Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

16.05.2014 11:22

Re: Pouzdro na pušku

ještě
Přílohy
m.JPG
l.JPG
k.JPG

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

16.05.2014 11:23

Re: Pouzdro na pušku

d
Přílohy
p.JPG
o.JPG
n.JPG

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

16.05.2014 11:24

Re: Pouzdro na pušku

f
Přílohy
s.JPG
r.JPG
q.JPG

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

16.05.2014 11:25

Re: Pouzdro na pušku

a poslední
Přílohy
u.JPG
t.JPG

300RUM
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 24.03.2010 10:44
Bydliště: Břeclav

17.05.2014 10:56

Re: Pouzdro na pušku

Vidím dle množství fotek nadšení z výhodné koupi pouzdra na zbraň. Dle mého názoru je to kopie pouzdra kterou mám od HITEX (Trnávka), za který jsem dal asi 7.000,- bez DPH a nelituji. Ta podložka neslouží jako podložka pod rozevřené pouzdro ale na rychlé zakrytí celého stanoviště před nepřízní počasí. Je tam i kapsa pro vak na vodu. Nehledě na kvalitu materiálu v provedení Rip-stop a vypolstrované popruhy zakázkového originálu (pro delší přesuny a vyšší zatížení).
Pouzdro několik let používám a jsem spokojen.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

17.05.2014 11:20

Re: Pouzdro na pušku

Prodávající mě tedy taky říkal (i jsem to původně napsal do textu a pak zeditoval :-)), že to je na zakrytí ale pak jsem viděl fotky baldy jak to má pod tím tak jsem myslel, že je to spíše na to. Děkuji za info a fakt jsem úplně unešenej....


Reklama

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

18.05.2014 8:48

Re: Pouzdro na pušku

Zdařilá napodobenina, taky mám originál,dá se s tím odchodit jednodenní závod a ruce volný.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

03.10.2014 19:15

Re: Pouzdro na pušku

Zdravím, trochu to tu oživím :) Řeším pouzdro + podložku na svoji flintu. Líbí se mi to na CZ750, ale netušim, jestli by se tam ta flinta vešla - je dlouhá 130cm. Vim, je to jen 8 cm rozdíl, ale chci si být opravdu jistej. Mohl by to někdo z majitelů změřit? A nebo pokud byste měli nějaký další tip přibližně ve stejné cenový relaci, tak bych se vůbec nezlobil :) Předem díky za pomoc. Martin

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

04.10.2014 7:33

Re: Pouzdro na pušku

Po neděli Ti to změřím ale myslím, že se nevejde, protože marlin s brzdou, nasazeným chránítkem ústí je tak tak ale třeba bez chránítka ještě nějaký cm naženu, uvidíme.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

06.10.2014 9:49

Re: Pouzdro na pušku

Tak 130cm tam nedáš, Marlin ca 123cm a bez chránítka ústí když jej dám co to jde tak dole od botky zbývají ca 4cm...

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

06.10.2014 10:07

Re: Pouzdro na pušku

Zdravím, děkuji moc za zjištění - ikdyž, abych pravdu řek nepotěšilo mě :cry: Co s tím? Poradí někdo ze zkušených střelců nějakej futrál + podložku na 130cm dlouhou flintu? Předem děkuji za pomoc. M.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

06.10.2014 11:17

Re: Pouzdro na pušku

za ty peníze asi nic lepšího nebude, osobně bych to koupil a zašel za brašnářem aby prostě tu část na spodek pažby odpáral a nastavil, v tom bych neviděl problém, buď použiješ na to kus tý celty co je k tomu nebo něco stejnýho ve vz.95 přikoupíš.

Je to ta část vpravo na obrázku i.jpg a na j.jpg je vidět jak je to otevřený, tzn žádná složitost.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

06.10.2014 12:46

Re: Pouzdro na pušku

Díky moc za tip a pomoc. Zkusím ještě něco najít na netu + snad se někdo ozve s nějakou radou (tipem). Nechce se mi věřit, že neexistuje nic na flinty delší jak 130 cm :?

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

06.10.2014 17:09

Re: Pouzdro na pušku

Nehledej, zbytečná práce-tedy pokud se chceš držet v našich krajích za koruny, max. eura koupitelné věci. Akorát Dasta dělá takový návlek na roli koberce z tenkého materiálu a zdaleka ho nemá vždy skladem co jsem zachytil. Pokud budeš nakupovat přes louži, tak si asi z deseti pouzder a kufrů vybereš (tedy, můžeš to zkusit).
Pokud to budeš opravdu řešit tady, jediné co ti zbyde je zakázková či vlastní výroba anebo pouzdra na elektrickou baskytaru. A nevěřit popisku, 5 cm není žádná míra.
Sem
http://kytary.cz/bespeco-bag130bg/HN106162/
se vejde 128 cm, 130 se vejde taky, ale bude záležet na konfiguraci botky a bude to naknop. Za vhodné konstelace se tam najde místo na 132 s hlavní co má 1" osmihran na ústí a botku s opsanými rozměry 152x45 mm (podseknutou do háku), ale jde tam v jedné jediné poloze a když ho postavím na zem jsem rád, že nejměkčí místo botky má průřez 5x10 v oceli :lol: Silueta z tuhé lepenky, hlaveň nahradit klackem se správným průměrem na konci a zkusit, jinak to nevidím.
Protože moje nejkratší dlouhá má právě těch 132 cm, už několikrát jsem propadl záchvatu zuřivosti a hledal bez ohledu na jazyk (v rámci latinky) a peníze. V US jo, těch max. asi 10 produktů, převážně kufry. Výrobců pár a obecně jsi vždycky v custom kategorii. Pouzdro ve formě batoh s integrovanou podložkou a přehozem na délku 52" (právě těch 132 a chlup) jsem za posledních asi 10 let viděl v nabídce jen jednou a cenovka byla už čtyřmístná (v USD samozřejmě), protože to vypadalo spíš jako skládací 2+1 s hurricaneproof střechou a při otevřených kapsách a průvlecích by to šlo dobře požít na tréning norníka-nějak nevím, jak jinak to ve zkratce výstižně popsat. Osobně to u takovýchto pušek vidím tak, že buď je nosíš jako pušku v ruce zamotanou do nějakého nesmyslného hadru (ne do celty, pak je to každému jasné. Ale kytičkovaný přehoz můžeš utáhnout jako striptýzový obleček a pozastaví se tak jeden z 10 000 :D ) anebo si uděláš/necháš udělat kufr. Buď modernu, nebo pohledej Sharps wagoon box. Nic jiného nemá smysl řekl bych, při té délce a váze obvyklé konstrukce pouzder nechrání, blbě se nosí a tak.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

06.10.2014 22:32

Re: Pouzdro na pušku

Koupit se dá, ale stojí to docela dost, mám černé Voodoo Tactical které je na 60" zbraň tedy 150cm, ale bez podložky.
Jen pro nošení na zádech mezi "civily" není nic moc, všichni koukaj co se to nese :shock:
Asi ho prodám a koupím obal na lyže :wink:

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

06.10.2014 23:27

Re: Pouzdro na pušku

Pardon, na tohle jsem zapomněl. V době kdy jsem na něj narazil bylo (myslím) u někoho jiného jen na objednávku a pokud člověk neinklinuje k vyloženě military stylu tak ho to patrně neosloví. Mně neslovilo a hlava to někam zasunula.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

07.10.2014 10:28

Re: Pouzdro na pušku

TomSmith-na to Voodoo jsem už koukal, ale je to bohužel bez podložky, chtěl bych to mít vše v jednom.
FrantaB-díky za tipy. Určitě supr řešení pro "skryté" nošení :-) + super cena, ale jak jsem říkal, chtěl bych futrál i s podložkou, přijde mi to pohodlnější. A "skryré" nošení neřešim, ať si lidi koukaj.
Bohužel na konci laufu mam úsťovku, takže nic moc skladnýho, tak možná to dopadne tak, že koupim to na CZ750 a upravim, ale moc se mi do toho nechce. Ještě počkam, jestli se neobjeví nějaký další tip od zkušenějších, ale nevim nevim, už jsem prošel kdecovšechno a kde nic tu nic. A nebo si ho nechat ušít. Před časem se to tu řešilo, ale to je už asi pasé :-(

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

07.10.2014 15:39

Re: Pouzdro na pušku

Já taky neřeším skryté nošení, jen potud abych dostál zákonné povinnosti :)
Přešívat nedoporučuju, protože:
-pokud neprodloužíš na obě strany, budeš muset přešívat ucha, jinak se bude při nošení blbě a nepohodlně sklápět
-prodlužovat=doplňovat polstrovací materiál. Natupo dosazený znamená posouvání, odrbávání a místo kde je puška chráněná míň. Použitelné pěny nejsou zrovna levné, takže úplná výměna v části kam přijde puška trochu zacvičí s celkovou bilancí, spíš je to nikoliv nepodstatná položka při výrobě celého pouzdra. Nenasákavé "karimatky" 15-25 mm tlusté jsou prostě drahé. Nemluvě o srandě při odpárávání popruhů, které jsou myslím prošité skrz (bez toho se pod nimi odrbává jak polstrpěna, tak látka pod okraji popruhu).

Výše mohou být nepodstatné výhrady-jde o to, jestli chceš/potřebuješ
-pouzdro s integrovanou podložkou-pak musí být tip top i z hlediska wasserfest, slušně nositelné v ruce i na zádech a něco vydržet
nebo
-podložku s možností zabalit do ní pušku na cestu mezi sejfem a autem/autem a střelnicí. Tady se různě improvizovat dá.

Osobně mi kalkulace ceny úprav pouzdra na 750 pro délky do 140 cm v provedení "pouzdro s podložkou" vyšla na cca. 6-7k, za což se už pomalu dá celá ta švanda nechat ušít přesně podle představ a pokud chytneš někoho s dobrou cenou práce na patřičném šicím stroji, tak úplně v klidu.
(Ani Minerva 335-121 není vůbec dostatečný stroj při polstru který má chránit i pušku o váze 6-7 kg, btw)

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

07.10.2014 16:20

Re: Pouzdro na pušku

FrantaB-pokud by to mělo být takhle složitý, tak to se mi do toho vůbec nechce. Spíš potřebuju podložku, do který zabalim flintu, kterou hodim na záda a obě ruce mam volný. V současnoti mam jen futrál do ruky + řemenem přes rameno, což se 7kg kvérem moc nefunguje. Když jsem viděl ten na CZ750, tak mě přišel ideální + měl další vymoženosti. Cena taky OK, ale kdybych se stim měl takhle předělávat, tak to ani náhodou.

Tak jsem našel tenhle http://www.cheaperthandirt.com/product/ ... -933407000
Máte někdo zkušenost?
díky
M.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

07.10.2014 21:20

A co něco od AIMu?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků