti. Telefonicky jsem mu tyto věci zdůraznil také. Neposlal. Po příchodu na Avim na mě čekal člověk, který se prořekl, že jsou se ženou po náročném večírku a evidentně nejen alkoholovém.

Po výzvě k předložení ZP, OP a nákupky sdělil, že mi to ofotil a položil na stůl dvě neověřené kopie dokladů, které vypadaly naprosto reálně...samozřejmě. Originály prý u sebe nemá, protože na večírky je přece nenosí. Po mém jasném vyjádření, že na základě předloženého mu zbraň neprodám opustil velice rychle, naštvaně a dost neslušně střelnici. Zpětně mi došlo, že jsem byl s největší pravděpodobností účastníkem pokusu o podvod a celé to bylo s připravenou předehrou a poněkud delší divadlo, než jsem to popsal. Pán od začátku vytvářel atmosféru spěchu, naléhavosti a stresu, které může mnoho lidí podlehnout, protože to prostě nedělal až tak hloupě.

Jen lituji, že jsem mu nestihl sebrat tu kopii ZP, abych ji nechal ověřit. Nemyslel jsem si, že něco takového potkám, proto apeluji na všechny, aby se v žádném případě při prodeji zbraně nenechali nikam tlačit ani časově, ani psychologicky. Dokážu si představit situace, kdy prodávající neprodává jen proto, že může, ale tlačí ho k tomu peníze apod.

Zároveň i kdyby měl pán doklady v pořádku, tak je dobré se opravdu dívat, komu je aktuálně možné zbraň svěřit. Vím, že řada lidí nepozná typickou agitovanost, nervozitu a chování lidí, kteří jsou uživateli kokainu a jiných libůstek. Zvlášť působí-li zevnějškem víc než solidně. Prodat člověku s jakkoliv nedůvěryhodným chování zbraň s hromadou nábojů nestojí za to.

Kdybych dnes nebyl účastníkem situace, kdy se potkaly snad všechny nezpůsobilosti člověka k nákupu zbraně, neotravoval bych Vás tady. Do dneška jsem nevěřil, že by tohle vůbec někdo zkusil. A bohužel musím zopakovat, že zas úplně hloupě to nedělal. Včetně potřebné image světáckého padesátníka v solidním oblečení.

Buďte tedy opatrní, je v zájmu nás všech podobné lidi oddělit od slušné části střelců. Za hodinu poté jsem měl prodáno dalšímu zájemci v naprostém pořádku po všech stránkách.

L.


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.12.2016 18:20

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

Máš na toho člověka e-mail a telefon? Co Ti brání dojít na nejbližší oddělení P ČR a oznámit to? Popiš to jak jsi to popsal tady ať to řeší...

Buď to bylo nedorozumění, o čemž silně pochybuji a nebo se ten dotyčný pokusil z tebe vypáčit zbraň a pokud nemá ZP, tak to byl pokus o podvod, či nedovolené ozbrojování.

locki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 09.10.2009 20:35

14.12.2016 18:55

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

Mám a už se to řeší.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

14.12.2016 19:35

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

jpp: Chtělo by se ti to řešit ? Stejně nic nevyřeší, akorát bude mít běhání a vyřizování apod. Myslím, že to udělal správně. Trvat na originálu dokladů a jak se něco nezdá, třeba ten spěch a naléhavost, tak se na to vykašlat. Při prodeji zbraně musí být na vše času dost.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.12.2016 19:40

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

No, upřímně, řešil bych to... Dneska to zkusí na mě, zítra na Tebe...
Kdesi na Moravě byl údajně případ, kdy někdo takhle zčernil dost zbraní na ukradené doklady a lidi dost čuměli, když šli kvér odhlásit a tam jim řekli, že ZP je nahlášen jako ukradený a že mají velký problém...
I když na kopie dokladů by prodal něco jen sebevrah a tvrzení, že jsem po kalbě a doklady nemám je taky k smíchu.

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

14.12.2016 19:51

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

Já bych s takovým týpkem asi vyrazil dveře, kdyby to na mě takhle zkoušel. Předtím bych si minimálně aspoň telefonem bliknul ty jeho kopie dokladů. Kupovat zbraň a nemít doklady může vážně jenom idiot nebo nějaký podrazák.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

14.12.2016 20:41

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

Ukradené-neplatné doklady na stránkách mvcr v sekci neplatné doklady.
Otázka je jak často je systém aktualizován a zda byl ukradený nebo ztracený doklad nahlášen..

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

17.12.2016 19:57

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

http://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/

je tam i datum, kdy byla databáze naposledy aktualizovaná, pokud vím tak snad každý pracovní den

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.12.2016 21:34

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

pozor-pri-prodejich-na-inzerat-t8043.html
Já měl to štěstí před pár lety s náboji.

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

27.12.2016 0:17

Re: Obezřetnost při prodeji zbraně

To jpp: nevim zda se jedna o to same, ale pred par lety pan z brna, ktery byl drzitelem ZP, si vyridil NP, nakoupil zbrane jak zakon kazde v uzkem casovem intervalu, ale uz neprihlasil a zmizel....visel tu v balcklistu i link na portal mvcr s pohresovanejma osobama. Par lidem zaridil podani vysvetleni a trochu nervozity....

Takze nekdy i standardne probihajici prodej nema stastny konec....proto je lepsi neprodavat, pouze kupovat :)

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

03.02.2017 11:34

Moje poslední zkušenost: Poslední dobou jsem dostal několik mailů k podaným inzerátům. Buď v angličtině, nebo česky z překladače. Pokaždé z jiné adresy gmail, vždy dotaz na aktuálnost, stav, cenu. Po odpovědi vždy to samé, žádost o údaje k platbě přes PayPal s tím, že si zbraň vyzvedne kurýr. Na dotaz ohledně ZP, státu zájemce atd. maximálně odpověď nic není problém.
Tak otázka, jestli je to pokus o vyčištění PayPal účtu, nebo jen snaha o získání zbraně. Osobně ty maily už hážu do spamu.
Tady je kopie posledního textu mailu, který mi přišel a mimo to, že je v češtině, tak je shodný s tím, který mi před časem přišel v angličtině.

Jsem v pořádku s cenou a podmiňují jsi mi dal na Váš inzerát a budu platit přes PayPal (www.paypal.com). Jak víte, že je to nejlepší způsob, jak platit za on-line purchases.i již sjednat pro soukromou přepravců, které přijdou na pick a oni se postará o dokumentu, včetně úplné informace, aby si ji vyzvednout u vás doma kroku dveří , Takže budu potřebovat vaši domácí adresu pro Shipping Company, aby mohli přijít a vyzvednout. Takže se dostat zpět ke mně s detaily níže tak, že bych mohl pokračovat s platbou:


Název:

PayPal E-mailová adresa

Cell Phone No:

Celková částka:


  budu pokračovat s platbou prostřednictvím PayPal a pokud nemáte účet u PayPal, stačí navštívit, www.paypal.com a přihlásit se k účtu s Váš e-mail. Poté, co byla platba provedena a schválena.


Laskavě dostat zpět ke mně co nejdříve, abychom mohli dokončit tuto transakci.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.02.2017 11:42

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

Tvl ze se s tim vubec zabyvas.
Spam a nazdar.
Stejny styl jako odkazovane dedictvi :D :D :D
Kdybych podedil vsechno co me doslo v nabidkach, tak si aj andreja kupim.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

03.02.2017 11:49

Dědictví a účty s milióny na stejné jméno mi rovnou skáče do spamu, takže ani nevím, kolik jsem dodnes zdědil nebo mám někde v bankách a holt dál chodím do práce. Ale tohle je z adres gmail, takže mi to normálně chodí a musím to mazat ručně, nejdřív jsem to četl a i odepsal, ale teď to končí tam, kam to patří.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 17.01.2010 18:02

03.02.2017 12:27

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

U těchto inzerátových podvodů je scénář obvykle takový, že po odeslání požadovaných údajů pošlou podvržený mail jakoby od PayPalu, kde je uhrazená částka o pár (desítek) tisíc vyšší (celá zpráva je falešná), následně vyžadují vrácení přeplatku přes Western Union (nestornovatelný netrasovatelný převod peněz), s tím že částka se vám prý na PayPal účtu ukáže až po vrácení peněz. Přitom ještě obvykle vyhrožují udáním na policii, FBI, Metropol a kdoví co ještě, když domnělý přeplatek neuhradíte.

BusDriver
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28.02.2011 20:49
Bydliště: Praha

05.02.2017 21:36

Re: Pozor při prodejích na inzerát !

Ano znám člověka, co přesně takhle naletěl, akorát důvod přeplatku byla provize někomu, tak žádal převod western union a bylo vymalováno. Když mi to vyprávěl, tak po dvou větách bylo jasné co se z toho vyklube...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků