Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

13.03.2012 20:11

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

to je v celém světě známá kostka na glocka - dle provedení většinou 3 součástky, které z jakéhokoli glocka udělají automat

předpokládám, že ti ostří hoši na videu mají výjimky nebo licenci na výrobu zbraní kat.A nebo videa natáčeli mimo území čr

v 1.29 jsem čekal, že mu prostřelí pajšl nebo aspoň sobě koleno, no tentokrát to nevyšlo, budeme se těšit příště

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

14.03.2012 11:58

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

omlouvám se gunmanovi ale myslím si že se pleteš. Jako střelce znalého a zkušeného tě přesto zmátla hra světla a stínů na videu, protože na tom glockovi je toto
http://www.zahal.org/products/glock-cocking-handle
a na tento produkt se žádné omezení nevztahuje.. :shock: nebo snad o něčem víš ??

PS: právě nepostřelit toho druhého je ukázkou dokonalého ovládání zbraně ( prst mimo spoušt) .. není to náhoda ale tvrdý tréning.. :lol:

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

14.03.2012 18:08

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

nemůžu to najít, ale včera jsem tam někde naklikal pána v obleku s glockem v konverzi, kterej to kropil dávkou, tak jsem to chybně přiřadil

máš pravdu, je to jen natahovací doplněk

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

15.03.2012 9:15

Re: Použití zbraně v ostrém konfliktu

jo je magistr Černý, to je jiný oddíl.. 8)

winchesterboy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 31.10.2007 11:19
Bydliště: Brno

18.01.2015 15:14

Re: Držet či nosit?

to Krásnoočko: a od kdy se nemůže se zbraní do hospody? A pokud by hospoda měla být nejvíce konfliktní prostředí, tak proč tam vůbec chodit? Většina z nás se (doufám :-D) do hospody nechodí porvat.

Jen pro Tvoji informaci - nejlepší rada: nenech se vyprovokovat (to, že Ti třeba někdo v hospodě nadává do debilů ještě neznamená, že ho můžeš střelit nebo mu jednu natáhnout teleskopem), druhá nejlepší rada: pokud vytáhneš pistoli, MUSÍŠ střílet. Zbytek je na Tvojí úvaze. A za určitých okolností je použití střelné zbraně šetrnější než použití Tebou opěvovaného obušku nebo dýky.

K teroristům: odkazuji na to, co už bylo napsáno. Šance je možná mizivá, ale není nulová a v současné době je rostoucí.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

18.01.2015 18:39

Re: Držet či nosit?

winchesterboy píše:to Krásnoočko: a od kdy se nemůže se zbraní do hospody? A pokud by hospoda měla být nejvíce konfliktní prostředí, tak proč tam vůbec chodit? Většina z nás se (doufám :-D) do hospody nechodí porvat.

Jen pro Tvoji informaci - nejlepší rada: nenech se vyprovokovat (to, že Ti třeba někdo v hospodě nadává do debilů ještě neznamená, že ho můžeš střelit nebo mu jednu natáhnout teleskopem), druhá nejlepší rada: pokud vytáhneš pistoli, MUSÍŠ střílet. Zbytek je na Tvojí úvaze. A za určitých okolností je použití střelné zbraně šetrnější než použití Tebou opěvovaného obušku nebo dýky.

K teroristům: odkazuji na to, co už bylo napsáno. Šance je možná mizivá, ale není nulová a v současné době je rostoucí.


Jo, takže v knajpě s kamarády budeš sedět u kofoly :mrgreen:
Hospoda, fesťáky, koncerty... (všude kde figuruje alkohol nebo drogy), při nočním pohybu městem (parky, podchody, okolo nádraží) jsou podle mého asi nejvíc rizikové stávaniště kde bych se mohl ocitnout.A v 90% stejně nelze střílet i kdyby to bylo v rámci NO s ohledem na okolí.
Modelová situace u nás nejvíc pravděpodobná.V noci v podchodě tě přepadnou dva pobudové v jednoznačné tělesné převaze ale beze zbraně.Dáš jim peněženku nebo je smázneš ? Myslím že odevzdáš šrajtofli a ještě popřeješ hezký den, protože nestojíš o běhání po policajtech, soudech a být mediální hvězda.Když máš nůž nebo teleskop, ideálně oboje, tak si můžeš vybrat co jim uděláš.Od modřin, zlomenin přes řezné a bodné rány, přičemž ani jedno nemusí být smrtelné ale i může pokud budeš chtít. U pistole moc možností nemáš.
Jo pokud se pohybuješ v zamořených oblastech jako je Most, Uherský Brod, Přerov... kde ti reálně hrozí že tě napadne tlupa podobně ozbrojených spoluobčanů, tak je střelná zbraň bez debaty :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

18.01.2015 20:45

Re: Držet či nosit?

Krasnoocko: odpovím ti raději jen na tu část o hospodě, protože tvoje úvahy o otloukání lupičů teleskopem jsou mi dost vzdálené.
Ale k té hospodě - opravdu sedím s kamarády v knajpě u kofoly, protože alkohol nepiju. Takže nosím i tam a nemám žádné výčitky. Že ty to nedokáže praktikovat neznamená, že je u nás spousta lidí, co to zvládají v pohodě.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

18.01.2015 22:12

Re: Držet či nosit?

Krásnoočko píše:Když máš nůž nebo teleskop, ideálně oboje, tak si můžeš vybrat co jim uděláš.
Jsi-li dobře cvičený, s jistou mírou pravděpodobnosti můžeš. Budiž ti přáno.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

19.01.2015 12:58

Re: Držet či nosit?

Krásnoočko: V minulosti jsem se věnoval historickému šermu (od gotiky po renesanci) a bojovému sportu. Nejedno zranění jsem si z obého odnesl. A to šlo o "hru", případně o tréning. Z romantických představ a filmových fantazií jsem vyrostl dávno, jasné je mi jedno - pokud je to jen trochu možné, tak nepřistoupit na kontaktní vzdálenost. Tolik k těm nožikum a teleskopum. A k tej hospodě - pokud nedokážeš vlézt do hospody s krochnou, a při tom se nenapít jen kvůli tomu, že kamarádi zrovna lejou, tak je to čistě tvůj problém. Negeneralizuj. Já problém s tím udržet se "čistej", když okolí leje, nemám. A stejně tak jsem tento problém nepozoroval u svých známých (o kterých vím, že nosí). Jestli je to pro tebe obtížné, vypovídá to něco o tobě a tvém okolí. Nikoli o všech ostatních.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

19.01.2015 14:25

Re: Držet či nosit?

Grimpo, mocima : Naprostej souhlas. Když už výjimečně du do hospody tak si dám taky nealko. Umím se totiž bavit i bez alkoholu. Ostatní si už zvykli, že se prostě nenechám ožrat a piju nealko. Takže ano - nosím a zvládám to v pohodě a nijak mě to neomezuje. Ostatní co znám a nosí jsou na tom stejně. :D

winchesterboy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 31.10.2007 11:19
Bydliště: Brno

19.01.2015 16:22

Re: Držet či nosit?

to Krásnoočko:

Ostatní mě k většině věcí předběhli :-).

Jen dodám, že u pistole máš možností hodně. A ta nejlepší je, že se nemusí nikomu nic stát, když budou mít všichni zúčastnění dostatek soudnosti :-D. To u nože nebo obušku nejde. Tam si v lepším případě uvědomí protivník Tvoji převahu až v momentě, kdy leží seřezaný na jednu hromadu a oplétačky, kterých se asi tolik obáváš, budeš v takovém případě mít stejně.

U pistole, ze které se právě vystřelilo do země nebo, podle potřeby, do masa, musí protivník uznat, že jsi v převaze Ty, že jsi ochoten zbraň použít a že právě dostal šanci ten střet přežít, pokud nebude dělat blbosti. Navíc, jak zde zaznělo, pokud budeš mít k dobru větší než kontaktní vzdálenost, tak má protivník většinou utrum, pokud ho nenecháš přiblížit. To s obuškem a nožem taky nejde.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

19.01.2015 20:20

Re: Držet či nosit?

sokar píše:Grimpo, mocima : Naprostej souhlas. Když už výjimečně du do hospody tak si dám taky nealko. Umím se totiž bvit i bez alkoholu. Ostatní si už zvykli, že se prostě nenechám ožrat a piju nealko. Takže ano - nosím a zvládám to v pohodě a nijak mě to neomezuje. Ostatní co znám a nosí jsou na tom stejně. :D


Nebavím se o chlastání ale o požití alkoholického nápoje.To je i jedno malé pivo a z hlediska zákona si pod vlivem.
Dám si jedno nebo dvě piva a můžu být v klidu, že když se něco semele tak to pro mne z hlediska sebeobrany nemá zásadní vliv.
Můžu se zeptat kolik z vás nosičů použilo zbraň k sebeobraně ? Ať se nebavíme teoreticky. Teleskopický obušek jsem použil několikrát a vždy postačoval jeden nebo dva dobré údery, nůž stačilo jen vytáhnout nebo máchnout bokem.Pistole by mě v těch případech byla úplně k ničemu

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

19.01.2015 20:37

Re: Držet či nosit?

Nevím v jakém prostředí se pohybuješ, ale já zatím nikdy nemusel tahat nic, protože se snažím konfliktům vyhýbat nebo rychle vyklidit prostor.
A k té hospodě - když ti říkám, že se zbraní nepiju, tak ani to pivo. A pokud už je člověk ve stavu, ze to malé pivo mít musí, tak jsou na to léčebné postupy.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

19.01.2015 21:17

Re: Držet či nosit?

Krasnoočko: mocima ti odpověděl i za mě. :)

Slovem chlastáme nemyslím opít se do němoty, ale když dojdu do hospody a zeptám se : Co děláte ? Odvětí mi každý chlastáme. A to chlastaj třeba jedno nebo dvě. :lol:

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

19.01.2015 21:42

Re: Držet či nosit?

Krásnoočko: Jednou, už ani nevím kolik to je let. Stačila hrozba. Ne ukázat železo v pozdře, ale v ruce. A nikomu se nic nestalo, nebylo potřeba nikoho říznout, bodnout, uhodit. Vše se odehrálo "na civilizovanou" vzdálenost. Celý to bylo velmi civilizovaný.
Tak já nevim, ale z toho co se tu zatím napsalo mám pocit, že víc lidí nemá návštěvu hospody automaticky spojenou s konzumací alkoholu. A to se mi líbí.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

20.01.2015 2:59

Re: Držet či nosit?

Podle mě je ideální kombinace technických pomůcek. Na prvním místě je ovšem dodržování zásad ,,pasivní bezpečnosti," následně nutnost ovládat svoje tělo v boji beze zbraně. Většina běžných situací je o tom, že pokud neumím alespoň na chvíli zastavit útok, ke zbrani se nebudu mít čas dostat.

K nošení. Ideální situace je ta, že si můžu vybrat. Bohužel mít na opasku milion pomůcek je na prd. Většinou mám u sebe kvér + slzák. Velký problém řeší kvér, malý slzák. Někdy tahám teleskop, to je taky úžasná zbraň, víceméně v kombinaci slzák a v tomto případě Kevin. S hlavním kvérem a teleskopem na opasku už to není komfortní nošení.

A když jdu s kamarády po tréninku na pivo, beru teleskop a slzák. Je to jeden z mála momentů, kdy kvér nechám doma, protože si po tréninku dám pivo rád.

Nůž používám taky, ale jen jako pracovní nástroj. V našich končinách to většinou funguje tak, že lidi se bojí útočníka s nožem, ale když někdo má kvér (a teda už nesřílí), většina to vnímá jako maketu, plynovku a přistupuje k tomu laxně. Nůž má mnohem lepší psychologický zastrašující efekt. Ale když jde do tuhého, má nůž relativně malou zastavující schopnost (při útoku opravdu odhodlaného útočníka). Pak vypadá líp, když do něj 2x střelím, než 5x bodnu a přefiknu tepnu na krku a stehně.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

20.01.2015 10:37

Re: Držet či nosit?

Tahle debata se toci v kruhu a jiz bylo 1000x probirano. Vzdy to skonci tak ze na kontaktni vzdalenost s pobudama v pruchodu to muze dopadnout jakkoliv, teprve na vetsi vzdalenost a s casem k vystrelu se pravdepodobnost zvetsuje ve prospech obrance.

Vratme se vsak na zacatek k tomu proc tato debata vznikla.

Obchod, kancelar, redakce prave do ni vniklo x teroristu. Pro jednoduchost ale uvazujme ze je jen jeden. Ma kalacha a na sobe vestu. Je zrejme, ze si neprisel popovidat , protoze uz par lidi stacil sejmout. Vy mate u sebe kratkou a mate cas ji vytahnout a jednat (protoze jste treba za regalem, nebo v mistnosti vedle).
Co udelate ?
Resp co by bylo takticky nejspravnejsi udelat (ted kdyz si o tom muzeme popovidat od stolu)

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

20.01.2015 11:01

Re: Držet či nosit?

Zastřelím ho?

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

20.01.2015 12:24

Re: Držet či nosit?

Pokud jsem přesvědčen, že už zastřelil několik lidí, tak jakmile bude příležitost, tak jej s lidovým klidem střelím do zád (a bude mi moc líto, že zrovna nespí).
Hrdinů, kteří by jej chtěli nejdřív přesvědčit ať se vzdá, jsou plné hřbitovy.

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

20.01.2015 12:41

Re: Držet či nosit?

Hele moc nechápu, co je za spor? Buď jsem fyzicky a HLAVNĚ psychicky stále funkční a schopnej jednat, pak logicky střílím (respektive budu se všemožně snažit zastřelit toho pána, a nikoho jinýho), nebo nejsem a pak jsem nejspíš zaseklej v režimu ne-to-se-mi-zdá a čekám až umřu, nebo už mrtvej.

Nebo jsou i jiný možnosti?

Pravděpodobnost, že uteču, že mu dojdou náboje, že si to rozmyslí, nebo že se z něj stane růžovej slon je nula, takže s tím nemusím počítat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník