Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

28.02.2015 22:26

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Znamená to tedy i to, že po vydání ZP sk. E jsem oprávněn "nosit" dříve registrované zbraně, na které byl vydán PZ a na které bylo vydáno povolení, ve kterém se praví: "nabývat do vlastnictví, držet" ?

Já na těch povoleních z dřívějška (pouze sk. ZP "B") nemám psáno "nosit". Všude tvrdí něco jiného.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

28.02.2015 22:35

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

No podle mě ano už jen z toho důvodu že jsi oprávněn nosit i zbraň kategorie C a na tu žádnou nákupku kde by bylo napsáno "nosit" nepotřebuješ!Jak jsem psal víše zákon to říká jasně:
"(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,"

nikde se tam nepíše že zbraň musí být registrovaná na ZP skupiny E!

Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

28.02.2015 22:43

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Dle mého názoru, se zbraň neregistruje "na ZP skupiny E" nebo jakékoli jiné skupiny.

Jedna věc je, jaké máš skupiny ZP a co z jednotlivých skupin vyplývá (tvoje práva a povinnosti, oprávnění).

Další věc je registrace/povolení na zbraně. NIKDE není psané, co z kterých písmen v § 12 odst. 5 přísluší jednotlivým skupinám ZP.
Tím se dostáváme na moji otázku: Mám-li ZP skup. B, bude vydáno povolení k nabytí vlastnictví, držení a nošení při uvedení důvodu § 12 odst. 5 písm. f) ???

Jestli jsem nablbnutý, opravte mě, je to možné.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

28.02.2015 23:41

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

V žádosti musíš uvést "řádný důvod".IMHO pokud jako důvod uvedeš ochranu života,zdravý nebo majetku a nebudeš mít ZP k ochraně života,zdravý nebo majetku nemůže být takový důvod uznán jako řádný!Ale jak jistě víš tak na inspektorátech pro zbraně a bezpečnostní materiál napříč republikou platí "co příslušník to právní názor" takže kdo ví jaký mají právní názor zrovna u vás.Každopádně platí co jsem napsal.Proč bys to dělal?!I když jako důvod uvedeš provozování sportovní činosti,budeš IMHO takovou zbraň moci,po získání ZP skupiny E,nosit.Dovolím si malou odbočku k "bordelu" který na inspektorátech zbraní panuje.Když jsem před časem registroval malorážku SM-2 nebyl jsem si jistý co mám uvést do kolonky "značka výrobce" tak příslušnice nahlédla do CRZ kde jsou u této zbraně uvedeny čtyři různé "značky výrobce" :shock: mohl jsem si tedy vybrat.Takže v PZ mám jako "značku výrobce" uvedené SSSR! :lol: Takže asi tak.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

29.04.2015 12:23

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Měl bych dotaz k registraci, nevíte zda se dá zbraň zaregistrovat a hned odhlásit a zaregistruje si jí na sebe někdo jiný?

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

29.04.2015 12:30

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Osobně jsem to nedělal, ale není důvod proč by to nešlo. Nejsi první, ani poslední, kdo to dělal.


Reklama

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

29.04.2015 12:34

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Nebyl v tom problém - aspoň teda u nás

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

29.04.2015 12:35

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Díky, chci to tak uplatnit po nákupu CZ se slevou přes známého. Akorát na nás možná budou na oddělení divně koukat. Tak to tak taky zkusíme, abychom tam nemuseli víckrát.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

29.04.2015 12:50

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Tak ta sleva musí být dost velká na to, že vás tahle sranda vyjde na 500 Kč v kolcích plus tuna času ...

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

29.04.2015 22:46

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Třeba 20%. No a na solidním oddělení to trvalo pár minut déle než obvykle. Myslím že třeba nový TS za cca 16800.- (+500.-) se pořád vyplatí.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

30.04.2015 8:31

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

No snad u nás taky nebude problém, já mám zálusk na Shadow.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

08.09.2015 11:21

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Zdravím a omlouvám se pokud je to OT ale nenašel jsem jiné vlákno (částečně způsobeno špatným načítáním stránek)

Prodejce mi tvrdí že opakovací brokovnice s 24" hlavní se zásobníkem 8+1 je zbran kat B. Ačkoliv jsem mu poslal doslovné znění §5 a §6 zák 119/2002Sb. Prý to ověřoval a policajti mu řekli že je to kat B.

Dle mě je to C

viz. § 5
Zbraně kategorie B
Zbraněmi kategorie B jsou
a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,
b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,
c) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm,
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,
g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a
h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm.
§ 6
Zbraně kategorie C
Zbraněmi kategorie C jsou
a) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm,
b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f),
c) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně je vyšší než 16 J, s výjimkou paintbalových zbraní, a
d) více než dvouranové nebo opakovací zbraně zkonstruované na principu perkusních zámkových systémů.

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

08.09.2015 11:27

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

24'' dle google = 60,96 cm. :wink: Tedy C.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

08.09.2015 11:32

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Pokud ale zkušebna rozhodla, že je to B, tak je to B, bez ohledu na skoro 61 cm ... Takže asi tak.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

08.09.2015 12:12

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Je to vtipné, prodejce ani policajti neuměj číst, nebo si to vykládám špatně. Přesvědčujou mě, že pokud to má zásobník na více než 3 tak je to béčko bez ohledu jestli je to opakovací nebo samonabíjecí, malorážku mám teda nelegálně :-D

Policajtka říká, prostě je to tak!!!! :-D , schválně si koupím broknu s 24" u nějakého jiného prodejce co mi jí dá na Céčko a pujdu to tam zaregistrovat a pak se zeptám :-), Ty vole nejlepší je když někdo rozhoduje o něčem čemu nerozumí :-D

Prej mají svoje právní výklady z ministerstva, schválně zašlu na MV žádost o stanovisko Jenom mě sere že po X letech co je zákon o zbraních novelizovanej tak stále policajti a prodejci ho pořádně neznaj a člověk musí psát až luciferovi jak to teda je ty vole....fakt k nasrání :evil:

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

08.09.2015 13:10

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Co to je za termín "mi ji dá na Céčko"? Každá zbraň přijde na zkušebnu a je nějak zařazená. Zkušebna může rozhodnout o tom, že ta konkrétní zbraň není C, ale třeba B či dokonce A. A to je směrodatné, to je pak zapsané v CRZ. Takže prodejce ti ji může dát pouze tak, jak ji má zadanou v CRZ. A policajti s tím nemohou nic udělat. Nebo ano?

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

08.09.2015 13:16

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

cipis: Zkušebna zatím rozhodovala o jediné opakovací brokovnici (Fort 500) v r. 2009. Vzhledem k délce hlavně 510 mm víceméně zbytečně. :roll:
V širší rodině máme dva Mossbergy, jeden má PZ jako B (koupený s 20" hlavní), druhý jako C (koupený s 24" hlavní), celkem k nim máme 4 hlavně různé délky. Tak mě napadá, jestli lze ten první v kombinaci s delší hlavní třeba půjčit kamarádovi.

P.S. Každá zbraň neprochází zkušebnou (pokud je z dovozu a má uznávanou značku), ale i tak zkoušení (tormentace) je technický úkon, kdy zkušebna neřeší zařazení do kategorie. To je administrativní úkon, který se dělá jen v případě pochybností.
Naposledy upravil Piggy dne 08.09.2015 13:22, celkově upraveno 1

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

08.09.2015 13:19

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

V tom případě o tom rozhoduje prodejce/dovozce, ne? A pokud se to policii při registraci nebude líbit, tak to holt bude muset na zkušebnu, která má rozhodující slovo. Kdo tu ale zaplatí, tak je asi jasné ...
K tomu půjčení, mno, těžko říct :) Obecně ale se zbraní půjčuješ i průkaz zbraně, takže jestli je v něm B, tak bude muset mít dotyčný NP (k držení/nošení, ne nabytí).

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

08.09.2015 13:24

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

Ještě k tomu půjčování: v praxi si myslím totéž, ale bylo by to zajímavé téma na diplomku, ne?

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

08.09.2015 13:29

Re: Povolení k nabytí, držení, nošení ,,, a registrace dle účelu

A ne na jedno téma :)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků