Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

13.11.2004 21:48

Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Tak jsem tedka prave zjistil, ze mam papir (original rozhodnuti), na

kterem zadam o nabyti vlastnictvi, drzeni a noseni zbrane kat. B,

a kde odpovedi je, ze "v souladu s ustanovenim par. 12, odst. 5, pism. f zakona 119/2002 Sb (ve zneni pozdejsich predpisu :-) )"...

..."povoluje nabyti vlastnictvi a drzeni"...

O noseni a ods. 6 stejneho par. ani slovo.

Muzu mit problem a nosenim? Mam ZP sk E, tj. s "opravnen nosit zbran kat. B".

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.11.2004 22:34

Já mám na všech i nošení... U nás takové podrazy nedělají...

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

14.11.2004 0:11

Re: Povoleni k nabyti, drzeni, noseni zbrane

Gustav píše:Muzu mit problem a nosenim? Mam ZP sk E, tj. s "opravnen nosit zbran kat. B".

tak si tam zavolej a nebo zajdi a nechs i to vysvetlit, popr. vystavit papir novej

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

14.11.2004 4:00

Re: Povoleni k nabyti, drzeni, noseni zbrane

Taky mi tohle udelali (Praha Zapad), zrovna u G26 co jsem kupoval na noseni ... Zkusil bych radeji pozadat znova, na nejake telefonicke vysvetleni bych se nespolehal.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

22.11.2004 10:02

to je buď zlomyslnost nebo amaterismus

Uživatelský avatar
Adalbertus
 
Příspěvky: 182
Registrován: 15.04.2004 21:11
Bydliště: Olomouc

26.11.2004 22:12

krampus píše:to je buď zlomyslnost nebo amaterismus


Já bych na základě vlastních zkušeností hádal variantu B v kombinaci s nedbalostí a leností.

Ilustrativní příklad:
Na základě povolení k nabytí, držení a nošení zakoupen G17, zaregistrován, ale PZ vystaven na G17L. Všimnul jsem si toho, jak jsem vycházel z policajtů, tak se vrátím. Za těch 20 minut, který jsem se s nima dohadoval, se dal PZ vyměnit tak třicetkrát. V konverzaci padly podobné perly jako:"My jsme v databázi jinýho glocka sedmnácku neměli." nebo "Dali jsme vám aspoň papíry na lepší pistoli?" apod.

Další skvosty:
Já: "Takže je v pořádku, že vlastně mám zbraň, na kterou nemám papír, a mám papír na zbraň, kterou nemám?"
Policajtka: "Ale číslo vám sedí, a navíc, kdo by to kontroloval."
Já: "Na některejch závodech se to kontroluje a může to rozhodnout o tom, kam mě zařaděj. A může se stát, že mě zkontrolujou policajti, ne?"
Policajtka: "Tak to bychom to řešili my, ne? A my víme, jak to bylo."

Celá dvacetiminutová debata končila jejím:
"No, kdybyste s tím měl někdy opravdu nějakej problém, třeba na závodech, tak přijďte a my vám to grátis spravíme."

Protože bydlím přes 100 km od trvalýho bydliště a byl jsem tam od tý doby (přes půl roku) tak dvakrát na otočku přes víkend, běhám po světě pořád se stejným PZ. Příští týden tam mám cestu, tak uvidíme, jak mi to grátis spravěj.


Reklama

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

27.11.2004 0:08

Vymena povoleni

Nakonec me to vymenily zadarmo, ale bylo to na pul hodiny presvedcovani. Jenze ja zadal jeste opakovaci brokovnici, a taky drzeni + noseni. Sice to sebou tahat nehodlam, ale kdyz muzu, tak si to lejstro uz poridim. :-)

Uživatelský avatar
Ptak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 160
Registrován: 20.01.2004 20:24
Bydliště: Praha

27.11.2004 17:11

Pokud do zadosti / nakupky nenapises jako duvod "ochrana zdravi, zivota a majetku", tak ti daji automaticky jen nabyti a drzeni a uz ne noseni!

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

27.11.2004 19:01

Snazi se ti ho nedat i kdyz tam tohle vypises, uz se mi to stalo u G26, rekl bych ze naschval ...

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

27.11.2004 21:24

hmmm sfine ... to nechapu
jaky to muze mit nasledky? kdyz nosim i kdyz nemam diky tomu naschvalu povoleni? a jde to nejak zjsitit zpetne? stalo se vam to nekomu v brne?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

27.11.2004 21:34

No pokud bys nosil bez povoleni, je to prestupek proti zakonu (nosis zbran kategorie B na kterou ti nebylo vydano povoleni).
Zpetne dohledatelne to urcite je, protoze si jednu kopii toho povoleni (tebou podepsaneho) nechavaji a zakladaji ...

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

27.11.2004 22:16

tak to se poptam az tam budu pro nejake dalsi povoleni

Uživatelský avatar
PETRGLOCK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 21.01.2004 8:32
Bydliště: su z Prahy

27.11.2004 22:37

PREMEK: Já mám dojem, že si to vysvětluješ špatně. V zákoně je přece pouze to, že držitel ZP skupiny E je oprávněn nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení. pokud vím, tak nikde není psáno, že nákupní povolení má větší váhu, než skupina ZP.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

27.11.2004 22:44

tam je zasadni to "na kterou mu bylo vydano povoleni" ... Imho to neni o tom, ze ma neco vetsi vahu, ale ze musis splnit obe podminky, mit jak ZP E tak povoleni na tu zbran (coz je vetsinou vyrobce, model, raze) ...

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

28.11.2004 15:44

Oduvodneni zadosti

Ptak píše:Pokud do zadosti / nakupky nenapises jako duvod "ochrana zdravi, zivota a majetku", tak ti daji automaticky jen nabyti a drzeni a uz ne noseni!


Ja ho uvedl (a jinej duvod mit nemuzu, mam zatim jenom ZP sk. E), a zadal jsem vse - nabyti, drzeni, noseni. Fakt to jsou takovy mrchy. Jenom by me zajimalo, jestli bylo tohle z blbosti nebo naschval.

Dam sem kopii toho prvniho lejstra (bez jmena a adresy, pochopitelne), kdyz mi neverite. :-) Ale jak? Daji se vkladat obrazky primo do fora? Nechci to lepit nikam na freeweb.[/img]

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

28.11.2004 17:05

Re: Oduvodneni zadosti

Nejsi prvni komu se to stalo, v ruznejch okresech ... tak to na nahodu moc nevypada co?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

28.11.2004 17:21

Já si myslím, že zákon zní naprosto jasně.

§ 12


(1) Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.


(2) Střelivo do zbraně kategorie B může nabývat do vlastnictví, držet a nosit pouze držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence v rozsahu oprávnění stanovených pro jednotlivé skupiny.


(3) O povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Obsahem žádosti musí být


a) osobní údaje nebo údaje identifikující právnickou osobu,

b) údaje o zbrani, které se povolení týká,

c) číslo zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a

d) důvod žádosti.


(4) Držitel zbrojního průkazu, který má místo pobytu ještě v jiném členském státě Evropské unie, je povinen též předložit předchozí souhlas tohoto členského státu s udělením povolení podle odstavce 1 nebo jeho prohlášení o tom, že předchozí souhlas není nezbytný, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků.


(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje


a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,

b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,

c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,

d) zajišťování ostrahy majetku a osob,

e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo

f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).

(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

(8) Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.


Nikdy jsem s tím neměl problém. Poslední dobou mi chodí zákazníci s povolením, na kterém je stanoveno, že je vydáno pro nabytí, držení a nošení zbraně kategorie B.
víc nic.

Nikdo po vás nemůže chtít vědět model, ráži, v.č. a nakonec ani druh. Povolení se vydává na dobu platnosti ZP a záleží jen na vás, kdy a jakou zbraň kategorie B, koupíte.
Je jasné, že když budete odemne chtít nějakou specifickou zbraň, kterou musím objednat, tak ji dovezu, dám vám veškeré údaje a vy si půjdete se žádostí. Vzhledem k tomu, že zbraň je stále moje vlastnictví a příjde klient, který ji bude chtít a dá mi nabídku, kterou nebudu moci odmítnout, tak zbraň prodám. Vám zatím objednám jinou.
Nebo vy půjdete na střelnici a budete mít možnost si vámi vybranou zbraň vyzkoušet. Hmm, nebude vám sedět a vy se rozhodnete si koupit třeba revolver.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

28.11.2004 18:10

Shiva píše:Já si myslím, že zákon zní naprosto jasně.


b) údaje o zbrani, které se povolení týká,

Je jasné, že když budete odemne chtít nějakou specifickou zbraň, kterou musím objednat, tak ji dovezu, dám vám veškeré údaje a vy si půjdete se žádostí. Vzhledem k tomu, že zbraň je stále moje vlastnictví a příjde klient, který ji bude chtít a dá mi nabídku, kterou nebudu moci odmítnout, tak zbraň prodám. Vám zatím objednám jinou.


Je otazkou, co jsou to udaje o zbrani, ktere se povoleni tyka... Podle vzoru formulare do techto udaju patri i vyrobni cislo ... A zalezi na vykladu OR PCR, co tam chteji. Osobne nemam problem s tim jim napsat i vyrobni cislo, protoze me kdyby prodejce udelal to, co popisujes, totiz zbran, kterou jsem si (pro sebe) objednal prodal nekomu jinemu, uz bych u nej nekoupil nikdy nic.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

28.11.2004 18:37

Pokud jsi na ni nedal zálohu a já do ni investoval peníze, tak se živím prodejem. Vzhledem k tomu, že je mi úplně jedno jestli si koupíš zbraň s v.č. A nebo v.č. B tak nevidím nic špatného zbraň prodat a až si příjdeš pro zbraň, tak ti prodat tu samou.
Navíc, abych mohl udržovat nízké ceny, tak zbraně nemám skladem, ale na objednávku je zajistím od dodavatele. Takže ti vlastně v.č. sdělit nemohu, to zjistím až při odebrání zbraně od distributora. Samozřejmě, když mi dáš zálohu, tak zbraň nakoupím a potřebné údaje ti dám.
Ale v tvém zájmu je, dát policii co nejméně údajů, právě k vůli komplikacím s čísly.
Přiklad ze života, v pozůstalosti byly zbraně a šly do komisního prodeje. Klientovi jsem vybral zbraň a on si šel vyběhat povolení. Nevím kolik času na to policie ze zákona má, nicméně přišel jeden pozůstalý a řekl, že na tuto zbraň má vlastního kupce a zbraň si prostě vzal a prodal.
Vzhledem k tomu, že klient měl vystavené povolení jen a jen na tuto zbraň, musel si žádat znova. Tentokráte si vyžádal povolení k nabytí, držení a nošení zbraně kategorie B. A normálně to dostal.
Vyhledám kopii povolení a dám to k nahlédnutí. Pravdu máš v tom, že to záleží hodně na úřednících, ale jsem přesvědčen, že vyjdou všude vstříct, když si na tom člověk dá záležet.
Jak říkám, nikdy jsme s tím neměli problémy.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

29.11.2004 0:09

Shiva píše:Pokud jsi na ni nedal zálohu a já do ni investoval peníze, tak se živím prodejem. Vzhledem k tomu, že je mi úplně jedno jestli si koupíš zbraň s v.č. A nebo v.č. B tak nevidím nic špatného zbraň prodat a až si příjdeš pro zbraň, tak ti prodat tu samou.


No pokud se ti to podari znovu sehnat bez zdrzeni, je to samozrejme zakaznikovi dost jedno, protoze to ani nepozna ... nevim jak to trva u vas, u me bylo jeste nedavno povoleni na pockani, to znamena, ze jsem byl u prodejce ten samy den, nebo nejblizsi pondeli/stredu ... U nas maji zajimavou praktiku, pokud je zbran nova, nechcteji cislo (ale vyrobce, model a razi ano), pokud je z komise (pokud se zadatel prokecne) tak premlouvaji i k cislu, ale netrvaji na nem. Z jakeho jsi okresu?

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků