Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

14.09.2006 8:09

zbrane v praxi (pribehy)?

napiste kdo jak musel pouzit zbran v praxi at vim jestli vubec ma cenu sebou to zelezo tahat :)

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

14.09.2006 8:51

Má to cenu, i kdybys zbraň nikdy nepoužil. Střelci nosící zbraň pro obranu se řídí pravidlem "Je lepší zbraň mít a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji".
Pojí se s tím ovšem jistá odpovědnost a nutnost tréninku a vzdělávání se - nejen ve střelbě, ale hlavně v bezpečné manipulaci se zbraní, v taktice, prevenci, psychologii, právu... Mít palnou zbraň je životní styl se vším všudy.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

14.09.2006 9:47

Zbrane v praxi /príbehy/

Beze zbytku podepisuji, co napsal Finson. Jenom si dovolím položit zvláštní důraz na mentální přípravu.

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

14.09.2006 17:46

asi nejsem dostatečně mentálně vyspělý ale jsou situace kdy jsem rád že zbran sebou nemám, protože kupříkladu dnes když jsem si šel pro odtažené auto a musel se hádat s tim dementem na parkovišti kterej mi nechtel vydat auto protože sem mu nemohl předložit technočák, který byl v tom autě za plotem......tak toho bych dozajista zastřelil.....

buml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 24.06.2006 18:28

14.09.2006 19:00

A o tom je prave ta mentalni priprava :D

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

14.09.2006 20:33

he he to uplne chapu.... neni nad to kdyz narazis na blba :D


Reklama

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

14.09.2006 20:51

Wojtyla píše:asi nejsem dostatečně mentálně vyspělý ale jsou situace kdy jsem rád že zbran sebou nemám, protože kupříkladu dnes když jsem si šel pro odtažené auto a musel se hádat s tim dementem na parkovišti kterej mi nechtel vydat auto protože sem mu nemohl předložit technočák, který byl v tom autě za plotem......tak toho bych dozajista zastřelil.....


Už několikrát v práci někdo z podřízených předvedl takovou dávku vohnoutství, že kolegové, kteří vědí, že jsem ozbrojen, se mě ptali, jak se můžu udržet a toho člověka nezastřelit.
Na to odpovídám, že by to měl moc jednoduché. Je lepší rozbít mu držku pěstí - má šanci se z toho poučit a vám se mnohem víc uleví :twisted:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.09.2006 22:08

Už jsem to tu někde popisoval, dvakrát jsem mával bouchačkou, dvakrát mi to zachránilo zdraví.... nestřílel jsem.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

15.09.2006 0:06

The Lawyers Strike Back!

Máš link? Zajímavý, že některejm se to nestane nikdy, některejm rovnou dvakrát...

Uživatelský avatar
solory
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 311
Registrován: 14.07.2005 13:02
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

15.09.2006 15:48

SW_FOX píše:Už jsem to tu někde popisoval, dvakrát jsem mával bouchačkou, dvakrát mi to zachránilo zdraví.... nestřílel jsem.


Rád bych taky věděl víc... :shock:

Je fakt, že kdyby mi někdo otřepal trnky jako loni, tak mu asi prostřelím bečku hned na poli :P (našem, oploceném, a jen letos dvakrát vykradeném včetně sekačky za 10litrů a rozmlácené nové chatky). Policie to opět "odložila"....

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

16.09.2006 9:00

Já jsem místo bouchačky tahal nůž,ale měl jsem ji připravenou v záloze...

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

17.09.2006 23:18

ja uz to tu taky popisoval, staci hledat

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

30.09.2006 11:34

Na vlastní kůži/pr..l

3x napadený
1. fanoušci GSK Katovice se rozhodli, že někomu dají přes hubu. Já a kamarád jsme byli nejblíž. Po klasické úvodní větě:,,Na co čumíš ?!" nás začali řezat. Měli takové kusy železa na páscích. My jsme byli dva, jich bylo sedm. Za ty modré jelita na zádech jsem se styděl drahnou dobu. Rodiče mne měli za rváče, přítelkyně za zbabělce.
2. parta ožralých/zfetovaných puberťáků začala kousek od tram. zastávky po mně a kolegovi pochtívat cigarety a peníze. Pak jeden z nich řekl:,,Ty jsi kámošovi šlápl na krk !" Vzal do ruky prázdnou flašku a hnal se po nás. Já vytáhl teleskop. obušek, kolega nůž. Tomu nejagresívnějšímu jsem řekl:,,Hubu nám asi rozbijete, je vás víc. Ale jednoho nebo dva vezmeme sebou. Tak si vyberte." Když viděli naše železo, vychladli. Jeli jsme z odpolední brigády, byli unavení. Ale jeden před druhým jsme si přiznali málem posr.né kalhoty. Ten večer jsme strávili ve sklepě u slivovice.
3. na dneska už legendární ulici Stodolní jsem vycházel z hospody a chytil mně pod krkem týpek (cca 120 kg ve svalech), že jsem ho polil pivem. To že jsem žádné neměl v ruce ho nezajímalo, chtěl se předvést před svojí kočkou. Dostal jsem čenichovku a nedokopal mě jenom proto, že mu to kamarád vykecal.

Teď už vlastním zbraň. Když jdu na pivo, tak ji sebou neberu. Ale pro případ až se budu zase někdy vyskytovat v ,,ne košér" prostoru (např. hl. nádr. Ostrava, Ostrava-Přívoz) si teď něco pořizuji. Film ,,Přání smrti" (hl. role Charles Bronson) nemám rád, ale nenechám se na ulici zmrzačit jenom proto, že se někomu nelíbí můj ksicht.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

30.09.2006 16:02

SL: pekne prihody, jsem zvedav, jaka bude historka cislo 4 s pouzitim Tokarevu.

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

27.11.2006 1:06

Jak nás nakonec nepřepadli

Zašel jsem s kamarádem, kterého jsem cca 10 let neviděl na večeři. Po odchodu z restaurace si to míříme kolem Delvity (je cca 20 h. a je už zavřeno, je totiž Ne) k autu na delviťáckém parkovišti. Jdeme vedle sebe, bavíme se, já mám na zádech dosti těžký baťůžek (13 kg) s obsahem značky Limit od Wojtyly :) Proti nám najednou stojí na opuštěném parkovišti dvojice cikánů. Popis: Cikán1 stojí na kraji chodníku asi 2,5 m vlevo od výlohy Delvity, Cikán2 v asi 3 m vzdálenosti od něj, takže uprostřed "silnice". Evidentně se mezi sebou nebaví a neobtěžují se ani hnout. Moje hodnocení situace: Chtějí abysme jimi prošli jako sítem na férovku, neboť 3 se vedle sebe na ten chodník evidentně nevejdeme. Mám rozepnutou mikinu i bundu ještě z restaurace, výjimečně náboj v komoře mého miláška (WP99CAS) - byl jsem nakupovat, a bylo jasné že domů k "sousedům" se budu vracet za tmy. Pravý palec ledabyle zavěšuji na pásek, na dlani cítím přes poodhrnutou mikinu futrál. C1 + C2 jsou asi 10 m před námi. Pořád jdeme stejně rychle. Kamaráda posílám se slovy "deš první ?" po chodníku dopředu,zastavuji, a následuji jej také asi s 3 metrovým odstupem (chci mít přehled kde zrovna je). Nevím jestli je právě tohleto rozhodilo (myslím to jak jsme se poslušně seřadili), nebo jestli to byla moje "ruka šmátralka" - ani jeden z nich se totiž nehnul, pouze C1 se zmohl na otázku: Chcete ňáký špeky ? Odpovídám: Ne, díky, nechci. Těch 50 m k autu jsme už došli v pohodě. Jaké z toho pro mě plyne ponaučení:
1) Nosit s nábojem v komoře
2) Bacha na baťohy
- myslel jsem že C2 bych "stihnul" při napadení kamaráda C1, měl jsem ho totiž na šesti metrech. Jaké bylo moje překvapení, když jsem (doma) přestože kšíra baťohu nešla přes futrál - zjistil, že téměř nejsem schopen tasit :!: Mikina se nenechala díky kšíře odhodit dozadu.

PS: Na tomhle místě (a doufám že si to přečte) musím poděkovat kamarádovi se zkušenostmi z N.Y., který zřejmě ihned pochopil o co mi jde, takže situace proběhla tak, jak proběhla 8)
Naposledy upravil Anorektik dne 27.11.2006 8:08, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
para
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 185
Registrován: 28.08.2006 21:01
Bydliště: Praha

27.11.2006 2:45

Re: Jak nás nakonec nepřepadli

Anorektik píše: 1) Nosit s nábojem v komoře

Moje řeč, moje řeč.....a to za všech okolností :P

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

27.11.2006 8:32

anorektik
ono taky batoh na zádech je recept, jak Tě dostat jedním tahem na zem.
Vůbec nej jsou zejména ty, co mají ještě nahoře ucho.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

27.11.2006 9:03

4mike: nosime a) na jednom rameni, b) vybaveni ACR nebo podobne, co lze skubnutim za 1sponu cele sundat... (aneb paranoiku je stale malo) :P

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

27.11.2006 9:05

To s tim uchem mě nenapadlo, zase mě napadlo něco jiného ještě před odjezdem na "vánoční" nákupy. Co dělat, když budu s baťůžkem přepaden ? Útěk nepřichází v úvahu kvůli hmotnosti baťůžku, lze jej tedy při přepadení vydat a pokud se jej agressor nezbaví nebo rovnou neupadne mám ho střelit do zad ? Jedná se v tu chvíli o nedovolené ozbrojování, jemuž zamezit všemi prostředky je "zájem chráněný tímto zákonem" ? Šel bych za katr, nebo ne ?

Uživatelský avatar
idiver
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 03.08.2006 10:15
Bydliště: Brno

27.11.2006 10:28

Batuzek bych jako pravak nosil na levem rameni (jen pres jednu ksandu).
POkud by mne nekdo zastavil/napadl myslim ze je dobre mu ten batoh HODIT do naruce - myslim ze 99% lidi chyti to co na ne leti (+muzes zarvat CHYTEJ! 8)
Tim se vlastne odzbroji - ma plne ruce.
Nasledne se rozhodnes ze ti ho vlastne ukradl a utok na tvoji osobu trva a obdaris ho nejakym knedlikem.

Další

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků