Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

27.12.2016 16:27

Re: Povlakování střel pro přebíjení

ne každá prášková barva funguje spolehlivě, je třeba zvolit epoxypolyester lesklý, taky záleží na síle vrstvy aneb všeho moc škodí

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

27.12.2016 18:45

Re: Povlakování střel pro přebíjení

figi11 píše:Nebyl by odkaz přímo na tu barvu? Díky :-)

Všude se uvádí, že nejlepší je epoxypolyesterová, lesklá. Ono to jak tady čtu nebude asi tak jednoduchý, jak jsem si představoval. Vypalování by šlo v nějaký starý remosce s nainstalovaným termostatem, horší je to nanášení. Elektrostatický je nejvhodnější. Chce to zdroj cca 30kV, stejnosměrných pár mA, v tom by taky neměl být problém, ale horší je ta rozprašovací pistole. Zřejmě je to pomocí vzduchu, ale netuším jak. Teď v zimě se nudím, tak přemýšlím, stejně by se to dalo dělat až bude teplo, možná je to hloupost. Nechám si to projít ještě hlavou, jestli to má smysl.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

27.12.2016 19:48

Re: Povlakování střel pro přebíjení

s elektrostatickým nanášením je největší problém v tom že střely musíš naskládat dnem dolů na vodivý povrch - plech, na kterém to po nanesení prášku vypálíš. Střely nelze vzít do ruky nebo někam nasypat, prášek se neudrží. A barva ulpí i na tom plechu takže ho máš taky nalakovanej. Nejde o cenu barvy, prášek stojí směšně málo pokud si ho seženeš v profi lakovně ale jde o ty plechy, to by jsi je musel po každým použití nechat opískovat, komaxit ničím nerozpustíš. Cenově se dostaneš mimo. Jedinou cenově schůdnou cestou je nanášení v nosném mediu - aceton benzín.... jde o nosič, prášek se nerozpouští snad v ničem

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

27.12.2016 22:10

Re: Povlakování střel pro přebíjení

A co místo plechu použít tuhé, výškově členité síto,například z tahokovu, tam stačí smirkovým plátnem strhnout z vrcholků barvu a zase máš vodivé spojení :wink: :idea:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.12.2016 22:50

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Kdyby to bylo tak jednoduché tak už se to dávno používá.
Jsou 3 možnosti jak odstranit barvu co se používají.
Pískování
Specialní vana s rozpouštědlem
No a na prasáka opalovaní hořákem.
Viděl jsem všechny 3 možnosti
Bohužel to opalování je nejlevnější

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

28.12.2016 1:03

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Určitě to jednoduchý nebude, ale v tom zapatlání plechu bych problém vůbec neviděl. Ten plech by šel použít dvakrát, z každý strany jednou. Přitom na jednu stranu by šlo naskládat relativně dost střel, každý 2 cm jednu střelu. Větší mezery by byly myslím zbytečný.Po nastříkání a vypálení a použití druhý strany bych ho klidně vyhodil. S ohledem na cenu plechu bych já v tomto problém neviděl. I kdyby 1m2 stál 2 stovky, tak na něj jednostranně vyskládám 2500 střel, tedy na obě strany 5000. Tedy 4 halíře na střelu. Ale to jsou jenom úvahy.


Reklama

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

29.12.2016 0:41

Re: Povlakování střel pro přebíjení

glock1719 píše:Kdyby to bylo tak jednoduché tak už se to dávno používá.
Jsou 3 možnosti jak odstranit barvu co se používají.
Pískování
Specialní vana s rozpouštědlem
No a na prasáka opalovaní hořákem.
Viděl jsem všechny 3 možnosti
Bohužel to opalování je nejlevnější

I to nejednoduší řešení lze použít až potom, co ho někdo navrhne a argument,že to nikdo tak nedělá je popřením všeho vývoje - což je moje celoživotní profese. Kilo práškové barvy již nám doma a až seženu zdroj tak to jistě na tom tahokovovém roštu zkusím. Přinejmenším si ušetřím ten smrad z opalované barvi, která se stejně musí něčím odrbat kvůli kvalitnímu vodivému kontaktu.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.12.2016 0:47

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Ještě me napadlo už dlouho dělám u jiné firmy.Ale před cca 15 lety jsem dělal ve v kovo firmě.Když přišel balík plechů tabule tak první a poslední plech byl tak zbaný krycí.Ty se vyhazovali.Jestli je to tak i dnes pokud by šli sehnat nastříhat na pásky a šli by použít vrch spodek a vyhodit.

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

29.12.2016 1:06

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Pro elektrostatické nanášení to jde vyřešit přípravkem trubka v trubce, kde to na nanášení drží za špičku v trubce většího průměru, a na vypalování se to na trubce menšího průměru přizvedne. Nic se nemusí čistit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.12.2016 1:34

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Tak a jsme v prdeli. :(
A tak jsme se snažili. :D

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

29.12.2016 18:52

Re: Povlakování střel pro přebíjení

To nevadí, to je hned vedle RÁJE :D

samil1976
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17.03.2016 21:23

02.01.2017 22:07

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Zařízení na jednoduchou aplikaci práškové barvy https://www.youtube.com/watch?v=4cuneFm-AG4
Jestli je to k dostání v EU se zeptam u místního prodejce nářadí.

Nanášení na střely kolem 39 minuty potom tam ještě ukazuje co lak vydrží (kladivo, kovadlina)
https://www.youtube.com/watch?v=tnin3VgilvA&t=24s

Nějaká barva by šla sehnat asi tady http://www.formybrno.cz/praskova-barva- ... a-ral-9005

Ještě jsem googlil pistole na práškovou barvu http://www.ebay.com/bhp/powder-coating-gun
Nic profi asi ale na takový to domácí prášení úplne postačí.
Naposledy upravil samil1976 dne 02.01.2017 23:04, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.01.2017 22:48

Re: Povlakování střel pro přebíjení

44 min

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

12.10.2017 8:53

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Tak jsem se konečně pustil do povlakování :) zatím 2 první pokusy, ještě to neprošlo laufem ale už teď se těším jak se zbavím toho černýho sajrajtu na všem - matricích, komoře, vytahovači, vyhazovači, nábojnicích i vlastních střelách po přebití :D

Prášková barva pokoutně sehnaná přes známého (ani nevím jestli je to epoxid nebo polyester nebo kombinace):

bílá - kvrdláno minutku v plastovým kyblíku zastudena - slabší vrstva,
červená - před popráškováním prohřáté na pár minutek - očividně silnější (je to i poznat na síle při kalibrování)
- vše upečeno na hustém roštu na 180oC asi 15min.

Co se týče vzhledu, je co vychytávat, ovšem i tak lak krášně drží a po kalibraci je na funkčních plochách krásně lesklý a neloupe se :)
Přílohy
moje náboje barevné-small.jpg

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

25.10.2017 10:08

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Je mozne zjistit co je to konkretne za barvu? Jinak hodne informaci je na castboolits,

http://castboolits.gunloads.com/forumdi ... ternatives

tady i neco prodavaji:

http://castboolits.gunloads.com/showthr ... r-For-sale

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

15.11.2017 21:09

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Ješte existuje jiná poměrně primitivní eventualita pro domácí potahování, bez hraní si se stříkací pistolí, povrchovým napětím a podobnými věcmi. A to epoxidová barva, tady je stránka s kompletním návodem vč. videa: http://www.wiederlader.tv/Hauptseiten/?page_id=253, na youtube je i verze návodu v anglictine pro ty co nemcinou nevladnou
https://www.youtube.com/watch?v=uiFxAPtx4c0

Tady je konkrétní zdroj barvy, tužidla a ředidla.
https://www.mipa-paint.cz/Michana-barva ... ab=related

Uzijte ve zdraví!

Tommy00
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 102
Registrován: 30.12.2015 17:28

16.11.2017 8:37

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Poradí prosím někdo, kde koupit mazivo hBN v ČR? Případně v zahraničí?
Při hledání jsem našel tento odkaz:
https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... _DV0CEZgFY

Nepovažuji ho ale za spolehlivý.

Díky.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

16.11.2017 8:59

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Co jsem zkoušel, tak jediný snadný a rychlý zdroj HBN bylo eBay. Možná ví někdo víc.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

16.11.2017 14:20

Re: Povlakování střel pro přebíjení

Tady by to melo bytk sehnani, cenu nutno poptat.
http://www.hengegroup.com/cz/imexco/ost ... C3%AD.html

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

05.12.2017 10:35

Re: Povlakování střel pro přebíjení

glock1719 píše:Ještě me napadlo už dlouho dělám u jiné firmy.Ale před cca 15 lety jsem dělal ve v kovo firmě.Když přišel balík plechů tabule tak první a poslední plech byl tak zbaný krycí.Ty se vyhazovali.Jestli je to tak i dnes pokud by šli sehnat nastříhat na pásky a šli by použít vrch spodek a vyhodit.


Pokud by někdo chtěl používat pro nanášení barvy TRIBO metodu (tedy prášková pistole ionizující částečky prachu hrotem pod napětím řádově 10kV a povlakovaný předmět uzemněný), pak by byla varianta použít jako podklad pod střely alobal. Jen je pak potřeba je z toho sloupat hned za tepla po vytažení z trouby, jak ta barva vychladne a zatuhne, vytrháte střely i s alobalem...takže rovnou neplánovaný gas check :)

Jinak já aktuálně experimentuju s lesklým epoxypolyesterem taky kvedláním v plastové dóze, zkoušel jsem i přidávat airsoftové kuličky, ale to mi přijde, že moc nepomáhá. Pro pěkný výsledek je potřeba každou střelu z dózy vytáhnout pinzetou a usadit na plech (na pečící papír), což je časově poměrně náročné, ale výsledek krásný.

Nebo je prostě vysypu na drátěné sítko, lehce protřepu a vrazím rovnou do trouby. To pak ale chce 2 vrstvy povlaku, jinak jsou na střelách šmouhy od toho síta. Funkci to nevadí, lauf mi to nešpiní ani po třeba 200 ranách, jen to nevypadá tak pěkně.

Mimo to mám pocit, že úspěšnost přilnutí barvy touhle kvedlací metodou závisí na vzdušné vlhkosti. V létě za suchých horkých dnů bylo krytí o dost lepší, než pak např. za deštivého dne na podzim. Mám teorii, že vzdušná vlhkost působí jako inhibitor pro generování statického náboje při tření střel o tu plastovou dózu (mimochodem v antistatickém plastovém kontejneru to taky moc nefunguje :D ).

Barvu zapékám v troubě, co jsem za tím účelem pořídil do dílny, ale chce to přestavět na PID regulaci teploty, ony ty bimetalové termostaty v domácích troubách nastavenou teplotu drží hoodně orientačně. Třeba na té mé to lítalo nahoru dolu o cca 60°C.

Barva ale drží skvěle, zkoušel jsem střely rozmlátit kladivem na placku a barva se nesloupala.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Výroba střel a příprava nábojnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků