DUNDEE
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 26.08.2006 17:49
Bydliště: Vyškovsko

26.08.2006 18:08

Povrchová úprava pažby

Zdravím všechny příznivce zbraní. Poradí mi někdo jakým způsobem ošetřit pažbu u sportovních zbraní? Děkuji

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

26.08.2006 18:15

No plastovou utřít vlhkým hadrem, laminovanou taky, lakovanou suchým, co se týče napouštěných pažeb tak ideálně tím čím byla napuštěna původně.... Zkus se zeptat trochu konkrétněji.

Uživatelský avatar
solory
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 311
Registrován: 14.07.2005 13:02
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

26.08.2006 22:38

U starých to bude olej nebo vosk, u nových nejspíš PUR nebo epoxid. já si ji dělal tvrdým olejem(dokončení vosk), další už jen voskem nebo pur.

pokud je to "miláček" moderní lak se neloupe (není popraskaný, není viditelný odlupující se film, poškrábaný, začernalý od zatečené vody atd...) nechat být, nebo použít jen nějaké pronto na nábytek, pokud má vypadat výstavně. Nic co obsahuje silikon, nevysychavý olej pro zvýšení lesku atd. aby se dala příště použít bez umytí (do vitríny to nevadí).

pokud je pažba starší, vady, olopaný film a chcete aby byla zase jako nová, chce to odstrojit, vybrousit (krom řezby, ta se jen kartáčuje a ošetřuje nožíky, bruskou se spec. nádstavci) popřípadě namořit a hurá na novou povrchovku.

Pokud ji chcete zítra prodat a má vypadat jako nová, kupte přípravek na palubní desky aut.

DUNDEE
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 26.08.2006 17:49
Bydliště: Vyškovsko

27.08.2006 9:25

Jde mi o úpravu pažby na poměrně staré zbrani a to libovolná pistole TOS 35.
Nedávno jsem ji koupil a snažím se ji upravit pro svoji ruku a to se neobejde bez pilování a broušení. Pažba byla už broušena bývalím majitelem. Jde mi o to aby po dopasování pažba na ruku neměla různé povrchy. Jeden původní lakovaný made in cccp a ruhý broušený a smirkovaný. Přemýšlel jsem otom starý lak osmirkovat a udělat povrch tak aby "zestejňal". Potom dřevo něčím napustit aby povrch byl matný a nepotila se ruka.
Prosím o názor.

Uživatelský avatar
solory
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 311
Registrován: 14.07.2005 13:02
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

27.08.2006 20:43

Co jsem zatím viděl na "dodělávaných" nebyly lakované vůbec - má to výhodu, potící se ruka neklouže, protože dřevo stále saje, nevýhoda je v černání dřeva vlivem solí z potu (takový dub nepoznáte, jako eben).

Pokud má být pěkná, rozhodně obrousit, sestejnit (pokud je potřeba a není možné ji vybrousit od černých a jiných fleků, namořit - lihové mořidlo) a napustit. Laky moc nedoporučuji, ikdyž na gravírovaném povrchu to nebude moc vadit.
Já bych použil tvrdý olej, třeba nějaký na podlahy (junckers rustik solid 100), stačí jedna vrstva, max dvě. prodávají ale jen celé balení takže to vyjde dost draho, kupovat ji na jednu pažbu (má úžasnou vydatnost, z jedné plechovky uděláte podlahu v pokoji na hotovo), takže asi nejlíp navštívit nějakého truhláře nebo podlaháře co dělá s masivem a deci si koupit (cca 60Kč)

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

27.08.2006 21:55

Já mám dobrou zkušenost s oleji na dřevo Bondex. Ale žádnou pažbu jsem tím nedělal. (ač se to jmenuje olej, mastné to opravdu není:-)


Reklama

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

22.09.2008 11:30

Zdar vsichni ... premyslim ted nad povrchovou upravou cerstve obrousene pazby. Rad bych neco hodne do tmava ... idealne cerna. nevim zdali to nejdrive namorit nejakym cernym lihovym moridlem a potom pretrit lakem, nebo se na moridlo rovnou vykaslat a pouzit nejakou barvu na bazi akrylatu ci jinou vhodnou pro tento ucel.
Resili jste nekdo uz neco podobneho a jak?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

22.09.2008 11:49

černé lihové mořidlo vypadá moc hezky, pak na to jen bezbarvý lak, nebo ještě lépe včelí vosk....

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

22.09.2008 14:10

Ten vosk je co? To se prodava?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

22.09.2008 15:55

kup si svíčku z přírodního vosku (žlutá s dezénem včelího plástu), bývá urolovaná jakoby z včelího plástu vysokého cca 1,5mm, koupíš ve všelijakých obchodech se svíčkama a blbostma, případně koupíš pár "mezistěn" tak se to totiž správně jmenuje v obchodě se včelařskýma potřebama Na Kolišti (po pravé ruce od vyústění Bratislavské směrem k Milady Horákové), případně když hezky poprosíš tak ti kus dovezu příští týden z domova.

lubomír
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 11.11.2007 21:37
Bydliště: Olomouc

22.09.2008 16:37

Svíčky a rámečky jsou chemicky upraveny.Ideální je přímo od včelaře.Je v tom rozdíl i na omak.Jinak je na pažby také šelak,ale to už tady je.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

22.09.2008 16:59

při rozpouštění vosku je dobré přidat trochu technického benzínu, sice to tak hezky nevoní ale líp se vpíjí do dřeva. Rozpouštět přirozeně ve vodní lázni a na elektrickém vařiči :wink:

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

22.09.2008 19:20

A pažbu dát ohřát na topení.

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

22.09.2008 20:27

Diky za podnetne napady ... to co me zatim trapi, je ta hrozna 'jebacka' se smirglem pri brouseni stareho laku ... de to strasne pomalu, no co se da delat.
Naposledy upravil Ross dne 22.09.2008 21:18, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

22.09.2008 20:59

vezmi to nahrubo kusem skla nebo tím čemu tuhláři říkají "cidlina", je to kus tvrdého plechu a na hraně hu vytáhneš ocílkou "grot" (to chce ukázat blbě se to popisuje :-) )

El_Diablo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23.09.2008 10:46
Bydliště: Zlín / Brno

23.09.2008 11:00

Ross: ještě doporučím použít vhodný smirek. Ne každý je vhodný na lak a taky ne každý výrobce dělá použitelné výrobky. Mně se třeba osvědčil brusný papír EasyCut (je jasně žlutý), oprti Spokaru je uplně jinde. Ten rozdíl je tak obrovský, že jsem tomu sám nechtěl věřit. Bohužel se špatně shání, psal jsem i na české zastoupení, ale neobtěžovali se mi odpovědět. (kdyby někdo věděl o prodejně s těmito papíry v Br / Zl, tak bych ocenil informaci přes PM)

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

23.09.2008 17:18

a co internet? teoreticky mají skladem:
http://www.drostra.cz/?ctrl=search&Prod ... B230000101

El_Diablo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23.09.2008 10:46
Bydliště: Zlín / Brno

23.09.2008 17:48

Tohle je už OT

Missak: ano, drostra je vede, nevyjádřil jsem se přesně. Mám možnost koupit obyčejné archy (mají je ve stavebninách, ale jen archy, o jiných věcech ani neslyšeli), ale zajímají mě spíš jiné výrobky, jako kotouče se suchým zipem, delta výseky nebo třeba smirkové kotouče do úhlové brusky. Vcelku rád bych si je napřed osahal, vyzkoušel "kusově". Kdyby někdo náhodou věděl o nějakém kamenném obchodě, prosím o zprávu, jinak se nic neděje, i bez toho se dá žít :wink:
Hezký den a omlouvám se všem za OT, chtěl jsem to jen upřesnit

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

12.10.2008 10:39

SW_FOX píše:kup si svíčku z přírodního vosku (žlutá s dezénem včelího plástu), bývá urolovaná jakoby z včelího plástu vysokého cca 1,5mm, koupíš ve všelijakých obchodech se svíčkama a blbostma, případně koupíš pár "mezistěn" tak se to totiž správně jmenuje v obchodě se včelařskýma potřebama Na Kolišti (po pravé ruce od vyústění Bratislavské směrem k Milady Horákové), případně když hezky poprosíš tak ti kus dovezu příští týden z domova.


Vceli vosk je najlepsie kupit priamo, staci si hodit do vyhladavaca vceli vosk alebo vcelar a urcite nieco najde. Medzistienky su uz spracovany vceli vosk. Takze medzistienky su urcite drahsie ako samotny vosk, kedze je to uz spracovany vosk.
To, co som pisal o bordeli a prisadach v medzistienkach, tak sa asi vztahuje na stare plasty z ulov, kde po rozpusteni je vacsina vosk a zvysok nejaky pevny bordel akoby papierovina, asi nieco, co robili vcely spolu s voskom za ten cas, kym to dostavali, teda tu zakladnu nizku medzistienku na normalny vysoky plást. Videl som to po rozpusteni stareho plástu - teda ten vosk a bordel.

toto su priklady z vyhladavania:
http://www.nawax.sk/page.asp?prg=produk ... vceli_vosk

http://www.obnova.sk/modules.php?name=F ... opic&t=578

http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.n ... A6003E5704

http://www.vcely.sk/index.php?name=Foru ... topic&t=87

http://www.clou.sk/ekologicky-program/h ... -vosk.html

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 657
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

12.10.2008 13:09

momentalneanonymny: vceli vosk samozrejme muzes koupit od vcelare, ale nebude vycisteny - diky primesim ma vetsinou hnedou az cernou barvu. vsechen vosk co vcelari prodavaji je ze starych plástů, pokud bys chtel cerstvy ( ma svetle zlutou az bilou barvu ) tak by jsi musel vcelari zaplatit jiste nekolikanasobek ceny. mezisteny jsou vycisteny vosk vykupovany od vcelaru.

Další

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků