Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

29.04.2004 13:24

povrchovka

Kde vsude se da nechat udelat kvalitni povrchovka na pistoli?

Uživatelský avatar
chrome
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15.04.2004 15:04

29.04.2004 14:33

Re: povrchovka

PiDiBi píše:Kde vsude se da nechat udelat kvalitni povrchovka na pistoli?


V CZUB a u FOXe.
Ale seznam nejakych malych metalurgickych zavodu me zajimal take...

Uživatelský avatar
chrome
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15.04.2004 15:04

29.04.2004 14:42

Jo napada me jeste pragochema a galvanika Třemošnice.
Ale zkus nejakej seznam firem, galvanizoven apod. je dost. Primo ve zbrojovkach to asi bude drazsi, ale nejspis zarucenejsi.

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

29.04.2004 17:02

V CZUB maji skvely lak.Zaver na Sigu mi silene reznul,ted naprosta pohoda.Cena kolem 500,uz nevim presne.

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

29.04.2004 21:08

V Tyne N.V eloxujou hlinik,cernej,zinkujou,niklujou,chromujou.
Myslim,ze NAVEL Velesin? Tam by mel jit udelat i titanovej povlak.ptal sem se na to a nebylo by to az tak drahy.Jde o to,co nechat na zkousku udelat.precejen zlatou pistoli nechchci.To uz je zajimavejsi takova sedomodra.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

29.04.2004 21:11

povlak

titanovej povlak? to ajko nejakej nitrid? to s tim pak clovek muze vrtat do panelu...


Reklama

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

29.04.2004 21:41

asi nebudu nic vymyslet a necham si to udelat v CZUB, prece jen to je zbrojovka a maji s tim zkusensti

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

29.04.2004 21:44

Videl jsem CZ 75 s lesklym temne fialovym povrchem na bazi titanu.Parada.

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

29.04.2004 21:58

Re: povlak

Ivoshek píše:titanovej povlak? to ajko nejakej nitrid? to s tim pak clovek muze vrtat do panelu...


Jo nitrid titanu.Je nekolik barev ktery se pouzivaji.Zavitniky bejvaj cerny az takovy fialovy/sedivomodro fialovy,zlaty
Urcite by to vydrzelo hodne a je to vrstvicka par mikronu.

PIDIBI:Ty se porad neceho bojis.Lak bych na zbran nechtel,je to jak kdyz to vykoupes v syntaku.Je to odolny,ale co sem videl na CZ97 tak dost hnus.Mimoto tohle neni ledajaka prace,nic by nezkurvili.Na 1911 ani neni co.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

29.04.2004 22:09

Re: povlak

Agog píše:PIDIBI:Ty se porad neceho bojis.Lak bych na zbran nechtel,je to jak kdyz to vykoupes v syntaku.Je to odolny,ale co sem videl na CZ97 tak dost hnus.Mimoto tohle neni ledajaka prace,nic by nezkurvili.Na 1911 ani neni co.


niceho se nebojim, jen si to nenecham delat nekde kde zbran nevideli ani z rychliku
CZUB je jistota, jediny co je tam blby jsou dodaci terminy

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

29.04.2004 22:16

Re: povlak

Agog píše:
Ivoshek píše:titanovej povlak? to ajko nejakej nitrid? to s tim pak clovek muze vrtat do panelu...


Jo nitrid titanu.Je nekolik barev ktery se pouzivaji.Zavitniky bejvaj cerny az takovy fialovy/sedivomodro fialovy,zlaty
Urcite by to vydrzelo hodne a je to vrstvicka par mikronu.

PIDIBI:Ty se porad neceho bojis.Lak bych na zbran nechtel,je to jak kdyz to vykoupes v syntaku.Je to odolny,ale co sem videl na CZ97 tak dost hnus.Mimoto tohle neni ledajaka prace,nic by nezkurvili.Na 1911 ani neni co.


Mel jsem na cize lak,dal jsem ji nacernit a jak jsem ji vzal do ruky,chytla lisku.Mam asi agresivni pot.Ma uz zpatky lak a spokojenost.Cerneny povrch vypada pekne,ale nic pro me :-(

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

29.04.2004 23:02

Re: povlak

Walt píše:
Mel jsem na cize lak,dal jsem ji nacernit a jak jsem ji vzal do ruky,chytla lisku.Mam asi agresivni pot.Ma uz zpatky lak a spokojenost.Cerneny povrch vypada pekne,ale nic pro me :-(


O odolnosti nediskutuju,to je samozrejmy,ale ten titan se nesetre.
PIDIBI:Co se zbranema,je to stejny jako s jinejma vecma na ktery je treba dat pozor.Ja si nechal cernit zbrane zprostredkovane normalka.Nemelo by se to delat,ale jelikoz se tam delaji taky zbrane a cerneji a clovek kterej tam jezdi na to primo pocka tak se nic nedeje.Pockal by sis a bylo by to.CZUB bych mozna veril min nez firme ktera se zivi mimo jiny hlavne povrchovkama.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

29.04.2004 23:54

Re: povlak

Agog píše:O odolnosti nediskutuju,to je samozrejmy,ale ten titan se nesetre.
PIDIBI:Co se zbranema,je to stejny jako s jinejma vecma na ktery je treba dat pozor.Ja si nechal cernit zbrane zprostredkovane normalka.Nemelo by se to delat,ale jelikoz se tam delaji taky zbrane a cerneji a clovek kterej tam jezdi na to primo pocka tak se nic nedeje.Pockal by sis a bylo by to.CZUB bych mozna veril min nez firme ktera se zivi mimo jiny hlavne povrchovkama.



Jinej problem je, ze kdyz se neco stane v CZUB (napr. se ta pistole ztrati), jsi papirove krytej. Kdyz se to stane v tyhle firme, jsi v prdeli.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.04.2004 0:10

Re: povlak

Agog píše:
Ivoshek píše:titanovej povlak? to ajko nejakej nitrid? to s tim pak clovek muze vrtat do panelu...


Jo nitrid titanu.Je nekolik barev ktery se pouzivaji.Zavitniky bejvaj cerny az takovy fialovy/sedivomodro fialovy,zlaty
Urcite by to vydrzelo hodne a je to vrstvicka par mikronu.

PIDIBI:Ty se porad neceho bojis.Lak bych na zbran nechtel,je to jak kdyz to vykoupes v syntaku.Je to odolny,ale co sem videl na CZ97 tak dost hnus.Mimoto tohle neni ledajaka prace,nic by nezkurvili.Na 1911 ani neni co.


No počkej až přijedeš agogu jeden... ty dostanš školení.....tmavý je titanaluminiumnitrid TiALN, růžový je titancarbonitrid TiCN a zlatý je titannitrid TiN, no už se těš... tohle na tebe bonznu.... jinak dělá se to při takových teplotách (před dvěma lety) že hrozilo vyžíhání rámu tak jsme to na zbraně nedávali... teď už to třeba rakouský Balzers umí i s nižšíma teplotama a možná by to šlo, onehdá (cca rok zpátky) dělali v Kapfenbergu Desert Eagla v .50AE kombinací těhle tří povrchů....

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

30.04.2004 9:52

kdyz uz tak Al ne AL :-)

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

30.04.2004 9:59

Re: povlak

SW_FOX píše:
Agog píše:
Ivoshek píše:titanovej povlak? to ajko nejakej nitrid? to s tim pak clovek muze vrtat do panelu...

SP_FOX napsal:
No počkej až přijedeš agogu jeden... ty dostanš školení.....tmavý je titanaluminiumnitrid TiALN, růžový je titancarbonitrid TiCN a zlatý je titannitrid TiN, no už se těš... tohle na tebe bonznu.... jinak dělá se to při takových teplotách (před dvěma lety) že hrozilo vyžíhání rámu tak jsme to na zbraně nedávali... teď už to třeba rakouský Balzers umí i s nižšíma teplotama a možná by to šlo, onehdá (cca rok zpátky) dělali v Kapfenbergu Desert Eagla v .50AE kombinací těhle tří povrchů....

no bavil jsem se jedním maníkem (nepamatuju si z kerý firmy, asi z tý, na kerou jsi mě odkázal) a ono se to běžně dělá tak, že se to bezprostředně po nanesení tý vrstvy kalí. nakolik zakait kvér je otázka asi pro Marta. mám dostupnejch několik údajů mezi 41 a 55 HRC což je kravský rozpětí a závisí to na složení materiálu. (hádám, že u jemnozrnýho to bude ta vyšší hodnota, u sajrajtu nižší.) aby na něco chytal titannitrid je dobrý, aby v oceli byl vyšší obsah hliníku. což všechny oceli asi nemaj.

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

30.04.2004 13:55

SW_FOX Nojo no ja s tim sice delal,ale slozeni mi nikdo nenutil,jinak jich je asi jeste vic co si pamatuju.Pro me bylo dulezitejsi vedet na co je ten kterej platek vhodnej a barva az tolik roli nehrala,protoze nektery byly zluty a pouzivali se jen na ocel,dalsi byly taky zluty a pouzivali se i na nerez.Dalsi sem vedel,ze jsou jen na nerez atd.Co bys chtel od obycejnyho delnika,ted se holt budu zase ucit....
Stejne me stves :)

No jasne me to docvaklo az ted,ze kdyz sme se bavili o zpusobu nanaseni,tak to bylo v peci pri vysokejch teplotach,takze sem PIDIBIHO mystifikoval,ze neni co zkurvit.Jenze sem si nevzpomel,ze me to drobet tenkrat rozladilo,protoze by sly povlakovat jen nenamahany soucastky bez rizika.

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

17.12.2004 15:36

povrchovky

nejlepší brynýr, kterej jsem viděla, byl od Becka, ale ten je až od Liberce
a taky to bylo asi ta tři tisíce, protože to ručně leští do vysokýho lesku.
Teď prej ale nedělá, protože je nemocnej .

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

20.12.2004 12:22

Re: povrchovky

Ája píše:nejlepší brynýr, kterej jsem viděla, byl od Becka, ale ten je až od Liberce
a taky to bylo asi ta tři tisíce, protože to ručně leští do vysokýho lesku.
Teď prej ale nedělá, protože je nemocnej .


Zeptej se hungryho ten zná nějakého puškaře co dělá povrchovky "po staru" tedy ruční kartáčování a tak, vypadá to zajímavě jestli tě zajímají různé kvalitní brynýry.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.12.2004 15:45

Jo, je to puškař z Břeclavska a dělá brynýr za studena, recept používala i fy Manlicher. Výsledkem je polomatný/saténový šedočerný povrch s velkou odolností proti otěru.

Další

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků