itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

22.01.2015 15:00

Re: Držet či nosit?

NO a právě trénink stresových situací mi přijde u fyzické simulace (nějaký uřvaný zakouřený tréninky) podobnej jako u mentální..obě dvě jsou vzdálený realitě tak asi stejně s tou výhodou, že mentální je zdarma :)

K tomu zvukošoku, zkoušel jste někdo bouchnout kosou v kryté střelnici bez sluchadel? Já se pomalu odhodlávám, že na střelnici zkusím 1911, abych věděl jaký to je..ale proti nadzvukový 7.62 z kosy to bude myslím úplná brnkačka :(

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

22.01.2015 15:03

Re: Držet či nosit?

Já bych to nedělal ... Nemá to absolutně vypovídající hodnotu, protože za a) budeš vědět, že se bude střílet, za b) zvolíš si pozici, kde budeš, když se bude střílet nebo budeš střílet přímo ty.
Jediné, co tím zjistíš, tak že pak existuje tinnitus apod. poruchy sluchu ...

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

22.01.2015 16:32

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

...poruchy sluchu, které jsou trvalé. :-P

Uživatelský avatar
Amateur
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 16.05.2011 10:38

22.01.2015 16:49

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

to itchy355: přečti si tohle až do konce:
https://serzovo.wordpress.com/2009/11/1 ... %a6poprve/

Uživatelský avatar
bartikz.454
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 20.07.2010 12:20
Bydliště: Znojmo

22.01.2015 18:30

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Při jedněch závodech, kde se střílelo na krytých stavech z kos a .308W jsem si to nechtěně zkusil. Byl jsem tak zabranej do diskuze s kolegy, že jsem ani nezaznamenal, že se zavelilo pálit na terč a já stál 1,5m od dvou střelců k nim zády. Samozřejmě jsem neměl nasazené sluchátka, bo nemám jak ostatní elektronické. Prásk, prásk...rychle za sebou...Následovalo moje leknutí, protože jsem to fakt nečekal a pak celkem ostrá bolest v pravém uchu a zhruba 10 min. trvající lehká nevolnost od žaludku. Druhý den už byl sluch v pohodě, ale stejně od tý doby už si dávám sakra pozor...

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

22.01.2015 20:45

Re: Držet či nosit?

To sem teda netušil, že schytat do vesty je až TAKOVÝ prd, nic, nula bodů. Jestli to teda nejni podvod.

Tak je snad jasné, že to byla nějaká tréningová munice, nejspíš střely s plastu. Jen mu načechraly triko na vestě. Dopad střely 9L 7,5 - 8 g /Vo=350-400 m/s vypadá úplně jinak.
A ještě k tomu zásahu na pánev. Pánevní kosti jsou spojeny s dolní částí páteře a zásah přivodí i obrný efekt, třeba jen krátkodobý, ale dostatečný aby dotyčnému ten kalach vypadl z ruky - teda pokud ho nemá upevněný k ruce třeba izolepou :)


Reklama

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

22.01.2015 20:55

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Při jedněch závodech, kde se střílelo na krytých stavech z kos a .308W jsem si to nechtěně zkusil.


To je dalsi dimenze, me se stalo neco podobneho, pri zavodech kdy stage, zacinala tak ze jsi darebaka mel povesenyho kolem krku, mel jsi ho nejprve sundat pres hlavu a naslene resit situaci. Samozrejmne jsem s darebakem( coz byla vycpna kombineza se spojenyma rukama) sundal nejen cepici ale i sluchatka. V zapalu boje jsem to odstrilel bez. Je to uplne jiny - vnimas to jinak.
Jediny co bylo podobny, ze jsem to necekal - protoze nez mi to doslo, byly uz 2 popry dole.

A to byla otevrena strelnice, bejt to mala mistnost mozna mam naslouchadlo.

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

22.01.2015 21:22

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

No tak to jste mě dostali:)

Já si chci určitě zkusit jen jednu dvě rány abych se pak nelekl, jak psal někdo nademnou; ohluchnout nechci a tu kosu bych určitě nezkoušel, jen mě zajímalo, jestli se to někomu stalo -- takže děkuju za informace, to je teda docela drsný. Takže v kanclu po jedný autodávce mě praskne hlava bolestí..to teda nikoho teprv netrefím.

S tou energií, koukal jsem, že průměrnej boxer na světový úrovni má cca 770 ft-lbs. No aa s lugrem jsme na slabé půlce nebo spíš třetině, s tím, že se to rozloží do celý plochy plátu.. tak nevím. Ten černoch co schytal tu modřinu se taky v zásadě ani nehl; jen ho to očividně bolelo, mít tam ten plech, asi o tom taky neví..

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

22.01.2015 21:47

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Hlava bolestí nepraskne, začne se ti spíš motat. A problém není ev. nedoslýchavost, ale spíš, jak jsem psal, ten tinnitus. S tím se totiž nic nedá udělat. Na špatný sluch ti v nejhorším dají naslouchátka, ale to pískání nejde už ničím spravit (možná do 48h po události - přetlaková komora, koktejl nějakých sraček na výživu sluchových buněk).

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

22.01.2015 23:28

Re: Držet či nosit?

itchy355 píše:https://www.youtube.com/watch?v=rI01qKAqYts



Zajimalo by me kolik maj bolistek pri takovychle nacvicich - Ja osobne bych u toho byt nechtel viz treba to video v case 3:48

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

23.01.2015 0:01

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

vloupal se mu do bytu s mačetou a majitel ho sejmul
http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=3 ... _dvere.htm

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

23.01.2015 5:25

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Boží je ten jejich rozhovor na konci, který je na RM bohužel vystřižený. :)
http://www.worldstaruncut.com/uncut/76826

"Tys mě zabil!"
"Cože? Kdybych to neudělal, tak bys mě zabil ty!"
"No jo, zabil..."
"Tak to jsem udělal správnou věc!"
"Jo, udělal..."

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

23.01.2015 10:59

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

díky za překlad pro nás nevzdělané.
bylo poznat jak má střelec paniku v hlase a cloumal s ním stres
jsem si jist že střelec si už nikdy nepořídí ty papundeklové bytové dveře ale alespoň normální vchodové či bezpečnostní.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

23.01.2015 11:44

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Řek bych, že kvalita vstupních dveří do bytu nemusí vždy záviset od vůle nájemníka...
Konec OT

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

23.01.2015 17:32

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Papundeklovy dvere mas asi burt. Kdyz te bude chtit maznout macetou, tak si na tebe klidne muze pockat az budes odemykat.
Nebo nekde jinde.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

21.08.2017 8:06

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

Často se řešilo, co už je použití zbraně a co ještě ne. Tady je vyjádření MV:

Stanovisko k rozsahu povinnosti držitele zbrojního průkazu oznámit použití
zbraně podle § 29 odst. 1 písm. m) zákona o zbraních

Ustanovení § 29 odst. 1 písm. m) zákona o zbraních uvádí:
„Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen neprodleně ohlásit útvaru policie
použití zbraně z důvodu krajní nouze nebo nutné obrany.“
Nedodržení této povinnosti je považováno za přestupek podle § 76a odst. 4 písm. c)
zákona o zbraních.
K této problematice uvádíme, že použitím zbraně se v zákoně o zbraních rozumí
použití zbraně k jejímu funkčnímu účelu, tedy ke střelbě (k tomu srov. třeba § 28
odst. 5 zákona o zbraních). Povinnosti podle citovaného ustanovení tedy podléhá
vedle použití zbraně ke střelbě na útočníka (nutná obrana), či např. na zvíře (krajní
nouze), i použití zbraně k tzv. varovnému výstřelu. Naopak případy, kdy je zbraně
užito k hrozbě nebo třeba k úderu, povinnosti ohlášení tyto způsoby jejího „použití“
policii nepodléhají.
Současně však upozorňujeme, že je-li zbraně užito zvláště v rámci nutné obrany, byť
k jejímu použití ke střelbě nedojde, může obránci často vniknout povinnost oznámení
daného protiprávního jednání, proti kterému např. hrozba zbraní směřovala, podle
jiných právních předpisů, typicky podle trestního zákoníku (§ 368, který vymezuje
skutkovou podstatu trestného činu Neoznámení trestného činu). Ohlášení pak
samozřejmě není vyloučeno (naopak je jednoznačně vhodné) ani v jiných případech,
kdy bylo držitelem zbrojního průkazu zbraně užito, aniž by však došlo ke střelbě,
bylo-li jím takto odvraceno protiprávní jednání, jehož objasnění či prověření (popř.
vyšetřování) policii přísluší.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník