vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

18.04.2007 0:47

Použití olova a černého prachu v moderních nábojích.

zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo nezkoušel přebít normální náboj (308win, 9,3*62, 338WM, LM a pod) litou olověnou střelou a černým prachem?

co myslíte že by se od toho dalo čekat? může v tomto případě nastat nějaké nebezpečí?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.04.2007 8:40

No pokud vím tak třeba .30-06, .303 Brit, 8x57 a další byly původně černopraché takže za zkoušku nic nedáš, jen budeš půl dne pucovat kvér......

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

18.04.2007 9:09

No pokud můžu trošku mimo, zkoušeli jsme jenom 9P, a to jako hec.
Na střelnici bylo třeba vytrestat jednoho zobálistu, který chodil a sbíral ze země cizí nábojnice a taky náboje. Ty pak bezostysně používal do své milované 75.

Až našel na zemi "vypadlý" cizí náboj, náhodou laborovaný černým prachem. Pohled na ty vytřeštěné oči .... k nezaplacení :lol:

Jinak bych od toho nečekal vůbec nic pozitivního. A zasírat novou flintu (.338 LM) černým prachem :cry: ?

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

18.04.2007 9:37

právě z toho jsem vycházel, že se to kdysi plnilo. a výkony prý nebyly nějak výrazně za tehdejšími bezdýmnými prachy. bordelu z toho bude asi trochu víc, ale tragicky bych to neviděl. mám nějaké zkušenosti s čištěním předovek kde se blbě vyndává dnový šroub a to je celkem chuťovka. takže když vytáhnu závěr a projedu to párkrát a prochu vyčistím i rávěr, nevidím problém. samo že to nechci rvát do flinty za 4k eur, uvažuju o normální cz550.

teda to je od něj neslušné, já když za někým sbírám nábojnice tak se dycky zeptám jestli je chcou nebo ne. u nás na střelnici dost koukaj na co mi budou prázdné, přebíjení sem ještě příliš nedorazilo. a narvat si do zbraně náboj co někde náhodou najdu, no nevím jestli bych do toho šel, možná v případě 858 když se evidentně kosí a občas se nějakej přetáhne.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.04.2007 9:58

Osobně jsem zkoušel .45ACP a .400CB z 1911tky - Norinca. V CB jsem měl 3zádržky z 10ti ran. Se slabší pružinou by to asi chodilo lépe. Krásně jsem vnímal, jak závěr jede pomalu dozadu. Liša všude jak při erupci na Slunci :lol:
Jediný problém byl, že po těch 10ti ranách se pistole nedala chytit za závěr, jak byla horká. To by asi byl problém, se kterým by se muselo počítat. U předovek to tak neva, protože při nabíjení to stíhá slušně chládnout...

Pistole až zase tak zasratá nebyla, pomohla tomu lahvičkoidnost CB.
Osobně bych se ale u pušek o černoprachý náboj pokoušel tak u 7,62x54R pro ty staré dlouhé mosinky. Ty mají totiž drážky jak hlubokou orbu a tam by ten černý prach mohl chodit slušně. Hodně to však bude chtít polaborovat s mazáním. To je u černopráchého střílení základ a velká alchimie. A čím delší laut, tím hůř...

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník